לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3353633,536 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'קונקשן או נהיגה ? '
קונקשן או נהיגה ?
<< ההודעה הנוכחית
14/01/2020 | 08:25
56
2314
רציתי לשתף אתכם בהתלבטות ולשמוע דעות, למרות שברור שמדובר בטעם אישי ושכל אחד עם ההעדפות שלו.

אני מתכנן טיול של שבוע בתחילת מרץ.
בתחילת מרץ, ליעדים רבים באזור הים התיכון (ששם כבר לא קר במרץ) עדיין אין טיסות ישירות. וההתלבטות היא, לטוס עם קונקשן, או לטוס לאיפה שאפשר ולהמשיך ברכב שכור?

דוגמאות:

אם אני רוצה לנסוע לאמלפי\סורנטו ואין טיסה ישירה לנפולי. לטוס דרך רומא, או לקחת רכב ברומא ולהמשיך איתו?

אם אני רוצה לנסוע לצפון יוון, ואין עדיין טיסה ישירה לסלוניקי או קורפו. לטוס דרך אתונה\איסטנבול, או לקחת רכב באתונה ולהמשיך איתו?

מה אתם הייתם עושים?
עם הטעם האישי שלכם וההעדפות שלכם, שאשמח אם תפרטו?

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תלוי במרחק'
תלוי במרחק
14/01/2020 | 09:55
136
רומא-סורנטו זה בערך 3 שעות. צריך לקחת בחשבון שבאוטו אתה פשוט נוסע, בעוד שטיסה, אמנם יותר קצרה אבל זה כולל המתנה לפני/אחרי, והרבה לוגיסטיקה שלי נראה יותר מעייפת מהנהיגה. לפני כ4 שנים הייתי צריך לקבל החלטה דומה, בחרתי לקחת אוטו ברומא ולנהוג לסורנטו ולא לטוס.
סלוניקי-אתונה זה כבר 5-6 שעות אז השיקול משתנה. יש גם את גורם העייפות, באילו שעות הטיסה הראשונה וכמה כח יש לך לנהוג אחריה. שאלה נוספת היא אם אתה בוחר באופציה של אוטו, האם יש לך מקום מעניין לעצור בדרך.

בקיצור תלוי בכמה גורמים, מצד אחד זמן הנסיעה והעייפות אחרי טיסה (תלוי גם בשעות), מצד שני הלוגיסטיקה וזמני המתנה לקונקשן. אני באופן אישי, אם מדובר בזמנים דומים, מעדיף את האופציה של נהיגה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
14/01/2020 | 10:17
3
127
תלוי כמה זמן יש לכם
תלוי כמה כסף יש לכם, זה שונה אם אתם צריכים לנסוע בפיאט פונטו ישנה או במרצדס חדשה.
תלוי אם אתה אוהב לנהוג
תלוי אם האחרים יודעים ואוהבים לנהוג ורוצים להתחלק איתך בנהיגה

אבל הרבה אנשים בכל העולם עושים טיולי נהיגה, זה מאד נפוץ ונהוג ברוב העולם,
בישראל למשל התיירים כמעט ולא נוהגים לבד, אבל במדינות אחרות זה מאד נפוץ.
טיולים מחוף לחוף, בארצות הברית , קנדה ובאירופה
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'פיאט פונטו ישנה? כבר מזמן אין להשיג.'
פיאט פונטו ישנה? כבר מזמן אין להשיג.
14/01/2020 | 14:15
2
105
כל המכוניות שנתקלתי בהן בשנים האחרונות היו חדשות ומצוינות, הידניות והאוטומטיות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני סומך על האיטלקים שינסו לדחוף לי איזו טרנטה '
אני סומך על האיטלקים שינסו לדחוף לי איזו טרנטה
14/01/2020 | 14:47
1
103
אם לא פיאט פונטו, אז משהו אחר מתוצרתם.

פעמיים שכרתי רכב באיטליה, ובשתיהן נאלצתי להרים את הקול כדי לקבל את הרכב שהזמנתי. 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לא מטיילת בתקופות העמוסות.'
לא מטיילת בתקופות העמוסות.
14/01/2020 | 19:01
80
זו כנראה הסיבה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' קודם מבררים באם ישנן טיסות בתאריכים הרצויים'
קודם מבררים באם ישנן טיסות בתאריכים הרצויים
14/01/2020 | 11:04
3
89
דוגמה:  לסלוניקי ישנן טיסות ישירות מישראל כל השנה למיטב ידעתי.

ט.ל.ח
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'דווקא בדקתי '
דווקא בדקתי
14/01/2020 | 14:49
2
81
מנתבג לסלוניקי כן (עם אגייאן), בכיוון ההפוך לא.  
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' בדוק עצמך בשנית. יש הלוך וחזור לסלוניקי מת"א !!'
בדוק עצמך בשנית. יש הלוך וחזור לסלוניקי מת"א !!
14/01/2020 | 22:45
1
72
אומנם לא בכל יום אבל לפחות פעם פעמיים בשבוע .

ט.ל.ח
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'צודק, עם Ryanair. '
צודק, עם Ryanair.
15/01/2020 | 14:46
58
במנועים הכלליים (Google, SkyScanner, Momondo) הטיסה הזו לא עלתה.
רק היום קראתי עליה באחת מכתבות היח"צ, ומצאתי אותה באתר של Ryanair. 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש המצאה שנקראת רכבת. '
יש המצאה שנקראת רכבת.
14/01/2020 | 11:40
3
89
אם הכוונה היא שכירת אוטו במקום קונקשן וחופשה עירונית ללא רכב יתכן שעדיף לנסוע ברכבת. לשדות תעופה של ערים ראשיות יש לרוב חיבור רכבתי לתחנת הרכבות העיקרית של העיר וממנה אפשר לנסוע בנוחות ברכבת לערים אחרות באותו האזור. היתרון הוא שאפשר לנוח, להסתובב קצת ברכבת, יש שירותים אם צריך ואין את כל המאמץ של הנהיגה.

מנמה"ת לאונרדו דה וינצ'י ברומא אפשר להגיע לנאפולי בשעתיים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מצטער שלא כתבתי: לא מדובר בחופשה עירונית '
מצטער שלא כתבתי: לא מדובר בחופשה עירונית
14/01/2020 | 14:52
2
90
בכל מקרה הכוונה היא לשכור רכב ולטייל אתו בסביבת העיר שננחת בה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שווה לראות אם אפשר לשכור רכב ברכבת.'
שווה לראות אם אפשר לשכור רכב ברכבת.
14/01/2020 | 19:05
1
61
במדינות רבות יש חברות השכרה בתחנות הרכבת העיקריות בנוסף לשדות התעופה.

יתכן שנוח יותר לצאת לכפר בנסיעה קצרה יחסית מתחנות הרכבת במקום לעשות מרחקים ארוכים ברכב, בייחוד אם זה מרחק שאתה מתלבט על טיסת קונקשן.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לצערי, אנחנו לא "נוסעים קל" '
לצערי, אנחנו לא "נוסעים קל"
15/01/2020 | 14:53
57
תמיד לוקחים איתנו במזוודות חצי מארון הבגדים וחצי מארון התרופות. בנסיעתנו האחרונה לארה"ב, התבאסנו כשהיינו צריכים להיגרר עם המזוודות לרכבת בין ניו יורק וניוארק. עד שמוצאים את הקופות של מפעיל הרכבות הרלבנטי, עד שמוצאים את הרציף, עד שמוצאים את המעבר שיש בו מעלית בשביל המזוודות ... סיפור לא פשוט. 

תודה בכל אופן.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'באוקטובר 2017 טיילנו בדרום איטליה במשך שבועיים ולמרות '
באוקטובר 2017 טיילנו בדרום איטליה במשך שבועיים ולמרות
14/01/2020 | 13:31
81
ההמלצות לקחת רכבת מרומא לנאפולי החלטנו שזה לא מתאים לנו ושכרנו רכב בנמל התעופה ברומא, שם גם החזרנו אותו. אנחנו ממילא מעדיפים תמיד להתנייד עם רכב שכור צמוד מאשר להשתמש בתחבורה ציבורית, למעט בתוך הערים עצמן.
בגלל שכך החלטנו עשיתי מחקר מה יש לראות בין רומא לנאפולי ומצאתי את איזור קאסטלי רומאני (גאנדולפו - מעון הקיץ של האפיפיור, נמי, פראסקטי ועוד) ואת סרמונטה - עיירונת מקסימה שאכלנו בה את הפולנטה הכי טעימה שאכלנו אי פעם
אגב, מרומא לנאפולי נסענו ישירות ואת הביקורים עשינו בדרך חזרה, ביום האחרון, כשיצאנו בבוקר מקאסרטה כדי להגיע לרומא לטיסה בערב.
אבל, כמו שכבר ציינו לפני, הכל עניין של העדפות ולו"ז
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'במקרה האיטלקי, מכיוון שאני מניח'
במקרה האיטלקי, מכיוון שאני מניח
14/01/2020 | 13:36
71
שממילא תשכרו רכב לטיול בדרום אז אין ספק שפשוט כדאי לקחת את הרכב כבר בשדה התעופה ברומא. הנסיעה דרומה לא ארוכה וכולה על אוטוסטרדה כך שזה גם לא אמור לעייף.
זה גם יחסוך בזמן ובטח גם יחסוך כסף.

המקרה היווני לא דומה כי הנסיעות ארוכות בהרבה. במיוחד כשהיעד הוא קורפו. הנסיעה לשם ארוכה מאוד וכוללת מעבורות. מעבר לכך, לא סביר שתרצה אוטו שכור בקורפו עצמה .
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ברגע שמדובר ב8 שעות נסיעה ומעלה אני אעדיף טיסה'
ברגע שמדובר ב8 שעות נסיעה ומעלה אני אעדיף טיסה
14/01/2020 | 15:36
1
70
זהו כלל האצבע שלי.
8 שעות נסיעה זהו מרחק של קצת יותר משעה טיסה נטו, צריך להוסיף גם את הברוטו של הגעה/עזיבת שדה, צ'ק אין, קבלת מזוודות וכו'.
ישנם כמובן כל מיני שיקולים אחרים כמו קושי הנסיעה, עלויות וכו' אבל ככלל אצבע אם הנסיעה הקרקעית תיקח 8 שעות ויותר כנראה שטיסה תהיה עדיפה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אהבתי את הקריטריון החד והקל ליישום '
אהבתי את הקריטריון החד והקל ליישום
15/01/2020 | 14:55
11
לצפיה ב-'אז כמו שאחרים כתבו זה תלוי היכן'
אז כמו שאחרים כתבו זה תלוי היכן
14/01/2020 | 19:33
13
69
תבחר לעשות את הטיול. ולדעתי כמה זמן יש לך.

מה שאני עושה תמיד זה מחליטה לאן בערך אני מטיילת ולכמה זמן ואז אני יודעת איזה איזור אני ארצה לכסות בזמן שיש לי. לגבי הדוגמא שנתת, אם יש לי שבועיים לפומפיי ואמלפי ואין שום דבר שמאוד חשוב לי לראות בדרך מרומא לנפולי אז הייתי חוסכת את הנהיגה והייתי לוקחת רכבת לנאפולי ושם שוכרת רכב. אבל אם יש לי חודש ואני רוצה לעשות מאוד יסודי את החוף מרומא, אז שוכרת את הרכב כבר ברומא.

אני אתן לך דוגמא מאוקטובר השנה, ידעתי שאני רוצה לטייל את העקב של איטליה, פוליה, היו לי שבועיים בלבד.
אז מרומא (ששם נחתתי) לקחתי רכבת מזרחה (לבארי) וויתרתי על כל הנסיעה הארוכה מרומא, שלא היה לי משהו ספציפי שרציתי לראות שם. בבארי שכרתי רכב, טיילתי בעקב עם רכב וחזרתי שוב לרומא ברכבת.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בדיוק, זה לא או-או. לפעמים הרכבת עושה את המרחק בפחות זמן'
בדיוק, זה לא או-או. לפעמים הרכבת עושה את המרחק בפחות זמן
15/01/2020 | 09:42
12
49
רכבות מהירות בהרבה פחות זמן, אם כל מה שרוצים זה אזור מסויים. ובו אפשר לשכור רכב אם צריך.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הזמן זה לא השיקול היחיד, ובמקרה הזה גם לא נחסך זמן'
הזמן זה לא השיקול היחיד, ובמקרה הזה גם לא נחסך זמן
15/01/2020 | 11:40
11
49
נסיעה ברכב מפיומיצ'ינו לנאפולי לוקחת בערך שעתיים וחצי-שלוש, לסורנטו 3 וחצי שעות. רכבת מפיומיצ'ינו לנאפולי/סורנטו דורשת החלפת רכבות בטרמיני, ומבחינת זמן חוסכת גג חצי שעה. גם זה לא ממש נכון כי הרכבות לא בדיוק מחכות לו ויוצאות איך שהוא יוצא מהשדה לתחנת הרכבת. ככה שרוב הסיכויים שלשכור את הרכב כבר בפיומיצ'ינו יקח פחות זמן.
בנוסף עם רכבות זה אומר שצריך בכל תחנת רכבת להגרר עם הכבודה, וצריך להתנייד איתה גם מתחנת הרכבת הסופית למלון.

ככה שבמקרה הספציפי של נסיעה של כ3 שעות ומטה, למי שאין בעיה לנהוג מרחק כזה ובכל מקרה לוקח אוטו, אין לי ספק שלשכור את הרכב כבר בפיומיצ'ינו זאת האופציה הכי נוחה לוגיסטית, ובכמעט כל המקרים גם תהיה יותר מהירה מטיסת המשך / רכבת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נכון, נכון '
נכון, נכון
15/01/2020 | 14:59
10
38
ומכיוון שזה איטליה, ברור שהטיסה תתעכב, ואם מזמינים כרטיסי רכבת מראש (קראתי שלרכבת המהירה חייבים להזמין מראש), זה סתם כאב לב. אולי מתאים למי שמתחיל עם יום-יומיים ברומא, ורק אז מתחיל להתנייד דרומה או מזרחה ברכבות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לא ברור שהטיסה תתעכב, לא חייבים להזמין למהירה כרטיסים מראש'
לא ברור שהטיסה תתעכב, לא חייבים להזמין למהירה כרטיסים מראש
15/01/2020 | 15:26
8
41
כן נכון שאם אתה נוסע לחוף אמלפי ולא רוצה לעצור בנאפולי, כדאי לשכור את הרכב בשדה התעופה כי זה מהיר, כנראה גם נוח יותר, לנסוע כך עד האזור ההוא. אבל זה לא כלל שתקף לכל האזורים באיטליה.

נכון שפחות מתאים העניין של מזוודות כבדות. אני נוסעת לאיטליה ל-10-12 יום עם לא יותר מ-7-8 קילו. מצד אחר, צריך להיות מודעים לכך שיש גניבות של מטען ממכוניות, במיוחד באזורים הסופר מתויירים של החוף האמלפי. ייתכן שבמרץ הבעיה פחותה כי החודש הזה הוא מחוץ לעונת התיירות, מאי-אוקטובר.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כבר כתבתי בעבר שאני לא שותף לחשש הזה מגניבת מטען'
כבר כתבתי בעבר שאני לא שותף לחשש הזה מגניבת מטען
15/01/2020 | 15:42
7
37
בסופו של דבר אם הרכב נעול, באור יום (בלילה גם ככה המזוודות במלון), במקום הומה, אף אחד לא יפרוץ לגנוב לי את התחתונים מהמזוודה. גם בסיכוי הקלוש שכן, יש ביטוח, ובלי קשר, ההיגיון אומר שהרבה יותר קל לגנוב את המזוודה ברכבת.

הפחד הזה תמיד נראה לי חסר אחיזה למציאות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'חשבתי כמוך עד שקראתי דיווחים שזה אכן קרה. לא שספציפית זה '
חשבתי כמוך עד שקראתי דיווחים שזה אכן קרה. לא שספציפית זה
15/01/2020 | 15:51
5
39
נוגע לי כי כל עוד אני נוסעת לבד לא אשכור רכב, אבל זה כן שיקול בעיני. אני נזכרת בשני דיווחים השנה, מינימום. מילנו, פיזה (אם תשאל אותי, לא היה להם מה לחפש עם מכונית בערים האלה). נכון שגם קראתי בשנים האחרונות על כל מיני תעלולים לגניבת חפצים ברכבות מהירות. אני כן נתקלת באזהרה הזאת לגבי גניבת מטען בפורום עם הרבה משתתפים שבו אני קוראת וכותבת. אני רק יכולה להניח שזה נכתב מתוך ניסיון.

למדריך שלי בטוסקנה - אחד הימים לקחתי את המזוודה שלי והוא הוריד אותי בתחנת רכבת בסוף היום - היה מן מסך כזה שהוא הוריד על המושב האחורי ואז לא היה אפשר לראות מה יש בתא המטען (זה היה רכב שאפשר היה לראות בו מבחוץ מה יש בתא המטען), אולי יש את זה לרבים אני לא יודעת, אני לשמחתי לא בעלת רכב. וזה היה ביום חול ובסביבה די מבודדת. לא יודעת, כאמור, זה לא מטריד אותי ברמה האישית ואני גם לא יודעת אם בעתיד אם אשכור רכב זה יהיה שיקול שלי, אבל כן הרגשתי צורך לציין את זה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'חסר הרבה מידע'
חסר הרבה מידע
15/01/2020 | 15:59
4
33
כמה הדיווח מהימן (שמעתי על מישהו שסיפרו לו שזה קרה), ואם זה באמת קרה, מה היו הנסיבות, האם זה קרה במשך היום, האם האוטו היה נעול וכו.
מה שאני כן יודע ממקור ראשון זה על ניסיון גניבה של מזוודה מהמסוע בשדה התעופה, ועל ניסיון לקחת מזוודה מהחלק של המזוודות בקרון הרכבת (שניהם מהשנתיים האחרונות, כשאני מכיר באופן אישי את האדם לו זה קרה).
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אלה היו תלונות של שתי משפחות שזה קרה להן, בנפרד, בכל אחת מן '
אלה היו תלונות של שתי משפחות שזה קרה להן, בנפרד, בכל אחת מן
15/01/2020 | 16:04
3
30
הערים. שתיהן כתבו על כך באותה הקבוצה. מעבר לכך אני לא זוכרת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הבעייה עם הדברים הללו שאין בעצם שום סטטיסטיקה'
הבעייה עם הדברים הללו שאין בעצם שום סטטיסטיקה
15/01/2020 | 20:58
2
20
על כמה מקרים היו יחסית למספר המטיילים.
הרי מה שנקרא בפורומים יהיה רק על מקרי גניבה, לא על עשרות אלפי מקרי אין גניבה.
זה מזכיר לי דיונים על כייסות והגנה מפניה שיש פה מידי פעם, שמשום מה זה לא נושא לשיחה כשאנו נוסעים לת"א או י-ם.

לסיכום, צריך להפעיל קומון סנס (כל החיים, לא רק בטיולים) לגבי הגנה מפני גניבות, אבל זה לא צריך להיות נושא מרכזי ובטח לא קריטריון שלפיו מחליטים בין רכב לרכבת לטיסה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני גם לא חושבת שזה צריך להטות את הכף, גם לא התכוונתי להפחיד'
אני גם לא חושבת שזה צריך להטות את הכף, גם לא התכוונתי להפחיד
16/01/2020 | 09:11
1
20
כן היתה לי הרגשה מחשיפה למאות מטיילים בשנה וחצי האחרונות, שזה דבר שקורה, יותר מאשר כאן, וכדאי לקחת זאת בחשבון. בטח כשמדובר על אתרים כמו אמלפי, פיזה, עיר גדולה כמילנו.
כנראה לא כפר קטן בפיימונטה שלא על מפת התיירות העולמית.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בוודאי שקורה, אבל יותר מאשר כאן? יש לך על מה להסתמך?'
בוודאי שקורה, אבל יותר מאשר כאן? יש לך על מה להסתמך?
16/01/2020 | 15:00
62
כשגונבים למישהו משהו בארץ, ואני בטוח שזה קרה לרובינו או למכרינו, אז אנחנו מספרים למשפחחה ולחברים ואולי פונים למשטרה, אבל אנחנו לא כותבים על כך בפורום לרוב. אם זה קרה בת"א אנחנו לא מייחסים את המקרה לעצם זה שנסענו לת"א.

כשזה קורה בפיזה, כשאנחנו בטיול שזו פעילות פנאי שזו חוויה של לצאת מהשגרה, אז זה מתחבר לנו אל עצם הטיול. נסענו לטיול באיטליה ואז נפגענו מגניבה. המקרה מתחבר לנו לעצם הטיול,  ויותר סביר שחלק מהאנשים גם יספרו על המקרה בפורום אינטרנטי. הרי יש פורומים, כמו פה, שהנושא שלהם זה טיולים בחו"ל. אין פורומים על נסיעות סתמיות לת"א .

ברור שיש מקומות שבהם הסיכון יותר גבוה, אבל מזה שקראנו על מקרים בפורום טיולים אי אפשר להסיק שום מסקנה לגבי גובה הסיכון.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך וגם אני לא שותפה לחשש מגניבת מטען מנסיון של '
מסכימה איתך וגם אני לא שותפה לחשש מגניבת מטען מנסיון של
15/01/2020 | 18:33
18
טיולים עם מזוודות ברכב גם באיטליה - יבשת וגם בסיציליה וכמובן במדינות נוספות.
אנחנו מקפידים שיהיה כיסוי לתא המטען (בנמל התעופה ברומא, באוקטובר 17, הכיסוי היה שבור ולא הסכמנו לקבל את הרכב מה שגרר עיכוב אבל בסופו קיבלנו רכב כמו שרצינו) ומשאירים את הרכב בחניות מסודרות.
בשנים האחרונות אנחנו מקפידים לקחת איתנו את מצלמת הרכב שלנו ולהרכיב ברכב השכור כדי למנוע הסתבכויות (שאף פעם לא היו לנו אבל מה שבטוח)
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'במקרה שלי באמת נשארתי יום ברומא אחרי'
במקרה שלי באמת נשארתי יום ברומא אחרי
15/01/2020 | 21:25
21
הטיסה אז לא היתה בעיה של זמני רכבת.

אבל בכל מקרה, אני הרבה פעמים עושה את זה ככה, נשארת לפחות לילה בעיר שבה אני נוחתת כי לא מתאים לי להמשיך ליסוע אחרי טיסה ארוכה. ככה אני מתרעננת, הולכת ברגל כמה שעות אחרי טיסה ארוכה שבה ישבתי, ולמחרת מסוגלת ליסוע עוד 4 שעות.
הייתי עושה כנ"ל גם אם הייתי שוכרת רכב...

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לנאפולי כן יש טיסות ישירות'
לנאפולי כן יש טיסות ישירות
15/01/2020 | 07:35
3
53
כנראה לא בדקת טוב...
לנאפולי יש טיסות ישירות של איזיג'ט, לא רק זאת אלא גם יעד זול יחסית - עשיתי חיפוש נאפולי באיזיגא 4.3 עד 7.3 (לדוגמא) - כ-200 יורו ללא הושבה ומזוודה. 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'צודקת '
צודקת
15/01/2020 | 14:48
2
36

במנועים הכלליים (Google, SkyScanner, Momondo) הטיסה הזו לא עלתה.
לאחר קריאת הודעתך,  מצאתי אותה באתר של איזיג'ט. 
למדתי משהו על מנועי חיפוש טיסות

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מנוע נוסף, אך צריך להתרגל אל איך זה פועל'
מנוע נוסף, אך צריך להתרגל אל איך זה פועל
16/01/2020 | 02:17
27
ו-"לדעת" להשתמש בזה נכון:
azair.eu
אפשר להזין בבת אחת מספר שדות תעופה מוצא (אם נניח לא משנה האם לטוס ליעדים מנתב"ג, רמון, טאבה, עקבה, עמאן, שארם-א-שיח, קהיר, בירות, דמשק, בגדד, טהרן....חחחח....), להזין מספר שדות יעד, טווח זמן, כמות החלפות, לסמן טיסות בתוך שנגן וכדומה, ואז למיין את הנמצא לפי תאריך, מחיר ועוד שלל פרמטרים, ואז לבדוק את מה שנמצא באתרי חברות התעופה עצמן
רגלי טיסה הלוך ורגלי טיסת חזור רצוי לחפש בתוך זה בנפרד, כלומר חיפושי כיוון אחד נפרדים אל ומתוך קבוצת היעדים שבחרת
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לאיזיג'ט ולריינאייר אין איזכור שם'
לאיזיג'ט ולריינאייר אין איזכור שם
16/01/2020 | 07:57
21
לצפיה ב-'תחילת מרץ וים זה יכול להיות בעייתי, לפחות באיטליה'
תחילת מרץ וים זה יכול להיות בעייתי, לפחות באיטליה
15/01/2020 | 09:41
3
46
אל תחליט על היעד לפני שאתה בודק את מזג האוויר היטב. ומהניסיון שלי גם, לצערי אני צריכה להזם את האמונה שמדובר בתקופה שאחרי הקור הגדול. אולי, אבל אולי גם לא.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בדיוק, בנפולי במרץ הממוצע הוא 7-16,נפלא לטיול, קר לרחצה בים.'
בדיוק, בנפולי במרץ הממוצע הוא 7-16,נפלא לטיול, קר לרחצה בים.
15/01/2020 | 13:25
2
10
לצפיה ב-'מדובר בטיול '
מדובר בטיול
15/01/2020 | 15:00
7
לצפיה ב-'זה פחות הרחצה, שזה אני מניחה שממילא אין כוונה, לזה קר גם'
זה פחות הרחצה, שזה אני מניחה שממילא אין כוונה, לזה קר גם
15/01/2020 | 15:27
29
באוקטובר. זה יותר האפשרות לטייל בעיירת חוף בזמן סערה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'been there Done That'
been there Done That
15/01/2020 | 14:31
15
59
קודם כל עניתי גם במסר.
אז באיטליה זה היה ב1999, בטיול מאורגן, חברת הטיולים, המדריך והנהג שברו ת'ראש. העדפה שלי נהיגה!!

ביוון נהגתי בחזור מסלוניקי לאתונה כל הלילה, הסיוט היה בכניסה לאתונה - שעות של פקק ענק.לכן הזמן תלוי בפקקים.
אז מציע לקחת רכב ולעבור בכוונה תחליט:
רק באתונה הזמנו מלון. ביתר היו חדרים בשפע רב. שואלים על DOMATIA=חדר, מתמקחים על המחיר ונהנים מאד. בארחובה היה מאד מאד קר לעומת דלפי שבה מזג האויר מאד נוח. מדובר על אוקטובר - דומה לחודש מרץ.
Arachova +Delphi
Larisa
הר האולימפוס וביחוד העיירה Litochoro!!
כל קטע בכביש האגרה בתשלום.
עשיתי בנהיגה 9 ימים, מסלול מעגלי ב11 יום בניחותא, אחרי יומיים באתונה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ואיפה פה סלוניקי? '
ואיפה פה סלוניקי?
15/01/2020 | 15:02
14
38
אתונה
Arachova +Delphi
Larisa
הר האולימפוס וביחוד העיירה Litochoro!!
ו ... ?
אני מנחש שגם הטיסה חזרה מאתונה?

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אתה תגיע לסלוניקי'
אתה תגיע לסלוניקי
15/01/2020 | 15:08
31
רצית לסלוניקי, והתחנות בדרך כפי שעשיתי את אילו הצעתי.

כמובן שמאתונה פניתי דרומה לפיראוס, קורינתוס ועוד. משם ארחובה, דלפי, מצובו, י(וה)נינה, טריקלה, קלב(מפ)קה, מטאורה ועוד וכולל אדסה. הטיול זז בימים והגענו ואז חיפשנו חדר. למשל בליתוחורו נשארנו עוד יום כולל האולימפוס.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אכן. מסלול סיבובי'
אכן. מסלול סיבובי
15/01/2020 | 15:47
6
לצפיה ב-'לי אין רכב אז אציין דרך תח"צית'
לי אין רכב אז אציין דרך תח"צית
16/01/2020 | 02:43
11
66
נניח ליום רביעי הבה
בין אתונה לסלוניקי יש שש רכבות ביום, ארבע וחצי שעות נסיעה, לא שונה מהותית מנסיעה לאילת
מחיר של €45.40 לכרטיס מחלקה שניה ועשר אירו הבדל מול מחלקה ראשונה לא אמור להפליא ממש, כי ברכב שורפים הון על השכרה ודלק

וזה לא נורא כפי שאולי נשמע, אלה קרונות חדרים (בראשונה) די נוחים (ולא קרון פתוח שבו אפשר להצטופף כמו סרדינים כמו ברכבת ישראל - מקום שמור בכרטיס), כך שהמטען נשאר איתך ולא במדף בתחילת קרון
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אין לי נסיון ברכבת באירופה'
אין לי נסיון ברכבת באירופה
16/01/2020 | 07:56
10
34
רק בברלין והפרברים.
ובנהיגה בכביש המהיר שהוא כביש אגרה עם מקטעים, יש תשלום בכל מקטע. סכ"ה מצטבר גם לעשרות יורו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לי יש.. כולל זו שציינתי.. רק שאז זה היה גרסא קצת מורחבת של'
לי יש.. כולל זו שציינתי.. רק שאז זה היה גרסא קצת מורחבת של
16/01/2020 | 10:36
9
42
הקו האחרון ברשימה בקישור מעלה בכיוון ההפוך, מאלכסנדרופולי דרך סלוניקי לאתונה
כלומר https://tickets.trainose.gr/dromologia/?lang=gr#vi... (אז היה כשעתיים אחרי ולא כפי שאיך זה נוסע היום)

הנסיון להלן לכל המעוניין

מידע על סוגי המנויים הרכבתיים הנתקבלים ברכבת הייונית (לעתים עשוי להיות משתלם מכמה נסיעות כיוון אחד מתחנה לתחנה) פה

אני מכיר אדם שלפני 30 שנה נסע בקו רכבת ישירה מאתונה לאוקראינה (כן, הקו היה מהה זה ארוך, דרך מקדוניה, סרביה, הונגריה וסלובקיה, ובזמנים ההם טיסות היו למיליונרים, אז רכבת היתה תחליף זמין)... כיום פיצלו קווי שירות ודבר שכזה כיום מצריך 4 החלפות לפחות... וזה בגרסה הקצרה דרך בולגריה ורומניה. בדרך הארוכה אף יותר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מזכיר חלום רטוב שלי'
מזכיר חלום רטוב שלי
17/01/2020 | 08:39
8
35
רכבת מאלכסנדריה ליוון דרך תל אביב, ביירות או דמשק, איסטנבול סלוניקי ואתונה.
אשאר בחלום
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'היו ימים... מצאתי...'
היו ימים... מצאתי...
17/01/2020 | 20:15
7
45
רכבות היסטוריות מהסוג אפשר למצוא למשל פה.. http://www.trains-worldexpresses.com/index.htm (עיון למעלה)
מצורף כמה דוגמאות
1. מערך מסלולי קרונות שחיברו לקו מזרח-מערב אקספרס 15/16 (240/241) מוסקבה-פריז בימים עברו
2. מוסקבה-מדריד ישיר ללא החלפה? לא היה בעיה. היום אפשר, אבל דורש מלא החלפות רכבת
3-6. לו"ז טכני פנימי של קו מוסקבה-פראג/מילוביצה/ברטיסלבה/בודפשט, שנת 1986.
7-8. מוסקבה-רומא. מאי 1979-מאי 1980
9-10. (הקו שהזכרתי בהודעה הקודמת) קו 9/10 (233/232) מוסקבה-קייב-קישקונחאלאש-בלגראד+בודפשט+סקופיה+אתונה (מקוצר ללא פירוט מלא של תחנות). 1985/1986.
11-14. הדפים הראשונים של ספר לו"ז טכני לרכבות בינלאומיות מאי 1981 - מאי 1982. שים לב למפה והרשימה - כן, היה אפילו מוסקבה-טהרן ישיר, וקווים כמו מוסקבה-שטוקהולם דרך ברסט - שטו מגרמניה לדנמרק במעבורת (ושוב - למאלמו), לא היו שם גשרי רכבת דאז.

כיום כאמור, פיצלו הרבה (הרוב עדיין מחובר מסילתית אבל דורש החלפות), וחבל

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'היה אפשר לנסוע חצי עולם ב-100 רובל'
היה אפשר לנסוע חצי עולם ב-100 רובל
18/01/2020 | 09:58
6
41
קרונות מוסקבה-מדריד (וגם מוסקבה-ג'נבה ומוסקבה-ברן) מההודעה הקודמת נסעו הלוך עם רכבות קו 13 מוסקבה-אקספרס וחזור עם קו 16 מזרח-מערב אקספרס במסלול אחר. הקרונות החליפו רכבות (הנוסעים נשארים עם הקרון) בברלין מרכז (אז המרכזית היתה אוסטבאהנהוף). לקרון למדריד החליפו גלגלים ארבע פעמים לכל נסיעה (Brest מ-1520 ל-1435 ו-Gare Hendaye מ-1435 ל-1668 ושוב בדרך חזרה.

בתמונה כרטיס אחיד (מחיר כולל כרטיס+שמירת מקום), כרטיס שמירת מקום, וכרטיס נעילת מקום מהרכבת הסינית לנסיעה ברכבת הסובייטית מבייג'ינג דרך מוסקבה וורשה לברלין. השער 1RUR=4.6CNY.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מעבר למסך הברזל...'
מעבר למסך הברזל...
18/01/2020 | 11:07
5
34
רק ב89 נפלה חומת ברלין. בטח הרכבת ממוסקבה רק למיוחסים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'קרא'
קרא
18/01/2020 | 16:45
4
32
לצפיה ב-'אמאל'ה'
אמאל'ה
19/01/2020 | 09:06
3
22
בטח כל מעבר גבול היו בדיקות של KGB
או שהמשטר כבר התחיל להתפורר עם מיכאיל גורבצ'וב עם הכתם במצח שממש ביקר בישראל. היו לו חברים ישראלים, מכיר אחד מהמשפחה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בדיקות החלו עוד זמן רב לפני נסיעה'
בדיקות החלו עוד זמן רב לפני נסיעה
19/01/2020 | 12:54
2
30
לאזרח סיבייטי חוץ מהבדיקות במעבר היה צורך להשיג מלא ויזות ואישורים, כולל ויזת יציאה (!!) מבריה"מ.
אזרח חוץ היה אומנם יכול לנסוע, אך בתוך בריה"מ זה לא היה מאוד שונה מצפון קוריאה, כי אזרח חוץ היה יכול להתנייד רק באמצעים מאושרים על ידי חברת הנסיעות תיור Intourist (ובמזל זה כלל רכבות אלו).

1-4. קטר PKP SP45-075 עם רכבת D241 מזרח-מערב אקספרס ברלין אוסטבאהנהוף 13 נובמבר 1976. לו"ז.
5. אותה הרכבת. וורשה. 1967.
6. פנים חדר קרון חדרים ברכבת מוסקבה-אולנבאטאר-בייג'ינג 1988. אז כמעט כל הרכבות נראו כך. איך נראה היום, אפשר לגגל תוך דקה.
7-8. שלט לוחית קרון הרכבת, הגבול, מריאנבורן, GDR, שנות השמונים.
9. לו"ז Paris-Scandinavie-Express 1973-1974 עם הפיצולים אל מזרח-מערב אקספרס
10. רציף 4 פריז נורד. 1960.
11. לו"ז קרונות תוסף לרומא.
12. שלט לוחית קרון רכבת מאוסלו.
13. " " הוק הולנד
14. מוסקבה-ג'ולפה-טהרן
15. אוק 1985. איסטנבול אקספרס. Moskva - Kiev - Kishinev - Iaşi - Bucureşti - Sofia - Istanbul. תחנת גבול טורקיה Kapikule (זה גם בשורה הראשונה ב-Eurail שלי קודם).

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אלוף אתה'
אלוף אתה
19/01/2020 | 14:43
1
16
שאפו על התעוד והאינפורמציה
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'וסדר הקרונות לרכבת'
וסדר הקרונות לרכבת
31/01/2020 | 09:28
3
לצפיה ב-'במקרה של רומא -נאפולי, לקחתי רכבת ושכרתי רכב בנאפולי'
במקרה של רומא -נאפולי, לקחתי רכבת ושכרתי רכב בנאפולי
23/01/2020 | 16:04
4

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ