תכנון טיול לנורווגיה בקיץ, עם 3 ילדים מתבגרים

makiko

New member
תכנון טיול לנורווגיה בקיץ, עם 3 ילדים מתבגרים

שלום,

אנחנו משפחה עם 3 ילדים (11, 16 ו 18) מתכננים 12 ימים בנורווגיה בקיץ הבא, מאוסלו לברגן. הטיסות כבר הוזמנו. הנה התכנון הראשוני. אשמח להערות.
חצי יום 1 + יום 2: נחיתה באוסלו בצהרים. חצי יום באוסלו (שיטוט בעיר, הארמון, מרכז נובל, בית העירייה, פארק הפסלים וכו'
יום 3: לוקחים רכב ועולים צפונה. באמצע, עוצרים בליליהאמר, בפארק האולימפי, לעשות את האטרקציה של הקרוניות המהירות. לינה ב Otta
יום 4: נסיעה צפונה ל ‏Andalsnes. בדרך מסלול קצר בנקודת litlefjellet.
יום 5: נסיעה ל Geiranger. דרך הטרולים, תצפית Dalsnibba, מפל Storseterfossen
יום 6: נסיעה ל Olden. בדרך שייט כיוון אחד עם מעבורת ל Hellesylt, קרחון בריקסדאל, אגם LOVATNET
יום 7: נסיעה ל Marifjora. בדרך תצפית Karistova, קרחון Bøyabreen (נמצא צמוד לכביש)
יום 8: כביש 55: נסיעה הלוך-ושוב ועצירה לתצפיות בדרך. לינה ב Marifjora
יום 9: נסיעה ל Flam. קרחון Nigardsbreen. העיירה Lærdal (בתי עץ עתיקים. מעט הפסקה מהנוף והפיורדים). תצפית Stegastein viewpoint
יום 10: נסיעה לברגן. תצפית Stalheim Hotel, מפלי Tvindefossen, קניון Bordalsgjelet gorge
יום 11 וחצי יום 12: ברגן: שוק הדגים, המדרחוב, שכונת בריגן וכו'

הערה: שילבתי במכוון יום וחצי באוסלו ויום וחצי בברגן. זאת מכיוון שעל פי ההיכרות שלי עם המשפחה, הנופים / מפלים / פיורדים ימאסו עליהם באיזשהו שלב, אז לא רציתי להעמיס ולהמאיס.

תגובות תתקבלנה בברכה.

oren1947

New member
שלום,אשמח לתת לך הצעה מעניינת..לכשתצא מאוסלו צפונה..

וליליהאמר[מלון בצומת שלפני הירידה לעיר]תגיע לכביש E 6 סע בו צפונה עד למפגש עם 70 איתו תיסע עד לעיר קריסטיאנסונד,[לינה יש בעיר]ובבוקר סע אל האטרקציה המרכזית הדרך האטלנטית[הכביש המתעקל בגשרוניו ונופיו הנהדרים,בסיומו מתחילה דרך הטרולים,
אל תשכח לסמן בוויז V בנתון מעבורות]

נופי כביש E 6
המלון מרשת KRO בצומת שלפני ליליהאמר
קריסטיאנסונד העיר
הדרך האטלנטית

makiko

New member
לגבי הדרך האטלנטית: קראתי מעט תגובות. רובן לא מצדיקות נסיעה

ארוכה עד לשם. מרבית הדעות שקראתי היו ש'יש בנורבגיה דרכים הרבה יותר יפות'.
לעומת זאת, חמותי שאלה 'איך נהיה בנורבווגיה ולא נגיע לדרך האטלנטית, שהיא שמעה שהיא מאד יפה'.

מנסיון אישי עם המשפחה, אני מניח שגם הם ירימו גבה לגבי נחיצות הביקור בה, לאור הדרך הארוכה אליה.

האם יש עוד תובנות / הערות מהמסלול שלי?
אני מחפש למקסם את מה שניתן לראות ב 9 ימים נטו (+3 ימים עירוניים).

oren1947

New member
הדרך האטלנטית[כביש 64]

בשעת הבוקר המוקדמת ההיא,גלשנו במורד הכביש שמוליך אל העיירה קריסטיאנסונד,עצרנו בסופרמרקט מקומי קטן.קפה שחור נמזג לנו,והצטיידנו בלחם לבן טרי וקצת גבינות וסלמון מעושן,סיבוב בקרבת הנמל ומכאן אל תחילתו של כביש 64 הלא הוא תחילתה של הדרך האטלנטית בכינוייה.
אהבתי את אותה שעת בוקר במראות נופי הים הרוגע..וכאן מול הים באחד מהמפרצים יישבנו ואכלנו את ארוחת הבוקר.

למעלה