טיול לפוליה

טיול לפוליה

אז חזרנו מטיול, לא ארוך, 12 יום כזה עם 3 ימים ברומא בדרך.
אחלה טיול, מאוד מאוד אהבתי את פוליה.

אהבנו מאוד מאוד את הג'לטו שלהם, אכלתי כל יום. ישנו במטרה שהיא עיר שנחצבה בהרים והיא מדהימה, וישנו בלצ'ה ובפוליניאנו שעל החוף, ואפילו מצאנו חוף אחד חולי ומקסים ולוקאלי בינות לחופי אבנים...

גם ברומא שבה נחתנו וממנה המראנו, היינו 3 ימים והיא נהדרת בכמויות כנסיות שלה, אני הלכתי בעקבות קאראוואג'יו וברניני שנמצאים בכנסיות מסוימות שם.

שמה לכם מספר קטן של תמונות, תשאלו אם רוצים לדעת עוד משהו

סתם מבקרת

Active member
איזה כיף לכם. התמונות מקסימות ומעוררות בי חשק לחזור לבקר

באיזור הזה. מסכימה איתך שמטרה מדהימה וכך גם לצ'ה, פוליניאנו והאיזור כולו.
באמת אחלה טיול ואחלה איזור.

זה דווקא לא מכנסיה אלא ממוזיאוני הוותיקן

התקרה הזאת נמשכת על פני חדר עצום - חדר המפות. זה תמונות על תמונות במין קולאז' מדהים. לא חושבת שאמנים ידועים, או לפחות אני לא יודעת והמדריך לא סיפר...
&nbsp
היה לנו זמן לעמוד ולבהות למעלה עד שהצוואר נורא כאב
- מאוד מאוד יפה.
&nbsp
גם המפות מענינות למי מכיר את הגיאוגרפיה של איטליה, הדבר היחיד שאני הכרתי זו מפה של רומא שמראה אותה בתור כפר.
&nbsp
התמונה ששמתי של קאראווג'יו היא מכנסיה ברומא, לדעתי זה ציור מדהים, אני מאוד אוהבת את הסגנון שלו וזו כנסיה שיש בה 3 תמונות שלו אחת ליד השניה.

סנט לואיס הצרפתית אכן
- לפופולו לא הספקתי להגיע בביקור

הזה למרות שסימנתי לי אותה...

יש עוד אחת, סנט אגוסטינו, בה מבקרים פחות

תיארתי לעצמי שזו הכנסיה הזאת, היא כל כך עמוסה שלא ניסיתי בכל הביקורים האחרונים להיכנס, וזו לא תמונה שאני זוכרת מפופולו. אנסה שוב בביקור עתידי. פופולו יפה גם בזכות היצירות שלו ושל פינטוריקיו ובעיקר בזכות הארכיטקטורה שלה. והפיאצה נהדרת גם כן.

לא הייתי בה. האמת חבל לי מאוד שהוא מצייר בעיקר

את ישו ומה שקשור בברית החדשה. היה נהדר אם היה מצייר את העולם שבו הוא חי... אבל עדיין, היה לי תענוג להסתכל בתמונות שלו.
הספקתי בביקור הזה ללכת ל san francesco di ripa
וגם - chiesa di santa maria della vittoria, בשתיהן יש שני פסלים מדהימים לדעתי של ברניני שרציתי לראות, שני פסלים של נזירות במצב של אקסטזי שהיה פשוט מעורר השראה לראות מפוסלות בשיש... - לא יודעת אם יצא לך לראות אותם?
גם את הפסל של דוד של ברניני בוילה בורגזה אני מאוד אוהבת. למעשה הוא הרבה יותר מענין אותי מדוד היותר מפורסם של מיכאל אנג'לו...
&nbsp
בכל אופן, אני עוד אחזור לרומא
, היינו רק 3 ימים ואני לא אוהבת להעמיס...

כן, את זו בסנטה מריה דלה ויטוריה כן, ואת השניה לא, לנתי

בביקור האחרון ממש קרוב וחבל שלא עלה על דעתי לבקר במקום. לא יודעת למה, בעצם. אולי כי בעיקר שוטטתי בלי מחשבה ונכנסתי לאן שיצא, לא תכננתי מראש כלום. היו לי פחות מ-3 יממות ולכן.
הוא כן מצייר את התקופה שבה הוא חי, המלבושים מעידים על כך...אבל יש לו גם תמונות עם תמה לא דתית. תלכי בפעם הבאה ל-Palazzo Doria Pamphilj או ל-Musei Capitolini, צריכות להיות שם יצירות שלו חילוניות, אולי גם ב-Palazzo Barberini. ברור שניתן לבדוק זאת מראש, איפה מוצג מה. אבל לפעמים היצירות החשובות מושאלות לתערוכות ברחבי העולם. אני מקווה שניתן לדעת זאת מראש.

ה"מדוזה" שלו באופיצי ועד שמגיעות אליה - היא למטה - עוברות את כל הרנסנס, שמתחיל בקומות העליונות. אולי אפשר להתחיל מלמטה.

יופי של טיפים - תודה.

אני כן יודעת שהוא צייר אנשים שהוא מכיר (ואת עצמו כמה פעמים) בתור מודלים, אבל לא הכרתי שום ציורים שאינם מהתורה והברית החדשה שלו.
בוילה בורגזה יש לו תמונה של שלמה המלך שיותר דיברה אלי מבחינת הנושא לפחות...

למעלה