מחפש המלצות ל-3 ימים בניו אורלינס

amirline

New member
מחפש המלצות ל-3 ימים בניו אורלינס

לקחנו מלון ברובע הצרפתי...
מחפש איזורים מגניבים לטייל ברגל, מועדוני ג׳אז מומלצים , מסעדות וכל המלצה שווה.

תודה.

guinness76

New member
מה שאני עשיתי .

ניו אורלינס המתויירת היא יחסית קטנהיש שדרה ענקית אחת רחבה שמפרידה בין "העיר העתיקה" לרובע העסקי פחות מתוייר מן הסתם.

התחב"צ בעיר - אוטובסים וחשמליות יעילות אמריקאי טיפוסי בלי תחתית - גוגל מאפס חובה.

יש אין סוף בתי קפה כאלה ואחרים ברובע הצרפתי "העיר העתיקה" אבל אחד משמעותי מכולם נמצא ממש במרכז שכחתי כרגע את השם אבל אי אפשר לפספס התור עצום מגישים סוג של סופגניה מופצצת באבקת סוכר\ סוכר .( תכף נחזור אליו) עם קפה בינוני . כיכר מרכזית על המיסיסיפי ממש מול הכיכר .

רצוי לעשות שיט בנהר על אחת המעבורות מגיעים בין היתר לנקודת פריקת סוכר וניתן להריח את הריח של הכרמל מהעיבוד של הסוכר בשיט .

צריך לזכור שזו אחת הערים שספגו את קטרינה בצורה קשה ויש אזורים בעיר מחוץ לאזור המתוייר שהם מפחידים ! ממש !! ( גוגל מאפס חילץ אותי ממקומות שם ...).

כדאי לעשות נסיעה ארוכה על אחת מהחשמליות שעוברת דרך הרובע העסקי לדעתי חשמלית מס' 7 עושה את הנסיעה הזו .

רצוי לעשות סיור לביצות באזור ולראות את התנינים , מאכילים אותם מרשמלו.

אפשר לעבור את הנהר מגדה אחת - הרובע הצרפתי לצד השני הלא תיירותי על מעבורת במחיר מצחיק ולחזור ליד הרציף כשיורדים יש את פסלו של לואי ארמסטרונג.
פארק לואי ארמסטרונג נחמד להסתובב בכלל לואי נמצא בכל מיני פינות בעיר.
ג'אז יש בכיכר העיר נגנים קבועים מועדונים בעיר העתיקה מן הסתם.

יש להם שם גם נטייה לטבסקו משום מה יש אפילו שוקולד חריף טבסקו ואני מצאתי דוכנים שמוכרים לנוי טבסקו ירוק בבקבוקונים קטנים .

מודה ומתוודה אם הייתי צריך לבחור שוב ... אולי הייתי הולך על משהו אחר כי ארה"ב כ"כ מלאה . בעיני לפחות ניו אורלינס מדורגת קצת נמוך אני פחות אהבתי.

amirline

New member
אהיה בדאלאס בנסיעת עבודה, חשבתי לבקר בניו אורלינס אם כבר

אני באיזור...

moco10

New member
לדעתי בצדק

הייתי בנסיעת עבודה שהארכתי ומאוד נהנתי.
כמה עיצות נוספות:

חיי לילה : למוזיקה חיה הכי שווה צא מהרובה הצרפתי התיירותי יותר ולך ל Frenchmen Street . אפשר גם ברגל מהרובע הצרפתי, לא רחוק משם.

עוד שכונה מענינת, שונה לחלוטין מהרובע הצרפתי: Garden District . וילות מרשימות עם עצי מגנוליה. זה היה האזור האמריקני (האנגלו) החדש של העיר (בתקופה שהצרפתי עדיין היה מאוכלס בדברי צרפתית). כיום זו שכונת יוקרה. יש שם גם בית קברות היסטורי מעניין. מגיעים בחשמלית לאורך St. Charles Ave

-לקחתי סיור חצי יום מודרך באוטובוס לביצות ואליגטורים וגם לפלנטיישן עם מגורי עבדים וכו. מעניין. גם מעניין לצאת מהעיר ולראות איך היא כולה מתחת לסכרים ומסביב הכל ביצות.

אוכל - בעיניין הסופגנייה (Beignet). צריך לטעום כי זה אחד הסמלים, אבל להסתפק באחת קטנה. זו מכת סוכר קטלנית.
כמובן לאכול משאר מטעמי הקייג'ן והקראולי שמוגשים בכל מסעדה.

amirline

New member
את הסיור המודרך מהיכן אני לוקח ? ,הגיוני

הגיוני שבמלון אפשר יהיה לסגור סיור כזה ?
&nbsp
לצאת מהעיר באופן עצמאי או שגם עדיף סיור מודרך ?

moco10

New member
חיפשתי בגוגל, עלו כמה חברות עם הצעות טורים ובחרתי

לצערי, איני זוכר את שם החברה.
הזמנתי בטלפון או באינטרנט, גם לא זוכר, והאוטובוס יצא מנקודה מרכזית, ליד איפה שההפלגות יוצאות.
סביר שבמלון גם יהיו ברושורים עם הצעות, ואם השירות טוב, גם יוכלו לעזור בהזמנה (לא שזה מעבר לשיחת טלפון).

לא בטוח שהבנתי את השאלה האחרונה. הסיור שדיברתי אליו היה אל מחוץ לעיר.
אני לא נוהג לרוב לקחת כאלה סיורים אלא אם כן, כמו שהיה במקרה הזה, אין לי הרבה זמן. במקרה הזה זה פשוט היה נוח והתאים לחצי יום שהיה לי פנוי בלי שאצטרך להשקיע זמן בלימוד לאו כדאי לנסוע, תכנון ושכירת רכב.

michal@gal

Active member
מנהל
הסיורים מאד מומלצים

יש את הסיורים לביצות ולמטעים, ויש גם סיורים רגליים מודרכים בעיר. כדאי.
&nbsp
אם יש לך רכב, אין בעיה להגיע באופן עצמאי לביצות ולאחד המטעים. לביצות חייבים להזמין מראש מקום לסיור בשעה הרצויה.
אנחנו היינו במטע יותר רחוק מהעיר, אז לא היה צורך להזמין מקום לסיור שם, אבל למטעים הקרובים מומלץ להזמין מקום מראש.

dror2311

New member
"הסופגניות" הללו נקראות Beignet

המפורסמות ביותר נמכרות ב-Café du Monde

guinness76

New member
זה הבית קפה הכי מפורסם שם . שאת שמו שכחתי .

אי אפשר לפספס לפי התור הארוך.

michal@gal

Active member
מנהל
לטעמי בזבוז זמן לעמוד שם בתור בשביל סופגניות

בהמון בתי קפה בניו אורלינס מוכרים את הסופגניות המיוחדות, והטעם של אלו שנמכרות בקפה דו מונד לא שונה מהאחרות.

dudi4321

Member
בעסה בעסה בעסה

היתי באוסטין וויתרתי לנסוע לניו אורלינס.
עד היום אוכל את הלב.
תהנה.

למעלה