שאלה כלכלית: האם אתם פורסים את החיובים הגדולים לטיולי חו"ל ?

graphe60

New member
שאלה כלכלית: האם אתם פורסים את החיובים הגדולים לטיולי חו"ל ?

אני משער שהרבה יתחברו לסוגייה הזו ואשמח ללמוד מחוכמת ההמונים.
כאשר מזמינים טיסות לחו"ל לכל המשפחה והסכום יוצא גבוה לדוגמה 3K$.
לעיתים קשה מאוד להצליח לשלם את החיוב בתשלום אחד (מה שהאתרים בחו"ל מאפשרים בלבד)
וכתוצאה מכך נכנסים למינוס.

כיצד אתם מתגברים על המכשול? איך אתם מבצעים זאת בחוכמה?
פורסים את החיוב דרך חברת האשראי למרות העמלה?
תודה

michal@gal

Active member
מנהל
תלוי בהתנהלות הכלכלית שלכם באופן כללי

אנחנו חוסכים כסף ורק אחרי שסכום החסכון מכסה את עלות הטיול, אנחנו מזמינים אותו ויכולים לשלם בתשלום אחד בלי בעיה.
&nbsp
&nbsp

מה שמיכל אמרה. וחוץ מזה לא הכול יורד בבת אחת
אנחנו מזמינים כרטיסי טיסה לפחות חצי שנה מראש, כך שעד שמגיעים ליתר הוצאות הטיול, ירדה כבר הוצאה כבדה מאוד של כרטיסי הטיסה.
כל היתר (בתי מלון, רכב אם שוכרים) יורד רק אחרי הטיול, כי בד"כ כשמשלמים באשראי בחו"ל הגבייה היא שוטף +30 , כלומר יותר מחודש אחרי התשלום עצמו. אם דואגים שיהיה כסף בעו"ש, לא נכנסים למינוס.
אם רוצים למזער הוצאות בלתי נשלטות במהלך טיול (קניות) יוצאים עם סכום כסף מזומן שמוקדש מראש לנושא, ועומדים בתקציב, בלי לשלם באשראי על הוצאות נוספות.
אנחנו לא טסנו לחו"ל במשך שנים, עד שיכולנו להרשות את זה לעצמנו מבחינה כלכלית, בלי להיכנס למינוסים ובלי לקחת הלוואות. אני יודעת שאנחנו לא הרוב, אבל בעינינו זו ההתנהלות הכלכלית הנכונה.

לאונידס

Active member
כן, אבל לא כמו שאתה מתכוון

אני רוכש את כרטיסי הטיסה 6-10 חודשים לפני הטיול.
אני רוכש כרטיסים לאטרקציות והופעות כמה שבועות מראש. ביטוח רפואי חודשיים מראש, חבילה סלולרית סמוך לתאריך הטיסה.
אני בד"כ משלם על הלינה הרכב הארוחות וכו' בכרטיס אשראי בחו"ל, כך שהחיוב מגיע בעצם אחרי הטיול (יש לי כרטיס אשראי של תאריך חיוב +30).
&nbsp
אז הנה הטיול משולם בתשלומים.
&nbsp
&nbsp
השאלה אם לקחת הלוואה (לצורך העניין משיכת יתר היא גם הלוואה) כדי לרכוש מוצר שהוא פינוק היא שאלה כלכלית ולא שאלה תיירותית.
אם אדם מסוגל להחזיר הלוואה אחרי שטייל ברור שהוא יכול לחסוך באותה שיטת תשלומים את אותו הסכום לפני שטייל.
ברור כי הלוואה עולה ריבית ועל חיסכון מקבלים ריבית כך שלאותו סכום טיול בהלוואה צריך לשלם יותר מאשר בחיסכון.
כל מה שצריך האדם לעשות הוא להתאפק עם הפינוק ולא לממן אותו מהלוואה עכשיו אלא מחיסכון אחר כך.
התנהלות כזו בכל התחומים, לא רק בתיירות מקטינה הוצאות ולכן יותר כדאית.
&nbsp
הלוואה כדאי לקחת רק להוצאה שאיננה פינוק והיא הוצאה גבוהה שאין סיכוי לחסוך בשבילה במשך זמן סביר כמו נניח דירה.
&nbsp
בקיצור לדעתי, אם אין לך 3,000 שקל או דולר לכרטיסי טיסה אל תרכוש אותם עד שיהיה לך הסכום הזה, כנ"ל לגבי שאר ההוצאות.

ANZ1

New member
מה ההבדל בן הוצאה על טיול לבן קניית מקרר, מיטה או כל דבר אחר

אתה צריך לשאול בפורום כלכלי לא בפורום טיולים
יש כאלו שיש להם ויש כאלו שאין להם
יש כאלו שלוקחים הלוואות על הכל ויש כאלו שמשלמים רק ממה שיש להם היום

אני משלמת על הכל בבת אחת

אם אין לי מספיק בעובר ושב, אני לא נוסעת. אני לא משלמת בתשלומים על כלום.

RonspotNL

New member
אני משתדל לטייל לפי האפשרויות שלי

ולחסוך עד כמה שניתן על מנת לכסות את ההוצאות כולן

RonspotNL

New member
אני משתדל לטייל לפי האפשרויות שלי

ולחסוך עד כמה שניתן על מנת לכסות את העלויות כולן

Faria

New member
אם ישנה האפשרות למשהו מעניין

Spend now - worry later!