קונקשן או נהיגה ?

קונקשן או נהיגה ?

רציתי לשתף אתכם בהתלבטות ולשמוע דעות, למרות שברור שמדובר בטעם אישי ושכל אחד עם ההעדפות שלו.

אני מתכנן טיול של שבוע בתחילת מרץ.
בתחילת מרץ, ליעדים רבים באזור הים התיכון (ששם כבר לא קר במרץ) עדיין אין טיסות ישירות. וההתלבטות היא, לטוס עם קונקשן, או לטוס לאיפה שאפשר ולהמשיך ברכב שכור?

דוגמאות:

אם אני רוצה לנסוע לאמלפי\סורנטו ואין טיסה ישירה לנפולי. לטוס דרך רומא, או לקחת רכב ברומא ולהמשיך איתו?

אם אני רוצה לנסוע לצפון יוון, ואין עדיין טיסה ישירה לסלוניקי או קורפו. לטוס דרך אתונה\איסטנבול, או לקחת רכב באתונה ולהמשיך איתו?

מה אתם הייתם עושים?
עם הטעם האישי שלכם וההעדפות שלכם, שאשמח אם תפרטו?

Faria

New member
תלוי במרחק

רומא-סורנטו זה בערך 3 שעות. צריך לקחת בחשבון שבאוטו אתה פשוט נוסע, בעוד שטיסה, אמנם יותר קצרה אבל זה כולל המתנה לפני/אחרי, והרבה לוגיסטיקה שלי נראה יותר מעייפת מהנהיגה. לפני כ4 שנים הייתי צריך לקבל החלטה דומה, בחרתי לקחת אוטו ברומא ולנהוג לסורנטו ולא לטוס.
סלוניקי-אתונה זה כבר 5-6 שעות אז השיקול משתנה. יש גם את גורם העייפות, באילו שעות הטיסה הראשונה וכמה כח יש לך לנהוג אחריה. שאלה נוספת היא אם אתה בוחר באופציה של אוטו, האם יש לך מקום מעניין לעצור בדרך.
&nbsp
בקיצור תלוי בכמה גורמים, מצד אחד זמן הנסיעה והעייפות אחרי טיסה (תלוי גם בשעות), מצד שני הלוגיסטיקה וזמני המתנה לקונקשן. אני באופן אישי, אם מדובר בזמנים דומים, מעדיף את האופציה של נהיגה.

ANZ1

New member
תלוי

תלוי כמה זמן יש לכם
תלוי כמה כסף יש לכם, זה שונה אם אתם צריכים לנסוע בפיאט פונטו ישנה או במרצדס חדשה.
תלוי אם אתה אוהב לנהוג
תלוי אם האחרים יודעים ואוהבים לנהוג ורוצים להתחלק איתך בנהיגה

אבל הרבה אנשים בכל העולם עושים טיולי נהיגה, זה מאד נפוץ ונהוג ברוב העולם,
בישראל למשל התיירים כמעט ולא נוהגים לבד, אבל במדינות אחרות זה מאד נפוץ.
טיולים מחוף לחוף, בארצות הברית , קנדה ובאירופה

מיקהפ

New member
פיאט פונטו ישנה? כבר מזמן אין להשיג.

כל המכוניות שנתקלתי בהן בשנים האחרונות היו חדשות ומצוינות, הידניות והאוטומטיות.

אני סומך על האיטלקים שינסו לדחוף לי איזו טרנטה

אם לא פיאט פונטו, אז משהו אחר מתוצרתם.

פעמיים שכרתי רכב באיטליה, ובשתיהן נאלצתי להרים את הקול כדי לקבל את הרכב שהזמנתי.

yossialef

New member
קודם מבררים באם ישנן טיסות בתאריכים הרצויים

דוגמה: לסלוניקי ישנן טיסות ישירות מישראל כל השנה למיטב ידעתי.

ט.ל.ח

yossialef

New member
בדוק עצמך בשנית. יש הלוך וחזור לסלוניקי מת"א !!

אומנם לא בכל יום אבל לפחות פעם פעמיים בשבוע .

ט.ל.ח

צודק, עם Ryanair.

במנועים הכלליים (Google, SkyScanner, Momondo) הטיסה הזו לא עלתה.
רק היום קראתי עליה באחת מכתבות היח"צ, ומצאתי אותה באתר של Ryanair.

Ccyclist

Well-known member
יש המצאה שנקראת רכבת.

אם הכוונה היא שכירת אוטו במקום קונקשן וחופשה עירונית ללא רכב יתכן שעדיף לנסוע ברכבת. לשדות תעופה של ערים ראשיות יש לרוב חיבור רכבתי לתחנת הרכבות העיקרית של העיר וממנה אפשר לנסוע בנוחות ברכבת לערים אחרות באותו האזור. היתרון הוא שאפשר לנוח, להסתובב קצת ברכבת, יש שירותים אם צריך ואין את כל המאמץ של הנהיגה.
&nbsp
מנמה"ת לאונרדו דה וינצ'י ברומא אפשר להגיע לנאפולי בשעתיים.

מצטער שלא כתבתי: לא מדובר בחופשה עירונית

בכל מקרה הכוונה היא לשכור רכב ולטייל אתו בסביבת העיר שננחת בה.

Ccyclist

Well-known member
שווה לראות אם אפשר לשכור רכב ברכבת.

במדינות רבות יש חברות השכרה בתחנות הרכבת העיקריות בנוסף לשדות התעופה.
&nbsp
יתכן שנוח יותר לצאת לכפר בנסיעה קצרה יחסית מתחנות הרכבת במקום לעשות מרחקים ארוכים ברכב, בייחוד אם זה מרחק שאתה מתלבט על טיסת קונקשן.

לצערי, אנחנו לא "נוסעים קל"

תמיד לוקחים איתנו במזוודות חצי מארון הבגדים וחצי מארון התרופות. בנסיעתנו האחרונה לארה"ב, התבאסנו כשהיינו צריכים להיגרר עם המזוודות לרכבת בין ניו יורק וניוארק. עד שמוצאים את הקופות של מפעיל הרכבות הרלבנטי, עד שמוצאים את הרציף, עד שמוצאים את המעבר שיש בו מעלית בשביל המזוודות ... סיפור לא פשוט.

תודה בכל אופן.

סתם מבקרת

Active member
באוקטובר 2017 טיילנו בדרום איטליה במשך שבועיים ולמרות

ההמלצות לקחת רכבת מרומא לנאפולי החלטנו שזה לא מתאים לנו ושכרנו רכב בנמל התעופה ברומא, שם גם החזרנו אותו. אנחנו ממילא מעדיפים תמיד להתנייד עם רכב שכור צמוד מאשר להשתמש בתחבורה ציבורית, למעט בתוך הערים עצמן.
בגלל שכך החלטנו עשיתי מחקר מה יש לראות בין רומא לנאפולי ומצאתי את איזור קאסטלי רומאני (גאנדולפו - מעון הקיץ של האפיפיור, נמי, פראסקטי ועוד) ואת סרמונטה - עיירונת מקסימה שאכלנו בה את הפולנטה הכי טעימה שאכלנו אי פעם

אגב, מרומא לנאפולי נסענו ישירות ואת הביקורים עשינו בדרך חזרה, ביום האחרון, כשיצאנו בבוקר מקאסרטה כדי להגיע לרומא לטיסה בערב.
אבל, כמו שכבר ציינו לפני, הכל עניין של העדפות ולו"ז

moco10

New member
במקרה האיטלקי, מכיוון שאני מניח

שממילא תשכרו רכב לטיול בדרום אז אין ספק שפשוט כדאי לקחת את הרכב כבר בשדה התעופה ברומא. הנסיעה דרומה לא ארוכה וכולה על אוטוסטרדה כך שזה גם לא אמור לעייף.
זה גם יחסוך בזמן ובטח גם יחסוך כסף.

המקרה היווני לא דומה כי הנסיעות ארוכות בהרבה. במיוחד כשהיעד הוא קורפו. הנסיעה לשם ארוכה מאוד וכוללת מעבורות. מעבר לכך, לא סביר שתרצה אוטו שכור בקורפו עצמה .

לאונידס

Active member
ברגע שמדובר ב8 שעות נסיעה ומעלה אני אעדיף טיסה

זהו כלל האצבע שלי.
8 שעות נסיעה זהו מרחק של קצת יותר משעה טיסה נטו, צריך להוסיף גם את הברוטו של הגעה/עזיבת שדה, צ'ק אין, קבלת מזוודות וכו'.
ישנם כמובן כל מיני שיקולים אחרים כמו קושי הנסיעה, עלויות וכו' אבל ככלל אצבע אם הנסיעה הקרקעית תיקח 8 שעות ויותר כנראה שטיסה תהיה עדיפה.

אז כמו שאחרים כתבו זה תלוי היכן

תבחר לעשות את הטיול. ולדעתי כמה זמן יש לך.
&nbsp
מה שאני עושה תמיד זה מחליטה לאן בערך אני מטיילת ולכמה זמן ואז אני יודעת איזה איזור אני ארצה לכסות בזמן שיש לי. לגבי הדוגמא שנתת, אם יש לי שבועיים לפומפיי ואמלפי ואין שום דבר שמאוד חשוב לי לראות בדרך מרומא לנפולי אז הייתי חוסכת את הנהיגה והייתי לוקחת רכבת לנאפולי ושם שוכרת רכב. אבל אם יש לי חודש ואני רוצה לעשות מאוד יסודי את החוף מרומא, אז שוכרת את הרכב כבר ברומא.
&nbsp
אני אתן לך דוגמא מאוקטובר השנה, ידעתי שאני רוצה לטייל את העקב של איטליה, פוליה, היו לי שבועיים בלבד.
אז מרומא (ששם נחתתי) לקחתי רכבת מזרחה (לבארי) וויתרתי על כל הנסיעה הארוכה מרומא, שלא היה לי משהו ספציפי שרציתי לראות שם. בבארי שכרתי רכב, טיילתי בעקב עם רכב וחזרתי שוב לרומא ברכבת.
&nbsp

בדיוק, זה לא או-או. לפעמים הרכבת עושה את המרחק בפחות זמן

רכבות מהירות בהרבה פחות זמן, אם כל מה שרוצים זה אזור מסויים. ובו אפשר לשכור רכב אם צריך.

למעלה