אל על תגבה כסף על מזוודות גם בטיסות למזרח הרחוק ואפריקה

YosMan1

New member
אל על תגבה כסף על מזוודות גם בטיסות למזרח הרחוק ואפריקה

החברה הודיעה כי תרחיב את מודל רכישת הכרטיסים החדש שלה גם ליעדי המזרח הרחוק ואפריקה ■ כרטיס Lite יאפשר טיסה עם כבודת יד אישית בלבד, בעוד שכרטיסי Classic ו-Flex יתירו מגוון אפשרויות רחב יותר ■ המרוויחים: אלו שיחליטו לטוס ללא כבודה - גם ליעדים מרוחקים
https://www.themarker.com/consumer/tourism/.premium-1.6785970

YosMan1

New member
שימו לב שכרטיס קלאסיק כולל בחירת מושב רק בשורות האחרונות

ביתי טסה לאחרונה לאירופה עם אל על והזמינה כרטיס קלאסיק בעיקר בגלל המזוודה.
הכרטיס כולל אפשרות בחירת מושב מראש ללא מושבים מועדפים.
להפתעתי גיליתי שרוב מושבי המטוס הגדרו כ"מועדפים" ולמרות שהיו שפע של מקומות פנויים האתר נתן לה להזמין ללא תוספת תשלום רק בערך ב 10 השורות האחרונות של המטוס.
כל שאר המושבים (הרגילים לחלוטין) היו בתוספת תשלום.

michal@gal

Active member
מנהל
זה היה כך גם לפני השינוי

גם לפני שנה כשרכשנו כרטיסים באל על הושבה בחינם הייתה רק בשורות אחרונות.

YosMan1

New member
זה ממש לא אותו הדבר, עכשיו את קונה כרטיס יותר יקר שכולל

הושבה למעט מושבים מועדפים ולאחרונה עקב התלונות ראיתי שהוסיפו את המונח "קדמיים".
פתאום כל המטוס נהיה כרטיסים מועדפים וקידמיים.
זה ממש מטעה, כי 70 אחוז מהמטוס הפך פתאום למועדף וקידמי.
היו צריכים לכתוב שזה כולל רק הושבה בשורות האחרונות.
בניגוד לחברות אחרות הם גם לא מגלים לך איזה שורות נחשבות קידמייות.
תסתכלי כאן במפות הושבה באתר של אל על, אין זכר למונח מושבים קידמיים:
https://www.elal.com/SiteCollectionImages/ELAL_planes/SeatingMap/737-800-General/737-800-HE.jpg

michal@gal

Active member
מנהל
אני לא יודעת מתי טסתה איתם לאחרונה

אבל ככה היה בדיוק. הכרטיס כלל הושבה, אבל אפשר היה לבחור רק בשורות אחרונות וכל האחרות היו בתוספת תשלום.
בטיסה חזרה כבר לא היו מקומות פנויים בשורות החינמיות אז לא יכולנו לבחור הושבה מראש.
&nbsp
זה לא מופיע במפות ההושבה, אבל ברגע שניסינו לבחור מקומות ישיבה, ישר קפץ הצורך בתשלום בשורות יותר קדמיות.

סתם מבקרת

Active member
טסתי לברצלונה, הזמנתי כרטיסים לייט למרות שהיה לנו צורך

במזוודה אחת אבל לא רציתי להזמין קלאסיק כי הושבה פחות הטרידה אותי. אח"כ הוספתי לכרטיס אחד מזוודה לשני הכיוונים ובזה נפתרה הבעיה. אכן בחירת מושבים היתה בערך משורה 50 או 55 אבל זה ממש לא הפריע משום שיכולנו לבחור לשבת יחד.
לא ממש זוכרת אבל למיטב זכרוני קלאסיק היה יקר יותר מלייט + תוספת מזוודה.

YosMan1

New member
כנראה שזה הדבר הכדאי לעשות, שימי לב רק שכרטיס לייט הוא

נונרפאנדבל ובכרטיס קלאסיק יש אמנם קנס משמעותי אבל מקבלים החזר חלקי אם מבטלים.

סביון1

New member
איך יכולתם לבחור לשבת יחד?

אנחנו בדיוק הזמנו כרטיסים מאלעל לברצלונה. חשבנו לעשות כמוך - להזמין כרטיסי לייט ואח"כ להוסיף מזוודות. אבל בגלל שטסים עם הילדים, חשוב לנו לשבת יחד או לפחות בזוגות כדי שהילדים לא ישארו לבד. ולכן הזמנו כרטיסי קלאסיק. לא ידעתי שאפשר לבחור לשבת יחד. איך עושים זאת?

סתם מבקרת

Active member
כשעושים און ליין צ'ק אין. ראיתי שהוקצו לנו מקומות, שתיים

ביחד והשלישית שורה לפני. יש אפשרות לשנות מקום ישיבה וזה מה שעשיתי. שיניתי את המקום הבודד לשלישי בשלישיה.
בהלוך קיבלנו שלושה מושבים, כל אחת במעבר. שתיים משני צידי המעבר, באותה שורה והשלישית במעבר שורה לפני. בעלי שכנע אותי שמעבר זה עדיף אבל הבנות לא היו מרוצות לכן בחזור שיניתי וישבנו בשלישיה.
אם עושים את הצ'ק אין מוקדם יש מקומות פנויים לבחור מהם.
אגב, לדעתי לא מפרידים בין הורים וילדים בעיקר ילדים קטנים. מי יקח אחריות להושיב ילדים קטנים בנפרד מהוריהם? חוץ מזה, בכרטיסים שנרכשו באותה הזמנה מושיבים קרוב אחד לשני.
באוקטובר חזרנו בטיסה שהקונקשיין שלה היה מברצלונה של אל על. באון ליין צ'ק אין קיבלנו מושבים באותה שורה לטיסה הראשונה ושמושבים בשורות שונות לטיסה השניה. מאחר וטסתי עם בעלי והוא עשה את הצ'ק אין אין לי מושג מה היו האפשרויות. כנראה לא היו. אבל בגייט בברצלונה, כשבעלי ניגש לברר למה לא יושבים יחד אמרו לו שזו טעות והמקומות שרשומים באישור הם בכלל לא אלו שאנחנו באמת יושבים בהם - ההושבה היתה יחד. אל על - למה אפשר לצפות?

סביון1

New member
תודה. נלמד לפעם הבאה

אגב, טסתם בעונה צפופה? בסוכות או משהו כזה? אני משערת שכאשר התפוסה מלאה קשה להם יותר לתמרן עם המושבים. הילדים שלי אמנם עדיין צעירים אבל לא ממש קטנים (בני 13—15). יתכן שבגיל הזה כבר לא מתאמצים 'להצמיד' מושבים אם צפוף בטיסה. הילדים יכולים להסתדר לבד במטוס, בטח בטיסת אלעל, אבל אני מעדיפה שלא. לכי תדעי ליד מי יושיבו אותם..

סתם מבקרת

Active member
טסנו לפני שבועיים, ממש לא עונה צפופה. לשמחתי,

אנחנו סיימנו מזמן עם הצורך לטוס בעונות הצפופות.
גם הבנות שלי כבר מזמן לא ילדות קטנות (אחת מהן אמא בעצמה) ובכל זאת הושיבו קרוב וגם כשבעלי ואני טסים יחד מושיבים אותנו צמוד.
אבל, למרות שזו לא העונה הצפופה המטוס היה מלא לגמרי בשני הכיוונים.
אגב, לנסיעה האחרונה שלנו הצטרפה בת משפחה שרכשה כרטיס מאוחר יותר. היא לא קיבלה הקצאת מקום בצ'ק אין שעשתה און ליין ובמקום, הוצגה לה הודעה שהקצאת מקום תקבל בהתיצבות בשדה התעופה.
בחזור, בשורה לפנינו ישב אבא עם ילדון והאמא ישבה באותה שורה מעבר למעבר. אז דואגים להושיב קרוב וכנראה באמת משאירים בודדים להקצאת מקום בסוף כדי להצמיד כמה שיותר משפחות.

סביון1

New member

michal@gal

Active member
מנהל
טסנו בסוכות האחרון

לא הזמנו מקומות מראש.
הושיבו אותנו יחד.

למעלה