נסיעה ברכב מונציה לרומא

נסיעה ברכב מונציה לרומא

היי
מישהו פה פעם עשה ברכב את הדרך מונציה לרומא?
חשבנו לשכור רכב במקום לנסוע ברכבת, וככה לעשות עצירות ספונטניות בדרך.
השאלה היא - מה איכות הנהיגה/הנסיעה?
הכבישים נוחים לנהיגה?
יש כבישים עם פניות חדות?
עליות/ירידות תלולות?
משהו נוסף שכדאי לדעת לפני שיוצאים להרפתקה כזאת?
תודהההה

moco10

New member
אם אתם נוסעים בעיקר בשביל להגיע אז כל הדרך על אוטוסטרדות

והשאלה נהפכת ללא רלוונטית.

moco10

New member
איך אפשר לענות על השאלה הזו בלי לדעת

מה הכבישים המשניים הספציפיים שישמשו אתכם, כאשר המבחר עצום לאורך המסלול הארוך הזה?
אני רק יכול להגיד שבגדול, לא צריכה להיות כל בעייה (מה שלא היית אומר אם זה היה במרומי האלפים), אבל תמיד אפשר להגיע גם לכביש מספיק משני ונידח עם נהיגה לא הכי נוחה.
כשנוסעים מת"א לחיפה, אם מחליטים להיכנס לעין חוד, אז יש שם כביש צר ומפותל.

dudi4321

Member
עשיתי את הדרך הזו בטיול מאורגן

זה נחשב טוסקנה, בקטע מרומא לערים נוספות ובסוף לונציה כי משם המראנו. הטיול התחיל מנאפולי.
בקיצור, סמנו במפה ערים להגיע, תכננו עם הרכב זמני נסיעה כדי שתגיעו לא בלילה. הרי לכם טיול משובח + + !
למשל סטיה מכוונת לפירנצה (אפילו יומיים), לסיינה, פיזה.
בוורונה יש את המרפסת של רומאו ויוליה, לא שווה לדעתי.

יש קטע דרך בהרי האפנינים. אם כבר נוסעים במכונית

נראה לי שכדאי לנסוע דרכו. אני לא יודעת איפה בדיוק עוברת האוטוסטרדה. כשלעצמי הייתי רוצה לנסוע דרך ה-SS64 מובטחת שם דרך יפה. Porretta Terme היא עיירת מרחצאות, Monte Cimone הוא ההר הגבוה באזור (סקי) ומשם אפשר לרדת לגרפניאנה, Garfagnana, אזור הררי צפונית ללוקה.
https://www.discovertuscany.com/garfagnana/itinerary-from-lucca-into-garfagnana.html

אפשר לנסוע בדרך המזרחית קרוב לים, לחלופין. לעבור בראוונה, Ravenna, עם המוזאיקות, אם רוצים להיות ליד הים אז Cervia, משם דרך סן מרינו או לא, בכל מקרה הסביבה יפהפה. Longiano, Cesena, Bertinoro, Brisighella, Marradi, בחלק הייתי בחלק אהיה תיכף, בכל מקרה יפה יפה. הגבעות, כן. לא ויה אמיליה האוטוסטרדה אלא מה שמדרום לה. Marradi ודרומה כבר זה בדרך לפירנצה, זה נקרא Mugello, אזור ירוק וכפרי מצפון לעיר.

במאראדי בכל ימי ראשון של אוקטובר יש חגיגת ערמונים החל מהשעה 10:00, בבריזיגלה גם כן כמעט בכל ימי ראשון יש איזשהו אירוע אוכל, צריך לבדוק את זה. כמו כן זה נפוץ בכלל טוסקנה, אוקטובר-דצמבר סתיו, יש חגיגה של כל מיני מוצרי מזון. זה יכול להיות יין, ערמונים, שמן זית, פטריית כמהין. תלוי בכפר-עיירה ובאיזה גידול אופייני לה. זה תמיד אומר שיש דוכני מזון שונים, לא רק מזון מסויים שהוא מרכז האירוע. בשבת-ראשון זה קורה לא מעט בסתיו. אם זה אכן רלוונטי, אנסה למצוא מידע באנגלית.

אפשר גם דרך יערות קזנטינו, מ-Forlì (ארכיטקטורה פאשיסטית, הדוצ'ה נולד לא רחוק מכאן) דרך היערות, אתרי העליה לרגל קמלדולי ולה ורנה, Camaldoli, La Verna, כאן זה כבר טוסקנה, דרומה לטירת Poppi, אולי למנזר ולומברוזה והפארק שלו, Valombrosa, משם הדרך די קצרה לסיינה והנתח העיקרי של טוסקנה בו מבקרים רוב התיירים.

כמובן לקחת בחשבון שבכניסה לערים יש הגבלות, אזורים אסורים

לכניסה ולחניה. אז לנסות לעקוף את זה.

אספרסו2

New member
קחו בחשבון

שזאת נסיעה ארוכה שתיקח לכם עם עצירות כמעט 12 שעות,בכבישיי איטליה,גם המהירים,תמיד יש עומס תנועה ושיפוצים.
רכבת בערך ארבע שעות.

תודה לכולכם

אורלנדה - ממש עשית לי חשק לטייל בכל הנקודות שתיארת!
תודה על התיאורים היפיפיים והמפורטים ותודה גם על ההערה שאין כניסה ברכב למרכזי הערים בחלק מהמקומות. שכחתי מזה.
ואספרסו - תודה על תשומת הלב לאורך הנסיעה. זה בהחלט שיקול ענק.
ודודי ומוקו - תודה גם לכם
בקיצור - תודה לכולם

נקרא את הכל שוב ושוב ואז נחליט על מסלול עם רכב (או שנעבור לאופציה של רכבת...)

את יודעת, רציתי לומר ש-7 ימים או 10 זה מינימם

אני אכן חושבת שזה מינימום דחוק, 7 ימים. אחר כך חשבתי, גם חודש זה טוב, או שנה (ואני באמת הולכת לעשות דבר כזה בעתיד הלא מאוד רחוק). אז...כמה שיש. אבל באמת המרחק גדול אז כדי לא לגמוע אותו ולהגיע לרומא בסוף חסרי אוויר, כמה שיותר ימים. ולערבב מוכר ומתוייר, עם ממש לא.
כשאחזור בסוף אוקטובר אדווח על הקטע הצפון טוסקני שאהיה בו. בעצם גם קטעים אחרים במסלול רלוונטים כי הם נמצאים בדרך דרומה מוונציה ובכיוון
רומא: פרארה, בולוניה וייתכן שגם עוד יעד-שניים, תלוי בשותפתי למסע ועד כמה תרצה לראות מעבר.

אספרסו2

New member
אם אני זוכר נכונה

עדיין לא היית דרומית לרומא.משמע עדיין יש לך עוד הרבה מה לגלות לגבי איטליה האמיתית

שתפי את השותפה ברעיון.

אז בעיני מקום לינה אחד עד שניים בשבוע הזה, וזהו

נגיד אחד בטוסקנה ואחר באומבריה, או אחד באמיליה-רומניה ואחר בטוסקנה או באומבריה.

למעלה