לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3283932,839 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'האם אני מבין נכון שהשכרה באופרן לא כוללת ביטוח צד ג'? '
האם אני מבין נכון שהשכרה באופרן לא כוללת ביטוח צד ג'?
<< ההודעה הנוכחית
11/09/2018 | 20:33
55
244
בדקתי אותם לשני יעדי הנסיעות הקרובים שלי בסתיו זה, גרמניה ואיטליה. בשניהם הנוסח באתר זהה ומשתמע שאין ביטוח צד ג'. כך שאם אני מבין נכון, מדובר במדיניות של אופרן ולא של ספק מסויים. האם מישהו שכר באמצעותם לאחרונה וכן וקיבל ביטוח צד ג'? או שנדרש להשלים עבור ביטוח זה מול חברת ההשכרה בעת קבלת הרכב? תודה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ביטוח צד ג?'
ביטוח צד ג?
11/09/2018 | 21:09
47
109

אתה מתכוון לביטוח בעקבות נזק לרכב אחר ולאנשים שבתוכו? זה מכוסה אוטומטית כמדומני. זה למעשה הביטוח שעבורו אתה משלם לחברת ההשכרה. במקרה של תאונה מורידים מכרטיס האשראי שלך את ההשתתפות העצמית המקסימלית וכל השאר אינו נוגע לך.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אכן ביטוח צד ג' הכוונה לנזק אשר נגרם לרכושו של אחר'
אכן ביטוח צד ג' הכוונה לנזק אשר נגרם לרכושו של אחר
11/09/2018 | 21:53
46
91
לא ידוע על כיסוי אוטומטי כלשהו, למעט אולי פגיעות גוף, כמו ביטוח חובה אצלנו.
למעט אופרן, כל חברה אחרת שאני מכיר מציינת ביטוח זה אם הוא כלול בכלל. ראי צילום מסך  לדוגמא. כתוב במפורש Third Party Liability. אופרן מנגד מדגישים שהביטוח מכסה רק את הרכב השכור. לפי זה, במקרה של תאונה שתוציא מכלל שימוש מרצדס, יכול השוכר בשקט להכין צ'ק של €100,000 מכיסו. אלא אם ירכוש כמובן בדלפק ביטוח מתאים בעת מסירת הרכב. מה שמקשה על השוואת ההצעה של אופרן להצעה של סוכנויות ו/או חברות אחרות.

ביקשתי הבהרות מאופרן, נראה אם יענו...

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה רבה שהעלת את הנושא החשוב הזה'
תודה רבה שהעלת את הנושא החשוב הזה
12/09/2018 | 07:47
34
77
ממש מפחיד לחשוב שאולי נסעתי עד היום ברכב שכור בלי ביטוח צד ג'. שלחתי עכשיו
מייל לחברת ההשכרה ממנה אני שוכרת את הרכב בקרוב, נראה מה יענו.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הי, '
הי,
12/09/2018 | 07:56
33
63
להערכתי לא סביר שנסעת עד היום בלי ביטוח זה. יותר סביר שבמקרים כאלה, כשמגיעים לדלפק לקבל את הרכב, יציעו לך את הביטוח הזה תמורת תשלום שעשוי להיות גבוה בהרבה כי בשלב זה את כבר "שבויה". כך שכל הנזק שעשוי להיגרם הוא התייקרות ההשכרה כאשר הצעה שהייתה נראית אטרקטיבית, תהפוך בפועל ליקרה לאחר הוספת ביטוח זה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בדרך כלל בכל ההשכרות לא נדרשתי לשלם מאומה'
בדרך כלל בכל ההשכרות לא נדרשתי לשלם מאומה
12/09/2018 | 09:30
32
64
אבל באחד הקישורים שצרפתי לתשובתי האיש כתב שאם יש ביטוח SCDW ו-SUPER TP זה אומר שהכל מכוסה כולל צד ג'.
SCDW + STP - TOTAL/PARTIAL COLLISION DAMAGE AND THEFT INSURANCE
An option allowing you to completely eliminate client liability in the case of vehicle damage

אני מאד ממליצה לקרוא את ההסברים בקישור כאן.  מאמר מענין ומלא במידע לגבי השכרת רכב

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מבלי להתייחס ספציפית למאמר זה'
מבלי להתייחס ספציפית למאמר זה
12/09/2018 | 11:03
57
אני אוהב כשהפרטים המהותיים כתובים לי במפורש בהזמנה, ע"י הגורם שמכר לי את ההשכרה או חברת ההשכרה עצמה. יכולים לקרוא לי פדנט או אפילו נודניק, אבל מעדיף לבדוק דברים כאלה מראש מול חברת ההשכרה. וכמי ששוכר לא מעט (4-5 פעמים בשנה בממוצע) הספקתי לצבור לא מעט חוויות לא נעימות עם חברות ההשכרה.

במקרה הספציפי הזה, כשכתוב במפורש שהכיסוי הוא רק על הרכב השכור, לדעתי זה די ברור. ייאמר לזכותם של אופרן שלפחות הם שקופים בעניין זה. אגב, עדיין לא ענו לי. אם וכאשר יענו, אפרסם מה אמרו לי.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ולהלן תשובת אופרן '
ולהלן תשובת אופרן
12/09/2018 | 13:33
30
78
"ביטוח צד ג' כלול במחיר ביטול ההשתתפות עצמית.

אני מצרפת לינק לעמוד באתר אשר מפרט בהרחבה בנושא הביטוחים:

https://www.ofran.co.il/980-he/Tips.aspx

בברכה,  ... "
לאור התשובה, לדעתי מדובר בבעייה.
1. ברור מהתשובה שהביטוח הבסיסי לא מכסה צד ג'.
2. בעייה יותר גדולה, שאופרן לא מוכרת ביטול השתתפות עצמית, היא מוכרת החזר השתתפות עצמית.
3. אם מישהו לא מעוניין בהרחבה זאת אז אין לו כיסוי צד ג'? תמוה ביותר.
4. נניח שאתעלם מכל הנ"ל, אני קורא את ההסבר על החזר ההשתתפות עצמית, אין מילה על צד ג'. רצוף בזאת צילום מסך.

בקיצור, אני אישית הולך לשכור מחברה/סוכנות אחרת. אין לי זמן או רצון להתחיל עכשיו מולם שרשרת שאלות ותשובות.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לדעתי זה המצב ברוב המקומות'
לדעתי זה המצב ברוב המקומות
12/09/2018 | 13:42
27
63
אין ביטוח אלא אם שילמת על ביטוח.
תקרא את האותיות הקטנות גם בחברה אחרת.
הרבה תיירים נוסעים בלי ביטוח ולמזלם לא קרה כלום.

אני תמיד עושה ביטוח שכולל ביטול השתתפות עצמית וכולל כל נזק.
הסיטואציה שאתה נמצא במדינה אחרת , אין לך זמן ואין לך הבנה מספיקה זה מתכון לאסון.
כבר היו לי בעבר תאונות עם רכבים שכורים והייתי כמו מלך עם ביטוח כולל הכל, החזרתי את הרכב הדפוק ואחרי 5 דקות הכל היה מאחורי וכל זה בשביל עוד 2 דולר ליום, זה לא ביטוח לכל החיים רק לכמה ימים עם רכב שאתה לא מכיר במדינה שאתה לא מכיר את צורת הנהיגה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'עם כל הכבוד, יש לך אינסוף אי דיוקים'
עם כל הכבוד, יש לך אינסוף אי דיוקים
12/09/2018 | 14:08
1
61
1. לא כתבתי בשום מקום שאינני מעוניין לשלם, להיפך. אבל אם אני משווה 3-4, אני חייב לוודא שהן זהות.
2. אני רוצה ביטוח צד ג' אבל מסתבר שאני לא יכול לקנות כזה אצלם. אם יש לך ספק, אתה מוזמן להיכנס לאתר של אופרן ולבדוק. אם מצאת, אודה מאד אם תוכל להראות גם לי איפה רוכשים את הביטוח הזה (צד ג') ובכמה. אני לא הצלחתי למצוא.
3. אין שום קשר בין ביטוח ביטול השתתפות עצמית לביטוח צד ג'. כך שהניסיון שתיארת מעברך לא רלוונטי. זאת ועוד, בחלק מהמדינות בחו"ל, במקרה של נזק לצד ג', גם אם זה נזק לרכוש בלבד, יש חובה לערב את המשטרה. כך שבמקרה של נזק לצד ג', זה לא בדיוק 5 דקות והכל מאחוריך.
4. אם כבר הוזכר ביטול השתתפות עצמית, באופרן אין גם אפשרות לרכוש ביטול השתתפות עצמית. יש החזר השתתפות עצמית שבמקרים מסויימים עשוי להיות עדיף דווקא על ביטול השתתפות עצמית. בכל אופן, המכתב שקיבלתי לוקה באי דיוקים חמורים.
5. אפשר בכל החברות וההשכורת שהיו לי מעולם, והיו די הרבה, לרכוש ביטול השתתפות עצמית בדלפק בעת קבלת הרכב. אבל המחיר הוא בסדר גודל של €10 ליום ולא 2$. האופציה הכי זולה שאני מכיר היא כהרחבה לביטוח הנסיעות. ב AIG זה עולה $5 ליום וזה החזר, לא ביטול.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לא מבין על מה הגבת'
לא מבין על מה הגבת
12/09/2018 | 14:17
50
אין שום קשר בן מה שאני כתבתי למה שהגבת,
אבל צריך לקרוא טוב מה מכיל ביטוח של רכב שכור,
וכמו שכתבתי אחרי בדיקה בהרבה מדינות וחברות
השכרת רכב בלי ביטוח נוסף, רק את המינימום
לא כולל נזקי גוף של הנהג ושאר נוסעי הרכב שלך,
בשביל זה צריך ביטוח בריאות,
לא כולל פגיעה בשלדה, בגג, בפנים הרכב, בצמיגים
לא כולל גניבת הרכב או גניבה של פריטים ברכב,
לא כולל נזק לרכב שפגעת בו, או רק עד סכום נמוך, גם אם זה פרארי שהרסת,
או בקיצור,
שכירת רכב בלי הוספה של ביטוחים נוספים כמוה כמו נסיעה בישראל עם ביטוח חובה ועוד ביטוח חלקי לנזק נמוך.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה שאתה בסיטואציה לא רגילה במדינה אחרת דווקא לא רלוונטי'
זה שאתה בסיטואציה לא רגילה במדינה אחרת דווקא לא רלוונטי
12/09/2018 | 15:18
24
39
כמו שביטוח הבית לא מקטין את הסיכון של שריפה, כך ביטוחי רכב לא מקטינים את הסיכוי לנזק.
ביטוח עוסק אך ורק בכסף - מי משלם על נזק אפשרי. אם חו"ח הייתה תאונה, אז סביר שבלי ביטוחים משלימים יגבו ממך יותר כסף מאשר עם הביטוחים, אבל בזה זה נגמר.
אם זה כדאי לעשות ביטוחים משלימים ויקרים זה שיקול שלא תלוי בסיטואציה, אלא רק שיקול כלכלי,  שלא לטובתך.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מאד רלוונטי'
מאד רלוונטי
12/09/2018 | 17:44
23
43
אתה לא במגרש הביתי ,לא דובר את השפה ונאלץ לצאת למאבק משפטי רחוק ממקום מגוריך.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שום מאבק משפטי, רק כסף'
שום מאבק משפטי, רק כסף
13/09/2018 | 06:51
22
41
(אני מתייחס למדינות מערביות, ולא מתחייב על כל העולם).
הביטוחים הגדולים המהותיים כלולים בהשכרה, בין אם על פי חוק ובין אם על פי האינטרס הברור של חברת ההשכרה.  חיוב כרטיס האשראי שלך מוגבל במסגרת שלך. אם חברת ההשכרה לא תבטח, היא לא תוכל לגבות ממך נזק גדול כמו טוטל לוס ובוודאי שלא נזק למרצדס צד גימל ופגיעות גוף.  הם אלה שיצטרכו לרדוף אחריך לארץ ו"לצאת למאבק משפטי הרחק ממקום מגוריהם". זה לא קיים במציאות.

הביטוחים האופציונאליים הם הביטוחים המשלימים הקטנים. האם יגבו סדר גודל של 1000-2000 דולר השתתפות עצמית מכרטיס האשראי שלך או לא. בכל מקרה, לא סיבה למאבקים משפטיים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אז אתה מציע לא לעשות ביטוח ולברוח לארץ במקרה של תאונה? '
אז אתה מציע לא לעשות ביטוח ולברוח לארץ במקרה של תאונה?
13/09/2018 | 08:05
20
38
בוא ואתן לך תרחיש יותר סביר למה שיקרה. הביטוח של אותה מרצדס יפצו את הלקוח שלהם וינהלו נגדך הליכים בהעדרך באותה מדינה ויוציאו נגדך צו הוצאה לפועל. ברגע שתחזור לאותה מדינה, יבואו לקבל פניך שוטרים עם אזיקים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה מה שהצעתי ? לא ממש'
זה מה שהצעתי ? לא ממש
13/09/2018 | 09:29
19
43
הביטוח על אותה מרצדס כלול במחיר ההשכרה.  חברת ההשכרה מעונינת להיות מכוסה וזה נוגד את האינטרס שלה להיות תלוייה בכך בהחלטתו של השוכר. הסיפור, אם היה נכון, שהם יתבעו אותך ותיעצר אם וכאשר תחזור למדינתם לא ממש היה עוזר להם לפצות על הנזק. הם מנהלים עסק.

הבחירה שיש לך, לרכוש או לא לרכוש ביטוח, היא בנוגע לביטוחים משלימים כמו ביטול השתתפות עצמית. נזק שנמדד לרוב בסדר גודל של 1000-2000 דולר.
אם אתה לא עושה את זה ויש מקרה ביטוח הם פשוט מחייבים את כרטיס האשראי שלך. שום תהליך משפטי לא מעורב שם.
אני בהחלט מציע לא לעשות זאת פשוט כי זה מאוד יקר יחסית לסכום הנזק האפשרי (ובגלל זה חברות ההשכרה ששות למכור את זה), אבל הנקודה החשובה פה, שזה עיניין כספי טהור - יחייבו את כרטיס האשראי או לא. אין פה שום סיכון של ניהול תהליך משפטי במדינה זרה כפי שמישהו כתב.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כל השרשור הוא על כך שביטוח צד ג *לא* כלול בהשכרה'
כל השרשור הוא על כך שביטוח צד ג *לא* כלול בהשכרה
13/09/2018 | 10:26
9
14
לצפיה ב-'כאמור, הוא כנראה כן כלול'
כאמור, הוא כנראה כן כלול
13/09/2018 | 20:43
8
47
אני מסתייג וכותב "כנראה" כי העולם גדול ולך תדע מה קורה באנגולה או בבנגלדש.
כדי להיות בטוח ב100% אתה צריך להתקשר לחברת ההשכרה עצמה.  אני עוד אף פעם לא שמעתי על מישהו שרכש ביטוח צד ג' בהשכרה באירופה או ארה"ב.
קרא פה בהתחלה (לפני שמסבירים על התוספות):  https://www.rentalcars.com/en/guides/insuring-your...; .

צריך להבין שזה גם היה בלתי סביר אחרת מבחינת עסקי חברת ההשכרה. היא לא יכולה להיות תלויה ביכולת גבייה מתייר זר עבור נזקים של עשרות אלפים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מה אתה מפנה לאתר אחר של חברה אחרת? '
מה אתה מפנה לאתר אחר של חברה אחרת?
15/09/2018 | 11:56
7
28
כתוב במפורש באתר של אופרן בדף ההזמנה שביטוח זה לא כלול.
התכתבתי עם החברה והבהירו גם בהתכתבתות שזה לא כלול.
הפנו אותי לדף אחר, ביטוח אחר, וגם בו כתוב במפורש שצד ג' לא כלול.

אולי זה באמת כן כלול ולאופרן יש אסטרטגיה עסקית להטעות בכוונה את הלקחות כדי להבריח אותם?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הפנתי בהודעה הנ"ל להסבר כללי, אבל הפנתי גם '
הפנתי בהודעה הנ"ל להסבר כללי, אבל הפנתי גם
15/09/2018 | 12:24
5
29
בשרשור לדף הספציפי של אופרן, הנה שוב:  https://www.ofran.co.il/980-7428-he/Tips.aspx

אני מנחש שלאופרן, ובוודאי לנציגי המכירות שלה, יש אינטרס ברור למכור ביטוחים משלימים. כנראה שיותר קונים מאשר בורחים. כאמור, זה ניחוש, אין לי מושג מה המדיניות שלהם.

זה הכסף שלך ואתה יכול לרכוש איתו מה שאתה רוצה. אני רק יכול להגיד לך ששכרתי בחיי הרבה מכוניות דרך הרבה חברות השכרה וחברות תיווך, אבל לא מאופרן. כולן ששות לדחוף לי איזה ביטוח ביטול השתתפות עצמית וגם ביטוח תאונות אישיות אבל עדיין לא נתקלתי במקרה שניסו למכור לי ביטוח צד ג' או שטענו שרכבם לא מבטוח בזה, אם לא ארכוש.
אני מציע לך לפחות לבדוק הצעות מחברות אחרות. יום טוב.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ברוך הבא סופסוף לשיחה שלנו'
ברוך הבא סופסוף לשיחה שלנו
15/09/2018 | 13:39
1
21
אני שמח שסופסוף הבנת. זה בדיוק מה שאמרתי לפני בערך 20 הודעות, שלאור חוסר הבהירות באופרן, אני אשכור את הרכב בחברה אחרת.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה ששכרת לא אומר כלום, כמה פעמים הפעלת ביטוח צד ג'? '
זה ששכרת לא אומר כלום, כמה פעמים הפעלת ביטוח צד ג'?
16/09/2018 | 09:10
2
12
וכמה פעמים עמדת מול תביעה של מיליוני יורו בגין פגיעות גוף?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אף פעם'
אף פעם
16/09/2018 | 09:49
1
14
הניסיון האישי שלי גם לא רלוונטי כי לא הייתי כלל מעורב בתאונה.
כדי לבסס את טענתך, אתה צריך להביא דוגמא של מישהו שכן היה מעורב בתאונה ונדרש לשלם מיליונים בגלל שחברת ההשכרה לא הייתה מבוטחת והשוכר בחר לא לרכוש ביטוח אופציונאלי.

אני לא יודע עם אתה מבין את האבסורד במה שכתבת .
מילא עוד דיברנו על צד ג', לגבי פגיעות גוף במדינות נורמליות הביטוח על כך מחוייב בחוק בדיוק כמו בישראל. זו עבירה לנהוג ברכב בלי ביטוח חובה. אז שוכרים שלא בוחרים לרכוש ביטוחים הם עבריינים?  לא, חברות ההשכרה יהיו עברייניות אם ישכירו בלי ביטוח חובה.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אתה מניח הנחות בלי שאתה יודע על מה אתה מדבר'
אתה מניח הנחות בלי שאתה יודע על מה אתה מדבר
16/09/2018 | 10:46
21
למשל בארה"ב הביטוח הפרטי של האמריקאים מכסה אותם הרבה פעמים גם בעת נהיגה ברכב שכור. ביטוחים נוספים הם מקבלים דרך כרטיס האשראי שלהם ולפעמים גם ממקום העבודה. לכן כל חברות ההשכרה שם מציעות את האוטו גם בלי שום ביטוח בכלל. עבור אלה שלא רוצים לשלם אפילו סנט אחד על ביטוח שכבר יש להם.

בכל מקרה, לא מתפקידי ללמד אותך. נדמה לי שחוץ ממך כולם כבר הבינו את הבעייתיות העמוקה במצב. אם אתה מעדיף להיות לפי מה שנראה לך הגיוני ולא לפי המצב כפי שהוא במציאות, זאת זכותך. כולכם (אתה וכל מי שבוחר להתעלם מהעובדות) חושבים שהכל בסדר ואתם חכמים גדולים עד שמשהו משתבש לכם ואז אתם באים לילל שעקצו אותכם, הטעו אותכם, איך זה הגיוני בכלל, רק בישראל עושים כזה דבר, כולם נוכלים ורמאים ועוד תלונות על דברים שיכולתם למנוע בקלות אלמלא סמכתם על כך ש"הגיוני ש..."
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מאיפה הבאת את זה? '
מאיפה הבאת את זה?
13/09/2018 | 11:42
7
40
כתוב לך כולל צילום מסך שהביטוח לא כלול. אתה עושה צחוק? ובכלל, חברת ההשכרה נעדרת עניין. האחריות היא של הנהג הפוגע, למעט סיכוי קלוש שהתאונה נגרמה בשל תחזוקה לקויה של הרכב, כמו בלמים בלויים. אבל בעיקרון חברת ההשכרה לא צד והאינטרס היחיד שלה הוא למכור לך ביטוח יקר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני זה שעושה צחוק? ראיתי את כל צילומי המסך בשרשור'
אני זה שעושה צחוק? ראיתי את כל צילומי המסך בשרשור
13/09/2018 | 21:02
5
37
ולא מצויין באף אחד שאין ביטוח צד ג' בסיסי.
נכון, לא מצויין שכן יש אבל גם לא מצויין שיש ביטוח חובה וגם לא מצויין שהמכונית מגיעה קומפלט עם הגה, מנוע וארבעה גלגלים.
פותח השרשור הביא קישור בעצמו לדף של אופרן שבו מוצעים כל מיני תוספי ביטוח.
מדובר בהרחבות. הנה הדף הספציפי לצד ג':  https://www.ofran.co.il/980-7428-he/Tips.aspx

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'עוד הבאת ציטוט שבו כתוב שכדאי לרכוש את זה בנפרד'
עוד הבאת ציטוט שבו כתוב שכדאי לרכוש את זה בנפרד
16/09/2018 | 09:07
4
20
אני בספק אם אתה מבין מה שאתה קורא.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אז תקרא שוב'
אז תקרא שוב
16/09/2018 | 09:57
3
16
מדובר בהרחבות.  בארה"ב המילה הרחבה היא אפילו חלק מהשם של התוספת האופציונאלית- supplemental  או extended.

תשמע, אין טעם להמשיך בדיון הזה. תרכוש איזה ביטוחים שאתה רוצה, הכסף שלך. תאמין שאם אינך רוכש אז אתה חשוף לתביעות של מיליונים, האמונה שלך.

יותר מלכתוב את מה שאני יודע (30 שנות ניסיון בשכירה באירופה וארה"ב כאשר חקרנו את הנושא לעומק במקום עבודה כדי להחליט אם להנחות עובדים שנוסעים לרכוש או לא ביטוחים שמוצעים על ידי חברות השכרה)  +  להביא כמה קישורים רלוונטיים, איני יכול.  בהצלחה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש לך כמה טעויות'
יש לך כמה טעויות
16/09/2018 | 10:27
2
15
1. אתה מתייחס לאירופה וארצות הברית,
יש בעולם עוד הרבה מדינות אחרות, רוב העולם יש בו חוקים אחרים ממה שאתה מכיר, ובחלק גדול מהעולם חברות השכרה לא מחויבות לעשות ביטוח ולא עושות ביטוח צד ג בכלל אלא אם משלמים עליו.
2. כל ביטוח מתחיל ומצהיר שהוא ישלם את הנזק, רק אם הנהג נהג לפי החוק,
אבל ב99 אחוז מהמקרים של תאונות הנהג לא פעל לפי החוק,
תאונות קורות כשאנשים לא עוצרים באדום, או עצור, או נוהגים מהר מדי, או במסלול הלא נכון, אם כולם היו נוהגים לפי החוק כמעט ולא היו תאונות.
כך שבהרבה מקרים הביטוח לא מחויב לשלם,

אני יכול לתת פה הרבה קישורים על תיירים ששכרו רכב באוסטרליה וניו זילנד , עשו תאונות באשמתם, ובסוף קיבלו לשלם עשרות ומאות אלפי דולרים פיצויים.
זה לא פיצויים על נזק בריאותי, כי אף אחד לא משלם בניו זילנד על טיפולים רפואים, זה חלק מביטוח כולל ממשלתי, אבל יש שלל פיצויים אחרים שאנשים משלמים, בהרבה מקרים בתאונות עם הרוגים, הנהג מקבל לשלם פיצויים על נזק נפשי של כמה עשרות אלפי דולרים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'1. חחח, הרי כתבתי את זה בעצמי במפורש...'
1. חחח, הרי כתבתי את זה בעצמי במפורש...
16/09/2018 | 11:53
1
13
וכתבתי גם שאני לא יודע מה קורה בכל מדינה ומדינה על כדור הארץ.
זה עדיין מאוד רלוונטי כי בטח איזה 95% מהנסיעות המדוברות בפורום זה הם לאירופה או ארה"ב.

2. זה פשוט לא נכון (שוב, אני מסייג את זה לאירופה וארה"ב, לא יודע על אוסטרליה).
    אתה מבלבל עם חלק מהביטוחים שלא תופסים במקרה של נהיגה עבריינית מפורשת ובעיקר נהיגה תחת השפעת אלכוהול.
עבירות תנועה רגילות, שרובן הן בכלל בגדר טעויות גם בהיבט הפלילי, בהחלט מכוסות בכל ביטוח. כמו שכתבת בעצמך, אם זה לא היה כך, לא היה צריך כמעט ביטוח והביטוח היה זול בהרבה.

3. מה שאתה מתאר לגבי ניו זילנד לא שונה מישראל. גם בישראל יש ביטוח בריאות ממלכתי ויש ביטוח רכב חובה לפגיעות גוף.  הפיצויים הנדרשים בפגיעות גוף הם הרבה מעבר לטיפול רפואי. אנשים נשארים נכים לכל חייהם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אז אל תטעה את ציבור הקוראים כאן.'
אז אל תטעה את ציבור הקוראים כאן.
16/09/2018 | 15:15
6
לצפיה ב-'צחוק מסוכן למי שמאמין לו'
צחוק מסוכן למי שמאמין לו
14/09/2018 | 12:10
8
לצפיה ב-'ובגלל שיש סיכון כי אין תאונת דרכים עם נפגעים'
ובגלל שיש סיכון כי אין תאונת דרכים עם נפגעים
13/09/2018 | 13:22
30
ללא מעורבות משפטית עצתך שווה כקליפת השום וגובלת בחוסר אחריות.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין כלום במציאות בשטח'
אתה לא מבין כלום במציאות בשטח
13/09/2018 | 08:30
34
לצפיה ב-'ניסו לבלבל אותך עם תשובה לא רלוונטית, השתתפות עצמית'
ניסו לבלבל אותך עם תשובה לא רלוונטית, השתתפות עצמית
12/09/2018 | 15:40
1
65
כמו שמבלבלים 90% מהלקוחות שלהם ואולי גם את עצמם.
אתה שואל על סיכון של 200,000 יורו צד ג' לנזקי רכוש או 1,000,000 יורו נזקי גוף והם עונים לך על 1,000 יורו השתתפות עצמית - וגם את זה מבולבל.

אני בטוח שאם היית ממשיך לחקור היית מוצא את המידע, אבל אני מסכים איתך שחבל לטרוח אם יש סוכנויות אחרות שיתנו לך את המידע בלי להפעיל נוהל טלטול של השב"כ.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש לך סיבה מיוחדת לשכור דווקא דרך הסוכן הזה?'
יש לך סיבה מיוחדת לשכור דווקא דרך הסוכן הזה?
12/09/2018 | 11:54
10
55
אחת הסיבות שלא יוצא לי לשגור דרך סוכנים ישראלים היא חוסר השקיפות במידע.
המידע מפוזר בין מסמך של תנאים כלליים, מסמך של תנאי הביטוח, מסמך ספציפי להשכרה אצל הסוכן, ועוד איזה מסמך של הזמנה ומסמך בחברת ההשכרה עצמה.

אם לא מאוד חשוב לך לשכור דווקא דרך הסוכן הזה אתה יכול לשכור דרך סוכן שנותן מידע בצורה ברורה יותר, כך אני עושה.
אם מאוד חשוב לך הסוכן הזה, תרים טלפון ותבקש הפניה למקום בו רשום מה בדיוק הביטוח לצד שלישי.

אגב מצב יכול להיות הרבה יותר גרוע לפגיעות גוף צד שלישי, למשל אם פגעת בטעות בהולך רגל.
אם חו"ח הפכת מישהו לנכה העלויות הרבה יותר גבוהות מטוטאל לוס של מרצדס.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני תמיד בודק כמה הצעות, גם אותם'
אני תמיד בודק כמה הצעות, גם אותם
12/09/2018 | 12:01
6
46
אבל אין לי בהם עניין מיוחד או סנטימנטים.

גיליתי שאין כללים ובכל השכרה כדאי לבדוק כמה שיותר אתרים. סטטיסטית לרוב יוצא שאני שוכר ישירות מחברות ההשכרה עצמן ופחות מסוכנויות.

שלחתי לאופרן מייל וביקשתי הבהרה. עדיין לא ענו. אני מעדיף בכתב ולא בטלפון כדי שיהיה יותק קל להוכיח במקרה של מחלוקת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'להערכתי אתה לא שוכר מחברות ההשכרה עצמן'
להערכתי אתה לא שוכר מחברות ההשכרה עצמן
12/09/2018 | 12:30
5
60
אתה שוכר מסוחרים או זכיינים.
למשל שלמה סיקסט הוא זכיין, אם שכרת דרכו רכב נניח מסיקסט גרמניה לא ראיתי שיש לו יכולת החלטה גדולה יותר מאשר סוכן. הוא למשל לא יכול להחליט שהוא מבטל איזשהו חיוב שחייבו אותך סיקסט גרמניה גם אם הוא חושב שהחיוב לא מוצדק.
מבחינת סמכויות אני לא הצלחתי לזהות הבדל משמעותי בין זכיין לסוכן.
המצב שונה לעומת אם נניח תשכור את הרכב ישירות מול תחנת ההשכרה במינכן, במקרה כזה אתה עובד ישירות מול חברת ההשכרה.

אני מסכים איתך שצריך את המידע והתנאים בכתב, כשאמרתי שתבקש הפניה התכוונתי שיאתרו בשבילך את המקום בו הדברים רשומים, לא שיספרו לך סיפור נחמד בטלפון.
יכול להיות שאתה צודק ומייל יתאר טוב יותר את המיקום של המידע.

אני חושב שיש כלל, אין צדיקים בתחום הזה. צריך להסתדר עם ההכי פחות גרועים.
אני לא בודק כמה שיותר אתרים, אני בודק כאלה שנותנים לי את המידע בצורה סבירה. אני לא מוכן לעבוד בשביל הסוכן/זכיין ואלו הישראלים פעמים רבות דורשים שאתקשר כדי שאקבל את ההצעה האמיתית (זאת באתר האינטרנט היא רק פתיחה) אחרי איזשהו מו"מ של באזר טורקי. לא מתאים לי להתקשר לכל אחד (יותר מפעם אחת) כדי להתעסק עם זה.
השיטה שלי שכל סוחר יתן לי את ההצעה הכי טובה שלו ואני אודיע למי שזכה במכרז שהוא זכה.
עם הזמן גיליתי שאלו עם הגישה השירותית, זאת אומרת מידע ברור ושקוף, יהיו גם שירותים יותר במקרה של בעיה ובד"כ הם גם כלכליים יותר.
זה מה שעובד בשבילי לאחרים אולי עובד משהו אחר.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'היו סוכנים, היו זכיינים והיו ישירות מהחברה'
היו סוכנים, היו זכיינים והיו ישירות מהחברה
12/09/2018 | 14:17
4
47
למשל מזמין לא מעט ישירות מאתר www.europcar.com.

בכל אופן, הסיבה שציינתי את זה לא קשורה בטיב השירות אלא בטיב המידע. וגם זה תיאורטי ומשוער. לדעתי לזכיינים יש יש יתרון בזכות סיבוכיות יותר נמוכה של המידע. הזכיין של אוויס מוכר רק השכרות של אוויס ולכן מחזיק רק סט התנאים של אוויס. הוא לא צריך להחזיק ולהציג מספר סטים של תנאים מחברות שונות. סוכן שעובד עם מספר חברות שונות, חייב להחזיק הסברים על התנאים בכל חברה וחברה.

בכל מקרה, לאור התשובה הבעייתית של אופרן, החלטתי לוותר על שירותיהם ולהזמין ממישהו אחר. התשובה המלאה שלהם מצוטטת למעלה.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
12/09/2018 | 17:40
1
36
נכון שהזכיין הישראלי של אוויס לא צריך להכיר את התנאים של הרץ, אבל מצד שני לפי אתר האינטרנט שלו הוא גם לא מכיר את התנאים של אוויס במדינות השונות.

חסר מידע על אם נדרש רישיון בין לאומי, האם ניתן להעביר את הרכב על מעבורת ואם כן על איזו מעבורת, האם מותר להעביר רכב למדינה אחרת ואם כן איזה רכב לאיזו מדינה. אגב באתר אוויס העולמי המידע נמצא.
במקרה כזה לא משנה לי אם מדובר בזכיין לא טוב שלא נותן לי את המידע רק לגבי חברת השכרה אחת או סוכן לא טוב שלא נותן לי את המידע לגבי מספר חברות, אין זה אין.

כרגע בארץ לא מצאתי זכיינים טובים, כאלה שאומרים בדיוק מה כן ומה לא במקום להגיד על הכל לא כדי לכסות את ישבנם, תמיד צריך רישיון בין לאומי, אסור מעבורות.....

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-''
12/09/2018 | 18:14
23
במאמר מוסגר, איוויס מקרה קשה. מזה כשנה מעדיף לוותר על שירותיהם אחרי שלוש השכרות רצופות שבשלושתן הייתה בעייה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'גם שאתה מזמין מאתר יורופקאר אתה בעצם מזמין שרות מזכיין מקומי'
גם שאתה מזמין מאתר יורופקאר אתה בעצם מזמין שרות מזכיין מקומי
12/09/2018 | 19:54
1
36
שלהם בארץ הסצפציפית.
אף חברת רכב היא לא הבעלים של הנציגויות המקומיות.
הן כולן (או רובן המוחלט) זכייניות, ככה שהזמנה באתר החברה לא מבטיח לך כלום, אתה עדיין תצטרך להתמודד עם זכיין מקומי שיש לו חוקים משלו וכמובן חוקים של המדינה הספציפית שמחייבת או לא ביטוחים שונים ובכל מדינה יש זכויות וחובות שונים לצרכנים, לנהגים, נפגעי תאונות דרכים וכולי..
בלגן גדול.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'דובר על מי לוקח את ההזמנה, לא מי מספק את הרכב'
דובר על מי לוקח את ההזמנה, לא מי מספק את הרכב
12/09/2018 | 22:52
13
לצפיה ב-'יש להם כל מיני הסכמים, נותנים הנחות לקבוצות מיוחסות'
יש להם כל מיני הסכמים, נותנים הנחות לקבוצות מיוחסות
12/09/2018 | 23:00
2
35
אז למיוחסים אלה, כדאי מאד לשכור אצלם. יותר משתלם מתכניות הנאמנות של החברות.

אבל האמת שאני מתפלא עליהם. אני מכיר את החברה הזאת הרבה מאד שנים, לפני עידן האינטרנט. הם נחשבו אמינים וזולים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בתחילת עידן האינטרנט הם דפקו אותי ב 100$'
בתחילת עידן האינטרנט הם דפקו אותי ב 100$
13/09/2018 | 13:24
1
39
הייתי צריך לקחת רכב בבאפלו, מדינת ניו יורק,
להחזיר בניוארק, מדינת ניו ג'רסי.
השכרה קצרה, הרבה פחות משבוע (כבר לא זוכר כמה).

היו זולים יותר מכל סוכן או הזמנה אחרת בשמונים ומשהו דולר.
בדקתי איתם שההזמנה כוללת הכל, כולל השכרה חד כיוונית, הבטיחו לי שכך.

בתחנה בבאפלו דרשו ממני עוד 100$ עבור השכרה חד כיוונית.
אמרתי שמשולם, ענו לי שלא.
הרמתי טלפון לאופרן, אמרו לי ש"מזתומרת, ההזמנה כוללת הכל",
נתתי את הטלפון לנציג חברת ההשכרה, אולי נציג אופרן יודע להסביר יותר טוב ממני, אחרי 2-3 הטלפון חזר אלי ונציג אופרן אמר לי לשלם את ה 100$.
בזמנו גם שיחה סלולרית מארה"ב לארץ עלתה הון קטן.

עברו מאז יותר מ 10 שנים, הקפדתי מאז לא לשכור רכב מאופרן, כשבמקום העבודה לנסיעת עבודה רצו לשכור לי דרכם לא הסכמתי.
זו לא המלצה, אני רק מספר איך אני התנהלתי.

אולי לאחרים הם היו נהדרים, לי לא ולפי השרשור הזה נראה שגם היום לאופרן לא ברור מה המחיר כולל ומה לא.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'קרה לי מקרה דומה עם הרץ'
קרה לי מקרה דומה עם הרץ
13/09/2018 | 15:31
35
שכרתי לטיול ארוך, לקחנו בסן פרנסיסקו והחזרנו אחרי כ-20 יום בלאס וגאס. עפ"י האתר שלהם לקבוצות רכב מסויימות אין קנס על החזרה ביעד אחר. וידאתי במייל ובטלפון מול הנציגות של הרץ בארץ. התעקשתי שבואוצ'ר יהיה כתוב. החזרתי בלאס וגאס וטראח, $300 drop off charge! אחרי דין ודברים אינסופיים עם נציגים חסרי סבלנות ושכמעט שפספסתי את הטיסה לניו יורק, הגענו להסכם שאני אשלם את $300 ואקבל ואוצ'ר על $300 להשכרה הבאה. בארץ התחיל קרקס חדש אבל היה הפי אנד לשם שינוי כי קיבלתי גם החזר וגם את הואוצ`ר. אבל כל הסיפור השאיר טעם מאד לא טוב.

למה נדמה לי שבהשכרת רכב יש הרבה, הרבה יותר בעיות מכל שירותי תיירות אחרים?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תמיד מציעים לי בדלפק לרכוש ביטוחים נוספים'
תמיד מציעים לי בדלפק לרכוש ביטוחים נוספים
12/09/2018 | 22:50
5
57
והם גם נעשים יותר ויותר יצירתיים. ביטוח שירותי דרך, ביטוח שמשות וצמיגים שאגב לא מכוסים בביטוח הבסיסי ועוד. לפעמים נדמה לי שהביטוחים זאת הגרסה של חברות ההשכרה למוצרים הנלווים של חברות התעופה low cost.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'השוואה לא נכונה, מדובר בדברים שאתה פשוט לא צריך'
השוואה לא נכונה, מדובר בדברים שאתה פשוט לא צריך
13/09/2018 | 06:38
53
בחברות low cost המוצרים הנלווים העיקריים הם מוצרים שלרוב אתה זקוק להם או רוצה אותם, ובחברות קלאסיות היו כלולים בכרטיס. מוצרים כמו הטסת מזוודה, בחירת מקום ישיבה, מזון בטיסה וכו.

ביטוחי הסרק שמוצעים לשוכר רכב יותר דומים לקופאית בסופר שמציע לקונה כל מיני מוצרים ב"מבצע" שהוא בכלל לא התכוון לרכוש.

הביטוחים האופציונאליים הללו מהווים מקור הכנסה חשוב לחברות ההשכרה.
ככלל מדובר בביטוחים "זולים" אך יקרים מאוד.  "זולים" כי באופן מחלט הסכומים לא גבוהים כי אנשים שוכרים רכה למספר ימים או שבועות בלבד, כך שהמחיר נראה לא גבוה. יקרים מאוד בכל השוואה לעלות הביטוח בהשוואה לביטוח בתנאים נורמליים - כלומר ביטוח לשנה שיזום על ידי המבוטח.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה בדיוק כל העניין, השוואת מחיר'
זה בדיוק כל העניין, השוואת מחיר
13/09/2018 | 10:38
3
47
השאלה הייתה צרכנית מלכתחילה. לרגע לא דובר על לנסוע בלי ביטוח צד ג'. כפי שלאונידס כתב, זאת בעייה של שקיפות. באופרן אתה לא יכול לדעת כמה ההשכרה תעלה לך. אם חברה x מציעה ביטוח זה כלול במחיר אז ידוע המחיר הסופי של ההשכרה. לעומת זאת אופרן לא רק שלא כוללת, גם לא ניתן לדעת מראש כמה עולה לרכוש אותו ומגלים את המחיר הסופי רק בדלפק. אפילו טרחתי ופניתי אליהם בשאלה והתשובה שקיבלתי הייתה לא נכונה. בתנאים אלה אני לא מוכן לקנות חתול בשק. אני לא מבין למה אופרן עושים את זה, הרי זאת רק שאלה של זמן עד שמישהו יכתוב בעיתון אופרן עקצו אותי וגיליתי רק בגרמניה שאני צריך להוסיף עוד כך וכך יורו לביטוח צד ג'....
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הזוי'
הזוי
13/09/2018 | 11:45
2
41
השאלה אם זה מתוך טמטום או ניסיון להסתיר עלויות?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'טמטום זה לא, זה מתוך כוונה'
טמטום זה לא, זה מתוך כוונה
13/09/2018 | 21:15
1
38
והכוונה היא להרוויח כסף.
ביטוח זה נושא מבלבל שאנשים רבים לא באמת יודעים להעריך את שוויו. לחברות ההשכרה זו הזדמנות נהדרת להכנסות משמעותיות. זה במיוחד מצליח כשהם מציעים את התוספות במעמד ההשכרה.
חוסר הבהירות במה הביטוחים כוללים ומה מבוטח ממילא (בלי תוספת) הוא מכוון. אין טעם לשאול את נציגי חברות ההשכרה שאיתם באים במגע.  הם באמת גם לא מבינים את זה בעצמם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'לא חידשת כלום.זה ברור לכולם כאן.'
לא חידשת כלום.זה ברור לכולם כאן.
13/09/2018 | 22:02
15
לצפיה ב-'בעייה מוכרת'
בעייה מוכרת
16/09/2018 | 07:24
17
אכן הכוונה שתקנה השלמות ביטוח יקרות במעמד קבלת הרכב.
טיולים וחופשות בחו"ל >>

הודעות אחרונות

12:55 | 22.09.18 yossialef
17:40 | 21.09.18 מיקהפ
10:09 | 21.09.18 koganzon
17:16 | 20.09.18 דיזוני
22:10 | 18.09.18 the girl nxt door
18:47 | 18.09.18 Roaicc
10:42 | 16.09.18 לאונידס
17:18 | 14.09.18 guinness76
10:05 | 13.09.18 ביזנסמן1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ