ברלין - 2 שאלות

mc80

Member
ברלין - 2 שאלות

היי כולם,

1) אני מגיע ל-5 ימים לעיר. נוחת יום ראשון שהכל סגור. אני רוצה לקנות סים מקומי. אני בספק אם יש מקום כזה באותו יום. אבל הבנתי שסים לתיירים הם לא נותנים מיידית, אלא מחכים איזה יום-יומיים לאישור כלשהו (לאחר שמסרתי דרכון וכד' בחנות) ואז רק מקבל את הסים/רשת. זה נכון? כי אם כן אין לי מה לקנות סים ליומיים וחצי.

2) אני מגיע שבוע לפני חג המולד. כמה שווה להישאר בעיר ולקנות בה בגדים לעומת האאוטלט שמחוץ לעיר? כי אני לא מחפש מותגי על בגדול (ומניח שגם עם הנחות הם יהיו יקרים עדיין מזארה למשל או חנויות רגילות אחרות שיש בעיר). מחפש מעיל טוב (שיתאים לקור המקומי), גינסים, נעליי ספורט...
לא יודע אם זה שווה את הזמן והכסף להגיע לאאוטלט. מה אתם אומרים מניסיונכם שם?

תודה.

oren1947

New member
ב 019 יתנו לך חבילה לשבוע בלי בעיות בסביבות ה 50 שקלים

האמן לי שביגוד זול אין שם,הכי זול זה ברמלה לוד

צביקה101

New member
תשובות

לגבי סים מקומי - אין שום בעיה. תכנס ל - O2 או לוודאפון באלכסנדרפלאץ ותקנה. רק תיקח איתך דרכון. הם חייבים לרשום אותו.
לגבי קניות - כשבאים ל 5 ימים לא מתחילים לנסוע לאאוטלטים מחוץ לעיר. יש לא מעט חנויות הן בצד המזרחי של העיר והן בצד המערבי ותוכל למצוא כל מה שתחפש. אל תשכח שלהגיע לאאוטלטים מחוץ לעיר יעלה לך כסף.

יש את תחנת הרכבת המרכזית בברלין, Berlin Hauptbahnhof

שבה חנויות פתוחות ביום ראשון. (כך לפחות היה לפני 6 שנים). ממליצה לבדוק אם שם אפשר יהיה לרכוש סים.

לאונידס

Active member
קניות אפשר ב Schloss-Straßen Center

https://www.schloss-strassen-center.de/
הכתובת Walther-Schreiber-Platz 1, 12161 Berlin
לא מחוץ לעיר ולא במחירי קו-דאם או KaDeWe
&nbsp
אתה יכול לרכוש SIM מקומי והוא יעלה לך טיפה יותר זול לעומת SIM מישראל, אבל אתה תבזבז זמן שעולה לך המון כסף

אולגה007

New member
אתה מגיע בראשון כשהכל סגור....

אמנם לא שאלת על זה אבל ציינת שאתה מגיע בראשון כשהכל סגור. מבחינת מה לראות אין כל בעיה כי יש לא מעט דברים שניתן לראות ולא צריך לקנות כרטיס... בצד המזרחי יש ה"איסט גלרי סייד" שזה המוזיאון הפתוח של החומה (מעל ל-1 ק"מ חומה עם ציורים יפים וגרפיטי), יש את שער ברנדנבורג, בנין הרייכסטאג (מבחוץ), צ'ק פיינט צארלי ועוד לא מעט מקומות. תבדוק אולי יש גם מוזיאונים פתוחים בראשון.
מבחינת קניות, לא התרשמתי (הייתי באפריל 2019) - חנות ענק פריימרארק ממש שוק, הרשתות האחרות לא זול בכלל.
אולגה007

mc80

Member
זה ביקור 2 שלי בעיר

מגיע עם חברה שלה זה הראשון.
אני מניח שאוכל להסתדר בלי סים ביום הראשון אבל יו נו... עניין של נוחות ועצמאות.
אני מקווה שלמרות מה שאת טוענת, יהיו מחירי סייל בגלל החג המתקרב לו. ושישארו מידות!

mc80

Member
החזר מס- קניה באמזון?

אם אני קונה באמזון גרמניה ושולח למלון שלי- אוכל לקבל החזר מס' כמו כל מוצר אחר בחזור בנמל תעופה שלהם?

למעלה