ברצלונה בחורף (ינואר)

• פותח הנושא snirf
  • פורסם בתאריך

snirf

Active member
ברצלונה בחורף (ינואר)

אהלן,
כמה שאלות:
*מתכוון לטוס החודש לברצלונה הבנתי שזאת תקופת הREBAJAS (סיילים)- באילו מרכזי קניות כדאי לבקר? היות ויש כ"כ הרבה, לא רוצה להתבאס ללכת למקום X ולגלות שהמחירים יקרים מדי וכו'...אז באילו מרכזי קניות כדאי לבקר מבחינת אאוטלטים ומחירים טובים?
*מה כדאי לעשות בברצלונה בתקופה הזאת של החורף?
*עבור שומרי שבת- מה כדאי לעשות בשישבת?

מראש

dudi4321

Member
אפשרי בהחלט אם מזג האויר לא גשום

ללכת ברגל ברמבלס, ברובע העתיק, בנמל, וגם לטפס ולרדת להר היהודים (למרות שהוא לא מיוחד). אני לא מתכנן ככה כי אני נוסע, אבל תוכלו ללכת לכיוון מסויים ברגל, לנוח ולחזור בתחבורה ציבורית במוצ"ש. בטח לא מחדש כלום, אז אפשר לנסוע בשישי ולחזור ברגל בשבת.
קניות יש בקניון בדיאגונל. ברשתות, אם יש סייל אז יהיה בכל חנות שלהם.

לאונידס

Active member
כדאי שתבדוק עם בית חב"ד אם יש עירוב בברצלונה

ואם יש אז איפה.
אם אין כנראה שלמי ששומר שבת לא כדאי להגיע לברצלונה לשבת.

snirf

Active member
תודה לשניכם מה לגבי מרכזי קניות מומלצים

חוץ מדיאגונל שציינתם.
&nbsp

dudi4321

Member
חח

כשהלכתי בשדרות רמבלאס היה כתוב על איזה דלת halal אבל בערבית והצלחתי להבין.
חח 2
עיר שבהגדרה היא נוצרית, יהיה בה החוטים של תחום שבת?

לאונידס

Active member
בהגדרה לעיר אין דת, לחלק מהתושבים יכולה להיות דת כזו או אחרת

עיר מניחה כל בוקר תפילין או בימי ראשון משתתפת במיסה? אין דבר כזה.
&nbsp
בחיפה וירושלים יש הרבה מאוד מוסלמים, יש המון בתי עסק לממכר מזון שרשום עליהם حَلال ובכל זאת יש גם תחום שבת. לעיר אין דת, לחלק מהתושבים יש.
יכול להיות שהקהילה היהודית בברצלונה קבעה תחום עירוב, היא לא צריכה לבקש רשות מאיזשהו בעל שווארמה טורקי בראמבלס, אין לי מושג וליהודי אורטודוקסי שמתכוון להיות בברצלונה בשבת כדאי להתעניין.

מיקהפ

New member
לפי האתר המצורף יש כ - 15000 יהודים בברצלונה,

מציעה לנסות לשאול,
מתחת לזמני הדלקת נרות יש "לתשומץ לבכם" ושם "צרו אתנו קשר", אני מקווה שיכולים לענות.
גם אם רק מעטים (אין לי מושג) מתוך כולם שומרים שבת, אולי שם תימצא התשובה למרות שהכוונה לשאול ככעניני כניסת/יציאת השבת.
[URL]https://www.tjt.co.il/%D7%A0%D7%95%D7%A4%D7%A9_%D7%9B%D7%A9%D7%A8-TL2423-%D7%91%D7%A8%D7%A6%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%94_%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%93-%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%95%D7%AA.html[/URL]

למעלה