ברצלונה עם משפחה בחודש מרץ

ברצלונה עם משפחה בחודש מרץ

שלום,
אנחנו עם 3 ילדים מתבגרים (11, 16 ו 18) נוסעים במרץ לברצלונה ל 6 ימים מלאים.
סגרנו טיסות ומלון והכנתי תכנית, אך נראה שחסרה לי עדין תכנית ליומיים נוספים:
1. כיכר קטלוניה > שדרת רמבלס > הרובע הגותי > הר היהודים > מזרקת הקסם
2. פירנאים (עם חברה חיצונית). האם לא כדאי לשכור רכב ליום אחד ולטייל שם לבד? אם כן - לאן להגיע בפירנאים? אין לי גם בעיה לשכור רכב ל 3 ימים רצופים ולטייל מחוץ לברצלונה.
3. שכונת El Born > שכונת גרסיה
4. TBD. אולי שער הניצחון, אבל חסר 'בשר'
5. תכננתי פארק אווטרה, אבל הפארק יהיה סגור בתקופה שנהיה. אם כך - חסר תוכן ליום הזה...
6. מוזיאון אצטדיון קאמפ נואו > רחוב Paseo de Gracia > רחוב Rambla de Catalunya

ידוע שתמיד אפשר סתם לשוטט בעיר, אבל מנסיון: אם אין תוכן לאותו היום, אז תמיד זה נשאר יום ריק יחסית.

מהן האפשרויות למלא את הימים הנוספים?

תודה

האנפה

New member
את היום הראשון הייתי מחלקת ליומיים

והמתבגרים שאני מכירה מאד אוהבים שופינג ;)

סתם מבקרת

Active member
אני עם האנפה בעד לפצל את היום הראשון ולעשות את הר היהודים

ומזרקת הקסם ביום נפרד.
את מודעת לזה ש שדרת הרמבלס שבסעיף הראשון שלך היא רחוב Rambla de Catalunya בסעיף 6?
יש מוזיאון ימי ליד אנדרטת קולומבוס שאולי יעניין את המתבגרים.
בית החולים סיינט פאו - Hospital de Sant Pau ברובע אישמפלה. משמש כאתר תיירות ומזמן כבר לא בית חולים. מבנים וגנים מרהיבים ביופיים ושווים ביקור

תודה: פיצלתי את היום הראשון ל 2. הנה הפירוט המעודכן

1. כיכר קטלוניה > שוק בוקריה > הליכה עד הים בשדרות הרמבלס (החלק הדרומי) > שער הניצחון > הרובע הגותי > קתדרלת אולליה
2. כנראה פירנאים
3. שכונת El Born > שכונת גרסיה ורחוב Carrer de Verdi
4. בית החולים Hospital de Sant Pau + עוד משהו לאותו היום TBD...
5. מוזיאון קמפ נואו > כיכר אספניה > הר היהודים > מזרקות הקסם
6. רחוב Paseo de Gracia > לחזור לכיכר דרך רחוב Rambla de Catalunya (החלק הצפוני של הרחוב)

ראיתי שהמוזיאון הימי פתוח חינם בימי ראשון מ 15:00. אני מקווה שאוכל להכניס אותו ללו"ז (לפי מה שראיתי ביוטיוב: הביקור יקח לא יותר משעה. אחרי הכל, רק נעבור ב'רפרוף' אחר המוצגים הגדולים)

עדין נראה לי שחסר בשר, לא?

עוד רעיונות?

סתם מבקרת

Active member
את מודעת למרחקים שיש ללכת בסעיף הראשון? רק מפסל קולומבוס

(הקצה שליד הים של הרמבלס) עד שער הנצחון המרחק הוא כ2 ק"מ. מככר קטלוניה עד לים עוד כ 1.5 ק"מ.
מציעה לך לפתוח מפת גוגל של ברצלונה ולבדוק עליה את המסלולים הן ברגל והן בתח"צ.
אם אתם הולכים ברגל מהים לשער הנצחון כדאי בדרך להכנס לכנסיית סנטה מריה דל מאר.
לבית החולים הלכנו ברגל מהסגרדה פמיליה. היה יום נפלא בדצמבר ונהנינו מהדרך. אתם מתכוונים ללכת לסגרדה פמיליה? לפארק גואל?
בקמפ נאו לא היינו אבל עלינו להר היהודים באוטובוס (הרכבל לא פעל באותו יום), המשכנו באוטובוס נוסף למצודה ואח"כ עשינו דרכנו ברגל עד ככר אספניה. אנחנו ירדנו דרך המוזיאון האתנולוגי והשקפנו על המזרקה מלמעלה. אפשר לרדת דרך הכביש שעובר ליד האצטדיון האולימפי ובהמשך להכנס לפואבלו אספניול , יש שיאמרו שהמקום הוא קיטשי אבל אני אוהבת לבקר שם כשאני בברצלונה וגם הבנות שלי אהבו. משם למזרקות ולככר אספניה ואם תרצו אפשר להמשיך לקמפ נאו (כ3 ק"מ מככר אספניה לקמפ נאו).
בכלל, כיף להסתובב ברחובות ובפארקים בברצלונה.
ברחוב Paseo de Gracia יש את קאזה מילה וקאזה בליו שתכנן גאודי. אם לא להכנס לאחד מהם אז לפחות לא לפספס את המראה שלהם. גם ברחוב דיאגונאל יש מבנה או שניים של גאודי.
העיקר שיהיה לכם טיול מהנה ותמיד לזכור שאי אפשר לראות הכל מכל בביקור אחד. כדאי לקחת את הזמן ולהנות ולא לרוץ כדי לסמן V, זו התיאוריה שלי לפחות

&nbsp

תומלול1

New member
הים, קאמפ נואו, ג'ירונה

כמה טיפים מהטיול המשפחתי שלנו לפני כמה שנים:
בקצה הדרך לים, יש קניון לקניות...
המוזיאון הימי יפה מאוד. כניסה חינמית זה אחלה ומספיק שעה.
חשוב לשים לב שמזרקות הקסם לא עובדות כל יום וכשעובדות, בניגוד למה שכתוב, יש רק סיבוב אחד של מופע (אנחנו היינו בספטמבר וזו לא היתה העונה). כמו כן צריך להגיע לפחות 45 דקות לפני המופע כדי לתפוס מקום טוב לצפיה וגם אז אנשים כל הזמן מנסים לדחוף אותך ולהדחף.
למי שמבין אנגלית לפחות ברמה סבירה, כדאי לקחת ביום הראשון סיור חינמי שיוצא מכיכר קטלוניה עם מדריך שנותנים לו טיפ בסוף הסיור. הסיור נמשך כשעתיים עם הסברים על מקומות מרכזיים ובדרך כלל, מנסיון גם בערים אחרות באירופה, הוא מאוד מוצלח.
אם נוסעים לקמפ נואו כדאי לקנות כרטיסים דרך האנטרנט, אחרת מגלים בדרך הקשה שצריך לשלם עמלה של לפחות 2.5 יורו.
מה לגבי נסיעה לג'ירונה?

תודה רבה. מספר שאלות:

1. מה יש לעשות בהר היהודים? האם רק נוף?
2. באתר ראיתי ששעות הפעילות של המזרקות בחודש מרץ הינן מ 20:00 עד 21:00. האם אפשר לסמוך על זה? מה אם אני מגיע בדיוק ב 20:00? האם לא אראה כלום? הרי בינינו... אין טעם להשאר שעה ולראות את כל המופע. זה נראה לי משעמם כבר לאחר 5 עד 10 דקות, לא? או ש... אולי כדאי להגיע רבע שעה לפני סוף המופע, כאשר הרבה אנשים מתייאשים והולכים לפני הזמן, ומתפנה מקום?
3. מה יש לעשות ג'רונה? האם כדאי לשכור רכב ולנסוע לשם?

תומלול1

New member
מנסה לענות

אנחנו נחתנו בברצלונה, נסענו לפירנאים ומשם חזרנו לעוד כמה לילות בברצלונה.
1. לא היינו. כן נכנסנו בדרך חזרה לברצלונה למונסראט. יש שם מנזר ואופציה לעלות באיזו מן רכבת לראות נוף מלמעלה - אבל ויתרנו כי היה כבר מאוחר.
2. נראה לי שהאתר אמין. האמת שזה מרשים, אבל באמת שעה זה יותר מדי. מצד שני, גם אם תגיעו לקראת הסוף עדיין לדעתי יהיה מאוד צפוף ולבוא בלי לראות זה די מבאס.
3. כמו שציינתי, היינו בדרך לפירנאים, כך שהיה לנו רכב. היה נחמד לשוטט בסמטאות. היינו בערך שעתיים והמשכנו בדרך. לפני כמה שנים הייתי שם עם הוריי ונכנסנו למוזיאון יהודי קטן שהיה בשבילנו מעניין. יש אנשים שמשלבים עם זה גם נסיעה למוזיאון דאלי. בעיני המוזיאון קצת אכזבה, כי אין בו את היצירות המוכרות ולכן אני לא בטוחה שהילדים שלך יהנו.

תודה: לגבי הפירנאים כטיול עצמאי:

לאן כדאי לנסוע? מה יש לעשות שם בחורף? האם רק נופים ירוקים ושלג?
אשמח לתכנון של יום עד יומיים בפרנאים, כדי לשנות את האווירה של 'רק טיול עירוני'.

תומלול1

New member
היינו שם בסוף ספטמבר. יכולה להציע 2 אופציות

אני מניחה שבמרץ יהיה אולי קצת יותר קר. לנו לא ירד גשם בכל אופן:
1. אז זה מה שעשינו בדרך מברצלונה:
נחיתה בברצלונה שם לקחנו רכב ונסענו לטייל כשעתיים בג'ירונה משם נסענו למקום הלינה הראשון שלנו בריבאס דה פרסר.
נסיעה ברכבת מיוחד ל- VAL DE NURIA, שם עלינו עם רכבל לתצפית וטיול ואחה"צ נסענו לטייל בעיירה PUIGCEDRA. דרך מפותלת שגרמה לנו להצטער על ארוחת הצהריים המאוחרת... תכל'ס לא חובה.

אגב משם נסענו למגלשת ההרים הארוכה בעולם (כך נטען) באנדורה, כחלק מהטיול המתגלגל שלנו.

2. בדרך חזרה מהפירנאים לברצלונה:
טיול באלקזר Alquezar. מתחיל בירידה מאוד קשה ותלולה ומסתיים בעליה סבירה אך בסוף קצת קשה ובין לבין נוף יפה, קצת מים, טיול על גשר תלוי צמוד לקיר המצוק. משם – גלידה ונסיעה לכיוון ברצלונה. בדרך עצרנו במבצר מונסרט.
כלומר זה מסלול של חצי יום.

dudi4321

Member
לא לפספס מוזאון דאלי!

משהו כמו חצי יום.
ובחירונה (כנראה נכתב ב- J ) יש רובע של היהודים, מקום מעניין בפני עצמו, עתיק ומשופץ.

תומלול1

New member
דוברי ספרדית אומרים חירונה. הקטלנים אומרים ג'ירונה ו-דאלי...

אני ממש לא התרשמתי מהמוזיאון שלדעתי לא מצדיק נסיעה מיוחדת, כך שזה ממש עניין של טעם.

liat1271

New member
אנחנו היינו בהופעה של המזרקות וזה מקסים

שווה לראות את הכל

arieciub

New member
טיול של יום עם מדריכים ישראלים

יש טיול של יום לעיר מאוד עתיקה בשם באסלו עם כניסה ושער כמו טירות מתקופת הביניים. היתה קהילה יהודית מאוד עתיקה, יש שם מוזיאון לדברים מיניאטוריים ובהמשך עם הטיול לעיר דמויית ונציה עם תעלות ושייט. שכחתי את שם העיר.
באופן כללי תחפש בשדה התעופה נציגים של חברות ישראליות ותבקש מכל אחד מהם את תוכנית הטיולים שלהם לימים הקרובים ולפי זה תבחר. טיול בד"כ עולה כ-30 יורו לאדם. יש גם טיול סובב ברצלונה עם אותן החברות.
לא ראיתי שתכננת ביקור בסגראדה פאמיליה.
הר היהודים מיותר מלבד איצטדיון אולימפי ישן אין מה לראות, אולי נוף. יש משם רכבל לחוף הים.

תודה: אכן סגרדה פמילייה התפספס לי
פדיחות... שאלות:

1. מה יש לעשות באיצטדיון האולימפי בהר היהודים?
2. הבנתי שיש תור מטורף ברכבל להר היהודים. האם יותר כדאי לעלות להר היהודים דרך הרכבל מהנמל? האם יש לשם תחבורה ציבורית? (חיפשתי בגוגל ולא מצאתי...)

arieciub

New member
אין מה לעשות באיצטדיון.

מלבד כמה מזכרות לקנות.
גם בנמל יש תור לרכבל. כשמגיעים למעלה יש מסעדה טובה עם נוף מדהים.
להגיע אפשר גם עם מונית

moco10

New member
אפשר באוטובוס ואפשר ברגל מכיוון המזרקות

זו לא הליכה ארוכה.
אין הרבה מה לעשות באיצטדיון האולימפי אבל אם אתם כבר שם אז למה לא לראות.
עולים בעיקר בשביל המצודה והנוף על העיר.

האנפה

New member
בהר היהודים יש גם כמה מוזיאונים

נכנסנו לשניים מהם: המוזיאון האולימפי שלא היה כ"כ מעניין, ומוזיאון חואן מירו שהיה דווקא מאד מוצלח.
ברכבל לא זכינו לנסוע - איך שהגענו אליו, יצאו העובדים ותלו שלטים של שביתה
אז לקחנו אוטובוס במקום.
אתם לא מגיעים בשיא העונה אז לא בטוח שיהיה תור מטורף.

למעלה