המלצות לטיול לקיץ הבא יולי\אוגוסט\ספטמבר ?

graphe60

New member
המלצות לטיול לקיץ הבא יולי\אוגוסט\ספטמבר ?

שבועיים, זוג, תקציב באזור ה-20K. מעוניינים בעיקר בטיול נופים, טבע, תרבויות וכו'.
חשבנו על אפריקה - השאלה איפה באפריקה? ומה עוד עומד בפנינו?
עדיפות ליעדים שכדאי לכבוש כעת לפני הגעת הילדים...
יעדים שיהיה קשה
עד בלתי אפשרי לעשות עם ילדים קטנים.
כל טיפ\המלצה יבורך, תודה!

לא טיילתי באפריקה אז לא מכירה אבל

אני הייתי הולכת על אסיה, יפן למשל.
אני אישית לא נסעתי לדרום מזרח אסיה עם ילדים קטנים והתחלתי לנסוע איתם רק כשהגיעו לגיל 11 (הקטן 11 הגדול 13 כשעשינו טיול גדול ראשון).
אז לדעתי יפן, תאילנד, מאוד מתאימות לטיול בלי ילדים. טיול עם ילדים קטנים בהחלט אפשרי לכל מקום רק שהוא יהיה שונה.
&nbsp
אגב, לא יודעת לגבי תקציב, לא רואה טעם לחשב תקציב שתלוי המון באיפה את ישנה, מה את אוכלת ולאן את מטיילת.

graphe60

New member
אכן תאילנד עלתה על הפרק גם כן.

יפן מאוד יקרה ממקורות קרובים, השאלה אם נצליח לעשות טיול נורמלי בתקציב הנוכחי,
אנחנו אוהבים לטייל ולא לסמן V שהיינו.

ואם יש עוד המלצות ורעיונות יותר ספצייפים משם מדינה, אזורים וכו' זה יכול להיות נהדר.

ANZ1

New member
יפן יותר זולה לטיול באפריקה

יום טיול ביפן הוא אחד הזולים, לא רק מול אפריקה היקרה לתיירים, אלא מול רוב העולם,
הטיסה ליפן קצת יותר יקרה, המחייה ביפן למי שגר בה יקרה, אבל טיולים ביפן לא יקרים בכלל.
האוכל הרבה יותר זול מבישראל, יש מלונות זולים או אכסניות מבריקים וזולים.
תחבורה ציבורית מעולה וזולה לתיירים.
אפריקה זולה למחייה ויפן יקרה, לתיירים זה הפוך, כי תיירים באפריקה לא ישנים איפה שהמקומיים ישנים, לא מוציאים את אותם כספים, לא אוכלים באותם מקומות,
תיירים באפריקה מוציאים הרבה כסף, כי הם אוכלים, ישנים, נוסעים, רק במקומות של תיירים, ואילו ביפן אין בעיה של לכלוך, זיהומים, או כל בעיה אחרת עם מקומיים.
אבל יפן לא מתאימה לטיול בקיץ אלא באביב או בסתיו,
ויפן לא מתאימה לטיול של שבועיים, זאת מדינה גדולה מדי , ובדרך כלל באים אליה פעם אחת, לכן רצוי טיול יותר ארוך.
אני במקומכם הייתי מסתכל על מדינה אחת בסקנדיניביה איסלנד / נורבגיה / שוודיה, או מזרח אירופה, גרוזיה, קרואטיה...

אגב, אין שום יעד שאי אפשר לטייל בו עם ילדים קטנים.
בכל מקום שישראלים חושבים שהם מגיעים לקצה, שניה אחר כך עוברים אותם מטיילים בני 80, או זוגות צעירים עם ילדים קטנים.

YosMan1

New member
אנחנו היינו באפריל שבועיים ביפן והיה מושלם, אחד הטיולים

הכי מוצלחים ומהנים (והיו הרבה), רק טיול הסאפרי באפריקה משתווה לו

ברור שעוד שבוע היה מוסיף אבל גם שבועיים זו חויה מדהימה.
שני הטיולים היו מאד יקרים.
אנחנו נוהגים לטייל ברמה של 4-5 כוכבים ושני הטיולים יצאו יקרים.
אני שומע שאפשר לטייל ביפן בזול אבל השאלה לאיזה טיול מצפים.
בכל מקרה שתי חוויות מדהימות.
אני חושב שהתקופה היא קריטית לבחירת הטיול. יפן כמו שנאמר זה סתיו או אביב, אפריקה הכי כדאי בתקופת הנדידה.

ANZ1

New member
מה היה לכם יקר ביפן ?

מלונות 5 כוכבים במרכז הערים מאד יקרים ביפן, כמו מנהטן,
אבל אין שום צורך בהם,
מלון זול שיושב ליד קו תחבורה ציבורית יעלה עשירית, הוא יהיה נקי, מבריק כמו כל מלון אחר, אפילו אכסניה, אפשר למצוא חדר זוגי , שיעלה 100 דולר ללילה לזוג.
ואין שום צורך לגור במרכז העיר, במיוחד בטוקיו וקיוטו,
בטוקיו יש את הקו הידוע - יאמאנוטה, שמקיף את כל העיר, אפשר לרדת בכל מקום ולעלות בכל מקום, ואין שום בעיה להגיע ממלון שנמצא לידו לתחנה המרכזית,
ואוכל, אפשר לאכול במסעדות יוקרה, אבל אפשר לאכול ארוחות מצוינות כמו המקומיים בכל מסעדה שנמצאת בכל רחוב בכמה דולרים בודדים.
האוכל יהיה טרי, אותנתי וטעים כמו בכל מקום אחר,

זה בדיוק ההבדל טיול ביפן לאפריקה, הכל נקי, מסודר, ברור, ואין שום צורך להוציא יותר כסף על מותרות, מה שחייבים באפריקה.
באפריקה אם לא תוציא הרבה כסף אתה תחלה / תשדד / תאבד...
ביפן אתה יכול לטייל נהדר ב100 דולר ליום.
תחבורה ציבורית , שתקח אותך לכל מקום ביפן ,כרטיס JRPASS עולה 30 דולר ליום,
מלון זול יעלה לך 50 דולר לאדם (חצי מזוג), ואוכל אפשר להסתדר יופי עם 20 דולר ליום, והטיול יהיה יפה / כיף מעניין בדיוק כמו מי שיוציא 500 דולר ליום.

ולגבי הזמן, בשבועיים אפשר לטייל יופי בהונשו, האי המרכזי, אבל ביפן יש 5 איים גדולים, אז גם אם נוריד את אוקינאווה הרחוקה, עדיין כדי לראות את יפן ולא רק את המרכז, אי אפשר לטייל בשבועיים, והאיים האחרים שונים ממרכז יפן.

דניאלה1311

Active member
מנהל
יפן מושלמת לטיול של שבועיים ויותר, הכל תלוי במימון
יפן לא מתאימה לטיול של שבועיים? מי אמר? זה הזמן והתקציב שיש לאנשים אז אסור להם לנסוע? סליחה ANZ1 אבל אלו שטויות. גם רמת הטיול תלויה במטיילים. יש אנשים שלא מוכנים לישון באכסניה זולה לא משנה עד כמה היא נקייה ומולם יש את אלו שרוצים לישון בבתי מלון בדרגות שונות של איכות. יש אנשים שרוצים לאכול כל יום לפחות פעם אחת במסעדה טובה ולא לאכול אוכל מהיר בעמידה או בחטף ויש כאלו שזה לא משנה להם. אז אין טעם להתווכח אם יש או אין צורך במלון יקר או במסעדות רחוב, זה ויכוח שאינו מניב תובנות ותוצאות.
&nbsp
לגבי אפריקה הייתי במערב אפריקה, היה מאד מענין. לדרום אפריקה לא הגעתי שמעתי שמקסים שם. אי אפשר להשוות בין המקומות. אני מעדיפה את יפן בכל מקרה

graphe60

New member
לפי מה שאתה כותב..

יפן אכן יקרה, נניח שמלון יעלה לאדם 50$ מה שלא סביר
אפילו לא 3 כוכבים ואנחנו לא מהמתפנקים אבל נניח. יותר לכיוון 100$ מבדיקה קצרה שערכתי.
עוד 30 דולר נסיעות, ועוד 20$ אוכל ביום? נגיד, גם לא נראה לי מספיק, אולי 40%.
מה עם כניסה לאתרים ואטרקציות? בכייף אתה סוגר 250-350$ ביום.
איך זה לא יקר? או למי זה לא יקר
?

YosMan1

New member
מסכים שאפשר לטייל ביפן במחיר סביר זו שאלה של תיאום ציפיות,

אם מצפים למלונות 4-5 כוכבים מרכזיים ומסעדות טובות אז זה יהיה מאד יקר.
אם הולכים על מלונות 3 כוכבים לא במרכז ואוכל במסעדות קטנות וסופר אז זה יהיה סביר.
רק צריך להבין את האפשרויות.
זה לא מחירים לא של תורכיה לא בולגריה לא תאילנד ולא קפריסין.
&nbsp

graphe60

New member
מס' שאלות.

ברשותך, מקווה שזו לא חטטנות בעייניך.
כמה עלה לכם טיול שבועיים ביפן? וכמה נפשות הייתם? כתבת מלונות 4-5 כוכבים
אז מדובר בסדטנרטים גבוהים ככל הנראה. האם טיילתם עם רכב? יש לך תוכנית טיול לשתף?
&nbsp
ואותו כנ"ל לאפריקה, מסתמן מהתשובה שהיית, אשמח לפרטים והרחבות.
תודה!

YosMan1

New member
כמה דברים:

אני מעדיף לא לתת מספרים מדויקים אבל :
טוקיו וקיוטו תצפה למחירי מלונות ומסעדות בסגנון ניו יורק ולונדון (נכון לאפריל 2018 בזמן הסקורה).
טיול ליפן זה משהו שכדאי מאד לתכנן חצי שנה מראש, היפנים הם חולי סדר ותכנון מראש ויש הרבה מאד דברים שנסגרים 6-4-3 חודשים מראש (גם מלונות גם מוזיאונים ואטרקציות) במיוחד אם נוסעים בעונות החמות של הפריחה או השלכת.
אז כמה שזה נשמע מוזר וישראלים רגילים לאלתר זה מאד לא מומלץ ביפן.
ממליץ מאד להכנס לקבוצת יפן למטיילים בפייסבוק יש שם אין סוף מידע והצעות לתכנוני טיולים.
https://www.facebook.com/groups/818573244902170/
אנחנו הינו שני אנשים, 4 לילות בקיוטו, 2 לילות בנאושימה ו 7 לילות בטוקיו, נסענו ברכבות והיה ממש מוצלח, אם רוצים לעלות להרים אפשר לקחת רכב אבל קח בחשבון שביפן נוהגים בצד שמאל כמו באנגליה.
הדבר הטכני הכי חשוב בטיול ביפן זה גוגל מפס ותכנית גלישה טובה לטלפון, זה מה שהופך את ההתמצאות לקלה ופשוטה.
באפריקה היינו ב 2010 בטיול מתוכנן פרטי, שני גיפים 8 אנשים, 8 ימים ספארי בקניה ו 5 ימים בזנזיבר, חויה מדהימה.

graphe60

New member
תודה על המידע, סדר גודל של הוצאה לטיול כזה?

רוצה לדעת למה לצפות פשוט.
האם ביפן נכון וזול לקנות סים מקומי לגלישה?
עד כמה קשה להתמצאות ביפן בהשוואה לסין? שלטים באנגלית? דוברי אנגלית?
טיפים כללי שיקלו על חיינו והתכנון שך הטיול?

YosMan1

New member
ב 20000 שח בחלט ניתן להסתדר שבועיים ביפן ברמה של מלונות 3

כוכבים שלא במרכז.
טיסה סביב 1100 דולר לאדם (תלוי בעונה ומתי מזמינים, ככל שיותר מוקדם יותר זול)
250 דולר לאדם לרכבות ונסיעות.
מלונות 3 כוכבים החל מ 100 דולר ליום באזורים לא מרכזיים.
בעונות המבוקשות - אביב וסתיו - יותר יקר ומחוץ לעונה המחירים יורדים משמעותית.
אם אתם מצפים למלונות 4 כוכבים מרכזיים ולאכול במסעדות פעמיים ביום אז זה בקלות יכול להיות כפול וגם הרבה יותר.

YosMan1

New member
לעניין ההתמצאות והסים

אז כל הרכבות הרגילות והרכבת תחתית ביפן מסומנות גם באנגלית ככה שאין שום בעיה להתמצא.
רחובות זה יותר בעייתי ולכן משתמשים בגוגל מפס.
שלטים בנהיגה זה חלק ככה וחלק ככה אבל שוב, גוגל מפס והכל פשוט.
יפן זה לחלוטין מערב אירופה וארהב לצורך שימוש בסים, כל חבילה שעובדת במערב אירופה תעבוד גם ביפן.
סים גלישה מקומי מאד מוצלח הוא של חברה וירטואלית בשום BMOBIE.

xfwind

New member
הצעיר שלי עושה עכשיו גיחה צנועה ליפן ב-2400$ לשבועיים וחצי

כולל כרטיס 830$.
ממוקד טוקיו והסביבה (פחות נסיעות) ואולי קפיצה להוקאידו.
אמא שלו מאושרת כי ביפן אין מצב להתכלב.

נוסע עם תרמיל גב קטן של 25 ל'.

ועוד איך אפשר...

ממה שהתרשמתי, להפתעתי יש לא מעט תרמילאים ביפן שמטיילים בטרמפים, עם לינה בקמפינג תחת כל עץ רענן, מקלחת פעם בשלושה ימים, אכילת מנות חמות, ופה ושם לשכור תא באינטרנט קפה ולישון בו 5 שעות.
מי שרוצה להוריד תנאים כדי לחסוך יכול גם ביפן...

xfwind

New member
ישן בהוסטלים ומתקלח כל יום. אוכל טוב (!) ונוסע בתחבו"צ

יש מצב שילון קצת אצל חברים מקומיים.

ANZ1

New member
אם התוכנית שלך לטיול בקיץ, את לא צריכה לצפות, את צריכה לצוף

כרגע ,בימים האחרונים, בטוקיו ובקיוטו מזג האוויר הוא
36 מעלות צלזיוס עם 100 אחוז גשם.
מה שנאמר, יותר גרוע מזה אין.
את מתעלמת ממה שאמרו לך, אבל ליפן לא נוסעים בקיץ.

אבל לשאלתך, הדרך הכי טובה להתמצא ביפן, זה להציק למקומיים,
לפנות ליפנים ברחוב, הם כבר יקחו אותך לאן שאת צריכה, הם יוציאו מפות, מחשבים, הם ילכו איתך לאן שאת צריכה,
ולגבי אנגלית, ככל שאת בעיר יותר גדולה וככל שהיפני יותר צעיר, ככה יש סיכוי שהוא יודע יותר אנגלית.

ANZ1

New member
אני הייתי פעמיים בגולדן וויק בטוקיו וקיוטו בלי להזמין מראש

בשום מקום, ולא היה לי בעיה למצוא מקום לישון.
שזה כידוע השבוע הכי עמוס בשנה, נכנסתי לאינטרנט ומצאתי מקומות .
והזמנתי מהום למחר.

למעלה