יש פה מישהו שמשתמש הרבה ב airbnb ?

di9010

New member
יש פה מישהו שמשתמש הרבה ב airbnb ?

1. אשמח להבין מה היתרון של airbnb על פני booking?
2. האם בדרכ' אדם פרטי שמשכיר את דירתו או שזו דירה ייעודית לתיירים?
3. איך אתם מקבלים את המפתח בדרכ'?

אני רוצה אולי לשכור ב airbnb, ואולי גם להשכיר את דירתי בזמן שאני בחו"ל (אני רוצה ליסוע לכ-חודשיים)

תודה

ANZ1

New member
תשובות

1. בוקינג זה אתר למציאת חדרי מלון, איירבינאנדבי זה אתר למציאת דירות פרטיות להשכרה, נכון, יש זליגה לשני הכיוונים, אפשר למצוא בתים פרטים בבוקינג ונכסים מסחרים באיירבינאנדבי, אבל בגדול מדובר על נכסים אחרים, אם אתה רוצה לשכור דירה באזור מגורים ולא מלון שבדרך כלל נמצא בשכונות אחרות, אז AIRBNB זה המקום.
2. גם גם וגם, ברוב המקרים מדובר על דירות פרטיות של אנשים פרטים שמושכרות כל הזמן לתיירים, או רוב הזמן, למשל בתקופות עומס כמו שהיה באירוויזיון ראית אלפי דירות תל אביביות במחירי תקרה של אנשים שחשבו שהם יעברו לגור עם ההורים שבוע ויקבלו אלפי דולרים (מה שלא קרה).
3. תלוי, לפעמים בעל הדירה יחכה לך בזמן שקבעת, לפעמים הוא יגיד לך איפה המפתח נמצא, לפעמים יש מערכת עם קודן על הדלת והוא רק יגיד לך את הקוד, לפעמים המפתח נמצא בקבלה אם יש כזאת.
4. זה בעיה לנסוע ולהשכיר את הדירה שלך באותו הזמן באופן פרטי, גם בAIRBNB מצפים שבעלי הנכס יהיו זמינים לפתור בעיות, יש לקוחות שלא פונים הרבה ויש כאלו שמתיחסים לבעלי הנכס כמו לקבלה במלון ופונים אליו כל יום.
יש אנשים וחברות שמנהלים הרבה נכסים פרטים ולמשכירים אותם, כמובן תמורת תשלום.
במקרה שלך יותר פשוט לפרסם את הדירה שלך באחד מאתרי ההשכרה הישראלים כמו יד2 לתקופה קצרה - סאבלט בשמו העממי.

moco10

New member
בנוסף למה שנכתב, שים לב שאם הכוונה שלך

לשהות בחו"ל פחות או יותר במקום אחד, אז לשכור דרך איירבנב לחודשיים זה יהיה מאוד יקר.
דירות איירבנב מושכרות לרוב לכמה ימים עד שבועיים והמחירים בהתאם. הם מתחרים בבתי מלון אבל לא בהשכרה רגילה.
אז אם הכוונה לשהות של חודשיים במקום מסויים, עדיף לנסות למצוא סבלט רגיל, לא דירה שמיועדת לתיירים. ונכון, מה שהצעתי עלול להיות קשה לביצוע למישהו לא מקומי.

ANZ1

New member
יש מחירים שונים בAIRBNB לחודש

אם תחפש במקום מסוים דירה בAIRBNB לחודש או יותר, תראה שיש מחיר שונה לגמרי ממחיר של ימים, כל בעל נכס, מגדיר מה המחיר שהוא מבקש ליום / שבוע / חודש ובהרבה מקרים המחיר לשכירת דירה לחודש / חודשיים יהיה רק קצת יותר משכר דירה לתקופה ארוכה באותו מקום, כמובן שזה לא נכון בכל הנכסים.
אבל אתה תראה שהרבה נכסים יש הנחה של 20 אחוז להשכרה של חודש.
וכן, יש יתרון גדול להשכרה של דירה פרטית לחודשיים ולא לשכור חדר במלון, וכמו שכתבת שכירות רגילה לא רלוונטית לתיירים.

moco10

New member
נכון שיתנו הנחה לתקופה ארוכה, אבל זה עדיין יקר מאוד

הרבה מעבר לסאבלט. מי שמשכיר באיירבנב בונה על הכנסות גבוהות יותר, תמורת עבודה קשה יותר ותלות בעונתיות.

אני כתבתי שזה עלול להיות קשה לביצוע, לא שזה לא רלוונטי. זה מאוד תלוי ביעד המדוייק. מי שמתעניין חייב איך שהוא להירשם שם לפורומים מקומיים.

LM817

New member
אני משתמש די קבוע

חוץ ממקרה אחד של בחור הזוי שלא היה זמין והייתי צריך לרדוף אחריו ולחכות לו חצי שעה מול הדלת, לא היו בעיות.
לרוב הבעלים של הנכס מקבל אותך, מסביר לך איפה הדברים הבסיסיים, נותן מפתח ביד וחוזר לעיסוקיו.
הבעלים שלרוב זה מקור ההכנסה הצידי שלהם לוקחים את העניין ברצינות.

di9010

New member
תודה רבה. האם יש אתר שמיועד לסאבלט?

1. לפי הבנתי, בעבר איירבינבי היה אתר סאבלט, ועם הזמן הוא הפך למשהו שבין סאבלט לדירות ייעודיות להשכרה לתיירים. אני צודק?
2. האם יש אתרים שהם סאבלט אמיתי? (גם כמשכיר וגם כשוכר)
(אני גר באיזור חיפה, ורציתי לשכור בלונדון/עיר גדולה באירופה)

תודה רבה לכולכם על התשובות

moco10

New member
גגל london sublet

ויעלו לך המון דברים מעניינים , כולל קבוצת פייסבוק בדיוק לעיניין: https://www.facebook.com/groups/1452232488429113/

לונדון זה אחד היעדים איפה שהפתרון של סאבלט יותר פרקטי. גם היצע גדול בגלל גודל הכרך, וגם הכל מתנהל בתכתובת באנגלית.

למעלה