רומניה, בין אורדיה לטימישוארה

מ צ ד ה

New member
רומניה, בין אורדיה לטימישוארה

היי לכולם
.

אנחנו (זוג + 3) נוסעים לרומניה למשפחה שיש לנו שם ושגרה בכפר. היות והילדים כבר גדלו ואין אפשות להיות כל היום בכפר ולעשות כלום (חבל
) אנחנו מתכוונים לשכור רכב ולעשות "טיולי כוכב" מהכפר.

הקץ'? לדעתי אנחנו באיזור הממש פחות מתוייר של רומניה ולמשפחה (המבוגרת שלנו שברומניה) אין מושג לאן ניתן לנסוע עם הילדים. ברשת לא הסדרתי בנושא בכלל, כך שמקווה שמכם תבוא הישועה
.

איפה מטיילים?! אנחנו שעתיים נסיעה מאורדיה וטימישוארה.

ועוד מספר שאלות:

א. האם ברומניה יש צורך ברשיון נהיגה בינל"א?
ב. איך מתבצעת השכרת רכב ברומניה?

אשמח לכל מידע/הפניה/המלצה שעולה בדעתכם.

!

סתם מבקרת

Active member
לפי התיאור שלך אתם תהיו באיזור טרנסילבניה. חפשי מה הם הדברים

שיש לעשות בטרנסילבניה, פתחי מפה של האיזור ובדקי מה מהדברים נמצא במרחק נסיעה לטיול יום מהכפר בו תשהו.
מאחר וטרנסילבניה היא מולדתו של דרקולה אני מאמינה שזה דווקא איזור שיעניין את הילדים אבל לא יודעת איפה תשהו ומה המרחק משם לטירת דרקולה, למשל.
למעשה יצא לי להיות רק בקלוז'-נאפוקה באיזור. עיר חביבה שנחמד לטייל בה.

מ צ ד ה

New member
טרנסילבניה היא ענקית. ממש.

האטרקציות, כמו גם קלוז', נמצאות במרחק של כ - 6 שעות נסיעה.

לא יעזור לי לפתוח מפה כי אני לא יודעת מה עליי לחפש. השמות שאמצע על המפה לא יאמרו לי כלום.

תודה
.

סתם מבקרת

Active member
נכון, אבל היא מחולקת למחוזות, מה שמקל על החיפוש. כתבת שתשהו

במרחק של כשעתיים מאורדיאה וטימישוארה. המרחק בין שתיהן הוא כשעתיים וחצי והן נמצאות במחוזות שונים בטרנסילבניה.
את יודעת איפה תשהו, יודעת מה שם המחוז? יכולה לבדוק מה המחוזות הקרובים? יופי.
משיש לך את שמות המחוזות כנסי לגוגל וחפשי "מה לעשות במחוז X" , "אטרקציות במחוז Y",
"10top things to do in Y " . ערכי חיפושים בעברית, אנגלית ואם את יודעת רומנית אז גם ברומנית.
זה הרעיון ואם יש דברים מעניינים, ודי בטוח שיש, את תמצאי אותם.
ככה אני מכינה תוכניות טיול למקומות שאנחנו רוצים לבקר אבל אין לנו היכרות איתם ולא יודעים מה יש שם. האמיני לי שמוצאים כך הפתעות מהנות.

למעלה