השכרת רכב ביפן - המלצות?

jjaki

New member
השכרת רכב ביפן - המלצות?

שלום רב,
אנו מתכננים לטייל ביפן גם ב"אלפיים יפנים" באזור הזה מומלץ לנסוע ברכב.
אז בדקנו השכרת רכב, איסוף והחזרה בטוקיו.
מצאנו המחיר הכי נמוך שהוא כ70-75 דולר ליום, למשך שבוע, כולל ביטול השתתפות עצמית.
האם יש אתרים שמציעים מחירים יותר טובים ? אשמח להמלצות איפה לחפש ובאיזה אתרים בקשר להשכרת רכב.

אז בהזדמנות למי שהיה ביפן, יש אתרי אינטרנט מומלצים לחפש לינה ביפן? (אני משתמש באתר של אגודה)

תודה מראש

אני בדיוק מתכננת עכשיו את הטיול שלנו ליפן

אז חשבתי לנסוע דווקא ברכבת מטוקיו לנגויה ומשם לקחת וגם להחזיר את הרכב.
&nbsp
עוד לא מימשתי את הרעיון הזה, אני רק חושבת עליו אז אולי הוא לא מתאים, אבל חשבתי שקל וישיר לנסוע מטוקיו לנגויה ואז לקחת רכב משם יקל עלינו את הנסיעות בימים הבאים ונוכל גם להחזיר אותו באותו מקום ולהימנע מלשלם את הקנס.

anigodin

New member
איך הגעת לזה שעדיף לשכור רכב שם?

זה ממש לא נכון בכל מקרה. זה תלוי במספר האנשים הנוסעים, במסלול ובפרק הזמן שעומד לרשותכם.
התחבורה הציבורית ביפן סופר נוחה, יעילה ותדירה.
באיזור האלפים רוב התחבורה מבוססת אוטובוסים שאינם קשורים לחברת JR ולכן הפאס המפורסם של JR לא תופס שם. אבל זה לא אומר שהתחבורה לא טובה או לא נוחה.
קחו בחשבון שעם רכב תסעו בדיוק באותם כבישים בהם נוסעים האוטובוסים שהנהגים שלהם עוברים במסלול הזה כל יום מספר פעמים.
תוסיפו לזה את העובדה שביפן נוהגים הפוך מבישראל (כמו באנגליה) והכבישים באלפים צרים ומפותלים.
בנוסף, כבישי אגרה ביפן לא זולים בכלל ולנסוע מטוקיו יוסיף סכום נכבד מאוד להוצאה על הרכב.
בחישוב כללי כנראה שיצא זול יותר לנסוע בתחבורה ציבורית וכנראה גם חסכוני יותר בזמן.
&nbsp
תעשה לעצמך טובה - גם אם תחליט לשכור רכב בסוף, אל תעשה את זה בטוקיו. עדיף להגיע לעיירה כלשהי שממנה רוצים להתחיל את המסלול באלפים ולשכור שם.
&nbsp
באופן כללי טיול בהונשו, האי המרכזי של יפן, במסלול ה'קלאסי' במרחב שבין טוקיו לקיוטו קל מאוד לבצע בתחבורה ציבורית. העובדה היא שהרוב המוחץ של התיירים ביפן *לא* שוכר מכונית כי פשוט לא צריך.
&nbsp
לגבי בתי מלון - אני הזמנתי תמיד מבוקינג בלי בעיות (לא רק ביפן).
&nbsp

jjaki

New member
תודה על התשובה המפורטת, התייעצות....

שלום, איך הגענו להשכרת הרכב,
התייעצנו עם חברה שגרה ביפן כבר מספר שנים,
אנו עושים טיול למשך חודש,
חשבנו בתוכנית
2 ימים ראשונים ביפן להתאוששות לאחר הטיסה הארוכה,
אז שוכרים רכב ויוצאים למסלול
טוקיו - האקונה (מעיינות חמים ומוזיאון פתוח) - מאגומה - טסומאגו - קאנזאווה -טאקיאמה - נאגנו - ניקו - חזרה לטוקיו החזרת רכב.
&nbsp
במסלול השני משתמשים בתחבורה ציבורית
טוקיו - קיוטו בקיוטו מטיילים כמה עירות מסביב למשך 4 ימים - אוסקה - הירושמה - אי קיושו - מטיילים באי כמה ימים ואז חזרה לטוקיו
ונשארים טוקיו כמה ימים ואז טיסה לישראל
&nbsp
רעיון כללי
המליצו השכרת הרכב שמתחיל מהדרום למערב וצפונה, חזרה מהצפון לטוקיו. למשך שבוע שלם כל מקום לילה אחד
ולאחר מכן נשתמש פאס JR במקומות שציינתי במסלול השני בהמשך.
&nbsp
אשמח להמלצות ורעיונות, פתוחים לשמוע
&nbsp
אנו נהיה ביפן בתחילת ספטמבר עד סוף ספטמבר
&nbsp
תודה מראש

ANZ1

New member
מהניסיון שלי

שכולל כמה ביקורים ביפן,
טיול בכל יפן עם תחבורה ציבורית
וכמה נסיעות בתור נוסע ברכב פרטי כשיפני נהג לידי,
לדעתי שכירת רכב ביפן לישראלים קרובה לעשות חרקירי,
רק הרבה יותר מפחידה.
1. השלטים ביפן הם ביפנית
2. כל מערכות הרכב, כולל מערכות הניווט הם ביפנית
3. ההגה ימני, ונוהגים ביפן בצד שמאל של הכביש ובצורה אחרת לגמרי מבישראל.

אני לא רואה שום סיבה לשכור רכב ביפן,
במיוחד כשהתחבורה הציבורית כל כך טובה, אין בעיה להגיע לכל מקום מכל מקום בתחבורה ציבורית, זולה, יעילה ונקיה.

ועוד הערה לגבי חודש טיול ביפן,
בגלל שמאד קשה להתמצא ביפן, ולא רק בכבישים, גם למצוא יעדים, בתים וכל דבר אחר,
ובגלל שהתחבורה הציבורית מעולה,
צריך לטייל ביפן בצורה אחרת מאשר בשאר העולם,
לא מתקדמים ממקום למקום
אלא בוחרים כמה מרכזים,
ועושים טיולי כוכב,
למשל טוקיו למרכז וצפון הונשו, ממשיכים לגור באותו מלון שאתם מכירים בטוקיו,
ויודעים איך להגיע אליו וממנו לתחבורה הציבורית,
ומשם מטיילים בכל האזור, הרבה יותר פשוט, לקום בבוקר במקום שאתם מכירים להגיע לתחנה המרכזית ושם בעזרת הJR PASS להגיע ליעד טיול, לטייל בו ולחזור בערב למלון שלכם בטוקיו,
כולל נסיעות של עד שעה - שעה וחצי עם הרכבת המהירה, מה שמביא לטווחים גדולים.
אז לעבור לקיוטו ולעשות אותו הדבר,
אני אפילו חושב שאין צורך לעבור להירושימה לישון, אין בעיה בבוקר לנסוע מקיוטו להירושימה לטייל ולחזור "הביתה"
לשיקוקו וקיושו עדיף לעבור לישון כי הם כבר רחוקים.
אבל כדאי לבחור מעט יעדים מרכזים לישון בהם ולטייל מהם בתחבורה הציבורית,
לא להתקדם כמו שעושים ביעדים אחרים מערבים.
אם הטיול הוא חודש, היתי מחלק שבוע בטוקיו, שבוע בקיוטו, ושאר הימים מחלק בין שני האיים הדרומים והאלפים, למרות שאני אישית יותר אוהב אותם מאשר את טוקיו הם יותר יפנים אמיתים מטוקיו המודרנית והשונה.

sky121

New member
הערות

כמה דברים שרשמת הם לא נכונים.

השלטים ביפן הם לא ביפנית בלבד. אני לא יודע איך הגעת למסקנה הזאת, אבל הם גם באנגלית.
המערכות ברכב עם מערכת הניווט הם רק ביפנית... גם זה לא נכון. יש גם שפות נוספות שאחת מהן זה אנגלית.

ה-JR PASS הוא רק סוג אחד של פאס לנסוע ביפן. זה הכרטיס היקר ביותר כי הוא מכסה את כל המדינה לזמן מוגדר. רוכשים אותו בעיקר לשימוש ברכבות המהירות ומתכוונים לנסוע להרבה זמן ולמרחקים ארוכים.
אבל יש הרבה פאסים נוספים שצריך לקחת בחשבון, הם יותר זולים והם מכסים אזורים מוגדרים. לכן לא צריך ישר לרכוש את ה-JR PASS.

לא קשה להתמצא ביפן, כיום יש אמצעי עזר טכנולוגיים שמאוד עוזרים. אני עשיתי שימוש קבוע בגוגל מפות שמאוד עזר למצוא מקומות מסויימים בתוך הערים הגדולות.

ANZ1

New member
לא נכון

יש אלפי שלטי כיוון שהם רק ביפנית,
ככל שמתרחקים מטוקיו הכמות שלהם הולכת ועולה,
צילמתי בעבר כמה עשרות כאלו, גדולים ומאד חשובים כדי להגיע ליעד,
אין לי מושג על סמך מה אתה כותב דברים לא נכונים האלו,
ואם אתה רוצה אני יכול למצוא אותם ולשאול אותך מה כתוב בשלט באנגלית,
אבל רק בתור דוגמא תגיד לי לאיזה יעד מגיע כל כביש בשלט הזה

https://www.reddit.com/r/CrappyDesign/comments/5mwu1u/in_japan_you_have_to_follow_these_signs_while/

גברת ע

New member
אחותי ובעלה טיילו בכל יפן במשך קצת יותר מחודש

רק בתחבורה ציבורית, הסתדרו בלי שום בעיות, חסך הרבה כאבי ראש וטעויות בדרכים, כבישי אגרה ועוד

anigodin

New member
פרספקטיבה של תושב היא לא כזו של תייר

מי שגר ביפן מטייל בקצב קצת שונה ממי שרק מגיע אליה לטיול מוגבל בזמן.
גרתי בעצמי ביפן מעל לשנה וטיילתי שם עוד מספר פעמים ופרט לפעם אחת שבה נסעתי עם חברים יפנים ברכב שלהם לטיול קצר באיזור פוג'י, תמיד טיילתי בתחבורה ציבורית בלי שום בעיה (טיילתי 3 פעמים לפרקי זמן של כשבועיים כל פעם).
אמנם חודש זה פרק זמן נכבד שבמסגרתו תספיקו לראות לא מעט, אבל צריך לזכור שיפן, למרות שאינה ענקית, גם לא ממש קטנה.
המרחקים המדוברים גדולים ממה שנדמה והתחבורה הציבורית, בעיקר הרכבות המהירות מקצרות את המרחקים משמעותית.
כל היעדים שציינת נגישים בלי שום בעיה בתחבורה ציבורית.
האיזור היחיד שיכול להיות מעט מאתגר הוא קיושו שהוא רחוק מאוד ממרכז (אותו איזור בהונשו שבו מטייל הרוב הגדול של התיירים בטיול ראשון ביפן). שם אולי אפשר לשכור רכב אבל לא ציינת כמה ימים אתם מתכוונים להיות שם ועד להיכן אתם מתכוונים להגיע ולכן אי אפשר לדעת אם זה בכלל מעשי.
&nbsp
כפי שנאמר בתגובה אחרת פה, הפאס של JR הוא רק אחד משורה של פאסים שקיימים ויכולים לשמש אתכם. אם אתם קונים את הפאס הכללי, למה לא להשתמש בו כבר בכל הנסיעות האפשריות? לשכור רכב וגם לקנות פאס זה בזבוז כסף. מעבר לזה, את הפאס קונים רק אחרי שמוודאים שהוא משתלם כלכלית. מחשבים את עלות הנסיעות שמתכוונים לבצע ברכבות של JR ובודקים אם העלות גבוהה מעלות של פאס. אם כן - כדאי לקנות, אם לא - אז לא (זה קצת יותר מורכב כי צריך לקחת בחשבון את פרק הזמן שבו רוצים לנסוע ושיתאים לפאס באורך המתאים, אבל זו הדרך הבסיסית לחישוב).
פאס אחד ארוך יכול להיות כלכלי יותר מלשכור רכב ולקנות פאס ביחד.
&nbsp

YosMan1

New member
אם אין לך בעיה לנהוג בצד שמאל אז זה בהחלט אפשרי. כדאי מאד

להתייעץ בקבוצת "יפן למטיילים" בפייסבוק שם שאבתי מידע רב ערך לקראת הטיול שעשיתי.
https://www.facebook.com/groups/818573244902170/
בניגוד לאחרים אני חושב שאין שום בעיה להתמצא ביפן, בטח בימינו שיש גוגל מפס.
רק מאד חשוב לקחת חבילת גלישה טובה לצורך העניין.
אני אישית הסתדרתי מצויין עם רכבות, אבל יש לי חבר שנסע חלק עם רכבות וחלק לקח רכב והיה מאד מרוצה. (הוא נוהג גם באנגליה, אני אישית מעדיף לא לנהוג בצד שמאל).

jjaki

New member
בקשר לחבילת גלישה - אשמח לקבל תובנות בחווית גלישה וכיצד רכשו

בדקתי 3 אופציות
1. סים מקומי שיעלה כ30 דולר ל21 יום
2. סים בינלאומי - מחירים משתנים
3. WIFI נייד - HOTSPOT, אופציה מועדפת - אך לא יודע מה העלויות,
האם יש ביפן השכרת נתב כזה?
&nbsp
אשמח לשמוע את מי שכבר ניסה עם גלישה אינטרנט.

YosMan1

New member
כמו שכתבתי בפורום סלולר, גלובל סים ובימובייל עבדו טוב

את הרעיון של נתב אני לא אוהב בגלל שזה עוד מכשיר שצריך להטעין (ובדרכ הם מחזיקים רק שעות פעילות ספורות על כל הטענה) והם לא נותנים פתרון למצב שנפרדים בטיול והולכים בנפרד ורוצים קשר אחד עם השני.

טיפ קטן

כדאי לשים לב לכך שביפן צריך בנוסף לרישיון הישראלי שיהיה לכם רישיון בינלאומי - אבל לא הרגיל שמנפיקים בארץ, אלא אחד מיוחד עבור יפן. אפשר להוציא גם אותו בממס"י, רק שצריך לציין שמדובר ברישיון עבור יפן.

xfwind

New member
בדיחה גדולה על טיפ קטן: רישיון ממסי ליפן כתוב ב..סינית

jjaki

New member
תודה לכל אחד ואחת על המידע

נתחיל לחקור על הנסיעות וכיצד הכי טוב עבורנו,
&nbsp
וכמו כן נכנס לפייסבוק "יפן למטיילים" שוב תודה על המידע
&nbsp
סופ"ש נעים.

למעלה