שאלת דרום ספרד

שאלת דרום ספרד

הזמנו כרטיסים לטיסה למלאגה בפסח. נהיה שם שישה ימים מלאים.
חמותי מצטרפת אלינו, כך שהטיול יהיה הרבה יותר איטי ממה שתכננו מראש. נוסעים עם מתבגרת שמתעניינת מאוד באומנות ותרבות, ולא מחפשת פעילות ספורטיבית ולונה פארקים. החמות מעוניינת בעיקר בשווקים, ישיבה בבתי קפה בלב העיר העתיקה, ובשנ"צ.
מחפשת עצות ממי שכבר היה. על מה אסור לוותר, איפה להשאר יותר מיום אחד ובאיזה מקום אפשר רק לעצור בדרך.
חושבת שאולי כדאי לנו ללון במרכזי הערים, כדי שחמותי תוכל ללכת לנוח במשך היום ואנחנו נוכל להמשיך לטייל.
אשמח להערות והארות.

Faria

New member
יש הרבה בסביבה

במלאגה יש מוזיאון פיקאסו למתבגרת, לחמות יש את אזור השוק שמלא גם במסעדות טובות ובתי קפה.
ממש ממליץ על גרנדה (בערך שעה וחצי נסיעה), אם אתם מתכננים להיות שם, אז כמה שיותר מוקדם להזמין כרטיסים לאלהמברה, כמות האנשים שמותר להם להכנס לארמון הגדול שם מוגבלת ולעתים אין מקומות גם לחודש-חודשיים מראש.
קורדובה גם לא רחוקה, הקתדרלה שם (למעשה מסגד עצום שהוסב לקתדרלה לפני כמה מאות שנים) זה עד היום אחד המבנים הכי יפים שראיתי.
מערבית יש את רונדה שגם היא מקום שממש לא כדאי לפספס, אבל היא עצמה פחות גדולה מהערים האחרות (מקסימום משאירים את החמות במלאגה אם היא לא רוצה לטייל איתכם לשם).
&nbsp
סביליה העיר הכי גדולה ועם הכי הרבה מה לעשות בה, אבל היא כבר מעל שעתיים נסיעה ממלאגה אז תלוי בזמן שלכם. בסביליה אפשר להעביר יומיים מלאים לפחות.
&nbsp
אם אתם גם בעניין של טיולים בטבע, אז ממליץ מאד על פארק סיירה נבאדה שנמצא לא רחוק מגרנדה.
&nbsp
ברור לי שב6 ימים לעשות את כל 5 הערים (מלאגה, גרנדה, קורדובה, רונדה, סביליה) זה ממש לרוץ, אז תבדקו מה הכי מעניין אותכם מהן ולפי זה. רק רונדה מהרשימה זה מקום שאפשר לעצור לכמה שעות/חצי יום ולהמשיך, השאר שוות לפחות יום או יומיים.
&nbsp
&nbsp

anigodin

New member
בהחלט מקומות ששווה לבקר בהם

הייתי מוסיף לרשימה גם את גיברלטר שקרובה יחסית והייתי שוקל גם יום בסביבת מלאגה וביקור במיחאס ומרביאה (אם לא רוצים לנסוע רחוק.
&nbsp
הייתי פעמיים בדרום ספרד לשבוע. היינו ממוקמים במלאגה ויצאנו לטיולי כוכב.
סביליה היה היעד הכי רחוק שהגענו אליו. זה היה יום מאוד ארוך, אבל היה שווה לגמרי.

תודה. חשבתי לעבור כל ערב לעיר הבאה.

לנסוע במעגל- מלאגה, גרנדה, קורדובה, סיביליה, רונדה, ובחזרה למלאגה. אם נוכל להספיק להיות גם בגיברלטר, זה יהיה נהדר.

Ccyclist

Well-known member
ספציפית לגיברלטר - עדיף להכנס ברגל.

בגלל כל הפוליטיקה של מעבר הגבול בגיברלטר מומלץ לחנות ב La Linea שבצד הספרדי (יש שני חניונים בלוקיישן הבא:
La Línea de la Concepción
11300 La Línea de la Concepción, Cádiz
https://maps.app.goo.gl/ucuSwNszfJX6EJ929 ) ולהכנס רגלית. ברגל לוקח דקות ספורות לחצות, ברכב יש תורים של עד חצי שעה בכניסה ועד שעה-שעתיים ביציאה (וכשיש פוליטיקה הרבה יותר מכך).
&nbsp
&nbsp
יש אוטובוס בצד הגיברלטרי כ 100 מטר ממעבר הגבול. יש קו 5 לעיר ( גם לכיכר הראשית וגם לתחנה סופית קרובה יותר לחנויות כמו מארקסאנד ספנסרס, NEXT, ואחרות ) וקו 10 לרכבל (לשמורת הקופים והתצפית הנופית הראש ההר, יש גם מערת נטיפים בשם St. Michae's cave). במקום הלוך חזור מוכרים כרטיס יומי לכל האוטובוסים בטריטוריה כך שאפשר להחליף לאוטובוסים פנימיים.
&nbsp
טיפ גיברלטרי נוסף הוא לבקש מחירים בשטרלינג, גם אם אתם משלמים באשראי. בבתי עסק בגיברלטר מציעים לשלם גם ביורו, אבל שער היורו בדרך כלל מנופח. אין צורך להוציא שטרלינג אבל אם מוצאים כספומט יש שטרות שטרלינג מקומיים של ממשלת גיברלטר שקשה להחליף מחוץ לטריטוריה אבל הם נדירים יחסית אם מעניין אתכם לאסוף שטרות.

arseny92

Well-known member
מנהל
לענין הכסף

לא רק שטרות גיברלטריים, אלא גם מטבעות גיברלטריים שאינם מתקבלים בבריטניה. ההיפך מתקבל (בגיברלטר הולך מטבע גיברלטרי מעורבב 1:1 יחד עם מטבע בריטי), כך שיש לבדוק טוב את העודף כי סביר יותר משטרות זה לקבל פנסים גיברלטריים שמתקבלים רק שם

לגבי תשלום באשראי, יש לבקש חיובים בשטרלינג בריטי (GBP) מאחר וקיים שער בנק ישראל ישיר להמרה לשקלים בחברות האשראי
חיוב בשטרלינג גיברלטרי (GIP) שהינו ברירת המחדל, למרות שהוא 1:1 ל-GBP, יגרור חיוב כמו מכל מטבע זר אחר דרך הדולר (בכרטיס ויזה) או אירו (מאסטרקארד)

Ccyclist

Well-known member
טכנית ניתן להפקיד אותם בחשבון בנק בריטי.

מעשית עדיף להתייחס אליהם כמזכרת.

Faria

New member
לדעתי אפשר לוותר על גיברלטר.

לא יותר מדי מה לעשות ולראות שם, זאת דעתי. בכוונה לא המלצתי עליה וגם לא על קאדיס שהרבה יותר מעניין (בהמשך לאורך החוף) פשוט כי בטיול של 6 ימים אי אפשר להספיק הכל.
&nbsp
הבעיה עם מעבר כל ערב הוא שזה לא תמיד משאיר מספיק זמן לטייל בעיר עצמה כי להגיע למלון, להתמקם וכו, וגם הנסיעות.
בכל מקרה, נניח במקרה של סביליה-רונדה-מלאגה, הייתי עושה לפחות 2 לילות בסביליה אם לא יותר (באמת עיר גדולה ועם הרבה דברים לראות). ברונדה לא הייתי נשאר לילה, פשוט מקום להעביר בו את היום ולהמשיך למלאגה (או ממלאגה לסביליה, תלוי בכיוון המעגל)., אפשר בדרך בין סביליה למלאגה גם לבקר בעוד עיירות באזור "הכפרים הלבנים" (ארקוס דה לה פרונטרה גם יפה מאד).
מניח שבסופו של דבר זה תלוי כמה יש לכם לעשות בכל עיר, וכמה זמן אתם מוכנים להעביר בדרכים.

אקרא על גיברלטר,

ואגיד גם לחמותי לבדוק ולהחליט מה רמת העניין שלה. תודה!

anigodin

New member
מעברים די מעייפים והם טרחה

במיוחד כשאתם עם נוסעת שמעדיפה לנוח.
ואם המרחקים סבירים לנסיעה ביום אחד הלוך חזור (עד שעתיים לכל כיוון), עדיף להתמקם במקום אחד במקום כל יום לעבור למקום אחר.
אפשר גם ללכת על האמצע - להתמקם מספר ימים במלאגה ולנסוע ללילה או שניים לאיזור סביליה שהיא הכי רחוקה.
אני מציע שתמקמי קודם את היעדים השונים על מפה (גוגל מפות למשל) ותראי מה זמן הנסיעה ואיך אפשר לחלק את הימים והלילות ביניהם מבלי שזו תהיה טרחה.
&nbsp

Ccyclist

Well-known member
ההמתנה במעבר הרגלי לגיברלטר אפסית.

בדרך כלל חוצים בפחות מ 5 דקות על דרכון אירופאי. לדרכון ישראלי יש זכות לויזה אוטומטית אז אינני חושב שיקח יותר מדי זמן בעמדה הרצינית בכניסה לצד הבריטי. בצד הספרדי יש איזה שוטר שמסתכל מרחוק על הדרכונים וזהו. בשנה שעברה ניסו להפעיל מכונות ביומטריות בצד הספרדי אבל זה יותר עניין לשעות הבוקר המוקדמות כשעובדים ספרדים חוצים לגיברלטר.
&nbsp
&nbsp

לי ולילדה יש דרכון ארופאי,

אני מאמינה שהמעבר לא יהיה מה שישבור אותנו.

arseny92

Well-known member
מנהל
שום בעיה של חציה בדרכון ישראלי

זה 5 דקות רק של המתנה בתור, המעבר עצמו נמשך דקה
וצריך רק שהכניסה לשנגן תהיה בדרכון הנכון וזהו ואיתו צריך לעבור.
&nbsp
לי אין אירופאי ובריטי, אז אזכיר ל-Ccyclist (ולך ולאחרים שייתכן ולא קראו את השרשור ההוא) : http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/181997457
&nbsp
מי שיש לו דרכון אירופאי לכניסה לשנגן, אמור להיכנס ולצאת עם דרכון אירופאי, בין אם זה יציאה לגיברלטר ובין אם לא

עשינו טיול כוכב עם החמות בטוסקנה.

היה סיוט. מכיוון שמטיילים רחוק מהמלון, היא לא יכולה לישון בצהריים. בארבע וחצי היא מכריזה שהיום נגמר, וצריך לחזור למלון. מכיוון שהיא קמה רק בעשר, אנחנו לא מספיקים לראות אף עיר יותר מכמה שעות בודדות.

dudi4321

Member

תתפצלו מידי פעם. בטוח שיש בית קפה סמוך למלון שתמצאו. היא תשאר בבית הקפה לפני או אחרי תחזור לחדר. בינתיים תבלו איך שאתם רוצים.
חוויתי מהלך דומה, מעצבן לגמרי.

טוב, העצבים שייכים לפורום אחר

אני מנסה לתכנן את הטיול בצורה שתאפשר לנו להתפצל.
חושבת לעבור כל ערב לעיר הבאה, ולהתאכסן במלונות מרכזיים, כדי שנוכל להתחיל לטייל בבוקר גם לפני שהיא מתעוררת, ולהמשיך להסתובב כשהיא הולכת לנוח בצהריים.

למעלה