נמצא ציוד יקר ערך של מטייל ישראלי באיסלנד

סהר דוד

New member
נמצא ציוד יקר ערך של מטייל ישראלי באיסלנד

אני עובד בחברת התעופה air iceland באיסלנד.
אתמול בסוף יום העבודה ובעת ניקוי המטוס, מצאו עובדי הנקיון ציוד יקר ערך (באיסלנד לעולם לא "יעלם" ציוד שנשכח). איך אנחנו יודעים שזה של מטייל ישראלי?? יש על הכסוי של הפריט חריטה של ראשי תיבות בעברית, ולפי המניפסט היו 4 נוסעים מישראל על הטיסה. לשניים מהם יש ראשי תיבות שתואמים את הרשום.
מדובר על אוזניות AIRPODS מקוריות.
בעל הציוד שיפנה אלי וירשום את שמו המלא וכתובתו- יקבל אותן בדאר רשום ישר לביתו
מדובר על טיסה פנימית בתוך איסלנד מ-egilsstadir ל- reykjavik טיסה 331 מאתמול - 26 לאוגוסט יצאה בשעה 13:40

סהר דוד

New member
אני נטול פייסבוק - מבחירה חופשית

אבל התקשר אלי עכשיו חבר ששורץ בפייסבוק ועדכן אותי שאיזו "נשמה טובה" עשתה העתק-הדבק לפוסט שלי ופרסמה בפורום גדול שנמצא שם.
נקוה שזה יעזור.

האמת שזה עדיף, כי התעבורה בפורומים של תפוז ירודה ביותר
אם יש סיכוי שמישהו רלוונטי יראה את זה, זה רק דרך פייסבוק. לא כאן.

סהר דוד

New member
מסתבר שזה באמת עובד.

נוצר קשר עם התייר הישראלי. הוא באמת קרא את הפוסט בפייסבוק. הוא קיבל מהמשרד הראשי שלנו את הטלפון שלי ודיברנו בעברית...
המשפחה עוד באיסלנד. הערב הם טסים חזרה. אני גר ועובד באיילסטדיר.העברתי את האוזניות בטיסה של הבוקר והתייר יקבל אותן בדלפק שלנו בשדה התעופה ברייקיאויק.
מי שהעביר את התוכן לפייסבוק - אנא, תעדכן גם שם.

טוב לשמוע.

אני רואה שכתבת על איסלנד למטה, אבל הרשה לי לשאול

עוד שאלות.
1. אני נורא נורא רוצה להגיע עם הבן שלי לאיסלנד (בן 8) אבל כמו שתארת למטה - אם אגיע ב3 חודשים התוססים אז יש שם המון תיירים. הבן שלי ברצף האוטיסטי אז מקומות רועשים עם הרבה תיירים ולחכות בתור הרבה זמן - לא יעבוד טוב.
האם יש זמן טוב להגיע לאיסלנד, או לחלק מסוים אפילו באיסלנד, כשהטמפרטורות עדיין נוחות יחסית אבל התיירים כבר עזבו (או לא הגיעו עדיין)?
&nbsp
2. לאיזו תקופה כדאי להגיע? נניח אם יש פתאום חופש של שבוע ואין לי תוכניות. זה מספיק זמן? או שאין טעם?
&nbsp
3. מבחינת מציאת אוכל. הבן שלי מאוד בררן. הוא מוכן לאכול חביתה או לחם ובטח את כל הjunkfood. אבל אין מצב בעולם שהוא יטעם דגים. האם בכל מקום באיסלנד אפשר למצוא מבחר של אוכל או שיתכן להגיע למקום מרוחק שלא אוכל למצוא שם אוכל בשבילו כי המקומיים לא אוכלים אוכל מערבי?
&nbsp

סהר דוד

New member
ממש לא ארץ לטיול עם ילדים

קודם כל- המדינה יקרה מאד. הכל כמעט פי שתיים מהמקובל באירופה למשפחות
אין שם "אטרקציות" - פארק מים או פארק חבלים... רוב הבריכות העירוניות הן חיצוניות ללא חימום המים.
יש כמובן המון מעיינות גיאותרמיים - אבל שוב- זה לא בדיוק לילדים.
באיסלנד אוכלים כל אכל שאתה מכיר באירופה. אבל הם חזקים מאד בדגים ובבשר כבש.
אין (כמעט) מסעדות דרכים או מסעדות בתחנות דלק. אין רשתות מזון מהיר מוכרות.אין שם אפילו מקדונלד'ס...
התקופה הטובה ביותר לבקר באיסלנד - סוף מאי עד אמצע יוני. ב-20 ליוני מתחילים להגיע אלפי התיירים, ולפני 20 למאי עדיין קר מדי.

טוב, אז כניראה לא הכי מתאים לילד שלי. למרות שהפוך על הפוך

דווקא לקחת אותו למקום כזה וליצור איזשהו קושי מבחינת האוכל יכול להיות נקודת מפנה מבחינתו - כי יהיה חייב לנסות דברים חדשים.
&nbsp
אבל יותר מפחיד אותי כמות התייריםו והבלגנים. מה עם הצוציקים המקומיים? איך ההורים עושים כייף עם הילדים שלהם?
איך הרמה הרפואית באיסלנד? אם נניח צריך טיפול באופן דחוף?
&nbsp

אספרסו2

New member
לנסות עליו דברים חדשים

במקום זר ולא בסביבתו הטבעית זה לא רעיון טוב.

dudi4321

Member
לא ראיתי דוחק. הכל ברגוע.

אפשר להכין ו סנדביצים שקונים במכולת שיש בכל מקום, נסגרים אחרי הצהרים.
יש הרבה אטרקציות בטבע. המון. דברים שאין במקום אחר, כמעט. כמו גייזרים, מקומות סתם בהרים שפולטים מים חמים או אדים חמים מאד.. ועוד המון המון טבע מיוחד. מפרצים, חופים, לגונות ומדבר סלעי, קרחונים אין סופיים.
המקום הדחוק שממש לא היה לי נעים במרחצאות בלגונה הכחולה. יותר מידי צפוף בחדרי השרותים- מקלחות- תאי לוקרים. שם לא היה נעים והמון אנשים.
היתי במהלך חודש יולי.
ממליץ לטיל עם הילד המיוחד שלך. הוא יהנה.
&nbsp

היינו באיסלנד עם ילדים

אחד מהם על הרצף אם כי מבוגר יותר ואספרסו, אבל את הקושי של הילד שלך בגדול אני מבינה גם אם העוצמות אצלנו אחרות.
אין עניין של תורים כי מדובר על אטרקציות טבע פתוחות, אבל באותם מקומות יש די הרבה אנשים. יחד עם זה לא היה מאוד צפוף בעיני.
כפי שנכתב זה כמעט רק טבע. אטרקציות של לראות בע״ח בטבע דורש שקט וסבלנות - האם מתאים לילד שלך?
ובעיקר צריך לקחת בחשבון נסיעות ארוכות ומשעממות לרוב הילדים.
מבחינת האוכל מחוץ לרייקיאויק, קשה. רשתות אין. בכל תחנת דלק יש להשיג המבורגר אבל לא ממש טעים. והבעיה שתחנות הדלק נדירות אז זה דורש הרבה תכנון, ולאכול כשיש גם אם לא רעבים. אין מקום לספונטניות.
המחיר אכן יקר.
מכל הסיבות האלה הייתי שוקלת היטב נסיעה עם ילד לא גמיש.

dudi4321

Member
בדיוק כמו

שבפרסומת מותר לכתוב: "הכי טוב בעולם".
וגם לכל אדם יש קריטריונים שונים להשוות ולשפוט.
בטיול הממצא שהיתי באיסלנד, כוכב מריקיאויק התרשמתי אך ורק לטובה.
היתי גם בגרמניה.

ANZ1

New member
אתה יודע שאי אפשר לחיות בפרסומת ?

כי אין מקום כזה באמת,
ואתה יודע שאי אפשר לדעת כלום מטיול קצר במקום מסוים לגבי איך זה לחיות בו ? לא איך המקום באמת נראה, איך הוא מתנהג, ומה קורה שם רוב השנה,
יש המון מקומות בעולם שטיול קצר הוא נהדר, אבל חיים שם יהיו ממש לא נחמדים במשך רוב השנה.
ברקיוויק, איסלנד יש 1300 שעות אור בשנה בלבד
רק לשם השוואה בתל אביב יש 3300 שעות אור בשנה
שזה אומר שבממוצע בכל יום יש 9 שעות אור פחות מאשר בישראל,
רק שבאיסלנד הם מרוכזים ביחד
בינואר ובדצמבר יש 20 שעות אור בחודש, תחשב לבד כמה דקות של אור יש לך ביום,
זה אומר שחצי שנה אתה חי בחושך , כשהכל מסביב קפוא, כשכמעט ואין בני אדם ליד, אין תיירים, אין כלום, זה כמו לחיות על הירח חצי שנה.
רוב הסיכוי שאחרי חצי שנה של חורף תרצה להתאבד או לברוח משם.
זה הסיבה שאיסלנד ריקה, בכל איסלנד גרים 360 אלף איש בלבד.

אספרסו2

New member
ובגלל הבידוד ומיעוט האוכלוסין

יש בעיה חמורה של נישואי קרובים,עובדה שהובילה לתחלואה גבוהה מאד בסרטן.

למעלה