שייט מישראל מסירת דרכון ?

שייט מישראל מסירת דרכון ?

שייט שיוצא מישראל , חברה ישראלית אוניה גדולה לכיוון כרתים ,
נודע לי שמתבקשים למסור הדרכון ותמורתו או לא בתמורתו מקבלים
כרטיס כמו בכל ספינות השייט בעולם.

אני לא אוהב למסור דרכון מה גם שיש צפי לטייל בכרתים
ארד מהאוניה ללא דרכון ?
מסירת דרכון נותנת לי קונוטציה לאסיר ! מה שאני לא ...
הנ״ל בנוסף לכרטיס אשראי שאותו אני מעניק לחברת השייט
אז לתת או אין ברירה ?
תודה

arseny92

Well-known member
מנהל
לטייל בכרתים? מהגעה על אוניה שמיועדת לקרויז ונכנסת לזמן מה

לנמל ללא מטרת שינוע נוסעים, כלומר קרויז אינו קו שייט לייעוד בתור תחבורה ציבורית סדירה עם תחלופת נוסעים
הייעוד של קרויז הוא ליהנות משירותים המוצעים על האוניה כך שהם מנסים להבטיח שלא תצא בנמל ביניים ותישאר שם עד להפלגה של קו הסבב הבא (או תצא על קו שייט אחר לאיי יוון או לפיראוס, או בכלל תצא משדה אירקליון בטיסה), וכן בנמל ביניים בקרויז אין אפשרות לנוסעים חדשים לעלות על האוניה (וכן לרדת), מה שמבדיל קרויז מקו שייט רגיל

ישראל ביטלה מזמן קווי שייט תח"צ רגילה (קווי שייט נוסעים אינו קרויז) סדירים, כך שדרכי כניסה/יציאה ל/מישראל היחידים הם בטיסות או ביבשה לירדן/מצרים, או לעשות הסדרים של שייט על אוניית משא עם כל הביורוקרטיה של דרך זו (ביטוח וכו')

בשביל צפי לטייל בכרתים תוך הגעה רק בשייט ולא בטיסות, עקב הבעייתיות של קווי שייט מישראל, יותר עדיף לצאת עם ויזה למצרים (ללא ויזה מותר רק לסיני), ולקחת קו שייט סדיר מנמל פורט סאיד ליוון (עם כל הבדלי המחיר של סידור כל הדרך הזו), ורק אז זה יהיה שייט רגיל שמאפשר תחלופת נוסעים ויציאה בכרתים ללא ויכוחים עם צוות עובדי האוניה בנושא החזרת הדרכון לנוסע לקראת הגעה לנמל, כי בלי דרכון לא תצא כלל מהאוניה (מסכים, מדיניות דפוקה ביותר, כי אם מכל סיבה שהיא האוניה באמצע ים תחל לטבוע, אז בגלל פאניקה אף אחד כבר לא יחל לחלק דרכונים, למרות שאז יהיה צורך לחלץ נוסעים במסוקים, ואז יהיה מאוד בעייתי אם אתה ללא דרכון טס ליבשה קרובה כלשהי (לא בהכרח ישראל, עלול להיות טורקיה, יוון או קפריסין) עם משלחת ההצלה)

yossialef

New member
למה בדיוק התכוון המשורר. אגב שם סוג ההפלגה - קרוז

לאונידס

Active member
אני לא מוכן להפקיד/ר את הדרכון שלי אצל אדם אחר

מבחינתי אם זה ימנע הפלגה - שימנע.
לא יכול להחליט בשבילך, רק בשבילי

yossialef

New member
תשובתי מתייחסת לקפריסן (לא יודע מהנעשה בכרתים)

ברור שאתה מתכוון לשייט בספינת מנו ספנות.
כפי שכתבת, אתה מוסר דרכון (הנשאר בספינה) ומספר כרטיס אשראי (כפקדון).
חייבים דרכון וכרטיס אשראי אחרת לא עולים להפלגה למיטב ידעתי.
בתמורה לדרכון אתה מקבל כרטיס מגנטי בשם "מנו כארד", המשמש כאמצעי הזיהוי באונייה ובנמלי היעד . כלומר, אין צורך בדרכון בסיורי החוף !! הכרטיס הזה "כאילו" דרכון. בנוסף, כרטיס "מנו כארד" משמש כאמצעי תשלום על הספינה.
אל תשאל אותי מה קורה באם אתה משתמש בכרטיס אשראי רגיל לקניות בחוף, איך אתה מזדהה !? נראה לי שמומלץ מאוד צילומי דרכון ואפילו רשיון נהיגה ישראלי כאמצעי זיהוי משלים.

אכן הרגשה של אסיר. אבל... היי לא חייבים להפליג עם מנו ספנות.

כאמור, הניסיון שלי מסתכם עם לרנקה (קפריסין).

בהצלחה.

ט.ל.ח

למעלה