שאלת דרכון

לאונידס

Active member
כמו שאמרתי, אני יותר מבעד תעודה ביומטרית, אני נגד המאגר

ואני מקווה שתוך שנתיים תקום זעקה כזו שחובת מסירת הפרטים הביומטרים למאגר תבוטל.
לחילופין נראה שיהיו אוכלוסיות שיהיו פטורות מהכנסת פרטים למאגר ואז אני אפעל להיות חלק מהן, ההצלחה ממש לא מובטחת. לצערי סיכויי ההצלחה שלי להכניס את משפחתי לאוכלוסיות האלו אפסית.
זו לא בעיה שלי, זו בעיה של כלל אזרחי ישראל כפרטים ובפגיעה בביטחון מדינת ישראל כמדינה, אני מקווה שהאזרחים יבינו את זה.

ANZ1

New member
הסיכוי שתהיה מחאה בנושא הוא : אפס

הציבור בישראל הוא אפטי לרוב הנושאים שמענינים את אזרחי העולם המערבי,
הישראלים לא מתענינים בשינוי הקלים, בזיהום,
אין שום מחאה לאנרגיה ירוקה,
או אפילו לזיהום מי התהום בישראל,
לא לדבר שבישראל את אף אחד לא מעניין חיי אדם או זכויות אדם,
אז משהו שקשור לביטחון ?
אף אחד לא ישמיע קול לגבי משהו שיש לו ביטחון בכותרת.
אתה יכול לשכוח מזה.
מקסימום תהיה הפגנה עם 50 אנשים, שאחר כך יעצרו ויגיעו לחקירה במשטרה.

לאונידס

Active member
אמת, לצערי עם ישראל הוא עם נשמה של עבדים נרצעים

ולכן זהו עם של פראיירים, אולי הפראיירים הגדולים ביותר בעולם.
ובכל זאת אני מנסה לתרום את חלקי הקטן, לעורר מודעות.

oneofus

New member
לא ולא- בטח לא בישראל

אין לי חשבון בפיפל, אין לי יכולת העברת כספים בשום צורה למעט שיק וכיוון שהבמרים וחברות האשראי בארץ עושות PROFILING כל פעולה חריגה מנוטרת. יתר על כן, אתה מבוטח כנגד ההונאות האלה, כח ה "קרנות ו "חברות הביטוח" לא משחררות כסף כל כך מהר ויותר מזה, בגלל חוק הלבנת הון - דורשות ודוי מי הנותן ומי המקבל.
העברתי לבן שלי כמה לירות לקנות דירה. בשיק ! - טלפון מהבנק אלי ואישור ממנו...
ישראל זה לא חול. יודעים עליך הכל.

לאונידס

Active member
בישראל יש הרבה יותר אנשים שמזדהים באמצעות טביעת אצבע

בטלפון הסלולרי שלהם, לכל מיני צרכים, החל מענייני כספים וכלה בענייני בריאות מאשר ישראלים ששודדים בנקים עם כפפות ומסיכה.
לכן הסיכון במאגר הוא בעיקר לישראלים ישרי דרך ונורמטיבים ולא לשודדי בנקים.
&nbsp
אמת שאזרח יכול לנסות להמנע מחלק מהסיכונים בעיקר באמצעות הימנעות מאורח חיים מודרני ושימוש באמצעי טכנולוגיה שכלל אזרחי העולם משתמשים בהם, זה ראלי כמו להציע לרכב על סוסים כדי להמנע מתאונות דרכים.
&nbsp
אין לי מושג באיזה בנק אתה, אין הוראה בבנק לאומי ובנק הפועלים (הבנקים הגדולים במדינה) לבדוק העברות מתחת לסכום של 50,000 שקלים, העברות מעל הסכום הזה נבדקות רק באופן מדגמי או כשנוצר חשד ספציפי להונאה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
הטלפון שהגיע אלי בגין העברת כספים לבריטיש
הגיע ממח' הבטחון בויזה ולא מהבנק. הם רצו לדעת (ולא בפעם הראשונה) אם אכן זו אני שביקשתי ודרשו את האישור כולל קוד וסיסמה אצטרא. האמת? אני מאד מרוצה שבודקים מטעם ויזה העברות חריגות. יש להם הרי את הפרופיל שלי לפי ההוצאות מדי חודש במשך שנים כך שהם יודעים מתי זו (לדעתם) חריגה ואז דורשים אישור. מבחינתי? עשר.
&nbsp
עשיתי דרכון חודש לפני שעברו לאכיפה של דרכון ביומטרי אבל בעוד 4 שנים תוקפו של הדרכון יפוג ואז תהיה לי אותה דילמה שיש לך ולרבים כמונו.

moco10

New member
אני מקבל בהכנעה את העיניין הזה אבל למה להיות מרוצה מזה?

זה בדרך כלל קורא לי כשאני בחו"ל ונותן את הכרטיס לגיהוץ ביטחון במלון , שזה כמובן סכום חריג להוצאות הרגילות. הבעייה היא שצריך לשלוח להם SMS מיידית, וכבר קרה שלאחר טיסה ארוכה לא הייתה לי סוללה. מזל שהיה עוד כרטיס אשראי.

אם הם היו מגנים עלי הייתי מרוצה אבל הם מגנים על עצמם, שזה בסדר, אבל לא תמיד נוח עבורי.

דניאלה1311

Active member
מנהל
ברור שהם מגינים קודם כל על עצמם
אבל אם בהזדמנות זו שמגינים על עצמם גם אני נכללת, מה טוב.

moco10

New member
אז זהו, שאת לא מוגנת בזכות זה. את ממילא מוגנת מסיבה חוזית.

לאונידס

Active member
הם מגינים על עצמם, לך יש ביטוח ואת לא יכולה להנזק

אני שמח שחברות האשראי בודקות כי אני בעד הורדת רמת הפשיעה, אבל מדובר במישור הכללי ולא עניין אישי שלי, כי אני אישית לא מרוויח דבר מהבדיקה הזו.

דניאלה1311

Active member
מנהל
הבדיקה היא משנית כי כפי שכתבת יש לי ביטוח ועדיין ....
אני חוזרת לתקופה בהיותי בניו יורק במייסיס נגנב לי הארנק עם כל רכושי בפנים.
זו חוויה מטלטלת מכמה בחינות, קודם כל פתאום להיות בלי כרטיסי האשראי, המשקפיים, (דרכון וכרטיסי טיסה היו בסייפ של המלון לשמחתי) 300 דולר במזומן, קוסמטיקה שקניתי בקיצור, תוך שניה של חוסר תשומת לב מצידי נשדדתי, הייתי בהלם, על הגניבה האבדן וכל הסיטואציה הזו שחוויתי לראשונה.

הלכתי למשטרה (התייפחתי שם וכל הזמן חזרתי כמו תקליט שבור על המילים "זו היתה אשמתי" והשוטרת בכל כוחה נסתה להסביר לי שזו לא אשמתי). קיבלתי דו"ח משטרה מסרתי לחברת הביטוח שהחזירה אפס כסף למרות שהיתה לי קבלה של ארנק העור שקניתי, משקפיים אופטיות וכ' וכמובן גם הכסף המזומן לא מבוטח.

הגנבים מיד הלכו לבית מרקחת לקנות כנראה תרופות או דברים מסוג זה ועשו עוד איזו קניה אבל זה קרה כנראה לאחר שבחנות בה קרה האירוע עזרו לי לטלפן לויזה והחל מהרגע שהודעתי על הגניבה הוחזר לי הכסף שהוצא על קניות. לכן הבטחון והביטוח שחברת האשראי אשר מגינה על עצמה אבל אני נכללת "בסל" הביטוח, מאפשרת לי מרווח מחייה.

אספרסו2

New member
חברת הביטוח התנערה ממך וזאת כנראה מוטציה ישראלית

חבר מאוסטרליה הגיע אלי לדרזדן ויצאנו ברכב שכור לכיוון פראג.עצרנו בטרזינשטאט.
הרכב נפרץ ומזוודות נגנבו.
מאוחר יותר בתביעות לביטוח ההחזר,הן בחברת הביטוח הגרמנית והן באוסטרלית,היה מושלם והתנהל בצורה ידידותית,כולל החזר של משקפיי ראייה ושעונים יקרים.

moco10

New member
קצת סדר בדברים

1. גניבה זו חוויה טראומטית, אך זה לא קשור לעיניין כרטיס האשראי.
2. לא רק שלאחר דיווח על גניבה/אובדן אי אפשר להפסיד אגורה, אלא שגם הנזק של הוצאות (על ידי הגנב) עד לדיווח גם מאוד מוגבל (על פי חוק כרטיסי האשראי).
3. כדי לצמצם נזק (להם, לא לך), חברות כרטיסי האשראי נוקטות בכל מיני אמצעים ידועים היטב ושאינם ידועים כלל, כדי למנוע מגנבים להשתמש בכרטיס. לעתים, האמצעים הללו גורמים לחוסר נוחות לבעל הכרטיס, כולל לפעמים, חוסר אפשרות לבצע עסקה.
צריך לחיות עם זה, בסופו של דבר זה מה שמאפשר להם להבטיח לך שאת לא תיפגעי מגניבות, אבל להיות מרוצה מזה ברמה המיידית זה מוזר. הרי בשבילנו זה במינימום מטרד.
4. יש מה לעשות אם זוכרים בזמן. לפני ביצוע עסקה חריגה בגודלה וספציפית לפני נסיעה לחו"ל, מתקשרים לחברת האשראי ומודיעים לה על הצפוי. הם מסמנים את זה, ואז כמעט מובטח שלא יבקשו אישור בזמן עסקה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
סדר זה דבר נפלא
ובתור אחת שדואגת חודשים מראש לגבי סידורי נסיעה ומנסה למנוע פאשלות של רגע אחרון מי כמוני מודעת עד כמה סדר חשוב.

כשיודעים מראש על עיסקה חריגה, ברור שמודיעים.
ושחברת כרטיסי האשראי נוקטת באמצעים שונים כדי למזער נזקים לעצמה, גם זה ידוע.
כל מה שכתבת נכון ולכן אם תקרא שוב את אשר כתבתי, תראה שהכוונה היא כאשר קורה הבלתי צפוי, החריג, המצב שאתה לפתע נמצא בסיטואציה לא מוכרת.
זו יכולה להיות תאונה, גניבה, שוד, אסון טבע, או פיגוע טרור בקיצור החיים מזמנים לנו הפתעות טובות ורעות ועד כמה שאנחנו מנסים להתכונן, זו משימה בלתי אפשרית. כרטיס האשראי נכנס כאן לתמונה כי הוא היה חלק מהנושא שכתבנו עליו בשרשור.

כשנגנב לי הארנק זה היה שוק, חד משמעית.
לנסות להתארגן, להודיע לחברת כרטיס האשראי, לנסות לזכור מה היה בתיק למשל המפתח לחדר במלון ולהודיע למלון שעד שאגיע שיבדקו שאיש לא נכנס לחדר שלי ועוד סידורים אחד מהם למשל לצלצל למשפחה בארץ (כי נשארתי ללא פרוטה וללא כרטיס אשראי, כיום נוסעים עם שני כרטיסים) אבל יש 7 שעות הפרש ולא נעים להעיר אותם באמצע הלילה.

כמובן שמאז אני לא שמה את כל הכסף במקום אחד, תמיד משאירה דרכונים, כרטיסי טיסה וכד' בסייפ במלון (נכון, גם לא בטוח אבל מנסה להעריך סיכונים) ועוד מסקנות שונות
אבל תסכים איתי שקל להיות חכמ/ה לאחר מעשה, אבל באותו רגע?

לאונידס

Active member
אתמול מישהו רכש עם כרטיס האשראי שלי בחו"ל חפץ ב 12,000 שקלים

במטבע המקומי זה נשמע פחות

בכרטיס הזה אין כמעט שימוש, בעיקר שוכב במגירה, בטח לא בחו"ל, בטח לא בסכומים כאלה, ואני עצמי כרגע בכלל בארץ.
אף אחד לא התקשר אלי מחברת האשראי. מהבנק לא רלוונטי - הכרטיס חוץ בנקאי.
זו לא גניבה, אין לי תלונות, אני נתתי לו את הכרטיס בדיוק למטרה הזו.
בעבר היו מתקשרים אלי על שטויות, עכשיו לא מתקשרים על רכישות משמעותיות, נראה לי שחברות האשראי שחררו קצת את החבל.

ביטוח המטען הסטנדרטי של חברות הביטוח בישראל עולה מעט מאוד אבל שווה עוד פחות.
לכן אני לא משלם ביטוח מטען למרות שהוא עולה שברי דולרים, אם אני צריך ביטוח כזה אני עושה ביטוח אמיתי - כזה שגם יהיה שווה משהו

אגב במקרה של אובדן או גניבת כרטיס אשראי אפשר לבקש מחברת האשראי להנפיק כרטיס חלופי בחו"ל (תמורת עמלה יקרה) או לבקש סכום כסף חד פעמי.
כך שגם אם אין כרטיס אשראי שני לא עומדים מול שוקת שבורה.
עדיין כרטיס אשראי נוסף שנשמר בנפרד זו פרקטיקה מעולה.

bali

New member
מנהל
לי יש דרכון רגיל בתוקף עד 2026

ולא היתה איתו שום בעיה. מניחה שכשיפוג תוקפו יחייבו אותי לעשות דרכון ביומטרי במקומו.

מה שכן, בנתב"ג שינו את השיטה למעבר גבולות של אזרחי ישראל - שמים את הדרכון עם התמונה על סורק, ובמקביל צריך להסתכל למצלמה, שמתאימה את התמונה בדרכון לאדם שעומד מול המצלמה. אם הזיהוי תקין מקבלים מהמכונה פתק אישור יציאה/כניסה ונפתח השער לעבור הלאה. כמובן שיש נציג של ביקורת הגבולות למקרים של בעיה במעבר.
לעניות דעתי, השיטה היא ביומטרית גם אם הדרכון עדיין לא ביומטרי.

בציריך, אליה טסתי, השיטה רגילה כמו פעם, לפחות לתיירים שאינם מהאיחוד האירופאי. בינתיים.

למעלה