טיול באירופה לבד

iris mom of two

New member
מנסיון של מי שגרה בקור, לא סקנדינבי

אבל עדיין עם טמפרטורות בחורף שיורדות הרבה מתחת לאפס.
&nbsp
בסוף החורף אפס מרגיש חם מספיק לחולצה קצרה. בקור של שבוע לא ייבחן כלום. בנוסף, טבלת מזג אויר לא מראה כלום. זה מראה טמפרטורות. מנסיון, יש ימים שהטמפרטורה מינוס עשר וזה מרגיש נוח, כל עוד לבושים היטב. וממש האויר צח ומרגיש נקי, והטיול של שעה עם הכלב הוא תענוג. או הסקי ממש כייף, ואפילו העלייה על מעלית הסקי לא קרה מדי.
&nbsp
יש ימין שיותר חם על המדחום, אבל הרוח, אוי הרוח, חודרת אל מתחת לכובע הצמר.
&nbsp
חוץ מזה שבתחילת החורף תמיד 10 מעלות מאל האפס מרגיש קר מספיק למעיל ובסופו בקושי שמים סוודר. זה הזמן להוציא את החולצות הקצרות

Dog Lover 26

New member
אז זהו זו שאלה חשובה שגם רציתי לשאול..

אני רוצה לטוס בין החגים. הייתי אומר בין ה-12 לחודש ל-23 לחודש. האם המחירים/העומס בנתב"ג, עדיין יהיו גבוהים כמו בתאריכי החגים עצמם? או שמא זולים יותר? כי אם כן, אז אטוס כבר לקראת סוף החודש, יותר נוח לי מבחינת הלו"ז לצאת ב-20 לחודש.

תומלול

New member
העומס נראה לי פחות מהקיץ. לגבי העלויות

אני רק יכולה להעיד מנסיוני, שהזמנתי בשבוע שעבר לבן שלי את אותה טיסה שהזמנתי לעצמי לפני כ- 3 חודשים (לתאריך לפני יום כיפור) והמחיר עלה ב- 200$!!
לא היתה לי ברירה, כי רציתי שיטוס איתנו באותה טיסה.
אגב גם יציאה ב- 20 לחודש זה עדיין תקופת החגים ואז זה כבר לא משנה.
זו דעתי בכל אופן.
מציעה לך להריץ חיפוש על מחירי הטיסות בתאריכים שאתה מתלבט עליהם ולהחליט לפי זה.

iris mom of two

New member
עלים. שלכת

פה, צפון מזרח ארה"ב, זה ממש מרהיב.
&nbsp
אבל גם אם פחות מרהיב, היופי של זה זה משהו מטמטם למי שלא נחשף.

לאונידס

Active member
מה יותר פשוט מלבדוק?

תבדוק את מחיר הטיסה בין החגים ואחרי החגים ותוכל להחליט לפי עובדות ולא לפי ניחושים.

Dog Lover 26

New member
אכן נבדק. פערים עצומים.

לדוגמא- 115 דולר (כיוון אחד) באל על ב-2 לאוק'. 330 דולר (כיוון אחד) ב-20 לספטמבר.

אגב, אם אני קונה הלוך ושוב , שיכולים להיות משתלמים כלכלית יותר מכיוון אחד, האם אני חייב להתייצב לטיסה בחזור? יש קנס או משהו כזה במידה ואני לא מגיע לטיסה?

Faria

New member
לא.

אם אתה מפספס טיסה כלשהי מהכרטיס הוא מתבטל, אבל היות שזאת הטיסה האחרונה בכרטיס, מה אכפת לך.

טיסות בחגים יקרות יותר

אם אתה מוגבל תקציבית, סע כשהכרטיס זול יותר.
אגב, אל תבדוק רק באל על (כפי שהשתמע מהתשובות שלך). יש המון חברות, אפשר לבחור בלואו-קוסט ולנסוע רק עם טרולי, וגם כדאי לשחק עם התאריכים. רק לפני שבוע מצאתי לקרוב משפחה טיסה בכיוון אחד לאירופה שהיתה זולה בשליש מחיר מהטיסות ביום שלפניה ושאחריה.

dudi4321

Member
ברלין, התקציב שלך גבוה מידי

יש שפע מלונות וזו תקופה טובה כי יש פחות תיירים.
&nbsp
רייקיאביק, אם תיקח טיולים סובב איסלנד תשאר ללא כסף ותצטרך להוסיף. המגורים באיסלנד יקרים. זה כי אין מספיק מלונות בהתאם למס' העצום של התיירים שפוקדים את איסלנד.
&nbsp
נראה לי שיתר הערים זה בין 2 הקצוות.
תהנה
&nbsp

Dog Lover 26

New member
תודה רבה. הוחלט לוותר על סקנדינביה.

חבר'ה יש לכם המלצות/ טיפים/ אזהרות לגבי פראג?

ועוד שאלה, איזה פיתרון יש לי אם אינני מעוניין להתסתובב שם עם המון מזומן? הבנתי שבכרטיס האשראי הרגיל לא מומלץ להשתמש כיוון שבגלל שהוא מוגדר רק לדולר/ יורו/ שקל , תהיה המרה כפולה ויקרה.

moco10

New member
כרטיס אשראי הכי נוח ובטוח - וגם במזומן יש לך המרה כפולה

שיהיה לך גם מזומן גם כגיבוי וגם לבתי עסק קטנים שאולי לא מקבלים אשראי.

העלויות הנוספות, אם בכלל יש, של כרטיס אשראי, הן קטנות ומצדיקות את היתרונות שלו.
המרה כפולה תהיה לך גם במזומן ויותר לעיניין: מספר ההמרות הוא לא רלוונטי לעלות אלא רק העלות הכוללת שלהם. למשל, אם תמצא (ויש כמה) חלפנים ישראלים שימירו לך שקלים למטבע צ'כי, תגלה שההמרה היחידה הזו עולה הרבה יותר מהמרה כפולה (כאשר למטבע צ'כי ממירים בצ'כיה).

Dog Lover 26

New member
תודה רבה. אז מזומן למשוך שם מהכספומט?

או שמא להמיר שקל ליורו בארץ ואז להמיר שם אצל חלפן אמין?

למעלה