ברלין בדצמבר

ברלין בדצמבר

שלום לכולם,

הצלחתי להזמין 2 כרטיסי טיסה לברלין ב-22 יורו. הטיסות עם איזיג'ט, והנחיתה ב9 בערב. המראה בחזור 7 בבוקר. כך שנותרו לי 3 ימים מלאים בברלין. מודה, המחיר היה מפתה מאוד, וקודם כל הזמנתי.

האם רואים כבר כריסמס בתחילת דצמבר? מה לגבי חגים או שעות פעילות? האם צפויים שינויים? עד 4/12

אשמח להמלצות למסלול ובתי מלון שיהיו קרובים לשדה התעופה (המראה ב7 בבוקר) ומרכזיים ככל האפשר (לנוכח האילוצים).

לגבי שדה התעופה, רק כשהגעתי לתשלום ראיתי שהשדה הוא SXF שונפלד ולא טגל המרכזי. כמה מרוחק שדה התעופה הזה ממרכז העיר?ראיתי שטגל ממוקם 8 קמ מהמרכז, ושונפלד 18 קמ.

הטיסה היא טיסת צרטר, להבנתי מאחר והטיסה אינה סדירה, יש סיכוי טוב לעיכובים. האם בטיסות מסוג אלה תקנות הפיצוי חלים על עיכובים?

מהי מדיניות הכבודה בטיסות שכר של איזיג'ט? הלכתי לאיבוד עם גוגל. בחלק מהמקומות כתוב שמדובר על טרולי ללא הגבלת משקל. האם נכון? יש הגבלה במידות? מה עלות תוספת למזוודה אחת?

Faria

New member
לא ממליץ על מלון באזור השדה

יש תחבורה ציבורית לשדה 24 שעות ביממה וחבל להיות תקועים רחוק מהמרכז במשך הטיול, אפילו עם הקושי של להגרר עם מזוודות באמצע הלילה.

אגב, בטוח שהטיסה היא צ'רטר? אני חושב שטיסות איזיג'ט, אמנם לואו-קוסט, אבל הן סדירות.

תודה.

בחלון ההזמנה של שופרסל הופיע לי טיסת צארטר לברלין.

ואיך ההתנהלות עם התח"צ?

מלון מסויים, לפי הוטלס, הוא במרחק של 15 שעה נסיעה מטגל ו30 דק משנפלד. לא משמעותי. ועדיין הוא כ10 דק הליכה מאלכסנדרפלאץ.

יש המלצה לאתרים מומלצים? מסלול ל3 ימים מלאים?
עליי לצפות לימים סגורים או מוגבלים?

לאונידס

Active member
לטיול בעיר צריך ללון במרכז העיר, בצנטרום של הפיילה

להתחיל להתנייד בבוקר אל העיר ובערב חזרה, ועם רוצים בלילה אז עוד פעם הלוך וחזור, ועם עושים שופינג אז עוד פעם טיול עם השקיות, ואני לא יודע איך התחבורה בלילה אל מחוץ לעיר (תבדוק), לא נראה לי לעניין.
המלצות? כנס לאתר כמו BOOKING או HOTELS תקליד את הפרמטרים שחשובים לך (טווח מחיר, מיקום וכו') ותקבל המון הצעות עם דירוגים.
ממליץ לבחור לינה רק אחרי שהחלטת על אטרקציות לביקור ולא להיפך.
אולי את הלילה האחרון אפשר לישון קרוב לשדה, שיקולים לכאן ולכאן.
בעקרון יש תחבורה ציבורית טובה למרכז ברלין.

הטיסה היא לא טיסת צ'רטר, איזיג'ט היא חברה של טיסות סדירות, אי אפשר להבטיח לך שלא יהיו שינויים או איחורים אבל הפרסומים הרשמיים אומרים שהעמידה של איזיג'ט בזמנים הרבה הרבה הרבה (שלוש פעמים הרבה) יותר טובה משל אל על, כך שזה יכול לתת לך קנה מידה.
בכל מקרה חוק שרותי תעופה (טיבי) והדירקטיבה האירופאית לא מבחינים בין טיסות צ'רטר, לאו קוסט ושירות מלא, על כולם חלים אותם כללים.

כן, באיזיג'ט הטרולי לא מוגבל במשקל, או יותר נכון ההגבלה אומרת שאסור שהמשקל יהיה כזה שלא תסתדר איתו לבד, כל עוד אתה מסתדר - הכל בסדר.
יש הגבלה למידות הטרולי וקורה לא מעט שהן נאכפות בקפידה.
באתר של איזיג'ט רשומה המידה המקסימלית לתיק היד,
Maximum size 56x45x25cm, including handles and wheels
לא חרגת ממנה - הכל בסדר, חרגת ממנה אפילו בקצת - תתכונן לשלם (והרבה).
מי שרוכש הושבה במקומות ישיבה מועדפים מסויימים מקבל זכות לעוד תיק גב/צד קטן, גם המידות שלו עשויות להאכף בקפידה.
עלות מטען לתא המטען של המטוס משתנה לפי משקלו ואיפה אתה מוסיף את המטען, מהאינטרנט בבית בשדה בצ'ק אין או בגייט. באינטרנט הזול ביותר ובגייט היקר ביותר.
לא כדאי ללכת לאיבוד בגוגל, כנס לאתר של איזיגיט עם פרטי הכרטיס שלך ותתקדם ברכישת הובלת מזוודה עד לפני מתן פרטי כרטיס אשראי, תקבל את המחיר במדוייק.

dudi4321

Member
דרך איזיג'ט הגעתי לEasyHotel

כמו שכתבת בצנטרום (של הפיילה) במזרח ברלין. חשמליות חורשות ברחוב של המלון, אז חוץ מהרעש יש גישה לכל העיר במיידי..
החדר צפוף מאד אבל חדיש ומודרני. המחיר היה רצפתי.
מרחק הליכה מבניין האנטנה ועוד.

לאונידס

Active member
אם אני זוכר נכון easyhotel זה בעצם booking

אני לא זוכר שהחשמליות יוצרות הרבה רעש, אבל מדובר בעניין סוביקטיבי.
בד"כ מציינים אם חדרי המלון מבודדים מרעש, אם חשוב לך תבדוק. אם אין בידוד רעש והזמנת חדר עם אפשרות ביטול ואתה יודע שאתה רגיש לרעש אולי כדאי שתבדוק עוד אלטרנטיבות.
אתה יכול לבקש מהמלון חדר שפונה לרחוב אחורי ו/או בקומה גבוהה יחסית, אני גם מבקש רחוק מהמעלית (מעליות מכריזות על בואן בדינדונים) מפחית מאוד רעשי רחוב.
לדעתי ברלין העיר עם אולי התחבורה הציבורית הטובה בעולם, לא נראה לי שתהיה לכם בעיה להגיע למקומות
&nbsp
שלושה ימים זה לא הרבה זמן לעיר כמו ברלין, כדאי להכין מראש בנק מטרות עשיר של אטרקציות מעניינות.
תיהנו

dudi4321

Member
זו רשת מלונות קטנה עם הצבע הכתום של איזיג'ט

הנה כאן בפינה בחלון הפונה ימינה. הפסים מתעקמים בפניה והגלגלים חורקים מאד.
https://www.google.co.il/maps/uv?hl...hUKEwiEq6-m_uLlAhXJD5oKHfvsCWsQoiowC3oECA0QBg
עלה ממש פרוטות, מרכזי במיקום.
ברחוב ליד נמצא בית חרושת, מפעל, מתפרה שהפך למוזאון כי העובדים היו יהודים. נכנסתי אליו ממש במקרה.
&nbsp

לאונידס

Active member
נכון, נזכרתי, הבנתי שהם מתכננים להכנס גם לישראל

לא זוכר אם לתל אביב או ירושלים,
בכל מקרה אולי זה יעזור להכניס קצת שפיות למחירי הלינה בישראל

המלון נראה לא רע בכלל :)

מספיק ולא צריך מעבר.

יש אפשרות לעשות סינון מחירים בהוטלס או בוקינג לפי "אפשרות לביטול"?

dudi4321

Member
לא יודע מה הדרישות שלך.

כמו שכתבתי קיבל את ההפניה כשקניתי כרטיסי טיסה באיזיג'ט.
אין מקום לשים מזודה, שרותים ומקלחת מזכוכית שקופה.
אני נהניתי כי שימש לשינה.
אין ניקיון והחלפות נדמה לי רק פעם אחת?!
אין wifi בחינם.

האם יש לך מסלול מומלץ ל3 ימים?

אטרקציות מומלצות?
מוזיאונים, אתרי חובה? נרשמתי לרייכסטאג, שעה 10 בבוקר, האם השעה נוחה? ראיתי שהמליצו על שעות 4- 5 בערב.

dudi4321

Member
כל שעה נוחה שם.

יש "אתרי חובה" והקרובים לרייכסטאג:
אנדרטת השואה - קוביות אבן
שער ברנדנבורג
&nbsp
קילומטר של החומה east side gallery
להגיע לטייל בפוטסדם, לפחות חצי יום.
טיול רגלי, תלוי מזג אוויר עם מדריכים מקומיים, כמעט חינם
משהו קיטשי - עמדת השמירה וליד יש עוד קיטעי חומה.
מי שאוהב - גן החיות
אפשר סיבוב של שעה שעתיים באוטובוס קומותיים
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לאונידס

Active member
ברלין היא עיר עם כמות אטרקציות עצומה

מבחינתי יש שם יותר משבועיים אתרי חובה - וזה רק לפי הטעם שלי.
לאחרים אולי האטרקציות לא מעניינות וישר הם יוצאים מברלין לפוטסדם ואפילו לדרזדן.
מה זה אתרי חובה? בשביל אחד גן חיות זה בזבוז זמן ולאחר זו אטרקציה חשובה כי יש דב פנדה.
אני התפעלתי ממוזיאון פרגמון ולאחרים היה משעמם תחת.
&nbsp
לטעמי שלושה ימים זה ממש מעט ואתה צריך לחתוך בבשר החי, כדאי שתחתוך לפי הטעם שלך ולא לפי הטעם שלי.

למעלה