שאלה בנוגע לטיסות עם חברות שונות

שאלה בנוגע לטיסות עם חברות שונות

אני מעוניינת להזמין קבוצת מקטעים עם חברת תעפה אחת אבל גם להזמין טיסות פנים עם חברה אחרת... האם כל עוד מדובר בתאריכים שונים אין סיבה שמונעת ממני? (לא מזמינה לממשל לאותו היום או משהו כי אני מודעת לכך שאין לי "הגנה" כל עוד לא מדובר באותו כירטוס...)

לעונים

והאם אני יכולה להזמין כרטיס טיסה לכיוון אחד

כל עוד יש לי כרטיס חזרה לישראל אפילו אם זה מיעד אחר?

ANZ1

New member
תשובות

1. אין שום בעיה לקנות כרטיס לכיוון אחד, אבל צריך שיהיה לך כרטיס יציאה מאותה מדינה מראש, וצריך לדעת שכרטיס לכיוון אחד עולה כמעט כמו כרטיס הלוך ושוב, לא כדאי כלכלית לקנות כרטיס לכיוון אחד .
הסתכלתי עכשיו על טיסה מסוימת שחפשתי, הלוך ושוב עולה 800 דולר, רק הלוך עולה 650.
2. אין שום בעיה לקנות כרטיסי טיסה מחברה אחת ובאמצע כרטיסים מחברה אחרת,
או כל קומבינציה אחרת

ופשוט לעשות ביטוח נסיעות

ישר אחרי הכרטוס כדי שיהיה ביטוח? פשוט מעולם לא ניסיתי לעשות קומבינציות שונות אבל כנראה הפעם אצא ממקומות שונים ולכן מנסה לשלב.. (עדיין בשלב החיפוש..)
&nbsp
תודה על העזרה!

liat1271

New member
להרבה חברות יש code share

כך שאת יכולה להזמין את הכל על כרטיס אחד. לפחות את היציאה והחזרה מישראל.
לפעמים עם קניית כרטיסים מורכבת, כדאי לעשות את הקניה עם סוכן נסיעות.
אני גרה בארה"ב ובעבר טסנו,
מיאמי -טוקיו (עם החלפת מטוס בניוארק)
טוקיו- בייג'ין
בייג'ין -הונג קונג
הונג-קונג -מיאמי (שוב החלפת מטוס בניוארק)
הכל היה בכרטיס אחד
&nbsp
&nbsp

liat1271

New member
למס' חברות תעופה יש הסכם מסחרי שבו אפשר לשלב בין טיסות

יש בזה יתרון לחב' התעופה וגם לנוסע.
למשל קניתי פעם כרטיס טיסה דרך פיינאייר, אותה טיסה נמכרה גם דרך בריטיש איירלינס, איבריה ואמריקן איירליינס. הטיסה עצמה היתה עם אמריקן. הטיסה שאני קניתי היתה יותר זולה משאר חב' התעופה האחרות,עבור אותם טיסות.

RonspotNL

New member
תלוי לאיפה

אפשר תמיד להזמין הכל מחברה אחת ולהזמין את המקטעים הפנימיים שרוצים בתאריכים אחרים אם זה מה שאת רוצה זה אפשרי להרבה חברות יש קוד שייר אז בכל מקרה מאוד ייתכן ויהיו טיסות עם חברה אחרת (אם הזמנים מתאימים לך)

sitvaniyot

New member
אם את קונה כיוון אחד

כדי שתהיה לך גמישות בתאריך סיום הטיול, כדי שתהיה לך הוכחה ליציאה מהארץ שאליה נסעת הזמיני חדר שניתן לביטול ללא קנס והחזיקי אותה כהוכחה ליציאה. אני עושה את זה הרבה וזה עובד.

את הטיסות הלוך וחזור כנראה אזמין

דרך אותה חברה כך שיהיה לי הוכחת חזור בכל מקרה.
&nbsp
פשוט עדיין לא הצלחתי להבין את נושא הטיסות הפנימיו והקוד שייר

sitvaniyot

New member
קוד שיוך זה

חברות שיש הסכם בניהן. לרוב עדיף לקנות את הטיסות הנוספות בחברה שיש לה הסכם עם החברה שבה הזמנת את הכרטיס. נגיד אם יש לך הטבת מזוודה במחיר הכרטיס זה ימשיך איתך לטיסות האחרות. זה אמור לעלות אוטומטית כשאת מזמינה.

לאונידס

Active member
קוד שייר אומר שאת קונה כרטיס בחברה א' ואת טסה עם חברה ב'

נניח את רוכשת כרטיס באל על לטיסה שהיא כביכול באל על ומסומנת בקוד של אל על LY, ואת אפילו מקבלת עליה נקודות במתמיד של אל על, וכשאת מגיעה לשדה התעופה את מגלה שאת טסה במטוס של חברת נניח איבריה יחד עם נוסעים שרכשו כרטיסים באיבריה תחת קוד IB (ועוד כמוך שרכשו כרטיסים של אל על).
למה זה אפשרי? כי לאל על יש הסכם קוד שייר עם החברה הזו.
אם תביטי בלוח ההמראות של נתב"ג תראי שקורה המון שבאותה דקה יש המראה של שתי טיסות ולפעמים שלוש לאותו יעד. אלו לא 3 שטיסות, זו הטיסה המקורית עם עוד הסכם או שניים של קוד שייר.
כך מתרחש נס עוד יותר גדול, טיסות אל על למשל לברצלונה בשבת....
&nbsp
איך זה רלוונטי לטיסה הפנימית שלך לארה"ב?
לאל על אין טיסות פנימיות בארה"ב אבל יש לה הסכם קוד שייר עם מי שכן יש לו טיסות כאלה, נניח אמריקן איירליינס.
כשרוכשים כרטיס של אל על ליעד כלשהו בארה"ב שלאל על אין טיסה אליו טיסת ההמשך יכולה להיות (לא חייבת אבל יכולה) טיסת אל על תחת קוד שייר, זאת אומרת כאילו טסים באל על גם בטיסה הפנימית.
&nbsp
אין חובה שטיסת ההמשך תהיה בקוד שייר אבל זו בהחלט אפשרות.
&nbsp

תודה רבה!

האם יצא לך להזמין דרך skyscanner ושות׳? לרוב אני מזמינה ישירות דרך חברת התעופה.. אבל הפעם הצלחתי למצוא הפרשים רציניים.. הקטע הוא אם זה באמת נכון?

לאונידס

Active member
אישית לא הזמנתי משם, ככל שאני זוכר זהו רק לוח מודעות

ככל שאני זוכר האתר רק מפנה לכל מיני סוכנים, לא מוכר בעצמו,
לכן חשוב מאוד שתבדקי לאיזה סוכן הוא הפנה אותך, כזה שיש לו מוניטין טוב, skyscanner לא בודק בעצמו את איכות הסוכנים.

RonspotNL

New member
אפשר לנסות לקחת בחשבון

עוד יום יומיים בטיול או החופשה ולהזמין כרטיס עם תאריך חזור מאוחר יותר בעיקר כשיש לקחת בחשבון שטיסה ארוכה מצריכה התאוששות אולי של יום או יומיים

למעלה