נמצא ציוד יקר ערך של מטייל ישראלי באיסלנד

מיקהפ

New member
מה אתה יודע ע ל איסלנד? אני בערך כלום,

[URL]http://hikersbay.com/climate/iceland?lang=he[/URL]
אבל הצצתי:
לא אחראית על התרגום, מגיע כך.
"תשעה חודשים נותרו רק כמה שעות קודרות של אור השמש ליום והרבה גשם. בחורף, אנשים צעירים לא יוצאים הרבה ובתי קפה סגורים בגלל לילות הקוטב הקר. בתשעת החודשים הללו הקליטה הסטטיסטיקה שיעור גבוה יותר של שימוש בתרופות נגד דיכאון, ואף הגדילה את מספר ההתאבדות. מעניין, טמפרטורת החורף לעתים רחוקות יורד מתחת למינוס 10 מעלות צלזיוס, כי קצה אחד של זרם המפרץ עובר ממש מעבר לאי. כמו כן, אין הרבה שלג, למעט בהרים שבו סקי הוא נפוץ מאוד."

מיקהפ

New member
מציעה בידידות למתחיל בשרשור לחזור לארץ,

תוחלת החיים גבוהה יותר מאשר באיסלנד,
והיתה לי הפתעה גדולה לראות כמה אנשים חיים שם.
תוחלת החיים, לא בהרבה, אבל לנשים בכמה שנים יותר,
למרות מליון דברים שאין לי כח למנות.
הייתי גם בגרמניה, משמעו שהחו"ל(ים) היחידים שלך הם איסלנד וגרמניה?
טיול הוא דבר נפלא, אתה חוזר ממנו בהרגשה, לו הייתי חי שם הייתי המאושר באדם, גם אני, עוד נהר ועוד נחל, לשבת לידו ולשמוע את פכפוך המים, וכאן הקיץ והמדוזות והמלחמות ועוד המון,
ושכל אחד יבחר מה טוב ומתאים לו.

אני בעד גם זה וגם זה. גדלת בישראל, אז תעברי לארופה לכמה שנים

ואחרי זה למקומות אחרים. למה צריך לבחור מקום אחד?

מיקהפ

New member
לבחור מה טוב ומתאים לך בכל שלב בחיים.

ההצעה שלי לא היתה רצינית, נדמה לי שהובנה, טענתי שתוחלת החיים בארץ יותר ארוכה,
למה לבחור? עניין של נוחיות, כסף, בטחון (הרגשה של),
וכל כך אישי, אני רואה את זה קבוע בשיחות עם חברות שחיות במקומות אחרים שנים ארוכות וענינים אישיים מונעים מהן לחיות כאן,
החיים לא כל כך פשוטים, לא שחור ולבן והרבה יותר מסובכים אפילו מאפור וורוד.
אני חושבת בעברית, קוראת ומבינה הכי טוב עברית, נשמעת סיבה לא רצינית? לי חשוב לחיות במקום שבו קוראים לילדים ספרי ילדים בעברית, נשארת כאן.

אם כבר בספרים עסקנן, לא מתאים לך שיקראו בשקיקה ספרים

באנגלית או ספרדית או צרפתית ויגלו דברים שעדיין לא תרגמו לעברית?

סתם מבקרת

Active member
אתה מזכיר לי את הילדים שלי בטיול שערכנו בהולנד לפני

הרבה שנים. הגדולים היו בתחילת שנות העשרה. הם כל כך התלהבו מהטיול שרצו להשאר לגור בהולנד. אחרי שהסברנו להם שאם נגור בהולנד הם יצטרכו ללכת לביה"ס, כמו בארץ, ולא יוכלו לטייל כל יום כל היום, הרצון הזה עבר להם ולא חזרו עליו בטיולים האחרים.

סהר דוד

New member
אם יורשה לי להתערב בדיון...

אני מתגורר בתקופה האחרונה באיסלנד. נמצא שם כבר קרוב לשנה, אז חושבני שיש לי מה להגיד על הארץ הזו.
הגעתי לשם לצורך עבודה יחודית ומסוימת. בעקרון ,אני פנסיונר... הייתי במשך למעלה מארבעים שנה טיס ובשלושים השנים האחרונות לעבודתי הייתי קברניט במטיסי נוסעים גדולים. לא בחברה ישראלית, אני גם בעל דרכון אמריקאי.
איסלנד היא אחת הארצות היפות והנעימות ביותר שראיתי, ובמשך שנותי כטיס- ראיתי את כל העולם. אבל איסלנד היא מדינה לארבעה חודשים בשנה . בתקופת הקיץ. בין אפריל לספטמבר המדינה חיה ותוססת ומארחת 3 מיליון תיירים .יש לה בתקופה זו כ-90 ימים של אור יום מלא מסביב לשעון עם טמפרטורות נוחות רוב הזמן ( 4 עד 12 מעלות). לעומת זאת בשאר התקופה -זה מקום קשה וקר ולא נעים למחיה. בעיר שאני גר בה - בחורף אנחנו נהנים ממינוס 20 עד מינוס 4 מעלות.
למעשה המדינה "מוקפאת" תרתי משמע לכל החורף. כל העסקים שעוסקים בתיירות נסגרים, רוב הכבישים הצדדיים מתכסים בשלג וקרח. אנחנו לא יכולים לטוס ברוב התקופה הזאת.
אבל האנשים נחמדים ,לבביים וישרים. אין כמעט פשע ולא גונבים מכוניות (איפה תחביא אותן??).. אין לילידי איסלנד שם משפחה בכלל. בנים נקראים ע"ש האבא - אני הייתי נקרא שם david robertson -דוד הבן של רוברט.. בני הבכור היה נקרא אפי דודסון והבת שלי יעל רותדוטיר. (דוטיר - DOTTIR זה בת)
הנופים, מפלי המים ובעלי החיים נונתים חויה שאין שני לה. אולי רק ארצו של ANZ משתווה אליה.
לסיכום- לא הייתי בוחר לגור שם מגורי קבע, בודאי לא כזוג צעיר עם ילדים. אבל כפנסיונר שיוצא לנוח בארץ כל חודשיים - זה נהדר.

ANZ1

New member
תקרא שוב, לא הבנת מה כתוב

הוא בדיוק הסכים עם כל מי שכתב שאיסלנד מקום מדהים לטיול
אבל לא מקום למגורים
"
אבל איסלנד היא מדינה לארבעה חודשים בשנה ...
לעומת זאת בשאר התקופה -זה מקום קשה וקר ולא נעים למחיה...
בעיר שאני גר בה - בחורף אנחנו נהנים ממינוס 20 עד מינוס 4 מעלות....
למעשה המדינה "מוקפאת" תרתי משמע לכל החורף...
כל העסקים שעוסקים בתיירות נסגרים, רוב הכבישים הצדדיים מתכסים בשלג וקרח. אנחנו לא יכולים לטוס ברוב התקופה הזאת...
לסיכום- לא הייתי בוחר לגור שם מגורי קבע, בודאי לא כזוג צעיר עם ילדים...

מיקהפ

New member
מה ש - ANZ1 אמר.

מי מקטרגים? מה פתאום פייט? איפה אתה נמצא?
מחליפים דעות וחוויות,
וכן, לא הבנת כלום.

dudi4321

Member
היתי באיסלנד

בטיול. נהניתי עד השמים.
ניסיתי להעביר רשמים.
נתפסתם למסביב.
ואני הוא זה שלא מבין????
&nbsp

למעלה