מבקש המלצה לאתר אמין המספק הסטוריה של תחזית מ"א

M AO R

New member
מבקש המלצה לאתר אמין המספק הסטוריה של תחזית מ"א

אשמח לקבל קישור לאתר שבו ניתן לראות באופן ידידותי היסטוריית טמפרטורה/מזג אוויר בערים בעולם ע"פ תאריך של שנים קודמות.

תודה.

moco10

New member
אין לי מושג לגבי אמינות של זה אבל אין סיבה לחשוב שלא אמין

https://www.wunderground.com/history/

לא נראה לי שאמינות זה פרמטר רלוונטי לאתר כזה. למה שמישהו יקים שירות כזה עם נתונים לא אמינים?

M AO R

New member
תודה רבה !! זה בדיוק מה שחיפשתי. פשוט וענייני.

אתה צודק לגבי הערתך בקשר לאמינות, אבל אתה יודע ... כשמישהו מתעניין בטמפרטורה מלפני שנים אין לו בד"כ שום כלי לבדוק אם האינפורמציה נכונה אלא בהשוואה עם אתר אחר וכד', וטעויות יכולות להתרחש לכל אחד כגון טעות בשנה או במיקום ...

moco10

New member
אז בוא נגיד ככה, אין לאף אחד מאיתנו היכולת לדעת זו

M AO R

New member
אגב, מה לגבי היסטוריה של גשמים ?

בקישור שהבאת לא מצאתי ...

M AO R

New member
... למה אני שואל ?

אני רוצה לתכנן נסיעה לחו"ל לאירופה באמצע אוקטובר, אני יודע שזו ממש עונת מעבר סתווית וחשובה לי האינפורמציה המלאה לגבי טמפרטורה ומשקעים כדי לבחור את היעד האופטימאלי מבחינת מ"א.

moco10

New member
אז מדוע לא התחלת ככה ?

זה מקרה קלאסי שבמקום לשאול את השאלה אמיתית, מניחים את תחילת הפתרון ושואלים עליו, גם אם אינו נכון

אתה לא מחפש מידע היסטורי (מה היה בתאריך כל שהוא) אלא מידע אקלימי (סטטיסטיקה לגבי תאריך בשנה לגבי הרבה שנים).
מזלך שזה כבר הרבה יותר קל למצוא - גוגל מלא, פשוט תחפש מידע אקלימי, לא היסטוריה.
מה שאני מוצא הכי נוח זה להיכנס לערך בוויקפדיה לגבי עיר מסוימת. כמעט תמיד יש להם טבלה אקלימית בפורמט אחיד שקל מאוד לקרוא.

אגב, מה שאתה יודע לגבי אוקטובר באירופה אינו נכון, אלא אם כן זה ממש דרום קיצוני של אירופה. "עונת מעבר" זה מושג של אקלים ים תיכוני דו-עונתי כמו שיש בישראל. יש שתי עונות ולתקופות בינהן קוראים עונות מעבר.
באירופה זה אקלים ממוזג ארבע-עונתי.
לא שזה משנה לגבי מה שמעניין אותך, אני רק מנג'ס לגבי דיוק במושגים

M AO R

New member
מבחינתי זו היתה שאלה ישירה ואמיתית מאד

אתר כזה המאפשר חיפוש מקום ומזג אוויר ( ובתנאי שיהיה ידידותי ופשוט ) יישמר אצלי במחשב ובכל תכנון נסיעה אוכל להגיע אליו ולברר את סיכויי מזג האוויר ביעד המתוכנן. באתר שקיבלתי לעיל משום מה לא מצאתי מידע על גשמים וזה חשוב לגבי תכנון אופי הטיול.

moco10

New member
אבל זה בכלל לא נותן לך את סיכויי מזג האוויר

זה נותן לך מה היה מזג האוויר בתאריך מסוים בעבר. במה זה עוזר לך בדיוק?

האם אתה מתכוון לבדוק תאריך מסוים בהרבה מאוד שנים ולעשות סטטיסטיקות?
הרי זה בדיוק מה שכבר נעשה עבורך בכל הטבלאות האקלימיות, וברובן, אגב, יש בהחלט נתונים גם על משקעים וגם על ימי גשם.

אגב, אלא אם כן מדובר בדרום אירופה, אני יכול לעשות לך קיצור דרך מאוד גדול בעיניין ימי גשם - זה לא כל כך משנה החודש בשנה. במרכז וצפון אירופה אין הבדלים גדולים בין עונות השנה מבחינת מספר ימי הגשם. זה שונה לגמרי מבארץ שפה יש עונה יבשה לגמרי ועונה עם קצת גשם.
טמפרטורה זה סיפור אחר - בהחלט יש הבדלים.

הנתון שלדעתי הכי רלוונטי לטיולים הוא לא גשם (שממילא אין לך שליטה בו) ולא טמפרטורה, אלא דווקא נתון שאתה יכול לדעת ב100% דיוק לכל תאריך מראש וזה מספר שעות האור.

ANZ1

New member
ההיסטוריה של מזג אוויר חסרת חשיבות לעתיד

בחר לך כל עיר בעולם,
כנס לנתוני עבר ממוצעים (אתה יכול לראות אותם בויקיפקידה של אותה עיר),
ואז תבדוק מה מזג האויר עכשיו, או בשנה האחרונה,
ותראה שיש פער גדול בן העבר להווה,
מזג האוויר העולמי משתנה,
לא רק שהקיץ נהיה יותר חם
החורף נהיה יותר קר
אלא בהרבה מדינות יש שינוי עונות,
למשל בניו זילנד, כל העונות בשנים האחרונות כאילו עשו שיפט קדימה של חודשים,
הסתיו הוא כמו החורף, הקיץ כמו האביב, והסתיו הוא כמו הקיץ.
ואילו באירופה, הקיצים האחרונים חמים ב10-15 מעלות לפחות מהממוצע ההיסטורי, ראינו השנה בכל אירופה ולאורך כל הקיץ גלי חום של 35-40 מעלות, כשההממוצע ההיסטורי עמד על 20-25 מעלות.
ואותו דבר אנחנו רואים בחורפים האחרונים, מקומות שלא היו בהם שלג נהיים לבנים לגמרי, כל שנה צפון אמריקה שוברת שיאי קור וסופות שלגים.

צריך להבין כשמתכננים טיול זה שיש סיכוי טוב לסטייה מאד גדולה במציאות מהממוצע ההיסטורי

למעלה