כרטיס לואו קוסט שלא ניתן לבטל ולא יכולים לנצל

כרטיס לואו קוסט שלא ניתן לבטל ולא יכולים לנצל

קנינו כרטיסי טיסה לברצלונה וכנראה שלא נוכל לנסוע. קנינו לואו קוסט ללא אפשרות לביטול. האם זה אבוד או שיש מה לעשות? לדוגמה, האם אפשר למכור למישהו שיצטרך כמובן לשלם על שינוי שם. או לקבל זיכוי ולהזמין כרטיסים דרך אותה החברה מאוחר יותר? או שאבוד לחלוטין?

תודה.

יש לך מושג כמה עולה להחליף שם? והאם לא כדאי להחליף יעד ומועד? מבחינת העלות

לאונידס

Active member
יש תנאים שונים בחברות שונות ולא רשמת פרטים

ישנן חברות שמאפשרות שינוי שם תמורת עלות מסויימת, ישנן חברות שמאפשרות שינוי מועד ויעד (וגם כאן יש עלות) ואז יש לכם אופציה לטוס בעצמכם בזמן ומועד אחר
גם בתוך החברה הכרטיסים לא זהים, יש כל מיני כרטיסים בכל מיני תנאים.
&nbsp

שלחנו מייל לסוכן, ענה שאי אפשר לשנות שם

אז הכסף אבוד? חברת איגיאן, לא יודעת לומר יותר מזה.

לאונידס

Active member
לפי אתר האינטרנט של איגאן, תנאי הכרטיס

שרשומים כאן
https://en.aegeanair.com/plan/fare-rules/?headless=true
סעיף 3.1.1 (a), אני מניח שרכשתם את הכרטיס הזול ביותר go light אז סעיף ii או iii רלוונטים לכם כתוב בפירוש:
a) Penalties - Changes / Cancellations:
i. Flex Fare (Y, B, M, H, Q, V, L, K, S, T, U, P Class): It is allowed to change the date, flight or route, at any time, at the same booking class free of charge, or at the highest class available by paying the difference between the two fares. In case of no-show, there is no extra charge.
ii. GoLight Fare (Y, B, M, H Class): It is allowed to change the date, flight or route at any time with a charge of €40 (per passenger and per direction) at the same booking class or at the highest class available by paying the difference between the two fares plus €40 (per passenger and flight segment).
It is allowed only for the same fare group as the original (GoLight). In case of no-show, there is a charge of €50.
iii. GoLight Fare (Q, V, L, K, S, T, U, P Class): It is allowed to change the date, flight or route at any time with a charge of €40 (per passenger and per direction) at the same booking class or to the highest class available by paying the difference between the two fares plus €40 (per passenger and flight segment). It is allowed only for the same fare group as the original (GoLight). In case of no-show, there can be no change in the date, flight or route.

זאת אומרת שאתם יכולים לשנות תאריך טיסה או יעד, העלות תהיה כנראה 80 יורו לאדם (הלוך ושוב) + ההפרש במחיר הכרטיס אם הכרטיס החדש יקר יותר,
ואתם חייבים לבחור את הכרטיס החדש מיידית, לא יכולים לקבל זיכוי ולבחור מאוחר יותר.
לא ניתן לשנות שם.
ניתן לבטל כרטיס ולקבל החזר על מיסי נמל בלבד, פחות דמי טיפול בסך 20 יורו.

ותנאי אחרון, מי שרכש כרטיס דרך סוכן חייב לבצע את כל הפעולות דרך הסוכן. לכן כנראה שלחו אתכם חזרה לסוכן.

תודה רבה! ורק שאלה קטנה

לא ראיתי שרשום שחייבים לבחור מיד. פיספסתי או שפשוט זאת המדיניות תמיד? וכתוב שאפשר לבטל בכל מועד. זה אומר גם שבוע לפני הטיסה?

לאונידס

Active member
רשום בסעיף הבא שחייבים לעשות את שתי הפעולות ביחד

אין לי מושג מהי המדיניות תמיד, אני מסתמך רק על הכתוב.
אני משתדל להביא את המקור עצמו כדי שהקוראים ובמיוחד השואל יוכלו לבדוק, בסך הכל הכסף של השואל ולכן הוא צריך להתעמק בכל תג ופרט.
לכן אם את התעמקת וראית שכתוב שאפשר לשנות את הכרטיס בכל מועד - כנראה שזו האמת. קחי בחשבון שני דברים:
1. טיימינג: בנוסף לעמלה הקבועה את צריכה להשלים את ההפרש בין מחיר הכרטיס ששילמת בפועל לבין הכרטיס החדש, אם הוא יקר יותר
בד"כ (לא תמיד אבל בעיקר בעונה) המחירים עולים, לא יורדים. כך שכדאי שתעקבי אחרי מחיר הכרטיס החדש.
2. סוכן סרבן: מדברייך נשמע שהסוכן דרכו קניתם את הכרטיס לא משתף פעולה אתכם ולא עוזר. אם ההבנה שלי נכונה ותחכי לרגע האחרון יכול להיות שהסוכן יגרור רגליים עד שיהיה מאוחר מידי.
&nbsp

למעלה