פראג בראש השנה

פראג בראש השנה

אנו מתלבטים בין מס' יעדים באירופה לראש השנה.
האם יש המלצות לבתי מלון 4-5 כוכבים ומרכזיים? האם מומלץ לשכור רכב בנחיתה בפראג?
אנו חושבים על תקופה של כשבוע.
מהם המקומות שניתן לראות בפראג ומסביבה? והאם כדאי בכלל לנחות, לשהות מספר ימים בפראג, ולשלב מדינה נוספת (גרמניה/סלובקיה), ולאחר מכן לחזור לפראג כדי לחזור לארץ?
מה נחשב למחיר טיסה טוב וזול?

לאונידס

Active member
לפראג עצמה לא כדאי לשכור רכב

מכיוון שהשאלות אינן פרטניות אלא ברמת העקרון אני יכול לתת תשובות רק ברמת העקרון:
1. אם אתם מתעתדים עם הנחיתה לנסוע ליעדים מחוץ לעיר יכול להיות שכדאי לשכור רכב עם הנחיתה, אם אתם רוצים עם הנחיתה לטייל בעיר - לא כדאי.
2. לינה: ממליץ לבדוק לפי הפרמטרים שלכם אצל הסוכנים האינטרנטים הגדולים כמו booking Hotels ו expedia, לעשות חיתוך לפי הפרמטרים שלכם, לקבל מושג כללי ולהמשיך
3. מסלול מעגלי או חד כיווני תלוי במסלול הטיול שלכם, בגדול בד"כ חד כיווני יעיל יותר מבחינת ניצול זמן אבל החזרת רכב במדינה אחרת, השכרה חד כיוונית, יכולה להיות יקרה יותר (לא תמיד)
4. אני עשיתי לי כלל לא לשלם יותר מ 300$ לטיסה לאירופה, כולל הושבה ומזוודה (לכל המשפחה, אני לא צריך מזוודה לכל אדם). בד"כ אני משיג במחיר זול יותר.
כל אחד והשיקול שלו למהו מחיר טיסה סביר.

תודה רבה.

האם שבוע זה יותר מידי זמן לפראג לבדה?
היית ממליץ לטייל במקום נוסף באזור פראג? מקום שהוא בהחלט חוויתי ומאסט.

arieciub

New member
בגלל שהיא קטנה אז לפראג עצמה מספיק 4 ימים

כולל מוזיאונים. ואז תוכל לשלב טיולי יום מחוץ לפראג.

arieciub

New member
יש את הטירה שנמצאת על ההר ונראית מכל מקום

יש את הרובע היהודי יש שם מספר בתי כנסת עתיקים ובית הקברות העתיק.
כיכר השעון וכל הסימטאות מסביב, סימטת האלכימאים שנמצית בירידה מהטירה, גשר קארל שמוביל לכיוון הטירה. כדאי להגיע לטירה דרך גשר קארל ולרדת דרך סימטת האלכימאים.
כיכר ואצלב שבקצהו נמצא המוזיאון הלאומי.
איזור העיר העתיקה מוקף בבינינים יפים וסתם שיטוט בסימטאות הוא מהנה עם עצירה בבית קפה להתרעננות.
בלילה יש מופעי תיאטרון שחור ויש מבחר גדול של תיאטראות כאלה מומלץ ביותר.
אפשרי שיט בנהר בלילה כולל ארוחה, מאוד יפה.
יש סיורי יום באוטובוס תיירים עם הסברים.
את מה שתיארתי למעלה ניתן להספיק ביומיים אינטנסיביים או בשלושה ארבעה בניחותה.

לאונידס

Active member
רוב האנשים שאני מכיר צריכים פחות משבוע לפראג

אבל כל אחד ותחומי העניין ודרך הטיול שלו.

arieciub

New member
באופן כללי פראג והאזור התיירותי שלה

הם קטנים ואפשר לטייל רגלית.
כמו כן התחבורה הציבורית מאוד יעילה.
אם אתה רוצה לצאת מהעיר לטיולים אני מציע לך שכשתנחת בפראג לאחר היציאה לאולם הנכנסים תחפש שלטים של נציגים ישראלים שהם דואגים לסידורי הקרקע של מטיילים והם גם מציעים תוכנית טיולים יומית באוטובוס תיירים. תבקש תוכניות של מספר נציגים וככה תוכל לטייל מחוץ לפראג ואף לגרמניה. הטיולים עולים כ-30 יורו לאדם כולל מדריך ובד"כ בשפה העברית.
טיולים בסביבה הם לקרלוביבארי עיירת נופש כשעתיים מפראג, יש את גטו טרזין כשעה מפראג, טיול יום לדרזדן בגרמניה עם שופינג, יש טיולים לכל מיני טירות עתיקות באזור פראג.
מלונות תחפש באיזור כיכר ואצלב, או כיכר העיר העתיקה (old town).
אני התאכסנתי במלון שנקרא אמבסדור ממש במרכז. נדמה לי שהוא 5 כוכבים.

למעלה