דרכון ביומטרי

Jupiter30

New member
דרכון ביומטרי

היה לי דרכון רגיל אבל הוא אבד ואני נאלץ להוציא דרכון ביומטרי.. האם כדאי ל 5 שנים כדי לא לשמור טביעות אצבעות במאגר?

סתם מבקרת

Active member
מה כדאי לך רק אתה יכול להחליט. לי היה כדאי להוציא דרכון

ל5 שנים כדי לא לתת טביעת אצבעות למאגר.
לבעלי לא היה איכפת לתת את טביעת האצבעות למאגר והוציא דרכון ל10 שנים (למרות שהיה לו דרכון לא ביומטרי די חדש אבל ללא אפשרות להנפיק כרטיס כף יד).
זה עוזר לך להחליט מה כדאי לך?

לאונידס

Active member
אין מצב שאני אשאיר את טביעת האצבע שלי במאגר הביומטרי

מבקר המדינה ובית המשפט העליון של מדינת ישראל + מידע שמפורסם ברשת שכנעו אותי

YosMan1

New member
מסכים איתך בעיקרון אבל זה קרב קצת אבוד, הטביעות אצבעות שלך

כבר פזורות בכל העולם, בארה"ב ועוד מדינות שכדי להכנס אליהם אתה חייב לתת את טביעות האצבעות שלך.
&nbsp

לאונידס

Active member
ממש לא קרב אבוד כי יש הבדל גדול בין המאגר האמריקאי לישראלי

לפי מה שהבנתי מהרשת:
בעולם הנאור כשלוקחים ממך טביעת אצבע, במאגר האמריקאי או אפילו הטלפון הסלולרי שלך, הם לא שומרים עותק של טביעת האצבע.
כשקוראים את טביעת האצבע מחוללים עליה איזשהו אלגוריתם חד כיווני ושומרים את התוצאה במאגר המידע.
האלגוריתם הוא חד כיווני, אי אפשר לשחזר ממנו את טביעת האצבע המקורית.
האלגוריתם יחודי לכל מאגר, זאת אומרת שלמשל רק רשויות ההגירה האמריקאיות יכולות להשוות לצורך זיהוי את הקובץ שיש להם במאגר לטביעת האצבע שלך. אם מישהו אחר ישיג באיזושהי דרך את הקובץ של רשויות ההגירה אין לו שום שימוש.
&nbsp
היחודיות הראשונה של המאגר הישראלי שהוא שומר את טביעת האצבע עצמה.
זאת אומרת שכשמישהו ישיג את הקובץ של טביעת האצבע שלך (ובישראל הוכח שהמאגרים של משרד הפנים תמיד זולגים) הוא יכול להשתמש בה לכל מה שהוא ירצה.
מכיוון שכמו שאמרת טביעת האצבע הופכת לאמצעי זיהוי בגופים רשמיים של מדינת ישראל כמו משרד הפנים, בגישה שלך לחשבון הבנק, לתיק שלך בקופ"ח וכו' מי שהשיג את טביעת האצבע שלך יוכל להתחזות לך בקלות, למקור את הדירה שלך, לרוקן לך את קופת הפנסיה, להכנס לתיק הרפואי שלך, לעשות פעולות בחשבון העו"ש שלך וכו'.
בניגוד לדליפת פרטי כרטיס אשראי, כשאפשר פשוט להחליף כרטיס, להחליף אצבעות תהיה לך בעיה.
&nbsp
קיימות עוד בעיות אבטחה יחודיות למדינת ישראל, למשל בבדיקה (שפורסמה בתקשורת) הסתבר שבניגוד לרשויות נורמליות בהן אם מי משלטונות החוק רוצה לבצע בדיקה מול המאגר הוא תמיד חייב לגשת אליו בכל פעם מחדש, כל בדיקה של אדם נעשית מול המאגר עצמן.
בבדיקה בישראל נמצא שעובדים ממשרד הפנים הורידו עותקים של המאגר למחשבים האישיים שלהם. צריך רק עובד רשלן או עם כוונות רעות ו _disk on key וחמש דקות כדי להדליף את כל המאגר, שכולל כמו שהוסבר עותק של טביעת האצבע עצמה.
&nbsp
יש עוד ערימות של בעיות אבל אלו הספיקו לי כדי להחליט שאין מצב שאני אפקיר בצורה כזו את טביעות האצבע שלי.
&nbsp

moco10

New member
בנוסף לייחוד השלילי של המאגר הישראלי, זה שיש מידע פרטי עליך

במקום מסוים, זה לא אומר שאין משמעות אם תיתן אותו במקום נוסף.
אם נתת את מפתח ביתך לאדם מסוים, זה לא אומר שמעתה אין סיבה לא לתת אותו לאנשים נוספים. זה נכון גם אם אתה סומך על האנשים הנ"ל באותה מידה, ובוודאי שזה נכון אם מדובר על לתת את המפתח לאדם שאתה סומך עליו פחות מעל הראשון.

SupermanZW

Well-known member
כן, עשה כל שביכולתך כדי לא לשמור טביעות במאגר

למעלה