שאלה לגבי אשרת כניסה לארה"ב

שאלה לגבי אשרת כניסה לארה"ב

שלום רב!

יש לי חברה שיש לה אזרחות ישראלית ואזרחות אירופאית.
היא התחתנה ושינתה את השם שלה בדרכון הישראלי אך לא באירופאי.

היא קנתה כרטיס טיסה באלעל ונתנה את הפרטים של הדרכון הישראלי.
השאלה היא: אם היא תוציא ויתור ויזה על הדרכון האירופאי, יכולים לעשות בעיות בכניסה לארה"ב בגלל שהשם שלה בדרכון הישראלי (שע"פ שמו היא קנתה את הכרטיס) שונה מהשם שלה בדרכון האירופאי?

אני אמרתי לה שלדעתי כי לא אמורה להיות שום בעיה, כי מבחינת האמריקאים לא אמור אותם על איזה דרכון נקנה הכרטיס אלא שיש לה אשרת כניסה (והדרכון שעליו יש את האשרה הוא בתקוף כמובן).
אבל היות ואני כמובן לא רוצה שזה ייסתבך, אשמח אם יש כאן כאלה שמבינים ויוכלו לומר לי אם אין לה סיבה לחשוש או שאם היא קנתה את הכרטיס על הדרכון הישראלי אזי היא תצטרך להוציא עליו ויזה (למרות שהיא יכולה לקבל פטור בגלל הדרכון האירופאי).

המון תודה לעונים!

moco10

New member
אני חושב שאתה צודק, אבל מכיוון

שאתה חושש בצדק לא להיות זה שמחליט כאן ורוצה תשובה מוסמכת, אז תשובה אלמונית פה בפורום אינטרנטי לא מהווה פתרון.
שאל מישהו מוסמך, למשל בקונסוליה האמריקאית.

dudi4321

Member
לקצר תהליכים

שהיא תיגש לאלעל ושישנו את השם לפי הדרכון האירופאי.
ובא שלום על ישראל

דניאלה1311

Active member
מנהל
נסיעה עם שני דרכונים
בכניסה לארה"ב לא הסתכלו מעולם בדרכון הישראלי שלי. הדרכון הארופאי עם ה-ESTA מספיק לגמרי. בחלק משדות התעופה בארה"ב אתה בכלל לא עובר יותר פקיד הגירה אלא מעביר את הדרכון הארופאי בסורק. ה-ESTA כבר נמצאת במחשב מרגע שאתה עושה צ'ק אין בארץ. צריך רק לומר בצ'ק אין בארץ שהיא נוסעת על הדרכון הארופאי ואז הם מכניסים את כל הפרטים והכל מסודר. אבל, כמו שאמרו לפני שהיא תתקשר לשגרירות האמריקאית אם כי אני חוששת שזו שאלת הקיטבג.

המון המון תודה על התשובה דניאלה1311

היא טסה לניו-יורק, אז השאלה אם בשדות שם יש את הסורק, כי אז זה באמת פותר לנו את הבעיה

אבל אם את מדברת מהניסיון שלך (ונראה שיש לך ולא ממזמן) - אז נראה לי שאפשר להסתמך על זה.
כי אם את אומרת שבכלל לא הסתכלו לך על הדרכון הישראלי שם - זה אומר שמסתכלים רק על הדרכון בעל אשרת הכניסה ולא מעיין אותם דרכונים אחרים וכו',
ומצד שני, אמרת שזה מגיע לשם ברגע שעושים צ'ק-אין בארץ, כלומר, אני מניח מכך שאם אכן תהיה בעיה (למרות שלא אמורה להיות) - כבר יגידו לה את זה בארץ והיא לא תסתבך בארה"ב.

לשאול את השגרירות יכול לגרום ליותר נזק מתועלת כך שזאת באמת שאלה טובה אם כדאי להתקשר או לא.

מה גם, שאם השם היה שונה לגמרי - זאת הייתה בעיה ההרבה יותר גדולה, אבל ההבדל הוא שבדרכון הישראלי יש גם את שם המשפחה של בעלה ובדרכון האירופאי אין. ככה שזה משהו שהוא די סביר והיגיוני.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני אנסה לסבך לך קצת את הדברים
קודם כל לגבי סורק אז יש בשיקגו סורק. והנה מצאתי רשימת שדות התעופה בארה"ב בהן יש סורק הם קוראים לזה קיוסק משום מה אבל בסדר בשני שדות התעופה בניו יורק יש את הקיוסקים סורקים האלו ובעוד שדות https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/apc

בארץ בצ'ק אין באל על יבדקו את שני הדרכונים, חשוב לי לציין. הם ירשמו את פרטי הדרכון הארופאי כדי שהכניסה לארה"ב תהיה עם הדרכון הזה ולא עם דרכון ישראלי בלי ויזה. אבל אולי באל על ישימו לב שהשמות בשני הדרכונים שונים ולכן לדעתי צריך להתקשר לא לשגרירות כפי שכתבתי אלא לאל-על. הם לא יהססו למנוע מהנוסעת לטוס אם יחשבו שזו בעיה. לכן כדאי מאד לבדוק מול אל על מה עושים במקרה כזה.
יש שתי אופציות, לעשות ויזה אמריקאית בדרכון הישראלי (אז לא סורקים את הדרכון אלא עוברים פקיד הגירה בכל מקרה וזה עולה כ-450 דולר אם אנני טועה), או לעשות תור בשגרירות הזרה שהדרכון משתייך אליה לשלם עבור שינוי שם (לבוא עם רשיון הנישואים צריך לשאול אם חייבים באישור נוטריוני או עם עותק באנגלית). אף חברת תעופה לא מסתכנת לתת לך לטוס אם יש חשש כלשהו. לכן כדאי לפתור את הבעיה.

ANZ1

New member
2 ההמלצות לא טובות

1. לבקש ויזה בדרכון ישראלי זה בעיה , אם היא תסורב לקבל ויזה, כמו שבשנה האחרונה הנתונים מראים שאחוז המסורבים עולה, (ככל שטראמפ נהיה חבר של ישראל, מחלקת המדינה והפקידים מתרחקים ממנה).
אז היא לא תוכל להשתמש יותר בפטור מויזה בדרכון השני.
2. לבקש שינוי שם בדרכון לוקח הרבה מאד חודשים, כל התהליך, גם תור, ואז הם שולחים את הבקשה למשרד הפנים הזר ועד שמקבלים דרכון חדש ייקח הרבה מאד זמן.

אם השם יחסית דומה, התמונה דומה בשני הדרכונים ושאר הנתונים האישים, אין שום סיבה שתהיה כל בעיה.
אלא אם בדרכון אחד היא בלונדינית חלקה ובשני היא שחורה מתולתלת, ועם 2 שמות שונים לגמרי, אז זה אולי בעיה.

moco10

New member
יש פרדוקס לוגי בגישה שלך

אם זה נכון שעצם שאלת גורם מוסמך עלול לגרום נזק, אז זה בפני עצמו אומר שיש פה החלטה שאם טועים בה אז יש סיכון, ולכן דווקא כדאי לברר מראש אצל גורם מוסמך - סתירה.

תכלס, אני לא מבין איך זה יכול לגרום נזק. לתהליכים הללו יש נהלים ברורים והאמריקאים הולכים לפי הנהלים שלהם. הצגת השאלה לא תשנה שום דבר ולא יכולה לגרום נזק.
הכי גרוע שיכול להיות זה שהתשובה לא תמצא חן בעינייך, אבל אז בוודאי שכדאי לדעת זאת מראש.

התכוונתי למשהו אחר

שאותו גורם מוסמך לא יבין את השאלה כמו שהיא ויחשוב שהכוונה היא למשהו אחר וזה יוכל יסבך את הדברים.

BigBadWolf

Member
אצלי יש הבדל של אות אחת בין הדרכונים, אולי הנסיון שלי יעזור

בדרכון הגרמני כתוב לי Roi בעוד בדרכון הישראלי כתוב Roy (יום אחד כשאחדש את הגרמני אשקיע ואתקן את הטעות...)
בכל אופן, פעם בהיסט הדעת נקנה לי כרטיס טיסה לארה"ב עם השם בדרכון הישראלי. זה קצת הדאיג אותי לפני הטיסה, אבל למעשה לא הייתה לי בעיה. הלכתי לשדה עם שני הדרכונים (בכל מקרה צריך). בדרך הלוך הכניסה לארה"ב הייתה עם המסופים האוטומטיים ולא הייתה שום בעיה. בדרך חזור אחד הפקידים הסתבך קצת עם זה שיש הבדל של אות אחת בין הדרכון הגרמני לבין כרטיס הטיסה. כשראיתי שהוא מסתבך שלפתי לו את הדרכון השני, הוא היה קצת מופתע אבל העביר אותי. בכל אופן אני אף פעם לא רושם את השם האמצעי שלי בכרטיסי טיסה ואף אחד אף פעם לא עשה לי בעיות עם זה אז מקרה כזה שחסר שם אחד מתוך 3 גם הוא לא משנה הרבה מנסיוני.

קח בחשבון ששינוי שם בגרמניה, גם אות אחת,

כרוך בפניה לבית משפט. תשלום אגרות לא מבוטלות, הרבה המתנה, והתוצאה לא מובטחת.

BigBadWolf

Member
אכן, ולכן זה לא נעשה עד היום

השם בדרכון הישראלי שונה כבר לפני 28 שנים.

Ccyclist

Well-known member
האם לא פשוט יותר לתקן איות זר בישראלי?

מהנאמר כאן הגרמנים יתייחסו לשינוי הכיתוב כשינוי שם מלא. בישראל אין לשפה שמשתמשת בא"ב הלטיני מעמד רשמי אז יתכן שהיחס לתיקון איות יהיה גמיש יותר, בייחוד כשיש סימוכין ממסמך זר.

BigBadWolf

Member
אבל זה לא יהיה תיקון, זה יהיה הוספת שגיאת כתיב...

כבר עדיף להשאר עם שני איותים נפרדים מאשר להוסיף שגיאת כתיב במסמך החשוב יותר מבין השניים.
האמת שהדרכון הגרמני לא מעניין אותי יותר מידי. בדרך כלל הוא משמש אותי רק לכניסה לארה"ב, ה-'חברים' הטובים שלנו הם היחידים בעולם שמתייחסים אלינו כמו זבל. לאחרונה היה לי שימוש נוסף לדרכון לשהיה ארוכה יחסית באנגליה, אבל זה נגמר. בקיצור, הדרכון הזה לא מעניין אותי מספיק בשביל להיות פעיל בנושא ואעשה משהו בהזדמנות כשיגמר התוקף.

ANZ1

New member
אין שום בעיה עם זה

כשמבקשים פטור מויזה, חלק מהשאלות בטופס, זה אם יש לך אזרחויות נוספות, אם יש לך דרכונים נוספים, ואם יש לך עוד שמות, ולכתוב את כל הנתונים של הדרכונים השונים.
כשהיא תמלא את הטופס היא תכתוב את הפרטים של הדרכון הישראלי וכולם ידעו שהם דרכונים שונים של אותו בן אדם.
כך שאין שום בעיה, גם אם הפקיד יעלה על הבעיה ויחליט לבדוק, אז אחרי בדיקה במחשב הוא יידע שזה 2 דרכונים שונים של אותו אדם.
וגם אם היא לא תמלא כלום, ארצות הברית, ישראל ושאר מדינות העולם יודעות לחבר דרכונים שונים ואזרחויות שונות שיש לאנשים, אחרת כל טרוריסט היה יכול לטייל בעולם בחופשיות.

YosMan1

New member
אני אסביר למה כן יש ממה לחשוש, זה קצת מסובך אבל אני אנסה

להסביר.
וזה מבוסס על מקרה שקרה לחבר שלי שנסע לארהב ל 10 ימים עם דרכון אירופאי.
הבחור טס באל על וכיוון שבארץ אתה חייב לצאת את הארץ עם הדרכון הישראלי אז בצק אין של אל על בארץ הוא הציג את הדרכון הישראלי.
בארהב בבקורת דרכונים הוא נכנס עם הדרכון האירופאי.
ביציאה מארהב בשדות התעופה אין ביקורת דרכונים, מי שמדווח על היציאה לרשויות זו חברת התעופה.
אבל בגלל שבאל על הוא היה רשום עם הדרכון הישראלי הם דיווחו יציאה על הדרכון הישראלי.
מה שקרה זה שלא נרשמה לו במחשב היציאה מארהב עם הדרכון האירופאי.
אחרי 90 יום היוא קיבל אימייל מרשויות ההגירה בארהב שהוא בהפרה של תנאי הכניסה שלו (עם דרכון אירופאי מקבלים רק 90 יום).
זה היה סיפור מאד גדול ומסובך לפתור את האי התאמה, כי מבחינתם הוא הפר את תנאי הכניסה לארהב.

ANZ1

New member
עוד סיפור עתיק ולא רלוונטי להיום

כבר כמה שנים יש בארצות הברית ביקורת גבולות ביציאה,
מה שאתה מתאר היה נכון בארצות הברית ובקנדה לפני הרבה שנים,
שזה עוד בעיה להקשיב לסיפורים אישיים של אנשים, בהרבה מקרים זה כבר פשוט לא נכון.
כל מי שיוצא היום מארצות הברית עובר דרך ביקורת גבולות.
אני לא זוכר אם אובמה או טראמפ שינו את המצב הבעיתי שהיה בעבר.

וגם בעבר היה תהליך מאד פשוט ואוטומטי להוכיח מתי יצאת, בעבר היה טופס I94 שלקחו בטיסה והוא היה חד חד ערכי, ומי שאיבד אותו תמיד יכל להוציא אישור ממשרד הפנים הישראלי מתי הוא נכנס לישראל, הרי ברגע שהוא נכנס למדינה אחרת הוא כבר לא היה בארצות הברית.

אז היום כבר אין טפסים, אין I94 ויש ביקורת גבולות.

האמת, שהייתי לפני כמה שנים בארה"ב (בערך 5)

ולא בדקו לנו דרכונים ביציאה.
זה היה לי ממש מוזר - טסנו מסן-פרנסיסקו לנוי-יורק ולא בדקו לנו דרכונים (אז אמרתי לעצמי זה בטח בגלל שזאת טיסה פנימית), ואז שנמל קנדי לא בדקו לנו גם זה באמת היה לי מוזר ולא הבנתי איך האמריקאים אמורים לדעת שיצאנו מארה"ב...
&nbsp
עכשיו הבנתי איך

&nbsp
אבל יכול להיות שבאמת היום זה כבר לא ככה, כי באמת אני בטוח שיש לא מעט ישראלים שטסים באלעל לארה"ב ויש להם דרכון אירופאי ולא עושים להם בעיות - אז יכול להיות שיש כבר איזה הסדר שאלעל (או כל חברה אחרת) מכירה שדואגת שלא יהיה יותר אי הבנה כזה...
&nbsp
תודה

למעלה