תאילנד עם ילדה / תינוקת

Shaycus

New member
תאילנד עם ילדה / תינוקת

היי,

אנחנו חושבים כבר עכשיו על הזמנה של חופשה בת 10-14 ימים לתקופה שבה אין גנים פרטיים (סוף אוגוסט).

שנה שעברה היינו ביוון והסתפקנו בשבוע, הפעם חשבנו יותר לכיוון מילוי כל התקופה בשהייה בחו"ל ותאילנד מיד קפצה לנו לראש מבחינת יעד אטרקטיבי.

לי ולאשתי לא יצא להיות בתאילנד.

מניסיון שלכם, יש טעם לקחת ילדה בת שנתיים וחצי (היום היא בת שנה ו8) לתאילנד או שזה לא שווה את הטיסה הארוכה וחבל להגיע כל כך רחוק בשביל יעד שכזה כי הוא לא מתאים?

תודה,
שי

ANZ1

New member
לא כדאי לטוס לתאילנד בסוף אוגוסט

סוף אוגוסט זה שיא תקופת המונסונים,
בשנים גשומות, אתם יכולים לגלות שכל התקופה מתחילת הטיול עד הסוף הגשם לא הפסיק, ואז תבלו כל התקופה בתוך החדר במלון.
תחפשו יעד אחר.
לילדים קטנים בני שנתיים אגב, זה ממש לא משנה לאן אתם נוסעים, כל עוד הם איתכם, תאילנד כמו ניו יורק או ייון, לילדים זה חסר חשיבות הם לא יזכרו כלום, ולא יבינו כלום, זה לא אומר שהם לא יהנו, הם מאד יהנו איתכם.

לאונידס

Active member
את הילדה לא מעניין אם אתם בתאילנד, ביוון או בגינה הציבורית

לדעתי אתם צריכים לתכנן טיול בשבילכם תוך התחשבות בצרכי הילדה.
לדעתי כששוקלים נסיעה למדינה כמו תאילנד עם פעוטה חשוב קודם כל להתייעץ במרפאת מטיילים.
גם אם במרפאה אומרים שאפשר להשלים לה את תוכנית החיסונים קח בחשבון שבמקומות לא מרכזיים כמו בנגקוק (שם יש בתי חולים מערביים טובים) הרפואה בסטנדרט נמוך מאוד לעומת ישראל ובעייה בריאותית טריוויאלית בישראל יכולה להיות קריטית לפעוטה בתאילנד.
&nbsp
האם מסגרת הזמן של 10-14 ימים כוללת את הטיסות לתאילנד?
קח בחשבון שהטיסות ארוכות ובנסיעה קצרה הם יקחו חלק נכבד מזמן הטיול שלכם.
&nbsp

Shaycus

New member
תודה לשניכם

בכלל לא לקחתי בחשבון את עניין המונסונים ושזאת לא התקופה הנכונה להיות בתאילנד.

אז אני אשנה את השאלה:
יש לכם המלצה מניסיון איפה מומלץ לבלות עם תינוקת בת שנתיים?

* ברור לי שלקטנה אין זה משנה בין אם אנחנו ביוון, בתאילנד או בגינה הציבורית. ועדיין, יש יעדים שבהם יש יותר מה לעשות מאשר סתם לשבת במלון הכל כלול ושיהיה נחמד לכולם, גם לקטנה מבחינת מבחר אטרקציות וגם לנו ההורים שיוסיף קצת פלפל ולא יהיה בנאלי.

תודה,
שי

ANZ1

New member
בכל מקום

שוב, ילדה בת שנתיים היא חסרת השפעה על מקום טיול,
אתם יכולים להתעלם מהעובדה שיש איתכם תינוקת.
תבחרו מקום שאתם רוצים להיות בו.

סוף אוגוסט, הוא הזמן הכי טוב לטייל או במקומות שיש קיץ קריר, כמו צפון אירופה או קנדה, או מקומות שיש חורף חמים ויבש, כמו צפון אוסטרליה.
אבל מכיוון שיש לכם זמן קצר לטייל, נוריד את המקומות הרחוקים כמו אוסטרליה וקנדה.
ואתה נשאר עם צפון אירופה, כמו מדינות סקנדינביה

תלוי בסוג החופשה שאתם מעדיפים.

מנסיוני, בגיל כזה צריך להתמקם במקום לינה אחד, ולא לעבור בין כמה מקומות. המעברים מערערים את הקטנטנים.
דבר נוסף, לא הייתי נוסעת עם פעוטות למדינת עולם שלישי. למרות שהקפדנו לשתות ולצחצח שיניים רק במים מינרליים, הילד פיתח אלרגיה קשה למים גם ברחצה. הוא היה על תרופות עד שחזרנו הביתה, והן ממש שינו את מצב הרוח שלו, והרסו לנו את החופשה.

Shaycus

New member
שוב תודה לשניכם

דווקא אני יותר בקטע של בטן גב בתור "הנושא המרכזי" ואולי גיחות פה ושם לאזור האורבני של העיר.
אני מאמין שנכוונן יותר לכיוון איזורים חמימים באירופה מאשר לסקנדינביה, רק צריך להחליט על יעד אטרקטיבי מספיק לנו ההורים.
מדינות עולם שלישי ירדו מהפרק.

שי

אז סעו למקום קרוב

למשל לקוסטה בראווה-יופי של מקום לחופשת בטן-גב, ומשם תוכלו לעשות גיחות לברצלונה ולעוד ערים קרובות (חירונה ועוד)
תמצאו עיירה מעניינת ליד רצועת החוף, תוכלו לסוע יום אחד למוזיאון דאלי, יום אחר לסיבוב בעיירות הקרובות, יום אחר להר המונסראט וכו'
זה יתאים יותר ל 10 ימים ופחות ל 14, אבל ככה תרוויחו גם חופשת בטן-גב וגם איזור עם כל מיני סוגי פעילויות (גם ערים גדולות וקטנטת יותר וגם טיול בטבע-כמו הר המונסראט)

arieciub

New member
מצטרף להמלצה ואם מותר להוסיף

אז ישנם 2-3 פארקי שעשועים באיזור ברצלונה ואז גם הקטנה תוכל להנות ממתקנים שמתאימים לגיל.
עוד רעיון הוא כפרי נופש למשל בהולנד ושם יש מתחם סגור עם פעילות, אפשר לצאת מידי פעם לטיול כוכב ולחזור אחר הצהרים למתחם. במתחם ישנם כל מיני פעילויות וגם מסעדות ושאר אביזרי נוחות כמו אופניים. היפה הוא שזה בתוך יערות וממש נעים.
יש כאלה בדנמרק, הולנד, גרמניה ועוד.
מקווה שעזרתי

Shaycus

New member
בהחלט עזרת

יצא לך להיות בכפר נופש שכזה? אתה זוכר את השם של אחד מהם במקרה?

אנחנו היינו בראביט היל בהולנד, אבל הילדים היו יותר גדולים
נסענו עם שני בנים, בני 4 וחצי ו-8 באותו זמן.
כפר הנופש הזה מרוחק כשעה נסיעה משדה התעופה סחיפול (בערך.. אל תתפוס אותי על הדקה. זה היה לפני כמעט 6 שנים). יצאנו בבקרים לטיולי "כוכב" מה שנקרא, ואת שעות אחה"צ והערב בילינו בכפר הנופש עצמו. היו שם בריכה מקורה, מועדון לילדים, באולינג ועוד כמה דברים שלא יכולנו לנצל כי מזג האוויר היה מאוד קר (למרות שנסענו באמצע אוגוסט).
היו שם מינימרקט חמוד ויעיל מאוד, ומספר מסעדות, כך שזה מאוד נוח. יש גם שירותי מכבסה בכפר עצמו, ובבקתות יש מטבח מאובזר לחלוטין, כולל מיקרוגל ומקרר בגודל מלא. היה מאוד מאוד נוח עם הילדים.

לאונידס

Active member
לחופשה שמשלבת בטן גב אני מאוד אוהב את יוון וקפריסין

קרוב, נוח, אנשים חמים, אוכל מצויין, הרבה תרבות עתיקה, מוסיקה מעולה, מחירים מצויינים.
אני מבקר בתאילנד והמזרח בעיקר בגלל התרבות היחודית, אבל בשביל חופשת מנוחה + קצת טיול למה להטלטל ימים שלמים בטיסה כשיש את כל הטוב הזה במרחק של שעה עד שעתיים?
&nbsp

למעלה