דרכון אירופאי לטוס לחול

sarahpizanti

New member
דרכון אירופאי לטוס לחול

אהלן קראתי באתר שנקרא easynationality שניתן להוציא אזרחות באירופה וככה לקבל דרכון אירופאי כמעט על מי שהוא ממוצא מזרחי.

זה אמין ? יצא לכם לשמוע על זה?

אשמח לשמוע על אנשים בפורום שעברו את התהליך :)

תודה לעונים ושיהיה טיול נעים לכולם !

ANZ1

New member
תשאלי בפורום רלוונטי

זה לא הפורום הזה,
יש פורומים של עוברים ל... אירופה ... פורטוגל...
אבל כמה שאני שמעתי זה כבר ממש לא קל... ולא מהיר... ולא זול
בשביל לקבל אזרחות פורטוגלית, את צריכה לכתוב עץ משפחתי עד התקופה שבה המשפחה שלך היתה בפורטוגל, ואז לשלוח בקשה לקהילה יהודית ולקבל מהם אישור, ואז לשלם לכולם באמצע עשרות אלפי שקלים,
אני שמעתי שמי שביקש לפני שנתיים וחצי מקבל היום, מי שיבקש היום יקבל אולי עוד 4 שנים, אם לא יבטלו את המסלול בדרך, כמו שעושים בכל מקום שיש יותר מדי מבקשים.
חוץ מזה, כמעט כולם רצו לקבל אזרחות אירופאית בשביל לעבור לבריטניה או לטוס לטייל בארצות הברית בלי ויזה, אבל בריטניה מחוץ לאיחוד ועוד חצי שנה אי אפשר יהיה לעבור אליה.
ולגבי ארצות הברית, רוב האזרחויות שישראלים מקבלים לא זכאים לפטור מויזה, חלק גדול ממדינות אירופה, בעיקר מזרח ודרום אירופה, לא זכאיות לפטור בדיוק כמו ישראל,
וסביר שישראל תצטרף לפטור הרבה לפני המדינות האלו,
כך שרק אם את רוצה לעבור לגור במדינה באירופה האזרחות הזאת תתן לך משהו, וזה בתנאי שלא עוד מדינות יצאו בהמשך מהאיחוד.

לאונידס

Active member
כן, יצא לי לשמוע. לא, זה לא נשמע לי אמין

אני לא משפטן של הגירה, סתם אדם מהיישוב.
אני הבנתי שפורטוגל מוכנה לתת אזרחות ליהודים שיצליחו להוכיח שהם נצר ליהודים שגורשו בגירוש ספרד, זה ממש לא דומה ל"כמעט על מי שהוא ממוצא מזרחי."
נראה לך שאת יכולה להוכיח שאת נצר למגורשי ספרד? לעורך דין נראה שהוא יכול? איך? כי לי ממש אין מושג.
אני מניח שיש עוד תנאים וקריטריונים שעליהם לא שמעתי

שמעתי שהמחיר ההתחלתי לסיפור הוא 10,000 שקלים, מציע שתבדקי ברצינות מה את קונה לפני שאת נותנת כסף.
את יכולה למשל להתחיל בפורום בתפוז שעוסק בעניין

ernent1

New member
תהליך האזרחות הספרדי הוא גהינום בירוקרטי, בנוסף צריך לדעת

ספרדית ולעבור מבחן לא קל. בסה"כ התהליך ארוך מאד ויקר מאד, מומלץ רק למי שזה בוער בדמו.
התאזרחות בפורטוגל לא דורשת ידיעת השפה אבל אין להם מסלול מיוחד למגישי בקשות במסגרת חוק צאצאי המגורשים. הבקשות נכנסות למסלול כללי והן תקועות ברמה כזאת, שארגונים רציניים בארץ שטפלו בהתחלה בבקשות האלה מסרבים לקבל נרשמים חדשים.
אלה שתי המדינות היחידות שמוצא מזרחי (אבל לא רק) רלוונטי לגביהן.

dudi4321

Member
הם מושכים אנשים תמימים ומתעשרים מהתמימים.

יש אפשרויות להוציא דרכון אירופאי, כתיקון לעוולות שעוללו ליהודים שהרגו גרשו והמרו את הדת.
יש אפשרות לבעלי מוצא ים תיכוני לרוב מזרחי להוציא די בקלות דרכון פורטוגלי, יותר קשה דרכון ספרדי. אבל הדרך לכל אחד מסובכת, עולה כסף ועצבים.
&nbsp

danam30

New member
עקרונית כן

תראי כל אדם שהמשפחה שלו היא ממגורשי ספרד ופורטוגל שזה בערך 3.5 מליון ישראלים יכול להוציא באופן תיאורתי אזרחות, פורטוגלית זה יותר קל כי הם פחות מקשים. יכולה להגיד לך שהפרוצדורה וכל המסמכים זה מה שמעלה את הקשיים בתכלס של רוב האנשים אז בגלל לדעתי עדיף להשקיע בזה כספית אם זה מאוד חשוב לך ולפנות לחברות שמתעסקות בזה כמו פורטוגליס למשל, את יכולה לנסות להוציא גם לבד כן אבל זה בירוקרטיה שהיא מבאסת.

kkkhhh

New member
כמי שהוציא בהצלחה אזרחות פורטוגלית במסגרת החוק אני יכול לומר

שבשבילי כל הסיפור היה מאוד פשוט. לא לקחתי עו"ד וזה עלה לי כ-4,700 ש"ח שהלכו בעיקר על אגרות למינהן. מאז שמעתי שהקהילה היהודית (שקבלת אישור ממנה מהווה את המשוכה העיקרית בתהליך) הקשיחה מעט את התנאים אבל עדיין, בהשוואה לתהליך של הוצאת אזרחות ספרדית, מדובר בתהליך קל ופשוט. לא צריך ללמוד שום שפה ולא צריך לצאת מהארץ. מרגע שהגשתי את הבקשה ועד שקיבלתי את האזרחות עברו 19 חודשים אם כי יש לציין שהתחלתי לטפל בזה כשזה עדיין היה די טרי - בדצמבר 2015. עו"ד בעיני זה פתרון ל"עצלנים" או לאנשים שהפרוטה מצויה בכיסם. שמעתי שיש fix price בקרב עורכי הדין שלוקחים, סה"כ, כ-12,000 ש"ח בשביל לטפל בזה בשבילך.

YosMan1

New member
איך טיפלת בזה לבד? איך יצרת קשר עם הקהילה היהודית לקבלת

האישור?
איך אח"כ הגשת את הטפסים לבד לרשויות?
מאיפה הורדת את הטפסים?
לי העוד ביקש 13500 שח עבור כל בן משפחה.

kkkhhh

New member
גוגל

יש אתר לקהילה היהודית בפורטו עם כל האינפורמציה. ראיתי גם ששגרירות פורטוגל בישראל העלתה לעמוד הפייסבוק שלה פוסט עם כל השלבים בתהליך. ה"רשויות", לצורך העניין, זו למעשה שגרירות (קונסוליה, ליתר דיוק) פורטוגל בת"א. להם מגישים הכל ומהם מקבלים כל מה שצריך - כך לפחות היה כאשר אני הגשתי בקשה בפברואר 2016. 13.5K נשמע לי קצת יקר, אבל אין לי ניסיון בזה מול עורכי דין. אם לי, כאמור, זה לא עלה אפילו 5K, אתה יכול לנסות להבין לבד מה העמלה שהעו"ד לוקח לך.

למעלה