אשראי בחו"ל (פולין), איזה מטבע?

גלגל4

New member
אשראי בחו"ל (פולין), איזה מטבע?

בקרקוב. באיזה מטבע לחייב. זכור לי שהם שואלים...
ועוד- צריכה לשלם במלון עבור השהות. איך לעשות את זה , האם לשלם באשראי או להביא איתי מזומן ( כ 900 זלוטי) . אני מתכוונת להזמין זלוטי שיחכה בנתב"ג
תודה

arseny92

Well-known member
מנהל
בכל מקרה כאשר יש אפשרות חיוב במטבע אשר אינו המטבע המקומי

אני מבצע במטבע המקומי בלבד (והמרה ע"י חברת המנפיק האשראי/בנק).
כולל מסופים "חכמים מדי" בבתי עסק (סגנון "בחר שפה, בחר מטבע במסך המגע" או "לחץ F1 לאנגלית, לחץ F2 לביצוע במטבע מקור עסקה, לביצוע בברירת מחדל (בחירת מטבע אוטומטי) לחץ אשר, הקלד פין ואשר")
כולל מסופי אינטרנט (ביטול המרה מקדימה וחיוב במטבע כרטיס בהגדרות אמאזון, פייפאל וכו', ביצוע ישיר במטבע עסקה)
וכולל ממשקים "חכמים מדי" בכספומטים (דוגמה מדנמרק "משיכה 1000DKK (יומרו ל-557ILS)" ללא לחצן ביטול המרה אוטומטית ע"י סולק -> אתה מתחכם ולוחץ צהוב במקלדת -> מופיע לחצן "משיכה 1000DKK (שער לא ידוע)", בוחר -> מופיע מסך עם שני לחצנים "משיכה 1000DKK (יומרו ל-557ILS)", "משיכה 1000DKK (שער לא ידוע)", "חזור", "בטל", בוחר את השני "משיכה 1000DKK (שער לא ידוע)", ורק אז מופיע טקסט בעל 5 שורות "משיכה 1000DKK בשער לא ידוע, יומר על ידי הבנק המנפיק, בטוח? לא נהיה אחראים לשער זה ובלה בלה בלה" -> "אשר" -> קח את הכסף) - בזמן ש-"דיברת" עם הכספומט, כבר מגיע תור אשר מתחיל להתעניין, כי אצלם (מקומיים) הכספומט מציג הרבה פחות מסכים לחיוב במטבע מקומי בלבד.
אחרי 3 ימים אתה נכנס לאתר הבנק, רואה חויב ₪545 כולל עמלה בחיוב ישיר ללא דולרים/אירו באמצע
&nbsp
זאת משום שהשער האוטומטי של הבנק הסולק של העסק (זה נקרא DCC) לרוב אינו המועדף כלפי הלקוח
&nbsp
לגבי המלון, אשראי PLN וחסל

החתולית

New member
משכתי כסף בכמה מדינות

ולא קיבלתי מעולם חיווי על סכום החיוב בשקלים.

גלגל4

New member
גם אני....

מה ששאלתי - בקניה בחנות , שואלים אותי באיזה מטבע אני רוצה את החיוב ..

לאונידס

Active member
אגב גם בטיסות פעמים רבות חיוב במטבע המקומי זול יותר

רלוונטי בעיקר בטיסות Low cost כשאפשר להזמין בנפרד את שני המקטעים.
קורה הרבה שאם מזמינים כל מקטע במטבע המקומי התוצאה הסופית זולה באופן משמעותי.
הערה: במקרה של שינוי יש סיכון בהזמנת כל מקטע בנפרד, לתשומת לב.
&nbsp

למעלה