מתוכנן טיול מאורגן לאלסקה החל מ-7 בספטמבר

מתוכנן טיול מאורגן לאלסקה החל מ-7 בספטמבר

המארגנים האמריקאיים מתריעים על סכנת שריפות באלסקה, וממליצים על ביטוח מפני ביטול חלק מהטיול (הטיול אמור להתחיל באלסקה, להמשיך בקנדה, ואח"כ במדינות דרומיות של ארה"ב).

השאלות שלי הן:
האם זה אכן אקטואלי? האם ממשיכות השריפות להשתולל באלסקה?
יש בארץ סוג כזה של ביטוח?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אכן יש שריפות באלסקה
אנחנו היינו דוקא בסוף יוני והיתה שריפה ענקית נאלצנו להתפנות מהמלון בו שהינו
אבל לבסוף חזרנו אליו. לא ידוע לי על ביטוח מפני שריפות, אבל מדוע לא לשאול באחת מחברות הביטוח שמבטחות נסיעות לחו"ל על אפשרות ביטול או קיצור נסיעה בגלל אירוע כגון שריפה. אם אין אולי כדאי לבדוק חברות ביטוח בחו"ל. בטח יש הצעה גם של החברה המארגנת לא כן?

אכן החברה המארגנת מציעה

ביטוח כזה - על חשבון המטיילים

לפי התחזית, דווקא צפויים שם גשמים

moco10

New member
האם זה אקטואלי זו כמו השאלות על מזג אוויר עוד שלושה שבועות

אין שום דרך לחזות זאת לעוד 3 שבועות, אפשר רק לדעת (אולי) מה ההסתברות שזה יקרה.

האם לבטח? כמו כל ביטוח , זה לא כל כך שאלה של מה ההסתברות שזה יקרה, אלא בעיקר שאלה של מה הנזק הכספי.
מכיוון שכנראה מדובר לא בביטוח ביטול טיול (שאז תזדקק לכסף לרכוש טיול אחר), אלא ביטול חלק מטיול (הרי אלסקה ענקית ולא תהיה שריפה בכל היעדים המתוכננים) אז מה בעצם תקבלו אם תהיה שריפה? תקבלו קצת כסף שירכך את עוגמת הנפש. לא מדובר בנזק כספי, הרי אתם לא תזדקקו לכסף כדי לרכוש שוב את מה שאיבדתם.

אתה העלת את השאלה כי "המארגנים ממליצים".
למה הם ממליצים? כנראה זו הדרך שלהם "לבטח" את עצמם מפני תלונות וחוסר שביעות רצון של המטיילים במקרה שיצטרכו לשנות תוכניות בגלל שריפה.

אני במקומך הייתי מתעלם מכל הסוגייה. אם זה יקרה אז זה מבאס אבל אלה החיים.
אין פה בכלל עיניין של נזק כספי ובטוח שאין פה עיניין של נזק כספי גדול שאתה צריך להגן על עצמך מפניו, הרי טיול זה מותרות ואתה הרי ממילא מוציא את הסכום הזה.

למעלה