גלישה בחו"ל

גלישה בחו"ל

אני יודעת שזה נושא שנדון הרבה וקראתי גם בחיפוש בפורום, אבל יש כמה דברים שעדיין לא ברורים לי:
כאמור פריז כשבוע, שלושה מנויים, בעיקר גלישה (לא שיחות, לא SMS). סים מקומי נשמע פתרון טוב, אבל שמעתי גם הרבה המלצות על גולן ורציתי לשאול איך זה עובד:
1. למי שכבר מנוי בגולן, 50 שח דמי מעבר למסלול, 100 שח מסלול חול, 50 שח חזרה למסלול הרגיל- 200 לאדם, 600 סה"כ.
2. בלי קשר למנוי, רכישת והפעלת כרטיס סים-50 שח, 100 שח לתכנית, 150 לאדם, 450 סה"כ.
3. כשחוזרים פשוט מתנתקים? ובפעם הבאה שוב משלמים דמי הפעלת כרטיס ותשלום עבור החבילה?
4. לא הבנתי איך עובדת חסימת חו"ל: אם אני חוסמת אז לא אוכל להשתמש שם בסים מקומי? ואם אני לא חוסמת האם יש אפשרות שיהיה שימוש בגלישה ברקע (עדכונים וכו') שיגרום לחיוב גבוה (בהנחה שלא קניתי חבילה בארץ)?

מתנצלת על ריבוי השאלות, קצת בטראומה מהפעם הקודמת שיצאתי לחול כלקוחת פלאפון בלי תכנית וחוייבתי בסכום גבוה בגלל שטות...

תודה

החתולית

New member
אין סיבה להוציא סכומים כאלה

הזמיני למלון סים של Lebara France:
https://mobile.lebara.com/fr/fr/

הסים חינם ומשלמים רק עבור התכנית. אנחנו לקחנו תכנית של 4 ג'יגה גלישה, שיחות מקומיות מוגבלות (לא זוכרת כמה דקות, אבל בהחלט מספיק), ושיחות למנויי Lebara ללא הגבלה (כלומר תוכלו לשוחח ביניכם).
מחיר התכנית: 9.99 אירו. כלומר כ- 35 ש"ח.

אחרי 6 ימים של שימוש כבד, נותרו לי כמעט 2 ג'יגה גלישה.

היתרון של הסים, הוא יתאים לשימוש באירופה בנסיעות הבאות.

החתולית

New member
התכנית תקפה ל- 30 יום

שומרים על הסים חי על-ידי טעינת 5 אירו, ומשלוח סמס מדי כמה שבועות.
&nbsp

einat162

New member
עדיף כבר giffgaff - לא צריך אח"כ לעבוד כדי שמור אותו "חי"

ותקף בכל אירופה (שירות בריטי, התוכנית/סים משתמש ברשת O2) .
קונים חבילה (יש מבחר, למשל 2 ג'יגה+ 250 דקות שיחה באיחוד+ הודעות טקסט לל הגבלה 7.5 פאונד = 36 ש"ח) ואם רוצים לחייג גם לישראל מוסיפים סכום טעון בנפרד שנקרא TOP UP (טעינה מינימלית 10 פאונד) .

החבילה Goodybag היא תשלום חד"פ תקף לחודש מרגע ההפעלה. הטופ אפ לשיחות בינלאומיות נשאר גם אם לא משתמשים בו (מסתבר שאפשר בנסיעה הבאה "לקנות" חבילה מהיתרה של הטעינה לשיחות בינלאומיות).

יש עוד סים שאפשר להשיג בדואר ישראל - שאותו טוענים בשיחות בינלאומיות+ הודועות + גלישה והוא תקף ל- 4 שנים (קראתי משהו באותיות קטנות על זה שצריך להפעיל תוך שנה מרגע הקנייה אחרת הם "שומרים לעצמם" את הזכות למחוק יתרה- לא יודעת כמה זה כסת"ח).

anipo10

New member
תשובה רק לגבי גולן טלקום

בעיקרון מה שכתבת בקשר למעבר חבילה בגולן טלקום נכון אי כי לא בהכרח מדוייק. שימי לב לכמה דברים: 1. חבילת "הכל כלול גם בחו"ל " שלהם נותן 6 ג'יגה גלישה אך ב 30 הימים הראשונים זה רק 2 ג'יגה.קחי את זה בחשבון. 2. החיובים שלהם הם לפי מחזורי חיוב (לדעתי מתחיל ב 15 לכל חודש אבל לא סגור על זה ). כלומר, אם את "גולשת" אפילו ביום למחזור חיוב אחר הם יחייבו אותך על על אותו החודש. 3. כשחוזרים משנים מסלול או מתנתקים.

moco10

New member
את לא מעודכנת לגבי גולן

1. מה שכתבת היה נכון בעבר. היום יש למנויים חבילות גלישה לחו"ל למשך שבועיים ללא מעבר מסלולים בכלל. יש ב100, 150 ו200 ש"ח, כאשר ב100 ש"ח זה 1G שאמור להיות מספיק לגמרי לשבוע גלישה, כל עוד לא צופים בהרבה ווידאו. כך שנראה לי שאת ה600 סה"כ את יכולה להחליף ב300 סה"כ.
הנה חבילות הגלישה של גולן: https://golantelecom.co.il/web/roaming/tariffs

3. כאמור, זו חבילה לשבועיים. כל עוד התאריכים שבחרת כוללים את שהותך בחו"ל אז אין כל תשלומים נוספים.

לשים לב: אלה חבילות גלישה בלבד, לא חבילות שיחות. מי שמתעתד לדבר הרבה בטלפון צריך לעשות שיקולים נוספים. בכל מקרה אפשר לדבר בחו"ל טכנית, וקצת שיחות זה קצת כסף - עיניין רלוונטי ל"דברנים". אגב, בקישור שנתתי יש גם חבילות לשיחות או חבילות גלישה + שיחות.

4. חסימה בחו"ל זו חסימה של הספק , לא של מכשיר הטלפון. אם מחליפים סים אז היא לא תופסת . למשל, חסימה בגולן לא משפיעה על סים של חברה אחרת.
גלישת רקע ניתן למנוע, חוץ מעל ידי חסימה בספק, גם על ידי כיבוי הרשת במכשיר הטלפון.
כל עוד יש חבילת גלישה, למשל של 1G, לא הייתי מוטרד מגלישת רקע, זה ממש לא הרבה נפח.

הערה לגבי סים מקומי - ככלל, סים מקומי יהיה יותר זול אבל ההפרשים היום הם ממש לא משמעותיים והנוחות של להיות מסודרים מראש ומרגע הנחיתה, וחיסכון בלבזבז זמן על העיניין הזה בחופשה קצרה של שבוע, עושות את כל עיניין הסים המקומי ללא כדאי. איך אומרים - סים מקומי זה כל כך שנות ה0

החתולית

New member
אני מוצאת הבדל משמעותי

בין 5 אירו (מחיר חבילה של 2 ג'יגה גלישה) לבין 100 ש"ח.
או בין 10 אירו ל- 200 ש"ח.

moco10

New member
השאלה היא למה מייחסים את זה

ברור שאם את מתיחסת ליחס בין אחד לשני אז זה פי 5 וזה "הרבה", אבל זו לא נראית לי ההתיחסות הנכונה, שהיא התיחסות ל 80 ש"ח מול הזמן שזה עלול לקחת ומול המחיר של הזמן הזה. המחיר של הזמן נגזר ממחיר הטיול כולו (מלון + טיסות + השאר).
במילים אחרות, בשבילך ה80 ש"ח זו תוספת למחיר הטיול, לא תוספת למחיר סים מקומי. זו תוספת קטנה.

כמובן, כל אחד עם שיקוליו שלו , היחס שלו לכסף, היחס שלו לזמן והיחס שלו להתעסקויות נוספות ביעד.
מה שחשוב להבהיר זה שבעבר הלא כל כך רחוק ההפרשים הללו היו גבוהים בסדרי גודל וגרמו אצל הרבה אנשים למסקנות שונות ממה שמגיעים אליהן היום. דברים השתנו מאוד לטובה.

החתולית

New member
אני מתייחסת לכך מספרי וכלכלית

בעיקר משום שאין מחיר של זמן והתעסקות.
&nbsp
לדעתי, סים מקומי אירופאי שאפשר להשתמש בו לאחר מכן בכל אירופה למשך שנים, הוא פתרון זול ופשוט.
&nbsp
פעם הפתרונות המקומיים היו יקרים יותר, נכון. אבל גם כיום אינם זולים. הפתרון של גולן, דורש מעבר מחברה לחברה (אם אינך לקוח שלהם), ובסופו של דבר הוא יחסית יקר. גם החבילות של החברות האחרות יקרות יחסית.
&nbsp
בן הזוג שנוסע לפחות פעמיים בחודש לחו"ל, הכניס את הסים הצרפתי למכשיר שלו באופן קבוע, והוא מתכוון להשתמש בו במקום בתכניות מקומיות, בכל הנסיעות לאירופה. הוא זול ויעיל בצורה משמעותית.

moco10

New member
כאמור, לכל אחד שיקולים משלו וסדרי עדיפויות משלו

ובהחלט השיקול של מי שנוסע פעמיים בחודש שונה מהשיקול של מי שנוסע פעם בשנה.

הנקודה החשובה, וזה אני רואה מהרבה שאלות פה בנושא, היא שהרבה אנשים נוטים לעשות מה שעשו בעבר למרות שהתנאים מאוד השתנו מבעבר ואת הנקודה הזו שווה להדגיש.
אגב, רואים את זה גם בעיניין ניווט. עדיין עולות פה שאלות לפעמים על המלצה למכשירי GPS ייעודיים למרות שזה כבר לגמרי אנכרוניסטי.

אני הזכרתי את גולן רק מפני שאני מנוי שלהם ומכיר את החבילות. אני בטוח שיש הצעות דומות אצל שאר החברות.
מכיוון שאני נותן משקל רב לנוחות, אז לקנות חבילה מהחברה שאני ממילא מנוי שלה נראה לי הכי פשוט - לא דורש שום דבר מעבר לכניסה של כמה דקות לאתר או שיחת טלפון. אני לא הייתי עובר לחברה אחרת רק למען דיל יותר זול עבור השהות בחו"ל.

xfwind

New member
אם יש דאטה אפשר לנהל שיחות זולות באמצעות SKYPE OUT

ולגבי חסימת חו"ל של גולן - היא נפתחת אוטומטית אם נרכשה חבילת חו"ל.

mom at work

New member
תבדקי את התוכנית של הוט מובייל

2G בחו"ל ב-49 ש"ח לחודש, וסים בחינם
(צריך לבדוק אם צרפת כלולה ביעדים)

michal@gal

Active member
מנהל
תבדקי לגבי דמי מעבר מסלול בגולן

אנחנו עברנו עכשיו תוכנית ושילמנו רק 20 ש"ח דמי מעבר מסלול.
&nbsp
כדי לעשות השוואה נכונה בין הסכומים, תורידי מה 100 ש"ח של המסלול חו"ל את הסכום שאתם משלמים כרגע במסלול הרגיל.

וואו, אתם מדהימים

כבר קיבלתי כאן תשובות מעולות בעבר, וגם הפעם הפצצתם

תודה רבה על כל המידע המקיף, ועל סקירת האפשרויות והעלויות. מקווה שהמידע ישמש גם אחרים שייכנסו לכאן.
אחרי שיקול של זמן/כסף/התעסקות והתלבטות רבה לגבי נוחות, החלטתי להזמין למלון כרטיס של LEBARA. היתרון העיקרי מבחינתי הוא שזה לא דרש שום התעסקות עם גולן (להתקשר לברר מה התנאים הנוכחיים, כמה דמי מעבר וכו'). רק להכנס לאתר ולהזמין, ומבחינתי שווה את זה שלא יהיה מיד בנחיתה. עכשיו רק מחזיקה אצבעות שיגיע ובזמן

הוחלט בשיתוף עם הבורד (שלא רוצות להחליף כרטיס סים באייפון) שאזמין 15 גיגה, ואז אוכל להפעיל hot spot שתספיק גם לכל צילומי האינסטוש והסנפצ'ט.
&nbsp
המון המון תודה וחופשות מהנות

&nbsp

מעדכנת בלייב-קטסטרופה!

הזמנו כרטיס סים של lebara למלון, שהגיע בזמן. הוצאנו כרטיס גולן הכנסנו סים חדש-לא עובד! כיבינו, הדלקנו וכו'-לא עובד. אחרי הבירורים והמאמץ שהושקע, בסוף אנחנו עם כרטיס של 15 ג'יגה, ובלי אינטרנט, ושקועה בסידורים במקום בחופשה. כשלון מוחלט מכל הבחינות...

למעלה