קונקשן קצר במדריד

shlomo341

New member
קונקשן קצר במדריד

שלום וברכה,

יש לנו טיסה מתל אביב לשיקאגו עם קונקשן של שעה ועשרים במדריד בין הטיסות.
מתל אביב הטיסה עם אלעל, וממדריד הטיסה עם איבריה. אנחנו עדיין לא יודעים באיזה טרמינל בדיוק הטיסות.
רצינו לשאול האם שעה ועשרים הוא זמן מספיק למעבר? אנחנו עם ילד קטן (בן שנה וחצי). האם יש סיכון לאיחור של טיסת המשך \ לאיבוד של המזוודות?
נשמח לעצה בנושא זה.
תודה רבה.
שלמה.

moco10

New member
תראה, סיכון קיים, אבל הוא קטן

כמה הוא במספרים איני יודע, וכמה הקושי הסוביקטיבי שלכם לחוות פספוס גם איני יודע.
אם אתם אנשים (וכמובן בהתחשב בכך שאתם עם פעוט) שפספוס כזה יקשה עליכם מאוד את החיים ויקלקל את המצב רוח, אז תקנו כרטיס עם קונקשן ארוך יותר , שעלול גם להיות יקר יותר.
אם אתם אתם אנשים שלא לוקחים שיבושים קלים בתוכניות יותר מידי קשה, ופספוס קונקשן זה בגדר "לא נעים אך לא נורא" אז ההחלטה ברורה.

Boston Guy

New member
מתי הטיסה - באיזה חודש? והאם נופל על תקופת חפשים בישראל?

באופן כללי - שעה ועשרים בקונקשן זה די והותר.
נקודת התורפה העיקרית היא הסיכוי לאיחור ביציאה של טיסת אל על מישראל, שיכול לקצר את הזמן שישאר לכם לעשות את הקונקשן.
והסיכוי לאיחור ביציאה של טיסות אל על עולה בתקופות שבהן "עמך ישראל" בחופש ונוסע בטירוף... כי בעונות האלו אין טיסה שבה לא יהיו הנוסעים מזן ה"טורטלים" ש"שכחו את עצמם בדיוטי פרי" ועיכבו את כל הטיסה.

YosMan1

New member
הכי חשוב האם הכרטיס הוא כרטיס אחד של חברה אחת

גם קוד שריגנ זה בסדר.
אחרת אין לכם שום אחריות על הקונקשין.
בכל מקרה זה סיכון מסוים גם לאיחורים בהמראה וגם למזוודות.
תקחו איתכם בטרולי את כל מה שאתם צריכים ל 48 השעות הראשונות - בעיקר כמובן לילד ככה שגם אם המזוודות יתעכבו לא תהיו בצרות.
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
שעה ועשרים זה ממש לחוץ
אנני מכירה את השדה במדריד לכן אין לי מושג האם עליך לעבור בין טרמינלים ועד כמה המעבר נוח וקצר או ארוך ומייגע. אישית הפסדתי עכשיו לאחרונה שני קונקשנים גם בהלוך וגם בחזור בארה"ב, פעם בגלל תורי ההגירה ופעם כי המטוס שאיתו עמדתי לטוס איחר וכך הפסדתי את הקונקשן הבא. זה בדרך כלל לא אסון גדול אלא אם אין טיסה נוספת באותו יום ולאותו יעד וצריך לישון ליד השדה או שהזמנתם נניח מלון ורכב לאותו יום ולא תספיקו לקחת את הרכב ולהודיע למלון. זה סטרס בכל מקרה ולכם יש עוד ילד קטנטן שעלול מאד להתבאס מטלטולים מיותרים.
בקיצור אם, כפי שכתב מישהו מעלי, אתם אנשים שלווים וקצת סטרס לא מפריע לכם, לכו על הקונקשן הקצר הזה. לי כבר היום קונקשנים יותר קצרים בפרנקפורט למשל 45 דקות קונקשן לטיסה לארה"ב וגם בציריך ולא היתה כל בעיה.

arieciub

New member
שדה התעופה בראחס במדריד הוא גדול מאוד ולפעמים צריך להתנייע

ברכבת פנימית בין טרמינלים.
כשהייתי שם נתקעה הרכבת ולא הגיע והעבירו אותנו לצד אחר כך שלקח המון זמן.
לדעתי זמן קצר מידי בין קונקשינים.

shlomo341

New member
תודה רבה לכולם

לאחר חיפוש בSkyScanner איתרנו טיסה מוקדמת יותר של איבריה שמגיעה עשרים דקות מוקדם יותר ומאפשרת קונקשן מרווח יותר של שעה וארבעים. בנוסף שני הטיסות הם של איבריה כך שאני מניח שזה עדיף כך. תודה.

מ א1

New member
לדעתי גם שעה ו 40 זה קצר מדי

שדה"ת במדריד ענק ואין לכם אפשרות לדעת איפה יהיה העיכוב שיתקע אתכם. אם אפשרי, הייתי משנה לטיסות עם קונקשיין של שעתיים +...למה להיות לחוצים? בפרט שנוסעים עם פעוט. גם לאנשים הכי easy going עדיף להיות בפחות לחץ

לאונידס

Active member
בהחלט שיפרת, אבל בהרכב שלכם לדעתי גם שעה וארבעים גבולי

אם תפספסו את הטיסה איבריה כנראה יעלו אתכם לבאה, אבל:
1. השאלה מתי הבאה, יכול להיות שבהפרש זמן מאוד גדול. תברר אם לא אפילו למחרת.
2. קח בחשבון שכל סידורי ההושבה בטלים, זאת אומרת שיש סיכוי לא רע שלא תשבו יחד.

RonspotNL

New member
זה די לחוץ

בעיקר כשמדובר בילד קטן בנוסף אני לא הייתי מזמין גם טיסה עם שתי חברות נפרדות ככה שאם אתה מזמין מחברה אחת שתי טיסות ואחת הטיסות באיחור אתה מקבל או כרטיס לטיסה הבאה האפשרית אם יש מקום או לילה ואז טיסה חלופית ביום שלאחרי במקרה שלך האחריות היא שלך ושלך בלבד

xfwind

New member
נדמה לי שאלעל בטרמינל 4 T

חפשו בטיסות יוצאות באתר השדה טיסות איבריה דומות לשיקאגו ותראו מאיזה טרמינל. ממבט חטוף שהעפתי בגוגל ראיתי טיסת איבריה לשיקאגו יוצאת מטרמינל 4. אם זה המצב עבורכם אז אין בעיה.

אם יוצאות מטרמינל1/2/3 אז צריך לנסוע בשאטל... עניין של 10 דקות + 10 דקות המתנה. גבולי.

liat1271

New member
אם חברת התעופה נותנת את האפשרות הזו

בד"כ זה אפשרי, לפעמים צריך לרוץ, אם יש עיכובים. ובד"כ כשטסים טיסת המשך מחוץ לאירופה, נשארים באותו טרמינל.

תומלול

New member
לפי מה שאמרו לי- חברות התעופה חייבות לתת שעה ו- 5 דק' קונקשן

השאלה: האם זה מספיק?
לנו הציעו כזה דבר בטיסה לקנדה עם קונקשן של שעה בשדה התעופה בטורונטו.
רק מה שלא מספרים לך, זה שצריך לעבור משדה התעופה הבינלאומי לזה המקומי (כי 5 שעות טיסה בתוך קנדה נחשב מקומי...) וזה אומר שצריך לרוץ על פני איזה 500 GATES.
עשינו את זה פעם אחת, לפני הרבה שנים, כשהטיסה של אייר קנדה איחרה להמריא וזמן הקונקשן התקצר ל- 40 דקות. זה היה ממש טירוף ולכן כשמציעים לי כזה דבר, אני מיד אומרת: לא. תודה.

למעלה