שבוע בפילדלפיה ארה"ב בתחילת אפריל

גברת ע

New member
city of brotherly love

כלכך אהבתי את פילדלפיה והאווירה.
&nbsp
בפילדלפיה עצמה יש כל מיני דברים נחמדים לעשות.
&nbsp
להסתובב באזור הMALL - זה לא קניון אלא אזור היסטורי עם כל מיני נקודות עניין, פעמון החירות שם (מהסרט אוצר לאומי עם ניקולס קייג).
BROAD STREET רחוב מדליק עם חנויות ואווירה מגניבה, לא רחוק משם יש מעין מוזיאון מוזיאק מגניב שווה לפחות מבחוץ לראות
לאכול פילי ציזסטייק ופיצה פרייס
(כי חייב גם אוכל חח)
גן החיות בפילדלפיה די גדול ומרשים.
אפשר לנסוע לאקווריום , זה אומנם בניו גרסי אבל מהקצה של רחוב ברוד יש מעבורת של כמה דקות לצד השני לניו גרסי ומשם כמה דקות הליכה.
לא יודעת מתי באפריל אתם הולכים, אבל בדרך כלל באפריל זה פתיחת עונת הבייסבול, שווה אולי לנסות לתפוס משחק של הפיליס בשביל לספוג אוירה.
הופעות אפשר לפעמים בפילדלפיה לראות, יש אולם גדול לא רחוק מהמגרשים.
כמובן המדרגות של רוקי שהוא רץ עליהם ואפשר גם להכנס למוזיאון ואחכ ללכת על הנהר ולעשות פיקניק אם יש יום יפה.
סיור בכלא של פילדלפיה
גני לונגווד
&nbsp
מחוץ לפילדלפיה יש את הרשי ואזור ההיימיש
אתם יכולים לעשות קפיצה קצרה לאטלנטיק סיטי בין אם להשאר לילה ובין אם לא.
במלון בורגטה יש להם מועדונים ופאבים ממש באזור הקזינו, לפעמים בגיפסי בר יש שם הופעות של להקות קאברים
בפילדלפיה עצמה FILED HOUSE ממש במרכז העיר ליד המרקט נחמד
&nbsp

u r i el

New member
תודה רבה.

מכל התגובות עד כה אני מבין שפילדלפיה איננה יעד מובחר לגיחות כוכב בטווח של שעתיים שלוש, חוץ מניו-יורק. במובן זה היא כל כך שונה מעשרות ערים אירופאיות שכן מתאימות לסוג כזה של תיור - וחבל, אבל אין לי ברירה כי אנחנו חייבים להיות שם, זו לא בחירה שרירותית.

גברת ע

New member
לא יודעת אם מתאים או לא

כן יודעת שפילי היא אחלה עיר לדעתי.
&nbsp
כשגרתי שם נסעתי לכל מיני מקומות ולא עם רכב בהכרח.
&nbsp
ניו יורק זה כ 2-3 שעות נסיעה
וושינגטון גם סביב ה3 שעות
בולטימור כשעתיים
הרשי/אזור האמיש כשעתיים
&nbsp
יצא לי לנסוע לניו יורק ברכבת (לא בהאמטרק אלא ברכבת מניו גרסי שהיא זולה יותר) בפעם אחרת גם באוטובוס ולחזור באותו היום בערב חזרה לפילי
אומנם כשטיילתי בבולטימור ובוושינגטון נשארתי לילה/שתיים, אבל יצא לי לנסוע למסיבות שהיו בבולטימור ובארלינגטון (ממש ליד וושינגטון) ולחזור מיד אח"כ חזרה, אתה יכול להחנות את הרכב באחד הקניונים שמחוץ ל DC ולקחת אוטובוס או מונית למרכז של כל האתרים ב DC להסתובב מה שעות ואז לחזור.
הרשי נסעתי לפארק ולשוקולד וחזרתי באותו היום.
&nbsp
הדברים האלו אפשריים עם רכב ועם תחבורה ציבורית, אבל אם יש לך אופציה לישון לילה אחד או שניים באזורים שמעניינים אותך ותרצה להשקיע אז כדאי.
&nbsp
&nbsp
נראה לי שבמקום להנות ולמצות מה שאפשר, אתה עסוק בכמה זה לא מקום טוב, כמה העצות ומה שמענין או לא מענין אחרים לא טוב וכדומה וחבל...
אם היו אומרים לי את עכשיו נוסעת לפילדלפיה ונשארת ש X זמן ומשם תעשי את הטיולים שלך, הייתי קופצצת משמחה וכבר מכינה לוז של לאן אני הולכת איפה אני אוכל, איזו הצגה אני אלך ועוד ועוד ועוד.

u r i el

New member
כנראה שלא הייתי מובן לך.

אני מגיע לפילדלפיה כי אני חייב להיות שם ודווקא שם ל-10 ימים. חלק מהזמן אהיה עסוק וביתרת הזמן חופשי. ברור לי שזו אפשרות לנסוע לניו-יורק וושיטנגטון, לבקר בהצגות, מופעים, חנויות ומוזיאונים למרות שאת כל אלה ניתן למצוא גם בפילדלפיה עצמה.
אני לא חושב שפילדלפיה היא יעד תיירותי למי שמעוניין בגיחות כוכב. לזה התכוונתי וזה מה שכתבתי לעיל. ממילא אין כיום טיסות ישירות לשם ומי שטס כדי לראות את ארה"ב יתמקם קודם כל בניו יורק ולא ימשיך דווקא לפילדלפיה.

גברת ע

New member
כי אנשים מכירים את ניו יורק העיר ולא כי בהכרח זה המקום הנוח

ביותר.
&nbsp
כששואלים מישהו על ארה"ב ישר חושבים על NYC.
&nbsp
למה אתה צריך טיסה מפלדלפיה לניו יורק העיר כשזה ברכבת או ברכב כשעתיים? כל ההתעסקות שסביב הטיסות ייקח יותר זמן, כנל לגבי וושינגטון ואזורים אחרים.
&nbsp
ואני הבנתי בדיוק מה התכוונת פשוט שוב אני חוזרת נראה שאתה מתעסק הרבה בלמה לא מתאים ומה לא בסדר (גם מתגובות לאנשים אחרים) במקום פשוט לקחת את המצב שיש לך שלדעתך הוא לא אידיאלי ולמקסם אותו.
פילדלפיה היא עיר מקסימה ואזור תיירותי עשיר גם בתוך העיר וגם בחוץ
&nbsp

° זואי °

New member
הדברים שהכי אהבתי באחד הביקורים שלנו בפילדלפיה

הגנים הבוטניים
גן הפסלים
בעלי מאוד אהב את הביקור באוניה שליד האקווריום בני ג'רזי (שזה מיד מעבר לגשר מפילדלפיה) (אני מסבירה את המיקום כי שכחתי את השם)
&nbsp

למעלה