שבוע בפילדלפיה ארה"ב בתחילת אפריל

u r i el

New member
שבוע בפילדלפיה ארה"ב בתחילת אפריל

זוג ללא ילדים.
אשמח להמלצה לטיול "חובה" לא רחוק מדי מפילדלפיה( כשעתיים נסיעה +- ), אפשרי ברכב או ברכבת וכיוצ"ב. הכל הולך ( כמעט ....
) : אורבני, טבע, לא מוזיאון ( כי יש בפילדלפיה ) אפשרי מיוזקל בניו-יורק אם יש המלצה למשהו מיוחד .... ועוד ועוד והעיקר שיהיה שונה מחוויה דומה בארץ, ולכן גם שווה את המאמץ.

תודות.

moco10

New member
יש לך את ניו יורק כשעתיים לכיוון אחד ווושינגטון

כשעתיים לכיוון השני. בכל עיר אפשר לבלות שבוע (לגבי ניו יורק זה היה אנדרסטייטמנט), כך שהעיניין פה הוא לא איך למצוא טיול חובה, אלא על מה לוותר מכל כך הרבה אפשרויות.

לאונידס

Active member
לא מובן, אתה רוצה ללון בפילדלפיה וכל יום לנסוע למרחק שעתיים?

זאת אומרת 4 שעות הלוך חזור כל יום נטו? (ברוטו כמובן יותר)
או שאתה שואל איפה לבלות שבוע?
&nbsp

u r i el

New member
בסיס "הקבע" יהיה פילדלפיה

אבל השאלה היא לגבי טיולי כוכב אם יש אטרקציות תיירותיות במרחק כזה מפילדלפיה, כלומר נוסעים בבוקר וחוזרים בערב ... או במקרה שזה מחייב, להישאר מחוץ פילדלפיה לילה אחד או שניים גג. שעתיים נסיעה זה לא ממש מילולי, יכול גם להיות מעט יותר ובמיוחד אם הכוונה להישאר ללון.

לאונידס

Active member
רכבת מפלדלפיה לתחנת יוניון בוושינגטון לוקחת בערך שעתיים

לכיוון.
ברכב בפילדלפיה אתה יכול לנסוע לראות אמיש והרשי, קרוב יותר.

אני לא הייתי מבזבז כל יום 5 שעות על נסיעות, אבל רצונך כבודך

RonspotNL

New member
אבל גם ב5 שעות האלה אפשר להכיר את האזור בצורה אחרת

אם זה ברכבת או מטרו אוטובוס או רכב זו גם דרך להכיר איזור זו חוויה שלעצמה גם כן במקום חדש או תיירותי

לאונידס

Active member
ברכבת לטעמי הנוף מכוער בצורה בלתי רגילה, אין מה לראות

גם בדרך ל DC ועוד יותר בדרך ל NY.
&nbsp
כנראה שלשואל יש איזושהי סיבה שהוא לא פירט אותה להשתמש בפילדלפיה כמקום לינה לטיול כוכב,
אני ממליץ לו לשקול את הסיבה למול בזבוז שליש עד חצי מכל יום טיול בנסיעות (שאגב גם הן עולות כסף)
ושיחליט מה שיחליט
&nbsp

RonspotNL

New member
זה לטעמך

כל אחד ואחת חווים טיול באופן אחר אצל האחד או האחת נסיעות בתחבורה ציבורית או רכב מאוד חשובות כי זו היכרות אחרת עם המקומיים והמקום אחרים מתעניינים בערים עצמן חלק מתעניינים בכפרים ציוריים חלק רוצים בטיול במזג אוויר חורפי אצל אחרים יש רצון יותר לטייל במזג אויר חם יותר אצל חלק יש תקציב גדול אצל אחרים לא חלק אוהבים מוזיאונים( ובזבוז זמן בתורים ארוכים) שהכניסה אליהם בתשלום אצל אחרים יש רצונות אחרים מה שמתאים לך לא בהכרח מתאים לאחר או לאחרת ...

לאונידס

Active member
עשית פעם את הנסיעה הזו? ראית כפרים ציוריים?

נראה ציורי כמו החצרות האחוריות של המוסכים באזור התעשיה של לוד, וזה במקומות מיושבים,
ונכון, לטעמי החצרות האחוריות של המוסכים בלוד לא ממש מעניינות,
&nbsp
מה שמתאים לי לא מתאים לאחרים? צודק, בטח שנכון. אז מה המסקנה? מה ההמלצה שלך? שאני אמליץ על מה שלא מוצא חן בעיני?
אני יכול להמליץ רק לפי הטעם שלי ואני לוקח בחשבון שלא שמעתי על סיורי תיירים שיוצאים לשם, במשלן הדרך הזו לא מוגדרת דרך נופית ירוקה, כך שהטעם שלי לא יוצא דופן.

RonspotNL

New member
שוב זה עניין של טעם

אני לא עשיתי את הנסיעה הזו אז אני לא יכול לדעת ייתכן שתמצא חן בעיניי כשאעשה אותה מתישהוא וייתכן ולא אני צריך לעשות אותה בשביל לחוות דעה עלייה אגב כשאני מטייל אני מעדיף להגיע למקומות שלא ממש מתויירים דווקא ככה אתה מכיר את המקומיים והמקומות בצורה אחרת ויותר " נכונה" לטעמי כי ככה אתה רואה את חיי היום יום כמו שהם ואיך שהמקומיים חיים אותם

לאונידס

Active member
מה לדעתך הטעם בהתיעצות אם האנשים לא יכולים לתרום מנסיונם

אין מצב שהחוויה היא אוביקטיבית, אז לנסיון ולחוויה האישית של מי שהיה וביקר אין משקל?
אם מישהו שואל אחרים כנראה שהוא כן מייחס חשיבות לחוויה של אחרים.

RonspotNL

New member
התייעצות תמיד עוזרת

וחוויות של אחרים תמיד עוזרות לקבל החלטה אבל ניסיון הוא דבר אישי תמיד יכול להיווצר מצב שבו המלצה לא תואמת לחוויה האישית בסופו של דבר זה מאוד תלוי צריך לקחת הכל בחשבון כשמדברים על טיול וחופשה

u r i el

New member
לא התכוונתי לבזבז כל יום 5 שעות על נסיעה.

סוף סוף יש לי מה לעשות וגם לראות בפילדלפיה. זה לא מקרי שאני מגיע לפילדלפיה דווקא.

לאונידס

Active member
אתה יכול לצאת מוקדם מאוד בבוקר לוושינגטון ולחזור מאוחר בלילה

למרות שלדעתי כדאי שתשאר שם לילה ותבלה בעיר יומיים מלאים.
בניו יורק אפשר לבלות שבועות על שבועות. אם הטיסה שלך מ/אל ארה"ב נוחתת בניו יורק אולי כדאי שתשלב עם הטיסה ותחסוך לך את ההלוך חזור לפילי.
אם אתה כבר בפנסילבניה אתה יכול לקחת רכב ולראות את האמיש ולבקר באמיש (אם מתאים לטעם שלך)
ואכן לכל מי שמתעניין בהסטוריה אמריקאית פילי מאוד מעניינת
&nbsp

moco10

New member
מצטער, "פירוט" פה יהיה לכתוב את כל נקודות העיניין

בניו יורק ובוושינגטון. זה לא מעשי ובוודאי לא ביכולתי.
יעזור אם תכתוב אם היית בניו יורק ו/או וושינגטון בעבר ועל כמה גיחות יומיות כאלו מדובר.
לדוגמא, אם מדובר בגיחה יומית אחת ועוד לא היית באף אחד מהמקומות, אז פשוט היית אומר לך לנסוע לניו יורק להסתובבות רגלית בדאונטאון ומידטאון ואם מ"א יפה, לקחת את ההפלגה שמקיפה את מנהטן.

u r i el

New member
כפי שכתבתי בהודעה הפותחת

מדובר בשבוע ימים בלבד והכוונה היא לצאת מפילדלפיה פעם או פעמיים וזהו. הפלגה שמקיפה את מנהטן זו אפשרות.

moco10

New member
אם אני מבין נכון שזו פעם ראשונה בערים הללו

אז אם יש לך אחת או שתי גיחות, את שתיהן הייתי עושה לניו יורק (וכמו שנאמר, אם אפשר לקמבן חיסכון בנסיעות פילי-ניו יורק, אז כדאי).
מה לעשות בניו יורק יום או יומיים?
- כאמור, הפלגה של שעתיים סביב מנהטן , בתנאי שמ"א יפה.
- הסתובבות רגלית בדאונטאון.
- הסתובבות רגלית במידטאון + עלייה (גם תלוי במ"א) על אחד המגדלים. ממצליץ על top of the rock ברוקפלר סנטר.
- טיימס סקוור, עדיף בשעות החשיכה.

למעלה