שאלת דרכון

שאלת דרכון

הי חברים,
יש לי דרכון רגיל שבתוקף עד אפריל 2020. עד כמה שידוע לי לדרכון צריך להיות תוקף של חצי שנה.
האם בכל זאת אוכל לצאת מהארץ ולהיכנס בחודשים הקרובים עד לפג תוקפו של הדרכון?
באם אחדש את הדרכון, האם זה יהיה רק ביומטרי? האם יש דרך לעקוף את זה?

מבחינת ביומטרי, איך ההנפקה עובדת? צריך לתאם פגישה? קבלת הדרכון? וכו'...

לאונידס

Active member
יש יעדים שאליהם חייבים חצי שנה בתוקף הדרכון, יש שפחות

למשל למדינות שנגן (חלק ניכר מאירופה) צריך יתרה של 3 חודשים ממועד החזרה המתוכנן.

כיום בישראל ניתן להנפיק דרכון ביומטרי בלבד, הפרטים כאן

ANZ1

New member
תשובה פשוטה ותשובה מסובכת

תאריך התפוגה של הדרכון שלך מתקרב לחצי שנה,
יש לך עכשיו זמן, לך חדש אותו, אתה אף פעם לא יודע איפה תפגוש את מרפי, אתה עלול למצוא את עצמך עם הצעה / צורך לנסוע לחול במשהו מיידי או להעריך שהייה ואז תהיה בבעיה.
תמיד טוב שהדרכון שלך יהיה בתוקף לזמן כמה שיותר.

ישראל מנפיקה בישראל רק דרכונים ביומטרים, הדרך לקבל דרכון לא ביומטרי זה להיות ישראלי שלא גר בישראל, מי שמבקש דרכון ישראלי בחול מקבל דרכון לא ביומטרי.
לחלופין אתה יכול לבקש לקבל דרכון ביומטרי אבל שלא ישמרו את הפרטים שלך במערכת, ואז רק בדרכון עצמו יהיו הפרטים שלך.

תודה.

באם אדווח שאבד הדרכון בחו"ל ואגש לנציגות הקרובה להנפקת דרכון, האם יהיה רגיל?? כמה מורכב זה יהיה?
מה זאת אומרת "שלא ישמרו את הפרטים שלך במערכת"?
ניסיתי לדחות את ההנפקה כמה שיותר מתוך תקווה שהביומטרי יבוטל, כנראה שלא הצלחתי :).

arseny92

Well-known member
מנהל
יבוא יום ומדינות יפסיקו לכבד דרכון לא ביומטרי, חלק מהמדינות

כבר עושות את זה

לאונידס

Active member
אילו מדינות מכבדות רק דרכונים ביומטרים? לא מכיר אחת כזו

תוכל לתת דוגמאות?

arseny92

Well-known member
מנהל
כיבוד ביומטרי בלבד-אכן נראה שטעיתי ואין(אבל יבוא יום...).אבל

יש כבר שלל ארצות אשר דורשות
א. מסירת נתונים ביומטריים מכל אזרח חוץ גם אם יש לנוסע רק דרכון רגיל (למשל יפן, או קנדה מאזרחי חלק הארצות) במעמד כניסה
ב. דרישה לדרכון ביומטרי לכניסה בויזת תייר שמותנית במעמד כניסה (כניסה ללא ויזה) - אם הדרכון לא ביומטרי, חייבים לבקש ויזה בשגרירות, וויזה יכולה גם לחייב מסירת פרטים ביומטריים
&nbsp
יש לציין כי לבעלי דרכון ישראלי זה לא תמיד חל, לפחות נכון להיום

ANZ1

New member
אתה פורץ בנקים ?

שאתה כל כך מפחד מדרכון ביומטרי ?
מה שאתה מציע הולך לסבך אותך כל כך שאתה או לא מבין מה אתה הולך לעשות או פורץ בנקים שמוכן להסתכן רק כדי שלא יהיה במערכת טביעות אצבעות שלך.

דרכון ישראלי זה אחד המוצרים הכי מבוקשים בעולם, תשאל כל טרוריסט והוא יספר לך כמה הדרכון שלך שווה.
אם תדווח שנגנב לך הדרכון, מעבר לזה שתצטרך לעבור במשטרה המקומית ולהגיש תלונה, תצטרך לעבור בשגרירות , ובהמשך הפרטים שלך יעברו לאינטרפול ולמדינות המערב, מה שיגרום שכל פעם שתעבור גבול יש סיכוי שיקחו אותך לחקירה כדי לבדוק שאתה זה אתה ולא טרורסט אירני.
ואתה לא תקבל דרכון בחול רק מסמך מעבר זמני.

בבסיס, דרכון ביומטרי בכל העולם מכיל את הפרטים הביומטרים האישים של בעל הדרכון, כדי שאפשר יהיה להשוות בן הדרכון לאדם שאומר שהוא בעל הדרכון,
בישראל בנוסף , את הנתונים הביומטרים גם שומרים במאגר נוסף, לשימוש המשטרה ? השבכ ?
אתה יכול לבקש כשאתה מבקש דרכון שהפרטים לא ישמרו לך במערכת רק על הדרכון עצמו, אבל אז תקבל דרכון רק לחצי מהזמן.

סתם מבקרת

Active member
לא מדויק מה שאתה כותב. אפשר לא להסכים לשמירת טביעת אצבעות

במאגר. אין אפשרות להביע דעה או רצון לגבי התמונה. היא נשמרת במאגר בין אם תרצה ובין אם לא.
ואכן, מי שלא מסכים לשמירת טביעת אצבעות במאגר נענש ומקבל דרכון ל5 שנים בלבד תמורת תשלום מלא, כמובן.

לאונידס

Active member
דרכון ביומטרי זה נהדר, הבעיה היא המאגר הביומטרי

אפשר לבקש שטביעות האצבע לא ישמרו במאגר, אי אפשר לבקש שהתמונה הביומטרית לא תישמר.
בג"ץ קבע שהמאגר הביומטרי מסכן את בטחון מדינת ישראל, ואני לא יודע אם השואל חושש מדרכון ביומטרי אבל אני לא מבין למה אתה לא חושש מהמאגר הביומטרי.
אני מקווה שבאמת טביעת האצבע לא תשמר במאגר בעקבות הבקשה, אני לא בטוח שהפקיד לא יטעה או "יטעה" וכן ישמור אותה במאגר.

ANZ1

New member
אגב, אם אתה נשאר לגור בישראל, לא תוכל לברוח מהביומטרי

לפי חוק, תעודת הזיהוי שלך תפוג תוקף באוגוסט 2022 ותהיה מחויב לפני התאריך הזה להוציא תעודת זיהוי ביומטרית.
ולהיות בלי דרכון עוד אפשר,
אבל בלי תעודת זהות כבר בלתי אפשרי.

YosMan1

New member
אם ינפיקו לך בחול דרכון רגיל הוא יהיה בתוקף לשנה אחת בלבד.

SupermanZW

Well-known member
חמש שנים אם הוא תושב המדינה בה הונפק

ואם אינו תושב אינו יכול להנפיק דרכון ישראלי במדינה בה אינו תושב אלא רק תעודת מעבר זמנית.

לא ברור מאין הבאת את הרעיון של דרכון לשנה אחת, אין דבר כזה.

YosMan1

New member
בוודאי שיכול להנפיק דרכון אם תוקף הדרכון הסתיים או שהדרכון

אבד בקונסוליה הישראלית בכל מדינה בעולם.
יש מקרים שיתנו ל 5 שנים ויש מקרים שיתנו רק לשנה אחת.
רק במקרים חריגים יתנו תעודת מסע

ANZ1

New member
לא נכון !

כל מה שכתבת לא נכון, לא ברור למה אתה ממציא דברים, כשאין שום ויכוח בנושא,
וזה לא ויכוח איתנו, אלא אם משרד החוץ הישראלי,
ישראלי שגר בחול מקבל דרכון רגיל ל5 שנים
ישראלי שגר בישראל ואיבד את הדרכון בחול לא יקבל דרכון אלא רק מסמך זמני
"
מי שאינו תושב הארץ (שוהה מעל 5 שנים ברציפות בחו'"ל ומגיע לביקורים מאוד קצרים בארץ) ניתן לנפק בנציגויות ישראל בחו"ל מסמך נסיעה בתוקף ל-5 שנים
"
"
במקרה של אבדן/גניבה/השחתה:
למי שדרכונו אבד/נגנב/הושחת בחו"ל, תינתן תעודת מעבר חד פעמית (תמח"פ) לשיבה לישראל, במקרים מיוחדים ועל פי שיקול דעת הקונסול יינתן מסמך נסיעה (דרכון או תעודת מעבר) בתוקף עד שנה.
"
https://mfa.gov.il/MFAHEB/ConsularService/WorldConsularService/Pages/mismach_nesiaa.aspx

oneofus

New member
האמת היא פשוטה בהרבה

המדינה רוצה לזהות אותך באופן חד חד ערכי. הסיפור של "שמירת טביעת אצבע כן או לא" הוא עבודה בעינים. בכל מקרה יקחו ממך.וישמרו. אני מציע שלפני שאתה שודד בנק תשים כפפות ותלבש מסכה .

לאונידס

Active member
לרוקן את חשבון הבנק שלך יקבלו את טביעת האצבע שלך ממשרד הפנים

לא צריך להיכנס לסניף בנק, בטח שלא צריך כפפות ומסיכה.
הגנב יקבל ממשרד הפנים את הקובץ עם הפרטים הביומטרים שלך, כמו שכבר קיבל את הקובץ + תוכנה (אגרון) עם כל מרשם התושבים.
הגנב כבר יוכל להיכנס עם כל טלפון סלולרי לחשבון הבנק שלך ולרוקן אותו, או לאתר חברת הביטוח ולרוקן לך את קרן ההשתלמות וקרן הפנסיה שלך, אפילו לשלם בשימך דרך PAPAL בכל מיני אתרי מסחר באינטרנט.
&nbsp
לחילופין תמיד תוכל לגשת לבית החולים בקרוב לבקש שישתילו לך טביעות אצבע חדשות

ANZ1

New member
אז אתה עוזב את ישראל ? כי גם אתה הולך להצטרף למאגר בעל כורח

לאונידס

Active member
עד שאני אצטרך לחדש את הדרכון אני לא חייב להצטרף למאגר

ולהערכתי אני אחד האחרונים שהונפק לו דרכון רגיל - בדיוק מהסיבה הזו.
אני מקווה שעד שימלאו לדרכון שלי תשע וחצי המאגר הביומטרי יבוטל, אני מקווה שהמאגר יבוטל בגלל הגיון בסיסי ולא בגלל שהוא יודלף ואנשים יפגעו.

כרגע אני יכול להמליץ לאנשים לשקול היטב מסירת טביעת אצבע למאגר, אני במקומם הייתי מבקש לא למסור אותה גם אם משרד הפנים קונס בדרכון לזמן תוקף קצר, ומקווה שהפקיד לא יכניס את טביעת האצבע למאגר "בטעות".

עוד כרגע אני מקווה שאוכל להצליח לשכנע יחד עם עוד אנשים בישראל כמות מספיקה של אנשים לדרוש מחברי הכנסת לבטל את המאגר הזה, אני מעדיף להיות ציוני בישראל ולא בחו"ל

ANZ1

New member
אתה תהיה חייב להכנס למאגר בשנתיים וחצי הקרובות

עוד שנתיים ,תעודת הזהות שלך תבוטל,
ואחר כך הרישיון נהיגה,
כמו שאר תעודות הזהות הרגילות, שיש להם תאריך תפוגה של ה1 לאוגוסט 2022
וכל אזרחי ישראל יהיו חייבים בשנתיים וחצי הקרובות להכנס למאגר, זה החוק
כל תעודה מזהה, תעודת זיהוי, רישיון נהיגה ודרכונים כולם ביומטרים.
אני מעריך שבשנה הקרובה תקבל זימון לתעודת זיהוי בימוטרית.

למעלה