שוב ביטול טיסת אל-על. הפעם טיסה LY016 מבוסטון לת"א.

yossialef

New member
שוב ביטול טיסת אל-על. הפעם טיסה LY016 מבוסטון לת"א.

לא יודע במדוייק מה הסיבה הטכנית לביטול. אבל שוב הורדו הנוסעים מהמטוס לאחר שהיו בתוכו כ-3 שעות.

אגב... העיכוב הזה יהיה מקסימום 48 שעות (מקווה) ולא 72 שעות .
הרי כידוע לכל שבת יש את מוצאי שבת.

העיכוב הקודם (ב- 20/10) היה של 72 שעות ליהודים שאינם חיים בישראל
בגלל שבחו"ל החג נחוג למחרת החג בישראל (יומיים לכאורה).
על כן, מי שלוקח סיכוי לטוס באל על לפני כניסת השבת (נחיתה בישראל ביום שישי), העיכוב "הנורמלי" יהיה עד 48 שעות ולא 72 כפי שנכתב בנושא קודם.
לגבי חגים, כן יכול להיות 72 שעות תלוי חג ועוד..
כל זאת ובתנאי שהמטוס יתוקן בפרק זמן סביר כמובן.

ט.ל.ח

yossialef

New member
עוד טיסה של אל על נשארה שבת בחו"ל - הטיסה מג'נבה

טיסה LY346 מג'נבה לת"א גם היא נשארה שישי-שבת בג'נבה. אמורה לנחות ביום א' לפנות בוקר בישראל.
עכשיו תשמעו סיפור למה היא נתקעה. הטיסה מת"א לג'נבה (LY345) נחתה בעיר ליון בצרפת, בגלל ערפל מעל שדה התעופה בג'נבה והאיזור. רק לאחר שהתפזרו הערפילים, המריאה הטיסה מהעיר ליאון לג'נבה. העיכוב הזה גרם לכך שהטיסה חזרה לת"א בוטלה בגלל מדיניות אל-על לא לטוס בשבתות וחגים.

עכשיו תשאלו את עצמכם, איך ייתכן שמטוס עם כל הטכנולוגיה עליו, לא יכולה לנחות בשדה תעופה עפוף ערפל
, כאשר מטוסים אחרים כן נחתו.
מתברר כי לקברניט של מטוס אל-על הנ"ל לא הייתה הכשרה/הרשאה לנחות בערפל.

להלן תגובת חברת אל-על : "בשל ערפל כבד בג'נבה טיסת אל על LY345 מתל אביב נאלצה לנחות בליון ולאחר שמזג האוויר השתפר המריאה שוב ליעד. הנחיתה בשדה משנה גרמה לעיכוב בהגעת המטוס לג'נבה, לכן טיסת החזור LY346 לתל אביב נדחתה לצאת השבת. כל הנוסעים טופלו על ידי נציגי אל על במקום והועברו לבתי מלון. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנעימות."

בפורומים השונים צוחקים על המקרה הזה, להלן ציטוט:
- "מוזר. עברתי מאחורי המטוס ולא ראיתי שלט '' טייס צעיר..'' .

לא יודע מה המסקנות שלכם מהמקרים האילו, אני את שלי הסקתי.

ט.ל.ח

dudi4321

Member
יש הרשאות לטייסים

אם לא עבר הכשרה ועבר הרשאה לא ינחת בערפל.
יש במטוסים מערכות ניווט אוטומטיות גם לנחיתה מדוייקת, אבל תלוי אם גם במסלול הנחיתה יש את המערכת ושהיא תקינה באותו רגע.
לא יקחו סיכון! טוב שכך.
אני מלין על אי טיסות בשבתות וחגים.
יש אפשרות, לא בדקתי על אלעל של קבלת פיצוי בעיכוב של 3 שעות ומעלה.
אפשר להעזר ב https://www.airhelp.com
לקבל פיצוי לכל כרטיס טיסה. להכין מסמכים שכוללים מספר טיסה, הזמנת הטיסה, צילום כרטיס הטיסה, ושיחת פרטים אישיים. זה לפי התקן האירופי החדש. לא יודע אם תקף מארה"ב.
מלאתי על טיסה של WIZZ מוארשה לנתב"ג. מלאתי שוש ושוב הפרטים ואני עדיין מחכה.

לאונידס

Active member
לקחו סיכון כשהציבו צוות טייסים שלא הוכשר כיאות

בהטסת המטוס, בג'נבה ערפל איננו אירוע בלתי צפוי והיה עשוי להיות ערפל גם בג'נבה וגם בליון.
לי נראה שהימרו ולקחו סיכון בעצם הצבת טייסים (יש יותר מאחד) עם הכשרה לוקה בחסר.

לאונידס

Active member
מי שרוכש כרטיס טיסה מחברה שמיועדת לציבור הדתי

צריך לקחת את הסיכון הזה בחשבון.
בחוק טיבי הנוסע לא יקבל פיצוי אם הטיסה מבוטלת בגלל שמירת שבת.
אם מדובר בטיסה מאירופה, כמו מג'נבה הנוסע יכול לנסות לקבל פיצוי דרך הדירקטיבה האירופאית, על פניו נראה שיהיה זכאי לפיצוי, כי הדירקטיבה האירופאית לא עוסקת בענייני דת.
שתי הטיסות האחרות שדובר בן, מניו יורק ומבוסטון לא כפופות לדירקטיבה האירופאית ואני לא יודע אם לנוסעים מארה"ב יש חוק אמריקאי טוב מספיק כדי להיעזר בו.

almill

New member
יש סיכוי לפיצוי כספי

מי שהיה באותה טיסה שיבדוק טוב אם מגיע לו פיצוי על העיכובים. אפשר לקבל סכום נחמד ולממן איו טיול הבא. כאן יש כתבה עם הזכויות של נוסעי האוויר

למעלה