לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3351433,514 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלת דרום ספרד'
שאלת דרום ספרד
05/12/2019 | 08:23
48
190
הזמנו כרטיסים לטיסה למלאגה בפסח. נהיה שם שישה ימים מלאים.
חמותי מצטרפת אלינו, כך שהטיול יהיה הרבה יותר איטי ממה שתכננו מראש. נוסעים עם מתבגרת שמתעניינת מאוד באומנות ותרבות, ולא מחפשת פעילות ספורטיבית ולונה פארקים.  החמות מעוניינת בעיקר בשווקים, ישיבה בבתי קפה בלב העיר העתיקה, ובשנ"צ.
מחפשת עצות ממי שכבר היה. על מה אסור לוותר, איפה להשאר יותר מיום אחד ובאיזה מקום אפשר רק לעצור בדרך.
חושבת שאולי כדאי לנו ללון במרכזי הערים, כדי שחמותי תוכל ללכת לנוח במשך היום ואנחנו נוכל להמשיך לטייל.
אשמח להערות והארות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש הרבה בסביבה'
יש הרבה בסביבה
05/12/2019 | 09:31
16
87
במלאגה יש מוזיאון פיקאסו למתבגרת, לחמות יש את אזור השוק שמלא גם במסעדות טובות ובתי קפה.
ממש ממליץ על גרנדה (בערך שעה וחצי נסיעה), אם אתם מתכננים להיות שם, אז כמה שיותר מוקדם להזמין כרטיסים לאלהמברה, כמות האנשים שמותר להם להכנס לארמון הגדול שם מוגבלת ולעתים אין מקומות גם לחודש-חודשיים מראש.
קורדובה גם לא רחוקה, הקתדרלה שם (למעשה מסגד עצום שהוסב לקתדרלה לפני כמה מאות שנים) זה עד היום אחד המבנים הכי יפים שראיתי.
מערבית יש את רונדה שגם היא מקום שממש לא כדאי לפספס, אבל היא עצמה פחות גדולה מהערים האחרות (מקסימום משאירים את החמות במלאגה אם היא לא רוצה לטייל איתכם לשם).

סביליה העיר הכי גדולה ועם הכי הרבה מה לעשות בה, אבל היא כבר מעל שעתיים נסיעה ממלאגה אז תלוי בזמן שלכם. בסביליה אפשר להעביר יומיים מלאים לפחות.

אם אתם גם בעניין של טיולים בטבע, אז ממליץ מאד על פארק סיירה נבאדה שנמצא לא רחוק מגרנדה.

ברור לי שב6 ימים לעשות את כל 5 הערים (מלאגה, גרנדה, קורדובה, רונדה, סביליה) זה ממש לרוץ, אז תבדקו מה הכי מעניין אותכם מהן ולפי זה. רק רונדה מהרשימה זה מקום שאפשר לעצור לכמה שעות/חצי יום ולהמשיך, השאר שוות לפחות יום או יומיים.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בהחלט מקומות ששווה לבקר בהם'
בהחלט מקומות ששווה לבקר בהם
05/12/2019 | 10:42
14
74
הייתי מוסיף לרשימה גם את גיברלטר שקרובה יחסית והייתי שוקל גם יום בסביבת מלאגה וביקור במיחאס ומרביאה (אם לא רוצים לנסוע רחוק.

הייתי פעמיים בדרום ספרד לשבוע. היינו ממוקמים במלאגה ויצאנו לטיולי כוכב.
סביליה היה היעד הכי רחוק שהגענו אליו. זה היה יום מאוד ארוך, אבל היה שווה לגמרי.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה. חשבתי לעבור כל ערב לעיר הבאה.'
תודה. חשבתי לעבור כל ערב לעיר הבאה.
05/12/2019 | 11:18
13
71
לנסוע במעגל- מלאגה, גרנדה, קורדובה, סיביליה, רונדה, ובחזרה למלאגה. אם נוכל להספיק להיות גם בגיברלטר, זה יהיה נהדר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ספציפית לגיברלטר - עדיף להכנס ברגל.'
ספציפית לגיברלטר - עדיף להכנס ברגל.
05/12/2019 | 13:19
4
71
בגלל כל הפוליטיקה של מעבר הגבול בגיברלטר מומלץ לחנות ב La Linea שבצד הספרדי (יש שני חניונים בלוקיישן הבא:   
La Línea de la Concepción
11300 La Línea de la Concepción, Cádiz
https://maps.app.goo.gl/ucuSwNszfJX6EJ929  ) ולהכנס רגלית. ברגל לוקח דקות ספורות לחצות, ברכב יש תורים של עד חצי שעה בכניסה ועד שעה-שעתיים ביציאה (וכשיש פוליטיקה הרבה יותר מכך).

יש אוטובוס בצד הגיברלטרי כ 100 מטר ממעבר הגבול. יש קו 5 לעיר ( גם לכיכר הראשית וגם לתחנה סופית קרובה יותר לחנויות כמו מארקסאנד ספנסרס, NEXT, ואחרות ) וקו 10 לרכבל (לשמורת הקופים והתצפית הנופית הראש ההר, יש גם מערת נטיפים בשם St. Michae's cave). במקום הלוך חזור מוכרים כרטיס יומי לכל האוטובוסים בטריטוריה כך שאפשר להחליף לאוטובוסים פנימיים.

טיפ גיברלטרי נוסף הוא לבקש מחירים בשטרלינג, גם אם אתם משלמים באשראי. בבתי עסק בגיברלטר מציעים לשלם גם ביורו, אבל שער היורו בדרך כלל מנופח. אין צורך להוציא שטרלינג אבל אם מוצאים כספומט יש שטרות שטרלינג מקומיים של ממשלת גיברלטר שקשה להחליף מחוץ לטריטוריה אבל הם נדירים יחסית אם מעניין אתכם לאסוף שטרות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לענין הכסף'
לענין הכסף
05/12/2019 | 13:38
2
61
לא רק שטרות גיברלטריים, אלא גם מטבעות גיברלטריים שאינם מתקבלים בבריטניה. ההיפך מתקבל (בגיברלטר הולך מטבע גיברלטרי מעורבב 1:1 יחד עם מטבע בריטי), כך שיש לבדוק טוב את העודף כי סביר יותר משטרות זה לקבל פנסים גיברלטריים שמתקבלים רק שם

לגבי תשלום באשראי, יש לבקש חיובים בשטרלינג בריטי (GBP) מאחר וקיים שער בנק ישראל ישיר להמרה לשקלים בחברות האשראי
חיוב בשטרלינג גיברלטרי (GIP) שהינו ברירת המחדל, למרות שהוא 1:1 ל-GBP, יגרור חיוב כמו מכל מטבע זר אחר דרך הדולר (בכרטיס ויזה) או אירו (מאסטרקארד)
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'טכנית ניתן להפקיד אותם בחשבון בנק בריטי. '
טכנית ניתן להפקיד אותם בחשבון בנק בריטי.
05/12/2019 | 19:30
44
מעשית עדיף להתייחס אליהם כמזכרת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
<< ההודעה הנוכחית
05/12/2019 | 19:48
6
לצפיה ב-'לדעתי אפשר לוותר על גיברלטר.'
לדעתי אפשר לוותר על גיברלטר.
05/12/2019 | 14:33
1
59
לא יותר מדי מה לעשות ולראות שם, זאת דעתי. בכוונה לא המלצתי עליה וגם לא על קאדיס שהרבה יותר מעניין (בהמשך לאורך החוף) פשוט כי בטיול של 6 ימים אי אפשר להספיק הכל.

הבעיה עם מעבר כל ערב הוא שזה לא תמיד משאיר מספיק זמן לטייל בעיר עצמה כי להגיע למלון, להתמקם וכו, וגם הנסיעות.
בכל מקרה, נניח במקרה של סביליה-רונדה-מלאגה, הייתי עושה לפחות 2 לילות בסביליה אם לא יותר (באמת עיר גדולה ועם הרבה דברים לראות). ברונדה לא הייתי נשאר לילה, פשוט מקום להעביר בו את היום ולהמשיך למלאגה (או ממלאגה לסביליה, תלוי בכיוון המעגל)., אפשר בדרך בין סביליה למלאגה גם לבקר בעוד עיירות באזור "הכפרים הלבנים" (ארקוס דה לה פרונטרה גם יפה מאד).
מניח שבסופו של דבר זה תלוי כמה יש לכם לעשות בכל עיר, וכמה זמן אתם מוכנים להעביר בדרכים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אקרא על גיברלטר,'
אקרא על גיברלטר,
05/12/2019 | 19:51
32
ואגיד גם לחמותי לבדוק ולהחליט מה רמת העניין שלה. תודה!
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מעברים די מעייפים והם טרחה'
מעברים די מעייפים והם טרחה
05/12/2019 | 15:41
5
230
במיוחד כשאתם עם נוסעת שמעדיפה לנוח.
ואם המרחקים סבירים לנסיעה ביום אחד הלוך חזור (עד שעתיים לכל כיוון), עדיף להתמקם במקום אחד במקום כל יום לעבור למקום אחר.
אפשר גם ללכת על האמצע - להתמקם מספר ימים במלאגה ולנסוע ללילה או שניים לאיזור סביליה שהיא הכי רחוקה.
אני מציע שתמקמי קודם את היעדים השונים על מפה (גוגל מפות למשל) ותראי מה זמן הנסיעה ואיך אפשר לחלק את הימים והלילות ביניהם מבלי שזו תהיה טרחה.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ההמתנה במעבר הרגלי לגיברלטר אפסית. '
ההמתנה במעבר הרגלי לגיברלטר אפסית.
05/12/2019 | 19:35
3
52
בדרך כלל חוצים בפחות מ 5 דקות על דרכון אירופאי. לדרכון ישראלי יש זכות לויזה אוטומטית אז אינני חושב שיקח יותר מדי זמן בעמדה הרצינית בכניסה לצד הבריטי. בצד הספרדי יש איזה שוטר שמסתכל מרחוק על הדרכונים וזהו. בשנה שעברה ניסו להפעיל מכונות ביומטריות בצד הספרדי אבל זה יותר עניין לשעות הבוקר המוקדמות כשעובדים ספרדים חוצים לגיברלטר.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לי ולילדה יש דרכון ארופאי,'
לי ולילדה יש דרכון ארופאי,
05/12/2019 | 19:55
2
53
אני מאמינה שהמעבר לא יהיה מה שישבור אותנו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שום בעיה של חציה בדרכון ישראלי'
שום בעיה של חציה בדרכון ישראלי
08/12/2019 | 13:27
1
36
זה 5 דקות רק של המתנה בתור, המעבר עצמו נמשך דקה
וצריך רק שהכניסה לשנגן תהיה בדרכון הנכון וזהו ואיתו צריך לעבור.

לי אין אירופאי ובריטי, אז אזכיר ל-Ccyclist (ולך ולאחרים שייתכן ולא קראו את השרשור ההוא) : http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18199745...

מי שיש לו דרכון אירופאי לכניסה לשנגן, אמור להיכנס ולצאת עם דרכון אירופאי, בין אם זה יציאה לגיברלטר ובין אם לא
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'עשינו טיול כוכב עם החמות בטוסקנה.'
עשינו טיול כוכב עם החמות בטוסקנה.
05/12/2019 | 19:54
53
היה סיוט. מכיוון שמטיילים רחוק מהמלון, היא לא יכולה לישון בצהריים. בארבע וחצי היא מכריזה שהיום נגמר, וצריך לחזור למלון. מכיוון שהיא קמה רק בעשר, אנחנו לא מספיקים לראות אף עיר יותר מכמה שעות בודדות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה. אולי צריך באמת'
תודה. אולי צריך באמת
05/12/2019 | 11:20
58
רק לעשות עצירה של כמה שעות ברונדה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-''
05/12/2019 | 09:43
11
63
תתפצלו מידי פעם. בטוח שיש בית קפה סמוך למלון שתמצאו. היא תשאר בבית הקפה לפני או אחרי תחזור לחדר. בינתיים תבלו איך שאתם רוצים.
חוויתי מהלך דומה, מעצבן לגמרי.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'טוב, העצבים שייכים לפורום אחר'
טוב, העצבים שייכים לפורום אחר
05/12/2019 | 11:27
10
67
אני מנסה לתכנן את הטיול בצורה שתאפשר לנו להתפצל.
חושבת לעבור כל ערב לעיר הבאה, ולהתאכסן במלונות מרכזיים, כדי שנוכל להתחיל לטייל בבוקר גם לפני שהיא מתעוררת, ולהמשיך להסתובב כשהיא הולכת לנוח בצהריים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'קנו סימים כדי '
קנו סימים כדי
05/12/2019 | 13:07
4
197
שתתקשרו בלי בעיה. ולבדוק במקום שקונים שהכל מותקן. גם שיחות וגם DATA.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בשנתיים האחרונות אנחנו עם גלובל סים של פלאפון.'
בשנתיים האחרונות אנחנו עם גלובל סים של פלאפון.
05/12/2019 | 19:58
3
42
פעם נסענו עם תוכניות של גולן, אבל הם הרעו את התנאים, ועוד ניסו לשכנע אותנו שזה לטובתנו.
עם הגלובל סים בנתיים לא היו לנו תקלות.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אם יש לכם סים אירופאי תקף אין מחירי נדידה בתוך האיחוד'
אם יש לכם סים אירופאי תקף אין מחירי נדידה בתוך האיחוד
05/12/2019 | 21:29
2
36
למי שטס לאירופה באופן קבוע ויכול להטעין את הסים דרך הרשת שווה לתחזק סים ממדינה שבה אורך חיי סים לא פעיל הוא כשנה ( איטליה, ספרד ) בייחוד אם הוא דובר את השפה ויכול לקבל שירות בקלות. כל החבילות  המקומיות - דקות, סמאסים, אינטרנט - תקפות לכל מדינות האיחוד ומספר מדינות וטריטוריות נלוות. לצערי אורך חיי סים לא פעיל בריטי הוא 6 חודשים בלבד וזה לפני שאלת חברותה של בריטניה באיחוד.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ניסינו פעם, אבל הסים שקנינו באיטליה'
ניסינו פעם, אבל הסים שקנינו באיטליה
06/12/2019 | 08:13
1
44
לא עבד בגרמניה.
וודאפון גרמניה התנערו, ושלחו אותנו לאיטליה כדי לברר מה הבעיה.
מאז הפסקנו לקנות סים מקומי.
בכל מקרה לפחות חצי מהטיסות שלנו הן למזרח הרחוק ולארה"ב.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לצערי נכון. אין שוק משותף לשירותים. '
לצערי נכון. אין שוק משותף לשירותים.
06/12/2019 | 13:06
36
חברת הסלולר הספציפית שהלקוח משתמש בה רשומה ספציפית במדינה מסויימת, גם אם היא שייכת לרשת בינלאומית גדולה כמו וודופון או אורנג'.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שני הסנט או האגורות שלי'
שני הסנט או האגורות שלי
05/12/2019 | 17:36
4
84
כאשה שיש לה ילדים גדולים ונכדים גדולים למדי ומטיילת הרבה אתם ובלעדיהם אני רוצה להעיר על התכנית שלך אם יורשה לי.

1. לעבור כל לילה למקום אחר זה מעייף ברמות בעיקר כשחוצים גיל מסויים (מאד אינדיבידואלי אבל זה קורה לכולםן בשלב כלשהו בחיים) לכן אני בעד להשאר במלאגה ולעשות טיולי כוכב כולל לשקול טיולים מאורגנים מחוץ לעיר כלומר שתעלו על אוטובוס שמישהו אחר הזמין וידריך אתכן זה גם מקל על העייפות והאחריות בביצוע טיולים יומיים עם מישהי שאוהבת לעשות שנ"צ. אפשרות שניה ללון לפחות שני לילות או שלושה ואז לזוז.

2. התפצלות - אני בעד התייעצות ברמה היומית. כלומר נניח שהגעתן למלאגה ויש לך תכנית ליום שלמחרת. את והבת רוצות לטייל מוקדם בבוקר? תשאלו את חמתך אם זה בסדר מצידה, שתקום בנחת, תשתה את הקפה של הבוקר ואתן תחזורנה לקחת אותה לטיול רגלי אחר או שהיא גם ממשכימות הקום ותשמח לטייל. גם תגידי לה מה תכננת להמשך אותו יום ותשאלי אותה האם היא רוצה להתלוות אליכן או מעדיפה לטייל לה בשוק ולשתות קפה. וכך כל יום, קודם כל לא לתת לה הרגשה שאתן מעדיפות לטייל בלעדיה ודבר שני לתת לה להחליט לגבי אותו היום או זה שלמחרת האם היא מצטרפת ולאיזה חלק מהיום.

טיילנו רבות עם הילדים שלנו ובני משפחותיהם. השיחות ביננו היו פתוחות וכנות, הם שאלו ואנחנו אמרנו מה טוב ונוח לנו ומה לא. לפעמים הצטרפנו ולפעמים לא, ותמיד היה כיף.
למעשה פעם אחת הנכדים התלוננו שמריצים אותם כל יום וכל היום וזו לא חופשה והם מעדיפים להשאר עם סבאסבתא ולנוח

2.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נשמע שמצאתם נוסחה מנצחת.'
נשמע שמצאתם נוסחה מנצחת.
05/12/2019 | 20:06
2
59
לצערי, במקרה שלנו אין אפשרות למשא ומתן, וגם לא להתגמשות.
אחרי הטראומה לפני שנה וחצי בטיול משותף לטוסקנה, בעלי לא מוכן יותר לשמוע על טיול לאיטליה.כרגע אני בעיקר מנסה לצמצם את ההפסדים שלי.
אני כבר הרבה זמן רוצה להגיע לדרום ספרד, ובקונסטלציה הנוכחית ברור לי שאצליח לראות מעט מאוד. אם אקום בבוקר בעיר שבה אני רוצה לטייל, אוכל לצאת גם בלעדיה. היא תוכל להצטרף בזמנה החופשי. כשצריך לנסוע שעתיים בבוקר ושעתיים בערב כדי לטייל, תלויים אחד בשני. אי אפשר לצאת ולחזור כדי לאסוף אותה.
אמרתי לה מראש שמתוכנן טיול מאומץ, ולא חופשה. הצעתי לה טיול שמותאם לה חודש מאוחר יותר. היא החליטה להצטרף אלינו. זה מה שיש כרגע, ונצטרך להסתדר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני שואב השראה מסיפורך ... '
אני שואב השראה מסיפורך ...
08/12/2019 | 08:29
1
42
להמשיך לשאת בגבורה את המוזרויות של חותנתי
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שמחה שעזרתי'
שמחה שעזרתי
08/12/2019 | 09:11
13
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות של קודמי. מצרפת קישור לתיאור הטיול שלנו שנתתי'
מצטרפת להמלצות של קודמי. מצרפת קישור לתיאור הטיול שלנו שנתתי
05/12/2019 | 14:50
1
65
כאן בפורום. גם בתיאור תראי שנעזרתי לא מעט בהמלצות של Faria.
תוכלי לקבץ לך מהתיאור את מה שמתאים לך ולפחות לקבל רושם על המקומות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
06/12/2019 | 08:22
32
התיאור ממש עוזר. אני אעמיק בו לפני שנסגור את תוכנית הטיול.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בגדול הומלצו רוב המקומות הנכונים, למעט קדיז שמשלימה את המעגל'
בגדול הומלצו רוב המקומות הנכונים, למעט קדיז שמשלימה את המעגל
05/12/2019 | 21:02
16
77
משום שאתם מתכוונים לשכור רכב אזהיר ואדגיש שבספרד ישכירו לכם רכב ידני. רכב אוטומטי יעלה פי 2.5 וזה כשל שוק מתמשך. כמו כן אפשר לשכור את הרכב לא רק משדה התעופה (מרתף השכרת הרכב במאלאגה הוא מתחת לאזור המזוודות, אל תצאו למקבלי הפנים) אלא גם מתחנת הרכבת בעיר מאלאגה, דבר שיכול לחסוך לכם כמה ימי השכרה אם תתבססו בעיר עצמה לכמה מימי החופשה. בספרד יש כבישי אגרה (תשלום במחסומים) וכבישים רגילים. הם מזוהים באות P כמו AP7 עדיף לשלם תמיד באותו כרטיס אשראי כדי לקבל הנחה.

אפשר לשקול אם חייבים לטוס חזרה דווקא ממאלאגה. רכבת ה AVE המהירה מגיעה מסיביליה למדריד בשעתיים ומקורדובה למדריד בשעה וחצי, עוצרת בתחנת אטוצ'ה ממש ליד שילוש המוזיאונים הקדוש של העיר ( מוזיאון הפראדו, מוזיאון טיסן, ומוזיאון המלכה סופיה ) ואפשר לעשות יום - יומיים בעיר לפני שחוזרים בטיסות הרבות מנמל התעופה באראחס - אדולפו סווארז.

לכל עיר בדרום ספרד שמכבדת את עצמה יש קתדרלה, עיר עתיקה, ארמון ( Alcazar )ושם עתיק פיניקי. מאלאגה - מלחה, קדיז - גדר, קורדובה - קריית יובה, גרנדה - גרטנה אל יהוד, סיביליה - היספליס.

אני מקווה שאינכם שומרי כשרות, צמחונים או טבעונים כי האוכל הספרדי לא תואם להגדרות כאלו. יש מסעדות רבות למגוון מטבחים אבל המטבח הספרדי הבסיסי בנוי על ההנחה שבלי נתחי חיות זה לא אוכל ולא תמיד כוללים את שם המרכיב מהחי בתרגום המנה לאנגלית. אשמח להרחיב אם זה רלבנטי.

הייתי ממליץ לחשוב על אזור מאלאגה כנקודה לשהייה למשך כמה ימים. אפשר לשהות בעיר עצמה או בעיירות הנופש שממזרח לה ולהתשמש ברכבת הפרברית (תדירות - פעם ב 20 דקות) שיש לה תחנה בשדה התעופה. אפשר לשכור רכב ולבחור בעיירה Alhaurin del Torre כבסיס (לנסוע ברכב למאלאגה או לקניון Plaza Mayor ולהשתמש ברכבת כדי להכנס לעיר עצמה, לנסוע ברכב לרונדה לאיזה אחר צהריים, לנסוע ברכב למרבייה וגיברלטר אם לא ממשיכים לקדיז).

במאלאגה עצמה ישנה לא רק "אורוות המולד" של פיקאסו (יצירות חשובות אין שם, הוא נפטר בגלות שנתיים לפני פראנקו) אלא גם שלוחה של מרכז פומפידור הפריזאי באזור הנמל, ארמון מוסלמי צנוע בשם Alcazaba על גבעה מעל לנמל וכן שוק מזון יוקרתי בשם Atarazanas. אם אתם סקרנים לגבי הרק"ל התת קרקעי שבונים בתל אביב יש בעיר מטרו-רק"ל דומה שפועלת כבר 5 שנים, יש קו דומה גם בסיביליה.

בעיירות שממזרח למאלאגה אין הרבה מה לראות, הן עיירות נופש משנות ה60 והלאה. הארמון הסעודי במרבייה סגור לקהל.

עניין גיברלטר עלה, הייתי ממליץ עליה בדרך חזרה מקדיז אם תעשו סיבוב שלם.

רונדה: יש רכבת, אבל היא לא תדירה. אפשר לנהוג אליה ממאלאגה על כביש סביר יחסית, או ממרבייה על כביש מאד פתלתל. האתר העיקרי בעיר הוא הגשר ההיסטורי שמעל למצוק.

גרנדה: בנוסף לעיר ולארמון אלהמברה (אתר חובה) יש מדרום-מערב לעיר אתר סקי, Sierra Nevada שיתן קונטרה מעניינת למזג האוויר בשאר הטיול. מתחת לכיכר הראשית יש חניון ענק ויש שני רכבלים לאזור מעליות הסקי. בגדול זה טוב לאחר צהריים אחד, חוויה מוזרה של שוויץ מזוייפת נוסח שנות השמונים, אבל שונה לחלוטין משאר חווית הטיול. ההר, שגובהו מעל 3000 מטר, נשקף מכל רחבי העיר גרנדה וכן מהרים מסויימים ממזרח למאלאגה. יש סיכוי רב שתראו אותו גם מהמטוס. יש רכבת ממאלגה לגרנדה, אבל לא נסעתי בה.

קורדובה: אפשר לעשות אותה ממאלאגה תוך 50 דקות ברכבת AVE מהירה - 300 קמ"ש. התחנה בקורדובה קצת מרוחקת ממרכז העיר אבל יש אוטובוסים. בנהיגה מדובר בכמעט שעתיים. יש בעיר גם חמאמים בסגנון איסלאמי עתיק.

סיביליה: החנייה במרכז העיר מאד יקרה, חסכנו חצי מחיר ע"י חנייה בחניון פרטי ליד קו המטרו (מטרו-רק"ל תת קרקעי) טיפה ממערב למרכז העיר. השנה פסח יוצא במקביל לפסחא אז תתרגלו לראות נצרידים, נזירים בתלבושת שמזכירה את ה KKK, גם ברחובות וגם בייצוג בעוגיות ועוגות. יש להם תהלוכת לפידים דרך מרכז העיר באחד מימי השיא של פסחא שיוצא ב 12.4. בנוסף למאפיינים הרגילים יש בסיביליה מבנה תערוכה מהמאה ה19 שנקרא Plaza de Espana שכולל גם מוזיאון צבאי ואומנות מתקופת פרנקו, יש כמובן את מבני האקספו של 1992 וסנטיאגו קלטראווה על חצי האי שממערב למרכז העיר (לא ברובע האקספו שבקצה המערבי של המטרו אלא צפונית לתחנות שממערב לנהר הראשון). בכיכר Plaza del Encarnacion יש יצירת אומנות סביבתית מודרנית בשם Setas de Sivillia שהיא פסל או מבנה עץ ענקי המכסה את כל הכיכר וכוללת גם מסלול הליכה במפלס הגג.

אם אתם הולכים על מסלול T ממאלגה לגרנדה ואז לסיביליה וחזרה זה מסכם לכם את הטיול. אם אתם הולכים על מסלול סיבובי אפשר לשלב את קדיז.

קדיז: יש את כל המאפיינים הרגילים, העיר על חצי אי שתוחם את מפרץ קדיז וככל שמתקדמים צפונה בחצי האי כך עוברים מהפרברים המודרניים לעיר העתיקה. יש בעיר קאמרה אובסקורה מפורסמת שמקרינה תצפית חיה על שולחן. אם ממשיכים אליה מסיביליה וממשיכים ממנה חזרה למאלאגה דרך הקוסטה דל סול אפשר לשלב את גיברלטר בדרך. בין קדיז לגיברלטר ישנה חרז Jerez שהיא עיר קטנה שידועה בגלל שהיא מקום המוצא של השרי Sherry - יין משומר בברנדי. יש שם אחוזות יין שניתן לבקר בהן. בנוסף יש טירה ב Medina Sidonia.

אם ממשיכים לאורך ה A7 ניתן לראות את החופים הרחבים של טאריפה, וכן לנסוע על המצוק שמעל למיצרי גיברלטר כשמדרום רואים את החוף המרוקאי מעבר למיצר. אם ממשיכים על ה A381 שרחוק יותר מהחוף וחותך טיפה את הפינה יש נוף מאד ירוק וגם אגמים ועמקים מוצפים באביב.

בכיוון הזה אפשר לקפוץ לגיברלטר תוך כדי המסע חזרה (אם כי יתכן שזה יכביד על אישה שצריכה לנוח) ואז להמשיך לאורך החוף למאלאגה. אם חוזרים בכיוון הזה יתכן ששווה גם לקפוץ גם לקאסארס Casares, עיירה / כפר לבן ציורי שמשקיף על החוף מההרים.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'החמות כבר היתה בקדיז, והטילה ווטו.'
החמות כבר היתה בקדיז, והטילה ווטו.
06/12/2019 | 08:28
15
53
הפירוט מאוד עוזר, ונעמיק בו.
הטיסה כבר מוזמנת. זו טיסה מיוחדת לפסח, הלוך וחזור למאלאגה. רק בזכות הטיסה הישירה הצלחתי לשכנע את בעלי להגיע לדרום ספרד. את מדריד כבר חרשנו בעבר, וזו אחת הערים האהובות עלי.
אנחנו נאכל כל דבר שלא ירוץ (או ישחה) מהר מידי, אז אשמח מאוד להמלצות על מאכלים.
תודה!
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לדעתי בלי קדיז תשקלו לשהות במאלאגה חצי מהזמן.'
לדעתי בלי קדיז תשקלו לשהות במאלאגה חצי מהזמן.
06/12/2019 | 13:18
14
497
לגרנדה ורונדה נראה לי שעדיף לנהוג כי הקישור הרכבתי גרוע. לקורדובה אפשר לשקול AVE אבל למשפחה של 4 זה יקר מאד בהשוואה לרכב. בעלי מעדיף מלונות בוטיק במבנים היסטוריים עם חצר פנימית שמוסבת בדרך כלל ללובי אז חנייה זה בעייתי כי לא מדובר במלון מלבני משמים משנות השבעים. אנחנו משתמשים ב Parkipedia למצוא מידע על חנייה. בסיביליה חנינו בחניון ליד תחנת Parque de los príncipes בשדרות ארגנטינה, אסור לחנות בלילה בחניוני החנה וסע של המטרו.

מאלאגה עצמה שווה לפחות 2-3 ימים שאתם יכולים לחסוך רכב, כל חברות ההשכרה נמצאות בתחנת הרכבת כי מערכת רכבות ה AVE מקבילה למערכת הטיסות והרשויות מעודדות את חברות ההשכרה לפעול בצמוד לתחנות הרכבת המהירה. יתכן שאת רונדה עדיף לעשות ככוכב ממאלגה או אזור מאלאגה במקום לעשות בה לילה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הערונת לגבי גרנדה - יש אזור סגור לרכב'
הערונת לגבי גרנדה - יש אזור סגור לרכב
06/12/2019 | 13:49
13
51
בסביבות האלהבמרה ושכונת אלבשין ההיסטורית יש אזור אסור לרכב והאיסור נאכף ע"י מחסומים. זה אזור קטן יחסית אבל צריך לברר עליו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה! שומרת את הכל.'
תודה! שומרת את הכל.
06/12/2019 | 16:37
12
11
לצפיה ב-'מיקום דלפקי השכרת הרכב ברכבת מאלאגה'
מיקום דלפקי השכרת הרכב ברכבת מאלאגה
10/12/2019 | 17:00
11
21

בתחנת הרכבת הראשית של מאלאגה,
Málaga María Zambrano משמאל לכניסה לרציפי הרכבות הארציות במפלס הקרקע יש מספר דלפקים של חברות השכרת רכב מובילות. ניתן לראות את ההיצע בשלט.

אם מגיעים ברכבת הפרברית אז צריך לעשות פניית פרסה שמאלה מהיציאה שלה. אם מגיעים במטרו (פחות סביר כי הוא עדיין לא מחובר למרכז העיר) צריך להכנס לכניסה הראשית של תחנת הרכבת שנפתחת לאולם שבתמונה. מוניות יביאו אתכם ממש לכניסה הראשית, אוטובוסים צריך לברר כי יש כל מני קווים והרבה עבודות סביב שתי תחנות המטרו במרכז העיר שעדיין בבנייה.

אם בהתחלה אתם שוהים במרכז מאלאגה קחו את הרכבת משדה התעופה עד התחנה הסופית Malaga Centro Alameda  ומשם רוב המלונות יהיו בטווח הליכה סביר של עד 500 מטר למעט אולי מלונות ממש באזור הנמל. התחנה תת קרקעית ובת רציף יחיד, יש שתי יציאות ממזרח וממערב לנחל הגוואדלמדינה. את יום או יומיים השכירות שתחסכו תוכלו להוציא בעיר :)
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה רבה! ושאלת המשך-'
תודה רבה! ושאלת המשך-
10/12/2019 | 17:20
10
21
התחלתי לחפש בתי מלון, כשאני מנסה להשאר במרחק הליכה קצר מהעיר העתיקה, אבל במקום נגיש לכלי רכב.
בגרנדה מצאתי בית מלון במחיר נסבל, אבל בערים האחרות (מלאגה, קורדובה וסביליה) המחירים בשמיים. כנראה בגלל התאריכים המבוקשים. אולי יש לך המלצות על  איזורים בהם כדאי להתמקד? אני מקווה שאני מפספסת מיקום קצת פחות פופולרי, שעדיין עונה על הדרישות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'Parkipedia + שילוב תחבורה ציבורית.'
Parkipedia + שילוב תחבורה ציבורית.
12/12/2019 | 02:02
5
23
הכי קל לסמן "חניון" ברשימת התנאים למלון.

אם לא - צריך לשלב חניונים פרטיים ומלון נגיש בתחבורה הציבורית. אתר Parkipedia מראה מחירים יומיים לחנייה וניתן להצליב את המידע עם מיקומי המלונות.

בעיר ספרדית טיפוסית מרכז העיר הוא מדרחוב או מוגבל לתושבים בלבד ולכן הרכב הוא נטל שתראו רק בימים שאתם נוסעים ממקום למקום.

במאלאגה הייתי מוותר על רכב ומזמין אותו מתחנת הרכבת במקום שדה התעופה.

בסיביליה החניון שהיה 2 תחנות מטרו ממרכז העיר עלה €20 ללילה לעומת €50 בחניוני תחנת הרכבת. זה משתנה אז תבדקו באתרים.

בקורדובה יש שדרה ממערב חעיר העתיקה עם פארק בשם Jardines de la Victoria שיש בה מלונות ויתכן שיש לה חניונים, תחנת הרכבת מרוחקת מאד מהמרכז התיירותי ברובע היהודי / מסגד-קתדרלה ואנחנו הגענו לשם ב AVE ולקחנו מונית צרה מיוחדת אך מודרנית שיכלה לנסוע בסמטאות.

מידע התח"צ של ספרד לא מעודכן בגוגל בצורה חלקה, אז צריך להכנס לאתרי הרכבת הפרברית ( Cercanías ) של RENFE או לחפש את אתרי המטרו וחברות האוטובוס העירוניים כמו בימים עברו.

בסיביליה למשל המטרו מיוצג, אך קו הרק"ל בתחנת Puerta de Jerez אינו מיוצג כקו (למרות שיש סמל ובסוף כשלוחצים על אחת הרק"לות הקו מופיע) והוא מחבר לשתי תחנות רק"ל ממש על הרחוב הראשי ליד הקתדרלה. ספציפית לסיביליה אין חיבור מטרו או רק"ל בין תחנת הרכבת Santa Justa למרכז ההיסטורי שנמצא קילומטר ממנה אז אל תחנו שם, גם יקר וגם רחוק.

כתושב חורף בקוסטה דל סול אישית הייתי מנצל חורי השכרה (יש מגבלות של 28 ו 56 יום ובסוף החורף לא שווה לחזור למאלאגה לשכירות קצרה של כשבוע) לחופשות פנים מבוססות תחבורה ציבורית. כמובן שהמצב כזוג שונה ממצב של משפחה בת 4 נפשות כי עלויות התח"צ כפולות.

יש טריק חנייה ששדה התעופה במאלאגה איפשר לנו: אפשר לחזור עם הרכב לשדה באמצע תקופת השכירות (למשל- אם אתם שוכרים אותו בשביל טיול לרונדה) ולהחנות אותו באזור הקבלה של אותה החברה. עשינו את זה או כשנסענו ב AVE למדריד או כשטסנו לברצלונה. צריך לבקש מראש במשרד אבל הם איפשרו לנו את זה ללא בעיות. יתכן שאפשר לעשות משהו דומה בתחנת הרכבת או בין תחנת הרכבת לשדה התעופה כי אלו אותן חברות. אם אתם בוחרים בטריק הזה אז חונים במבנה האורכי שמודגש בצהוב שהוא חניית הרכבים של כל החברות העיקריות שמציינות מיקום בטרמינל עצמו (לחברות משניות יש שאטלים לשדה וזה הופך את העסק ללא כדאי), עולים לקומת הממריאים (2) ובצד הצפוני בקו המסומן בצהוב יש מסלול מסועים אופקיים שמגיע עד לטרמינל ומשם לתחנת הרכבת של שדה התעופה. בצורה הזו הרכב ליום ברונדה חונה בחינם ואפשר לחזור אליו ברכבת ביום למחרת ולנהוג לגרנדה או כל יעד אחר.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מעולה! מתחילה לשבת על המפה. תודה רבה!'
מעולה! מתחילה לשבת על המפה. תודה רבה!
12/12/2019 | 07:58
4
7
לצפיה ב-'והערה על חג הפסחא, Semana Santa '
והערה על חג הפסחא, Semana Santa
12/12/2019 | 14:21
3
25
חג הפסחא נחגג בתאריך משתנה לפי נוסחה קצת מסובכת, שיא החג ביום א' שאחרי הירח המלא הראשון מ 21.3 והלאה. השנה זה נופל על 12.4 או י"ח ניסן. בספרד מציינים שבוע שלם שמתחיל בארועים משניים יותר,יום ראשון של הדקלים מתחיל את הארועים שבוע לפני (השנה: 5.4), יש ארועים כלשהם בימים שני עד רביעי שהם משניים, יום חמישי ניתן כשבתון, יום שישי זה יום שישי הטוב (הצליבה), שבת היא שבת האור (והאש) במסורות מסוימות (כנראה תהלוכות הנצרידים) ויום א' של פסחא הוא שיא החג שבו האמונה היא שישו קם לתחייה. (את השבתון הספרדי ביום חמישי מקבלים על חשבון יום זה).

השנה ההתאמה לפסח טובה יחסית (יום שישי הטוב יוצא יומיים אחרי ליל הסדר, פער של יום בלבד) אבל הכנסייה פועלת לפי לוח שנה משלה שאין לו קשר ללוח השנה הירחי-מעובר העברי. הבחירה בחופשה בשיא החג הנוצרי בספרד פירושה תחרות עם תיירים מכל רחבי אירופה שרוצים לחוות את החג לפי המסורת הספרדית.

אני מצרף סרטון על התהלוכות, המושבים השמורים בכיכר שמאחורי הקתדרלה מוכרים לי גם ממבנה דומה שראיתי במאלאגה כמה ימים אחרי החג. לפי הסרטון סביליה היא ה-מוקד לתהלוכות חג הפסחא.

והערונת תח"צ: במאלאגה האריכו לפני כמה שנים את פעילות הרכבת הפרברית אל השעות הקטנות של הלילה בלילה של תהלוכות הפסחא. זה פורסם בעיתונות המקומית בשפה האנגלית. הבדל עצום בין תח"צ שמשרתת את הציבור ותח"צ שהציבור נדרש "לכבד" דבר מגוכח כמו "יום המנוחה של הנהגים" ?!?!
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נראה שצפויה לנו חוויה נוצרית חגיגית.'
נראה שצפויה לנו חוויה נוצרית חגיגית.
12/12/2019 | 14:31
2
21
מודה שהתלבושות עם המצנפות המחודדות מעבירות בי צמרמורת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בתגובה הראשונה אמרתי לא לפחד מהKKK'
בתגובה הראשונה אמרתי לא לפחד מהKKK
12/12/2019 | 15:58
1
33
קרמבו ענק ( Merengue ) ועוגיות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אנחנו שהינו במלון Salles Hotel Málaga Centro ממש ליד העיר '
אנחנו שהינו במלון Salles Hotel Málaga Centro ממש ליד העיר
16/12/2019 | 23:40
3
16
העתיקה. מכיוון שהיינו עם רכב אני בטוחה שהיתה גם חניה ואם זכרוני אינו מטעני כשהגעתי לקבלה לשאול על החניה פקידת הקבלה הראתה לי מקום חניה פנוי מול המלון וציינה שעדיף לחנות שם ללא תשלום במקום לשלם על חניה למלון.
אנחנו היינו שם בסביבת התאריך של הפנטקוס (די מקביל לשבועות) ובכל עיר, עיירה וכפר היו תהלוכות וחגיגות והאוירה היתה מדהימה
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה! הם מציעים רק חדרים זוגיים,'
תודה! הם מציעים רק חדרים זוגיים,
17/12/2019 | 08:17
2
10
לפחות לתאריכים שלנו. כרגע אני עדיין מנסה למצוא חדר לשלושה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בדקת באתר של המלון? אני רואה שם שיש חדר ל3 אבל לא יודעת מה'
בדקת באתר של המלון? אני רואה שם שיש חדר ל3 אבל לא יודעת מה
17/12/2019 | 13:05
1
9
לצפיה ב-'תודה, אבדוק שוב.'
תודה, אבדוק שוב.
17/12/2019 | 13:29
4

הודעות אחרונות

17:01 | 24.01.20 mc80
12:29 | 24.01.20 דניאלה1311
11:19 | 22.01.20 מירית הלוי
07:29 | 22.01.20 דניניויורק
10:07 | 21.01.20 z1george
06:53 | 21.01.20 R S Z
06:46 | 21.01.20 דניאלה1311
18:53 | 20.01.20 arieciub
11:00 | 18.01.20 R S Z
18:46 | 16.01.20 דניאלה1311
07:25 | 14.01.20 שושן פרא

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ