חברת גרמניה איירליינס פשטה את הרגל

דניאלה1311

Active member
מנהל
תיקון, כן ניתן לקבל החזר גם אם קניתם ישירות בחברה
הבנתי שחברת ישראכרט למשל מזכה את הפונים ומודיעה שתוך 10 ימים הכסף בחשבון. אני משערת שגם ויזה כאל תחזיר. בכל אופן, לא להתמהמה, לבקש החזר וגם לקנות כרטיסי טיסה חלופיים מהר לפני שהמחירים יעלו.

לאונידס

Active member
מי שקנה ישירות מחברת התעופה (כ.אשראי) כנראה יקבל החזר
מלא תוך משהו כמו שבועיים, למעט הפסד הפרשי שער, גם אם הכסף הגיע לחברת התעופה לפני חודשים.
&nbsp
מי שרכש דרך צד שלישי כמו סוכן נסיעות (פיסי או אינטרנטי), במקביל לבקשת ההחזר שיגש לבית הכנסת הקרוב למקום מגוריו ויתחיל להתפלל, יכול להיות שיקבל החזר (חלקי או מלא).
&nbsp
כך היה בפעמים הקודמות בהן חברות תעופה הגיעו לחדלות פירעון, כל הסימנים מראים שהפעם לא תהיה שונה מהפעמים הקודמות.

אספרסו2

New member
גם מי שקנה ישיר לא יקבל החזר
לא יודע מאיפה המידע המוטעה הזה שלך.

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש מה שנקרא "כשל תמורה"
אם שילמת בכרטיס אשראי ותפנה לחברת כרטיסי האשראי שלא קיבלת את התמורה עבור מה ששלמת, הם יחזירו לך את הכסף. אנשים סיפרו בפורום אחר שהם פנו לישראכרט והובטח להם שהכסף יוחזר תוך 10 ימים וגם ויזה כאל הבטיחו. החברות מודעות לענין ולכן לא מקשות על אלו שקנו כרטיסי טיסה לקבל החזר. המידע התקבל מאנשים שפנו, בינתיים לא שמעתי ההיפך. אני יודעת שחברת גרמניה אומרת שלא תחזיר את הכסף אבל אם חברת האשראי מבטיחה להחזיר אז מה זה משנה? העיקר שהכסף יוחזר.

דניאלה1311

Active member
מנהל
חוקי הגנת הצרכן בארץ שונים מגרמניה
וכאן ענין התשלום דרך כרטיס אשראי מוגן בסעיף כשל תמורה, וביטול עיסקה תוך 14 יום וכו' לכן לדעתי יש אנשים שיקבלו את כספם חזרה ללא קשר מה שנעשה בגרמניה. עקרונית הם קנו בכרטיס אשראי ישראלי מוצר גרמני ואינם כפופים לחוקים בגרמניה. מאידך, גם בארץ אם קנית רהיטים מחברה שפשטה את הרגל ואתה מנסה לקבל כספים חזרה אתה נמצא במקום האחרון כמדומני לקבל את כספך אבל אנשים משלמים לעיתים בשיקים או במזומן ואלו הם בעיקר הנפגעים. בקיצור, לגבי חברת גרמניה, אני משערת שיהיו כאלו שיקבלו את כספם ויהיו כאלו שלא, זה הכל תלוי בפלפולים המשפטיים מאחוריהם מסתתרים כל הנוכלים למיניהם.

לאונידס

Active member
מנסיון עבר בו קיבלתי החזר מלא במקרים דומים
ומקרוב משפחה שלפני יומיים יצר קשר עם חברת ישרכארט בדיוק לגבי המקרה הזה והבטיחו לו תוך 10 ימים כסף בחשבון.
&nbsp
לא יודע מאיפה המידע הנראה מוטעה שלך

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני אשלח לך לינק (אם אמצא עדיין את התשובה)
לאנשים שקיבלו החזר כבר עכשיו מישראכרט.

למעלה