דרכון בנתב"ג.

מיקהפ

New member
דרכון בנתב"ג.

באיזשהו מצב יתכן ותהיה אפשרות לטוס בשבוע הבא, בגלל נסיבות לא טובות.
הדרכון שלי בתוקף עד מרץ,האמת, כבר שילמתי עבור חדש, לפני שבוע, אבל עוד לא קבעתי תור למשרד הפנים,
ניסיתי לברר בטלפון, למה הם מתכוונים ב"מקרים דחופים" (אפשר לקבל דרכון בנתב"ג תמורת מחיר גבוה)? המקרה שלי לא דחוף,
אם אגיע לשדה"ת יתנו לי דרכון, בתשלום גבוה כמובן? או לא לנסות אותם ולוותר?
נסיונכם?
ותודה.

ANZ1

New member
כל הפרטים כתובים באתר שלהם

1. בנתבג מנפיקים רק מסמך זמני ולא דרכון רגיל ורק בתוך 48 שעות מהטיסה.
2. את לא צריכה לחכות ליומיים לפני הטיסה כדי לבקש בנתבג, את יכולה לבקש דרכון רגיל מהיר במשרד הפנים עם אותם נסיבות,
אם את רוצה לנסות גשי היום למשרד הפנים ותסבירי למה את צריכה דרכון עכשיו, אם הסיבה מספיק טובה בנתבג היא תהיה טובה במשרד הפנים היום.
יש רשימה של כל הסיבות , אבל גם בסוף יש סעיף פתוח שתלוי במנהל הלשכה, ברצונו, בבקשה של האזרח, או בשוחד, תלוי מה עובד על אותו מנהל לשכה...

https://www.gov.il/he/departments/alerts/temporary_traveling_document_issuing

michal@gal

Active member
מנהל
עדיף לא להנפיק בנתב"ג

אפשר רק פעם אחת בחיים להנפיק דרכון בנתב"ג. עדיף לשמור את האפשרות הזו לפעם יותר דחופה.

מיקהפ

New member
תודה מיכל, הכל השתנה.

לא ידעתי שאפשרי רק פעם אחת, בכל מקרה התכוונתי לעשות זאת במשרד הפנים , ובינתיים הנסיעה לא תקרה, אבל דרכון אני צריכה וקבעתי תור למחר.

moco10

New member
אגב, הסיבות שרשומות שם לא כוללות את הכל

מקרה שהייתי עד לו:
בני הגיע לנתב"ג כדי לטוס. פקידת הצ'ק-אין אמרה שייתכן שיעשו לו בעיות בכניסה ליעד כי הדף בדרכון קצת ניתק בקצה אחד מהמרכז של הכריכה. משהו שלא רק שהוא לא שם לב אליו, אלא לא היה עולה על דעת אדם שלא מתמצא בעיניין שיש בכך בעייה גם אם שמים לב.
היא הפנתה אותו למשרד הפנים שם והם מייד הנפיקו לו דרכון חדש תמורת איזה 1000 ש"ח.

כך שזה לא רק מקרי חירום או דמויי חירום או מקרים שלא הייתה לך ברירה, אלא גם התחשבות בבעיות טכניות שלא סביר שאדם מן הישוב יידע מראש שצריך לטפל בהן.

מיקהפ

New member
רק יכולה להגיד אוף גדול.

וכבר קראתי שחלק מהתקלות הן בגלל בעיות ציוד של שדה התעופה.
1000 ש"ח, ככה בקלילות? אוף.

moco10

New member
זה ברור שהתקלות מהסוג שתארתי נובעות

מקוראי הדרכונים שבשדות התעופה. דרכון זה לא בדיוק ספר עיון שמדפדפים בו כל היום

מיקהפ

New member
זהו שלא, לאחר ביקור הבוקר ב"לשכת רישום האוכלוסין וההגירה".

הנסיבות כאמור השתנו ועתה אני נטולת דרכון לעשרה ימים.
הלכתי הבוקר לעשות ביומטרי, שילמתי באתר, קבעתי תור, הגעתי מוקדם (התור שקבעתי היה ל - 08:12,
שרות מצוין ומהיר, כולל הצילום וטביעות האצבעות, ומה שטוב, קניון עם הרבה חניה (יחסית).
אז שאלתי את הפקיד שהסביר לי שאין שום אפשרות לעשות אצלם , רק בנתב"ג, לא בררתי עמוקות כי כבר לא היה אקטואלי,
רק שם כאמור, תמורת כ- 850 ש"ח (אמר שבערך), זמני לשנה.
וכדי לבדוק שאני זו אני שאל כמה שאלות מצחיקות ומעצבנות, אבל היה זריז.

Ccyclist

Well-known member
כניסה על דרכון זר במקום הישראלי

אני יודע שחוקית צריך להכנס על הישראלי, אבל מה קורה אם נכנסים על הזר? האם עדיף פשוט להכנס כאזרח זר ( ממילא חושבים שאני תייר ) אבל להסתכן בגילוי, או שאפשר להודות באזרחות ישראלית תוך תירוץ השימוש בדרכון הזר ? כמו כן - אם עושים את זה בגלוי האם מקבלים ספח נחיתה לאזרח זר בהתאם לדרכון ?

ANZ1

New member
כמה תשובות

1. אל תשקר להגירה, אתה רוצה להכנס לישראל לא להכנס לכלא, זאת עבירה פלילית מה שאתה מציע.
2. מדינת ישראל יודעת מי אתה, גם אם תנסה להכנס עם דרכון זר, לכן זה הצעה טיפשית לשקר, מדינות מעבירות מידע אחת מהשניה, גם אם זה נראה לך בלתי אפשרי אתה תגלה שיודעים מי אתה.
3. אזרח ישראלי יכול תמיד להכנס לישראל, לכן לא יעשו לך בעיות בכניסה, אבל יגידו לך שאתה לא תוכל לצאת בלי דרכון ישראלי, ובזמן שאתה בישראל תצטרך להוציא דרכון חדש.

Ccyclist

Well-known member
בדרכון העיקרי שלי אין דרישות כאלו.

זה שבישראל יש כל מני דרישות דרקוניות זה עניין לדיון פוליטי מקומי.
&nbsp
טוב לדעת שבמקרה חירום אפשר להגיע לארץ על הדרכון הזר, אף שזה אומר הסתבכות עם משרד הפנים וחוסר יכולת לדעת מתי אפשר לחזור.
&nbsp
אני עולה-יורד אז הדרכון הזר מבוסס על האזרחות הראשונה שלי. מעולם לא הצגתי את הדרכון הזר לרשויות הישראליות או להיפך, אז חיבור נומרי ישיר אין.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ANZ1

New member
בדיוק הפוך

אין דבר כזה דרכון ראשי ודרכון משני,
כשאתה בישראל, אתה אזרח ישראלי כמו כל אזרח אחר,
ודווקא בגלל שלא נולדת בישראל, ישראל יודעת מי אתה,
כשעלית, נתת את כל הפרטים החד חד ערכיים שלך של המדינה שנולדת בה,
לכן מדינת ישראל יודעת לקשר באופן ישיר בן הדרכון שלך הזר לאזרחות הישראלית.

Ccyclist

Well-known member
אין בדרכון הזר "מספר זהות".

המספר היחיד שמופיע בו הוא מספר דרכון שמשתנה כל 10 שנה. כל שאר הפרטים כמו שמות ותאריכים יכולים להיות צירוף מקרים ואין סיבה שיהיו ייחודיים.
&nbsp
בזמן האחרון אני מבקר בישראל פעם בשנה, אז אם העניין נלקח ברצינות תהומית כזו לא אסתבך עם הרשויות, אבל באמת שאינני מבין למה משנה להן על איזה דרכון אבקר לשבועיים. ברישום כרטיס הטיסה אני רושם את הדרכון הזר, העיקרי שלי, שחזק בכמה מידות מהדרכון הישראלי מבחינת ויתורי ויזה, שאני טס עליו לכל מקום חוץ מישראל.

ANZ1

New member
אתה לא מבין למה רשויות לא רוצות שאנשים יכנסו אליהם

עם זהות אחרת ? כמישהו אחר ?
תנסה לחשוב לבד למה זה לא מקובל,
זה לא חוק ישראלי, זה חוק בכל מקום בעולם,
כל מדינה דורשת מהאזרחים שלה להכנס עם הדרכון המקומי,
ואתה יכול לטוס לישראל עם הדרכון הזר,
רק כניסה או יציאה מישראל חייבת דרכון ישראלי,
אתה לא רוצה לצאת או להכנס עם דרכון ישראלי, ותר על האזרחות שלך.

Ccyclist

Well-known member
אצלנו הדרכון הזר בסך הכל צריך זכות לבקר.

https://travel.stackexchange.com/questions/7043/do-i-have-to-enter-the-uk-on-my-uk-passport
&nbsp
דיון עם מקרים רבים של ביקור על דרכון זר גם כשלרשויות ברור שיש דרכון מקומי, דוגמאות בעיקר מבריטניה אך יש דוגמה דומה מדרא"פ.
&nbsp
ממילא אם תצטרך שירות שניתן לאזרחי המדינה בלבד תצטרך להזדהות לפי האזרחות המקומית.
&nbsp
כל מדינה שונה, יש מדינות שדלפקי הדרכונים בטיסות היוצאות אינם מאויישים למעט במקרים נדירים.

Ccyclist

Well-known member
הסיבה העיקרית שהזר ביומטרי והישראלי לא.

בביקור האחרון נאלצתי להשרך בתורים ארוכים כדי לצאת את הארץ על הדרכון הישראלי בעוד שאזרחים על דרכונים זרים יצאו בקלות דרך השער הביומטרי, תוך שהסדרן מכריז בקולע קולות על מדינות שאזרחיהן (כולל אני אם הייתי נכנס על הזר) יכולים לעשות זאת.
&nbsp
והערה בקשר לדרישות ביומטרי הישראלי - בדרכון הזר הביומטריה קשורה לסריקת הפנים ולצ'יפ המגע. לא היתה דרישה כלשהי לטביעות אצבעות.

לאונידס

Active member
גם אזרחים ישראלים יוצאים עם דרכון רגיל דרך תחנת הביומטרי

התחנה הביומטרית משווה את התמונה הדרכון לפנים שהיא מצלמת באותו רגע,
התחנה לא ניגשת למידע בצ'יפ.
כך שלצורך היציאה לחו"ל אין הבדל אם יש לך דרכון מהסוג הישן או דרכון ביומטרי.

כדי להיכנס לישראל אזרח זר חייב לעבור בעמדת בידוק מאוישת, ישראלי יכול לעבור בעמדה ביומטרית גם אם יש לו דרכון רגיל (לא ביומטרי).

Ccyclist

Well-known member
לא עבד בכניסה ב18 או ביציאה ב19

שימוש בדרכון הלא ביומטרי בכניסה עבד במכשיר ייעודי ללא ביומטרים בפברואר 19, וביציאה אך ורק במכשיר ייעודי. בביקורת הדרכונים היה שילוט מטעה: "ביומטריים בלבד" מעל המכשירים ללא ביומטריים, המתנתי תור ענק במכשירים ללא השילוט ואז סדרן אמר שאלו המכשירים לביומטריים בלבד. הייתי הממתין האחרון אז אמרתי לו שאנסה, הוא אמר שלא יפעל ואכן לא פעל. בתור מתחת לשלט המטעה היה בסוף מכשיר שקרא את הלא ביומטרי אבל היה שם גם פקיד לגיבוי.
&nbsp
אני מקווה שהשיטה שודרגה מאז.

למעלה