שאלה לגבי תחבורה ציבורית ברומא

amirline

New member
שאלה לגבי תחבורה ציבורית ברומא

קראתי בכמה אתרים והבנתי שיש 3 אמצעי תחבורה נפוצים במרכז רומא:

מטרו
אוטובוס
טראם (חשמלית)

כמה שאלות להבהרה:

1. הבנתי שכרטיס לאוטובוס תקף גם לטראם , אך למטרו יש לקנות כרטיס בנפרד, אני צודק ?

2. ברור לי שכרטיס למטרו אפשר לקנות בעמדות אוטומטיות כשיורדים לאיזור המטרו, האם ישנן עמדות אוטומטיות גם לאוטובוסים\טראם ?

3. ראיתי שכרטיס לאוטובוס\טראם עולה 1-1.5 יורו לכיוון או 6 יורו חופשי יומי, מהם המחירים לנסיעה במטרו ?

תודה.

אני חושבת שזה אותו כרטיס, הייתי צריכה לבדוק כי לא זכרתי שוני

כאן הם מסבירים את זה ואני רק יכולה להניח שמה שתקף לכרטיס בודד, תקף לשאר:
https://www.rome.net/rome-transport-tickets
כלומר מרגע שעולים מעל האדמה, אי אפשר באותו הכרטיס גם אם נמצאים עדיין בטווח הזמן של 75 דקות, להכנס שוב למטרו.

אני קניתי כרטיס של 72 שעות באחד ה"טאבאקי", קיוסק שמוכר עיתונים ודברים כאלה, הוא ניצב בסמוך לתחנת הטראם שלי ושם קניתי. אני לא זוכרת מכונה אוטומטית בתחנות הטראם שעשיתי בהן שימוש.

בעצם זה לא הגיוני. אם קונים כרטיס של 72 שעות וכתוב שהוא תקף

לכל אמצעי התחבורה, אז זהו. 72 שעות זה 72 שעות. זה לא כמו כרטיס בודד שיש לו טווח זמן קצר. אני מודה שלא התחבטתי בשאלה כי בזמן ששהיתי בעיר, סופ"ש ארוך, השתמשתי רק בטראם ובאוטובוס כיוון שהתחנות היחידות שחשבתי להשתמש בהן בביקור האחרון, ברבריני וספניה, היו סגורות לשיפוצים אבל מאז נפתחו.

במטרו מן הסתם חייבות להיות מכונות. פשוט לא ירדתי לשם מזמן כבר, שנים.

amirline

New member
לא הבנתי אם כרטיס הוא בתוקף לכל 3 אמצעי התחבורה

או שמטרו זה כרטיס נפרד ואוטובוס\טראם זה כרטיס נפרד

amirline

New member
קראתי את הלינק ששלחת, אני רואה שכרטיס רלוונטי לכל ה-3

tzuri10

New member
תחבורה ציבורית פחות נוחה ברומא

אנחנו הלכנו ברגל ומדי פעם התקדמנו עם מוניות עלות ממוצעת של 6-7 יורו .מאד זמינים נגישיים תמיד עם מונה מומלץ .

amirline

New member
בדרך כלל אנחנו הולכים רק ברגל, קילומטרים ביום אבל הפעם

המלון יהיה קצת מרוחק ויש לנו תחנת מטרו די קרובה למלון, 4 תחנות ואנחנו בתחנת ספניה.
&nbsp
אני מניח שכרטיס חד פעמי יהיה הכי משתלם, בטח נצטרך פעם בבוקר ופעם בערב....

כדאי מאוד ללמוד את מערכת התחבורה הציבורית. במשך שנים רק

הלכתי ברומא, וחבל. זו עיר מעייפת, מלאה עליות וירידות צפופה מאוד ואין שום סיבה למה לא לעזור לעצמנו ולנסוע לפעמים באוטובוס או בטראם.
אני שמחה לעשות במערכת הזו שימוש גם אם במרכז הטראמים והאוטובוסים מלאים מאוד לפעמים.

היום אני גם מכירה היטב את הסיבות השונות ולכן אני יודעת לקרוא את התחנות. מאוד שמחתי בביקור האחרון כשביום ראשון אחד הוכרעתי על ידי הרוח, עננים ותכנון לא מוצלח שלי - שכחתי שהכנסיות על גבעת צ'ליו, כיאה לאזור פחות מתוייר, עושות הפסקת צהריים ומובן שפספסתי את כולן - והחלטתי שאני חוזרת לאזור המלון שלי לקראת צהריים. לא ידעתי איזה אוטובוס לקחת כי לא היתה לי מפה אבל מצאתי תחנת אוטובוס. הסתכלתי על הקווים השונים ושמות התחנות שצויינו לכל אחד מהם, ראיתי בדרך אוטובוס אחד עובר ואמרתי אוי, יום ראשון בצהריים, עכשיו אחכה זמן ארוך. ולא כך היה! בא אוטובוס תוך כמה דקות ונסעתי איתו כמה תחנות, במקרה גם הוא עצר בקרבת המלון שלי. איזה כיף! אז שווה להכיר ולנסוע כשצריך, אין צורך ללכת כל הזמן.

amirline

New member
אני מניח שכיום בעידן גוגל אין בעיה להתמצא בתחבורה ציבורית

הרי בכל מקום שאני מבקש דרך הגעה בגוגל מפות יש לי את האופציות של אוטובוס\מטרו כולל תחנות קרובות ונקודות עצירה, גם לזר מוחלט יהיה קל מאוד להגיע מנקודה לנקודה ברומא.

כנראה. אני לא סומכת עליו מספיק כדי להיעזר בו בנושא תחבורה

ציבורית, אלא רק כדי להתמצא בהליכה ברחוב. אולי זו טעות.

ספציפית לטיול הזה ובכלל לערים שאני מכירה, אני אוהבת לנווט לבדי ללא עזרה, בעיקר לא של טלפון נייד, שאני מנסה להשתמש בו כמה שפחות בטיולים (גם כך החשיפה שלי אליו היומיומית גדולה מדי). אני נהנית להשתמש בזכרון שלי.

Ccyclist

Well-known member
קנה כרטיס שבועי של המטרו - תקף בהכל

אוטובוסים, טראם (ממוספר כאוטובוסים), מטרו וגם רכבות בתחומי העיר אם כי אטרקציות מסויימות מחוץ לעיר כמו וילה ד'אסטה, חוף לידו והעתיקות באוסטיה (תחליף פומפיי קטן קרוב לרומא) נמצאות מעבר לטווח הכיסוי וצריך לשלם עבורן בנפרד.
&nbsp
יש לציין שהרכבת מנמל התעופה דה וינצ'י מוגדרת "אקספרס" ולכן התשלום עליה נפרד וגבוה יחסית.

למעלה