לפלנד

לפלנד

אהלן כולם, שוקלים לטוס ללפלנד (אני והבעל) רוצים להבין על מה כולם מדברים ומה הסיפור שם עם הזוהר הצפוני. האם כדאי לטוס עצמאית או במאורגן? המלצות/תובנות יתקבלו בברכה.

maoraris

New member
קודם כל אפשר גם וגם אבל

אפשר להגיע לשם גם במאורגן וגם לבד, אני פשוט הבנתי שזה לא עוד יעד אירופאי קלאסי שאת יכולה לעלות גם לרכבת או להשכיר אוטו ולנסוע מיעד ליעד, זה משה אחר לגמרי, בגלל זה אני חושב שכן עדיף טיול מאורגן עם מסלול מסודר שלא תפספסו שום יעד, בכל מקרה לא משנה מה תבחרו לראות את הזוהר הצפוני זה פשוט חלומי

לאונידס

Active member
אם מטרת הנסיעה היא הזוהר הצפוני לדעתי כדאי לשקול הפלגה

קשה לתפוס את הזוהר הצפוני,
צריכים להבשיל תנאים כדי שיהיה זוהר צפוני,
ואז צריך מזל שלא תהיה עננות.
בטיול יבשתי צריך לצאת מהעיר "לארוב" לזוהר כי אורות העיר מפריעים, קשה לצאת כל לילה לכל הלילה, רוב האנשים לא מסוגלים לזה
&nbsp
בהפלגה האנשים אכן זמינים לצפות כל לילה כל הלילה, ברגע שרואים את הזוהר קצין המשמרת כורז לנוסעים לבוא ולראות.
כך שהסיכוי לחוות את הזוהר הרבה יותר גדול, וגם התנאים נוחים יותר.
יש אוניות שמפליגות על הקו של נורווגיה/שבדיה.
&nbsp
רוב המשתתפים בפורום נוהגים לטייל עצמאית, כך שבד"כ לא ימליצו לך על טיול קבוצתי.
מה הנסיון שלכם בטיול קבוצתי? מסתדרים עם הקונספט או שזו הפעם הראשונה?

לפלנד

האמת שטסנו פעמיים במאורגן ונהננו ממש.. עשינו פעם אחת לונדון ובפעם השניה דרום צרפת והיה תענוג

dudi4321

Member
התכוונה שהיא נהנתה בטיולים מאורגנים ללונדון ולדרום צרפת

לאונידס

Active member
אז אם לא בראש שלכם לארגן לעצמכם את הטיול לבד

ומכיוון שלא נראה שטרחתם להתעניין במינימום של המינימום שלפלנד יכולה להציע, לא נראה שטיול עצמאי מתאים לכם
ומכיוון שסבבה לכם לטייל בקבוצה, נראה שטיול קבוצתי יתאים לכם יותר.
&nbsp
תקראו מסלולים של חברות שמארגנות טיולים קבוצתיים ותבחרו משהו

morangold22

New member
לדעתי עדיף במאורגן

ככה טסים בראש הרבה יותר שקט.. ההורים שלי היו בשנה שעברה עם נתור וחזרו על גג העולם עם סיפורים וחוויות שלא נגמרו. זה מאפשר לחוות יותר ולראות יותר... עצמאית לא תמיד "טורחים" להגיע לכל מיני מקומות שקצת יותר מסובך ומאורגן לגמרי מאפשר את זה

לאונידס

Active member
לאילו מקומות הטיול הקבוצתי לוקח ועצמאית מסובך מידי להגיע?

כוונתי בלפלנד

BigBadWolf

Member
קחי בחשבון שזו לא שנה טובה לזוהר הצפוני, אנחנו בסולר מינימום

לשמש יש מחזורי פעילות של 11 שנים. בשיא יש הרבה נקודות שמש, הרבה התפרצויות ולכן הרבה חלקיקים שמגיעים לכדור הארץ מהשמש ויוצרים זוהר כשהם פוגעים באטמוספרה. כרגע אנחנו בדיוק בשפל של מחזור השמש, מה שנקרא סולר מינימום, וברוב הימים אין נקודות שמש כלל. זה לא אומר שלא מגיעים לכאן חלקיקים מהשמש, אבל מגיעים הרבה פחות. מכיוון שצפיה בזוהר הצפוני היא עניין סטטיסטי, אני ממליץ לחכות כמה שנים עם הטיול הזה עד שיתפתח מחזור השמש הבא.
מצרף לינק להודעה שכתבתי פעם בפורום למטייל בעניין הגדלת הסיכוי לצפיה בזוהר מרשים (לא כל זוהר נולד שווה והחלשים שביניהם מאוד לא מרשימים)
[URL]https://community.lametayel.co.il/topic/117239/%D7%96%D7%95%D7%94%D7%A8-%D7%94%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99[/URL]

reasonforall

Active member
לטייל בלפלנד, חוויה אישית

לפני כשנתיים טסתי בטיול מאורגן ללפלנד והיה מדהים. אפילו זכינו למעט זוהר צפוני (חלש אמנם).
הקבוצה הכילה רוב מוחץ של מבוגרים (הגיל השלישי פלוס) ולרוב לא הייתה בעיה (אני חש כבוד רב להם, על הכוחות והרצון לראות ולעשות כמו הצעירים מהם).
הבעיה היחידה שהייתה לי היא שעות הלילה. בזמן שהצעירים רוצים לרדוף אחר הזוהר, המבוגרים רצו לחזור למלון.
מכיוון שמדובר בקבוצה, מתחשבים במה שרוב הקבוצה רוצה, ולכן לא יכלנו להמשיך ליסוע למקומות חשוכים לאורך הלילה, וזאת במטרה להגביר את הסיכויים לראות את הזוהר. אם היה תלוי בי ובשאר הצעירים, היינו נשארים ערים לילה שלם.

טיול מאורגן נוח מאוד ולא צריך לדאוג לכלום, ובאיזור כזה זה יתרון גדול.
ישנן חברות שמוציאות טיולים ללפלנד כאשר הדגש הוא לרדוף אחר הזוהר, ורוב הטיול הוא על אופנועי שלג (נוסעים צפונה. ככל שמצפינים, גדל הסיכוי לזוהר).
לגבי טיול אישי, שמעתי על אנשים שארגנו בעצמם וניהנו מאוד (לא חסר מידע אונליין).

בהצלחה, ואם יש שאלות, תרגישי חופשי לשאול.

למעלה