לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3351533,515 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'לונדון - נסיעה בתחב"צ - כרטיס אויסטר מול טראוולקארד'
לונדון - נסיעה בתחב"צ - כרטיס אויסטר מול טראוולקארד
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2019 | 16:13
10
115
שלום רב,אני ובת זוגתי נהיה 7 ימים (6 לילות) בלונדון. בהלוך אנו נוחתים בגטוויק ובחזור ממריאים מלוטון.אשמח לעצתכם, מה עדיף על מנת להתנייד בתחב”צ בלונדון – אויסטר / טראוולקארד.

ראשית, אתחיל מכך שאני יודע שכך או כך, הכרטיסים הללו לא מסייעים לי להגיע מגטוויק ללונדון וגם בחזור מלונדון ללוטון. בשני המקרים נצטרך לרכוש כרטיסי רכבת בנפרד.אני מדבר כעת על השהות והנסיעה בתחבורה ציבורית בתוך מרכז לונדון. זוהי פעם ראשונה שלנו בעיר ולכן סביר להניח כי נהיה בעיקר באזורים 1-2 (zones 1-2).אנו נישן במלון Ibis  Blackfriars, דהיינו שלחלק מן האטראקציות נצעד ברגל אך בחלק לא מבוטל של המקרים נעדיף להשתמש בתחבורה ציבורית כלשהיא.לאחר כל המידע הנ”ל, ובהתחשב בכמות הזמן שנשהה בעיר, אשמח לעצתכם בכדי להגיע להכרעה, האם כדאי לרכוש 2 כרטיסי אויסטר (מה שאנו מכירים מהארץ  כרטיס “רב קו”) ולטעון אותו בכל פעם מחדש בסכום כסף כלשהו,  או שמא לרכוש שני כרטיסי TravelCard שעלות כל אחד מהם היא 150 שקלים (300 ש”ח לשנינו היות והכרטיס הינו אישי). תודה רבה מראש למשיבים!
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הטרבאלקארד הלונדוני מוטען על האויסטר.'
הטרבאלקארד הלונדוני מוטען על האויסטר.
20/09/2019 | 03:36
2
101
לצערי אני מכיר את התופעה שמלונות קוראים לעצמם על שם אזור נחשק יותר, והמלון שלכם שנמצא בכלל בסאת'ארק נקרא על שם תחנה שהיסטורית ביתה בגדה הצפונית למרות שכיום יש לה כניסה בגדה הדרומית. האטרקציות היחידות בטווח הליכה הן התאטרון המשוחזר של שייקספיר, הטייט מודרן, ואולם הרויל פסטיבל הול שבגדה הדרומית. לכל דבר אחר תצטרכו תח"צ ואל תלכו דרומית לרחוב The Cut בלילה כי מדרום לרחוב יש מלא שיכונים. תחנת Southwark של קו ה Jubilee שמדרום למלון היא מוצא מצויין לאטרקציות רבות בעיר אף שלמספר אטרקציות כמו ה Tower of London עדיף להשתמש בתחנת התחתית של Blackfriars שבגדה הצפונית. שווה גם לקחת אוטובוסים צפונה למסעדות בגדה הצפונית לאורך Farringdon road אבל לקחת בחשבון שזה אזור של עורכי דין.
 
לכירטוס: אם יש לכם כרטיסי אשראי מגע (סמל דמוי וויפי ליד הצ'יפ) אז יכול להיות שניתן להשתמש בהם כמו שמשתמשים בערך צבור על כרטיס רב קו בארץ, פשוט נוגעים בעיגול הפלסטיק הצהוב שבשערי הרכבת בכניסה וביציאה, ובעיגול דומה בעלייה לאוטובוס. (זה תלוי אם אופן התשלום מופעל). אם כן זה חוסך לכם קניית כרטיסי אויסטר ב £3 כל אחד. אם עמלות החו"ל שלכם מצדיקות קניית כרטיסי אויסטר אפשר לקנות אותם מהמכונה של הרכבת הארצית בגאטוויק ויש איש צוות שמסייע לתיירים.
 
אם אין לכם נסיעות נוספות ביום העזיבה תוכלו ללכת ברגל לכניסה הדרומית לתחנת הרכבת הארצית של בלאקפריירז ולקנות כרטיס נייר. הקפידו לציין שיעדכם Luton Airport  כדי לכלול את אוטובוס השאטל בין תחנת הרכבת Luton Airport Parkway לנמל עצמו, מרחק של קילומטר או שניים.
 
ביום ההגעה מגאטוויק ניתן לשלם באשראי מגע או ערך צבור של אויסטר (credit) מגאטוויק ולרדת הישר בבלאקפריירז בקו הטמזלינק (יעד: Bedford, קו זה מגיע גם לתחנה שמשרתת את לוטון) שהוא קו של הרכבת הארצית שעובר דרך נמל התעופה. הטמזלינק זול מהגאטוויק אקספרס שמגיע בכלל לויקטוריה. אם אתם מגיעים מוקדם ומתכוונים לנסוע ברחבי העיר יתכן ששווה לכם במקום לקנות כרטיסי נסיעה בודדת לעיר קנות מהרכבת הארצית כרטיס נייר יומי בשם Off peak day travelcard שיעדו לונדון וכולל את אזורים 1-2 אבל בררו זאת עם איש הצוות. אם יגידו לכם שאתם בזמן peak אל תטרחו כי זה לא יחסוך כסף. ההבדל הוא בין £15 ו £25 ואם ידרשו את הגבוה או אם תחליטו לקנות כרטיס שבועי או להשתמש באשראי מגע זה לא יחסוך לכם.
 
הטראבלקארדים (כי יש כרטיס נייר של הרכבת הארצית ויש כרטיס נטען על האויסטר): שניהם תקפים לאזורים 1 ו 2 (או כל צירוף אזורים אחר שתבחרו) בלונדון, תקפים בכל אוטובוס רגיל, רכבת תחתית, DLR, ורכבת ארצית בין תחנות באזורים ששילמתם עליהם למעט מספר רכבות אקספרס. הם אינם תקפים על סירות בנהר או על הרכבל שבמזרח לונדון אך יתכן שהם יתנו הנחה.
 
טראבלקארד הנייר מגנטית השבועי של הרכבת הארצית (מתחיל בכל יום, בקשו לונדון אזורים 1-2) נותן הנחות של כרטיס שני בחינם באטרקציות רבות.
זה יתרון משמעותי אם ברצונכם לבקר באטרקציות מכורטסות. יש לזכור שמרבית המוזיאונים הם בחינם הודות למימון מהלוטו. החיסרון של הכרטיס הזה הוא שצריך להשתמש בסלוטים המיושנים בשערי הרכבת ולהציג אותו פיזית לנהגים באוטובוס. הוא מסמן אתכם כתיירים או כמבקרים ממחוץ לעיר. יש תיירים שמקפידים להשיג רק אותו ולא את האויסטר בגלל ההנחות, זה עניין של טעם.
 
הטראבלקארד השבועי של TFL או מערכת האויסטר מקביל לחוזה שבועי על רב קו בארץ. הוא יכול להתחיל בכל יום בשבוע, מוטען על כרטיס האויסטר ומגלם יומיים חינם בהשוואה לתשלום מערך צבור. אתם בעיר 5 ימים שלמים אחרי 9:30 בבוקר. זמני ההגעה והעזיבה קובעים אם משתלם לכם להטעין כרטיס שישתלם רק אם יהיו לכם נסיעות ביום ההגעה או אולי עזיבה מאוחרת ביום העזיבה ומקום למזוודות. רק במקרה שאתם משכימי קום ותהיו במערכת התח"צ לפני 9:30 במקום בחדר האוכל יהיה משתלם לקנות כרטיס אויסטר ולהטעין עליו כרטיס שבועי כי במקרה כזה אותו המחיר של הכרטיס השבועי מכסה 3.5 ימי נסיעות שמתחילות בשעות השיא. אי אפשר לטעון כרטיס כזה על כרטיס אשראי מגע. מדובר בייצוג אלקטרוני לכרטיס שהיה קיים בעידן הנייר ולכן כמו "תיקייה" או "עמוד" ההתייחסות אליו היא כאל חפץ פיזי אף שמדובר במונח ממוחשב.
 
אם ההגעה והעזיבה אינם נותנים זמן לנסיעות אחרות בימים אלו ויש לכם אשראי מגע - אל תקנו כרטיסי אויסטר. אם אין לכם אשראי מגע - קנו אותם אם אין בכוונתכם לקנות את כרטיס הנייר השבועי לונדון 1-2 של הרכבת הארצית. אין בלונדון כרטיסים יומיים אלא גבול תשלום עליון ליום. ברגע שהגעתם לסכום היומי לאזורים בהם נסעתם לא יגבו מכם יותר. יש גבול תשלום שבועי בעייתי מאד כי הוא חייב להתחיל ביום ב' ולהסתיים ביום א' אז זה לא רלבנטי לתיירים רבים. גבול זה שווה ערך למחיר של הטענת כרטיס שבועי. משום שאתם תיירים צריך לשקלל גם עמלות מהארץ. אם הבנק דורש עמלות גבוהות יתכן שעדיף לקנות כרטיס אויסטר ב £3 במקום 5-6 סטים של עמלות.
 
שימו לב שכל תחנה המסומנת במסגרת שייכת לשני האזורים בהם היא גובלת כך שאם אתם מגיעים מאזור 2 היא נחשבת 2, ושאזור 2/3 בכפר האולימפי נחשב גם הוא לאזור 2 אם הגעתם מאזור 2. תוכלו לנסוע כך למצפה המלכותי בגריניץ' (תחנת Cutty Sark) מבלי לצאת את אזורי הכירטוס שקבעתם. אם קניתם אויסטר אפשר להטעין אותו ב £5 ערך צבור ( credit ) כדי שתוכלו להשלים מחירים ולנסוע לאזורים מעבר לאלו שקבעתם. במקרה כזה גובים מהערך הצבור השלמה של פאונד או שניים לאזור 3 או 4. אם התקציב לוחץ, הלכתם קצת ומצאתם את עצמכם טיפה מחוץ לאזורי התשלום אפשר לקחת אוטובוס תחנה או שניים חזרה כי כל כרטיס תקופתי כולל את האוטובוסים בכל העיר (יש מחיר יחיד לאוטובוסים).
 
יש קו רכבת רביעי מאזורכם שטוב להלוך אך קצת מסובך לחזור: מתחנת Southwark אפשר ללכת במנהרת הולכי הרגל לתחנת Waterloo East ושם מרציפים B ו D אפשר לקחת רכבות פרבריות תדירות לתחנת Charing Cross שממש בפינת כיכר טרפלגר בקצה הדרומי של הווסט אנד. ניתן ללכת מתחנה זו לקובנט גארדן ולאזור התאטראות. זה חוסך לכם החלפת רכבת תחתית בווטרלו ואת המעבר הארוך בין קו הג'ובילי לקווים הותיקים בתחנה. החזור מסובך יותר כי צריך לוודא שהרכבות אכן עוצרות ב Waterloo East ולא כולן עושות זאת.
 
הגדה הדרומית, מצפון לגשר הרכבת, היא אזור עם אטרקציות תרבות רבות בשעות היום והערב. בלילה היא בסדר כל עוד אתם מצפון לקו הזה שכולל גם את The Cut, ויש בין מוסדות התרבות גם משרדים ומשרדי ממשלה בבניינים חדשים, אבל צריך לזכור שזה אזור מתפתח שחריגה דרומה ממנו היא פחות סימפטית. אל תחרגו מהרחובות הראשיים והקהל של מוסדות התרבות בלילה. כמו כן, אל תצפו לקחת מונית שחורה (הסוג שמותר לעצור ברחוב, לא יהיה עודף מ £20) כי המוטו שלהם הינו " Sorry mate, I don't go south of the river ".
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הבהרה לגבי אויסטר ללא כרטיס שבועי'
הבהרה לגבי אויסטר ללא כרטיס שבועי
20/09/2019 | 14:13
67
אם הבחירה שלכם היא בכרטיס אויסטר כדי לחסוך עמלות כרטיס אשראי, אך הבחירה שלכם היא שלא להטעין כרטיס שבועי אז עליכם להטעין את האויסטר בערך צבור (Credit).
 
בשיטה הזו אפשר להטעין סכום חלקי כמו £20 שלא יספיק לכם לשבוע, אבל כשהסכום ירד מתחת ל £5 תהיה אזהרה בשערי הכניסה לרכבת ותדעו שצריך להטעין סכום נוסף.
 
אם אתם נוסעים מגאטוויק על ערך צבור של אויסטר ולא על כרטיס נייר אז תטעינו סכום שיספיק לכם. אינני בטוח אם הנסיעות בעיר יחשבו בנפרד או אם התחלת הנסיעה בגאטוויק תחשב ליום שמתחיל באזור עם מספר גבוה. ההשלכות הן לגבי ה Cap (גבול התשלום העליון) ליום זה. אם זה בנפרד אז ה Cap יתחיל מ £7 כמו באזורים 1-2, אך אם זה נחשב לנסיעה מאזור מרוחק יתכן שה Cap יהיה נמוך יותר. (תבררו עם איש הצוות בתחנה).


טראבלקארד הנייר של הרכבת הארצית נמכר רק בתחנות הרכבת הארצית עם סמל אדום שנראה כמו =Z= . הוא אינו נמכר בתחנות הרכבת התחתית עם סמל ה Ø (עיגול אדום וקו כחול). אם אתם רוצים אותו ואת ההנחות שהוא נותן קנו אותו בתחנות הרכבת הארצית של גאטוויק, או בלאקפרייז (התחנה הארצית שעל הגשר, לא התחנה התחתית שבגדה הצפונית, המעבר בין חלקי התחנה יעבור בין המיתוגים השונים).  
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
16/11/2019 | 05:38
רק כדי לראות שהבנתי נכון-
 
אם יש לי כרטיס אשראי עם סמל וויי פיי, אני פשוט מעבירה אותו לפני הכניסה לתחתית (ואת אותו אחד ביציאה), ובסופו של יום הוא אוטומטית מחשב לי נסיעה יומית בדיוק כמו באויסטר?
 
בלי להירשם ובלי כלום?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בפעם האחרונה אני העדפתי לטעון אוייסטר בערך צבור'
בפעם האחרונה אני העדפתי לטעון אוייסטר בערך צבור
22/09/2019 | 09:53
74
נסעתי יותר באוטובוסים ומדיניות התמחור החדשה הפכה אותו לכדאי יותר מאשר ה"חופשי שבועי".
בביקורים קודמים לביקור הזה רכשנו טראוולקארד שנותן כניסות 1+1 לאתרי תיירות מרכזיים, כרטיס נייר שלא ניתן להטעין על האוייסטר (הרב קו הלונדוני) ההנחות היו מאוד משמעותיות לתוכנית הביקור שלנו.
 
תחליטו בהתאם לתוכנית הטיול שלכם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש אפשרות יותר מתוחכמת - המערכת תשלום של התחבורה הציבורית '
יש אפשרות יותר מתוחכמת - המערכת תשלום של התחבורה הציבורית
22/09/2019 | 15:50
4
94
בלונדון היא מהמתקדמות ביותר בעולם.
עם כרטיס אויסטר רגיל שמטעינים עליו כסף אתה מקבל אוטומטית גג תשלום ברמה של חופשי יומי, כלומר בכל מקרה לא תשלם פר יום יותר מאשר המחיר של חופשי יומי.
אם אתה נרשם באתר של רשות התחבורה של לונדון אז אתה מקבל שתי הטבות:
1. אין צורך באויסטר וכל כרטיס אשראי עם ציפ ישמש ככרטיס אויסטר. (וגם אפשר שהטלפון ישמש ככרטיס האויסטר עם גוגל פיי או אפל פיי או סמסונג פיי...)
2. אתה מקבל אוטומטית גם בנוסף לגג היומי גם גם גג שבועי, כלומר בכל מקרה לא תשלם יותר מאשר תשלום של כרטיס חופשי שבועי.
ככה שאין צורך להתלבט אם לקנות מראש כרטיס חופשי שבועי:
הרישום מתבצע כאן:
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אין צורך לרשום כרטיס אשראי כדי לנסוע איתו'
אין צורך לרשום כרטיס אשראי כדי לנסוע איתו
12/10/2019 | 00:27
3
17
השתמשתי מספר פעמים בכרטיס אשראי מגע בריטי כדי לנסוע בעיר בתקופות שהייה של 3-4 ימים והוא פעל ללא רישום כלשהו.
 
כמו כן ה Cap השבועי תקף מיום ב ליום א בלבד - כך התנאים. אם תתחיל ביום ג' אז תשלם על ימים א' ו ב' הבאים מחיר יומי מלא בעוד שבשבועי שמתחיל ביום ג תקבל את א' ו ב' חינם (שבועי עולה כמו 5 יומיים).
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הכל נכון רק שהקאפ השבועי חל רק אם אתה נרשם, אחרת יש לך רק'
הכל נכון רק שהקאפ השבועי חל רק אם אתה נרשם, אחרת יש לך רק
12/10/2019 | 20:26
2
25
קאפי יומי.
אם קאפ שבועי לא מעניין אז באמת פשוט אפשר לשלוף את הכ"א עם הסימן של ללא מגע (לא כל כרטיסי האשראי הישראלים יעבדו) ולהעביר במכונה.
חשוב מאד להעביר בכניסה וביציאה את אותו הכרטיס אחרת יכול להיוצר בלבול בחישוב ויהיה חיוב יתר.
ולכן לא להעביר ארנק עם כמה כרטיסים מעל הגלאי אלא להוציא כרטיס ספציפי ולהעביר אותו בכניסה וביציאה.
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שום רישום, תפסיק להטעות. '
שום רישום, תפסיק להטעות.
19/10/2019 | 16:45
1
15
כל שצריך הוא להשתמש באותו כרטיס אשראי מיום ב' ועד יום א'. דרישה זו היא משום שהמערכת מזהה את הנוסע לפי הכרטיס ואם תשלם בכרטיסים נפרדים המערכת לא תדע שאתה אותו הנוסע. אין שום דרישת רישום.
 
הנה הציטוט מאתר TFL:
 
"   Weekly cap
 
A weekly cap is calculated for journeys using contactless (card or device) or an Oyster card (bus and tram journeys only), that start on Monday and end on a Sunday.
 
If you don't travel on these days, for example if your travel starts on Thursday and ends on Wednesday the next week, it may be better value to buy a 7 Day Travelcard.
 
To get the weekly cap, use the same contactless card or device, or Oyster card from Monday to Sunday.
 
"
 
הלינק:
 
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נראה שאפשר גם עם כמה כרטיסים שהם על אותו שם אם קודם מצרפים '
נראה שאפשר גם עם כמה כרטיסים שהם על אותו שם אם קודם מצרפים
20/10/2019 | 02:30
10
את כולם לאותו חשבון באתר/אפליקציה אויסטר (רישום חשבון TFL)
וזאת אם האויסטר אינו מהדור הראשון, אלא מדור שמאפשר שימוש מלא ואת כל הפעולות בחשבון באתר ובאפליקציה
 
אך אכן, רישום לא חייב, הקאפ השבועי פועל גם ללא
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'השנקל שלי '
השנקל שלי
07/10/2019 | 14:53
21
היות שזו פעם ראשונה שלכם, כשתחליטו איזה כרטיס מתאים לכם, קנו אותו בדוכן מאוייש ולא מהמכונות. אנחנו רצינו לקנות אויסטר, ולטעון אותו בסכום הגג היומי כדי לנסוע שתי נסיעות בסך הכל: מהיתרו לקובנט גרדן וחזרה. 
מרוב הלחץ והבלבול יצא לנו כרטיס נייר, שאינו Refundable
לא הפסד כספי גדול, אבל מעצבן.
טיולים וחופשות בחו"ל >>

הודעות אחרונות

23:02 | 26.01.20 מאסטר שיך
17:01 | 24.01.20 mc80
12:29 | 24.01.20 דניאלה1311
11:19 | 22.01.20 מירית הלוי
07:29 | 22.01.20 דניניויורק
10:07 | 21.01.20 z1george
06:53 | 21.01.20 R S Z
06:46 | 21.01.20 דניאלה1311
18:53 | 20.01.20 arieciub
11:00 | 18.01.20 R S Z
18:46 | 16.01.20 דניאלה1311
07:25 | 14.01.20 שושן פרא

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ