המלצה לטיול באירלנד

Sandro

New member
המלצה לטיול באירלנד

היי,
בתחילת אוקטובר אני מסיים דוקטורט וחשבתי לעשות טיול נחמד
של שבועיים לבד :) היעד שחשבתי עליו הוא אירלנד ואולי גם סקוטלנד בטיול לא מאורגן. המשיכה שלי היא מוסיקה, פאבים, נופים ירוקים ואגמים.
אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות אם הייתם שם:
1. האם ניתן להתנהל שם ללא רכב? התחבורה הציבורית נחשבת טובה?
2. האם האנשים ידידותיים שם לישראלים ובכלל?
3. איזה אתרים לדעתכם ממש אסור לפספס באירלנד?
4. איך מזג האוויר בתחילת אוקטובר? האם יכול להיות חורפי מאוד עד בלתי נסבל?
5. הייתי רוצה לשלב משהו מעניין כמו אומגה, טיול אופניים, פארק שעשועים או משהו אחר קצת אקסטרימי. האם למישהו מכם יצא לעשות משהו בסגנון הזה שם?

תודה רבה!

תשובות

1. הם ידידותיים, האירים מעל כולם בכמה רמות, האירים ממש חמימים ואדיבים, הסקוטים הם יבשים ויחסית קרים.
2. אתרים שאסור לפספס: תלוי, אם זה משהו של נוף או משהו עירוני..
אם נוף: זכור לי לטובה דרך הענקים וצוקיי מוהר.
&nbsp

מיקהפ

New member
לא לוותר על Aran Islands.

הייתנו עם מכונית, לפני שנים, מאד אהבתי.
כל ערב פאב, לא לוותר, ביחוד בכפאים הקטנים, לא יודעת איך היום, אז, בליווי הרבה גינס, שרו ורקדו בפאב המקומי, חוויה.
בסקוטלנד הייתי במאורגן, (ובאוקטובר), באירלנד ביוני - לא חושבת שבלתי נסבל, אבל דורש חימום.
[URL]https://www.accuweather.com/he/ie/dublin/207931/october-weather/207931[/URL]

butwhy

New member
כמה תשובות

קודם כל ברכות על סיום הדוקטורט!
לגבי תחבורה ציבורית אין לי תובנות כי היינו עם רכב.
מקומות שאי אפשר לפספס - תוכל למצוא די בקלות את ההמלצות הרגילות כמו צוקי מוהר וכו', אם אתה מחפש משהו פחות מוכר, אנחנו מאוד נהנינו באי ולנסיה. יש שם גם מגדלור קטן שאפשר לעשות בו סיור ואם הים סוער זו ממש חוויה.
בכלל, התנהלנו שם עם לונלי פלנט וזה היה מאוד מוצלח. הזמנו את מקומות הלינה שלנו לפי המומלצים בספר ולא היה פספוס כמעט אף פעם. לא הזמנו הרבה מראש אלא בכל יום אחר הצהריים, כשכבר ידענו לאן נגיע, פתחנו את הספר ולפי ההמלצות בו התקשרנו לוודא שיש מקום (אחרי פעם אחת שהייתה לנו בעיה למצוא מקום לינה בגלל פסטיבל כלשהו שלא ידענו שמתקיים). וברגע שמגיעים למקום לינה, לבעלי המקום בדרך כלל יש המלצות מעולות לדברים לעשות בסביבה.
לדעתי שווה לשקול גם להגיע לצפון אירלנד, יש שם מקומות מאוד מעניינים (אנחנו היינו בעיקר בדרי).
האנשים מאוד ידידותיים, ובכל עיירה קטנה תמצא פאב, שהרבה פעמים יש בו גם מוזיקה אירית חיה (כיף גדול).
מבחינת מזג אוויר, היינו בספטמבר. היו ימים רטובים אבל לא נראה לי שאפשר להימנע מזה. לא היה נורא קר.
לגבי אקסטרים הכי קרוב שהגענו זה לצלצל בפעמונים בכנסייה בדאבלין :)

Faria

New member
יצא לי לטייל גם עם וגם בלי רכב

אין ספק שיותר נח עם רכב, אבל יש גם אוטובוסים מאד נוחים ומהירים בין הערים השונות, ולשמורות הטבע השונות באזורים השונים יש כל מני טיולים מאורגנים של חצי יום (כמו צוקי מוהר, קונמרה וכו), מניח שגם יש תחבורה ציבורית רגילה.
&nbsp
מצטרף להמלצה על צפון אירלנד, בלפסט ודרי מרתקות מבחינה היסטוריה של המאבק שם בין הקתולים לפרוטסטנטים, יש בבלפסט סיור של כמה שעות שנקרא Black Taxi Tour, בו נהג לוקח ומסביר את ציורי הקיר, ההיסטוריה של המקום ועוד. צפונית לבלפסט יש את Bushmills (מזקקת וויסקי בה אפשר לסייר), הGiant's Causeway היפה, שמורת גלנאריף (איפשהו באמצע בין בושמילס לבלפסט). אני גם טיילתי בפינה הצפון מערבית של האי, אבל שם כבר בלי אוטו זה לא נראה לי נח.

גברת ע

New member
המלצה חמה על המוניות השחורות

בלפסט עדין מפוצלת והן המוניות היחידות שיכולות להכנס לכל האזורים, הם מסבירים על מה שהיה ונוסעים משני צידי החומה ומראים ציורים משמעותיים.
&nbsp
מומלץ מאוד
&nbsp
&nbsp

עשיתי טיולים של סופ"שים באירלנד לפני 10 שנים

הייתי שם בשביל בזנס ובסופי שבוע ארזתי תיק ונסעתי לטייל.
אנשים מאוד ידידותיים מאוד מאוד. אם קרה לי שעצרתי ברחוב עם מפה ביד, מייד ניגשים אנשים לשאול אם הם יכולים לעזור למצוא משהו.
אני עשיתי טיול ברכבת ועליתי מדבלין לצפון אירלנד. אני לא חיפשתי אתרים שאסור לפספס, להפך. אני אוהבת אתרים לא תיירותיים. דברתי עם מקומיים ברכבת על מה נמצא בכל תחנה וירדתי מהרכבת בתחנות שניראו לי ירוקות ומעניינות, טיילתי, אכלתי, פטפטתי עם מקומיים ובלילות מצאתי חדר פנוי במוטלים מקומיים.
נאמר לי בזמנו שבאירלנד רמת הפשע מאוד נמוכה. מה שכן - כאישה, נתקלתי בהרבה "יחס" מגברים. הם מאוד ידידותיים, וקרה לי לא מעט שנכנסתי לפאב לאכול ארוחת ערב או צהריםם וגברים ניגשו לפטפט איתי ובסוף השיחה מציעים חיבוק. איזה מקומי הזהיר אותי שהפשע הכי נפוץ באירנלד זה אונס. גברברים משתכרים עד-לא-ידע ואונסים נשים.
גם הבחורות ידידותיות מאוד ואחת מהן שפגשתי באיזה פאב התלוותה אליי לטיול ביום למחרת. לחבר'ה המקומיים אין שום מושג על ישראל או לא ישראל.
יש להם מספיק פוליטיקה משלהם להתעסק איתה.
צפון אירלנד מקסימה! נהנתי יותר בצפון אירלנד מאשר אירלנד. אנשים מדהימים מקסימים. עשיתי טיול בדרי ופגשתי באיזה כנסייה את הבן של ראש העיר לשעבר. והוא סיפר לי שאישתו נפטרה לא מזמן. איש מקסים. בסופו של דבר הוזמנתי לארוחת ערב עם המשפחה ופגשתי את המשפחה ואת ראש העיר לשעבר. כבר היה זקן מאוד.
אבל כמו שאמרתי, אנשים מדהימים, ידידותיים עד כדי כך שישראלי יחשוב שזה מוזר. מישהו פוגש אותך ומזמין אותך הביתה לפגוש את המשפחה.
אחד הדברים שכן צריך להזהר מהם באירלנד - מוניות. שמתי לב שנהגי מוניות מנסים לעבוד עליך. אם אתה לוקח מונית תשתדל להסכים על מחיר מראש ושיהיה לך יורו או אשראי שמקבלים במקום.
שרות המוניות (לפחות לפני 10 שנים) היה נוראי. לא מחזירים עודף, מוסיפים כל מני "מיסים" שלא קיימים. נהגי מוניות רואים תייר ומחככים ידיים.
&nbsp
&nbsp

ruven7

Active member
יכול לענות חלקית ומנסיון לפני 12 שנה

2. מנסיוני ב-2006 כן, גם הסקוטים באופן כללי אבל לדעתי חלו שינויים לרעה ואפשרי גם שחלק מהסיבה היא הגירה מוסלמית
3. צוקי מוהר,בדבלין-טריניטי קולג',רצוי להגיע לגאלווי,עיר יפה.
סקוטלנד בסך הכל נעימה ומכניסת אורחים. אישית אהבתי אותה יותר מאירלנד (הייתי שם פעמיים). אדינבורו יפה מאד,נהניתי גם מהערים הקטנות במערבה- Oban ן- Portree

ruven7

Active member
לגבי צפון אירלנד-לא התלהבתי מדי מבלפסט אבל מומלץ Giant

causeway למתעניינים בתופעות גיאולוגיות, אבל דורש זמן-כמה שעות נסיעה והשהייה במקום.

גברת ע

New member
כמה דברים מטיול שאני עשיתי באירלנד

הייתי לפני כחמש שנים, במקור נסעתי לשלושה ימים של פסטיבל מוזיקה שלאחריו עשיתי טיול של שבוע עם חברת PADDY WAGON יש להם רשת הוסטלים בכל רחבי אירלנד פלוס אופציה להצטרף לטיולים באורכים שונים, מה שנחמד שמדובר בנהג מקומי עם סיפורים ובדיחות ושירים מקומיים, לוקחים למקומות שלא תמיד מכירים, נוסעים בדרכים צדדיות, מאוד נחמד ומכירים הרבה אנשים מכל מיני מקומות.
אח"כ עוד 2.5 ימים טיילתי בדאבלין.
&nbsp
כמה מקומות שכדאי להגיע אליהם:
&nbsp
* בלפסט - משם יצאה טיטאניק יש שם מוזיאון, סיור מוניות שחורות מומלץ, הרבה לא יצא לי לטייל כי הגעתי ביום חג אז הכל נסגר יחסית מוקדם.
* Giant's Causeway - מקום מהמם ומומלץ בחום! כמובן שהסיפור האגדה המקומית על היווצרות המקום הרבה יותר מעניין ומעורר דמיון מהסיבה המדעית

אחד המקומות האהובים עלי בטיול באירלנד.
* העיר Derry - שם היה הטבח שהיה הבסיס לשיר של U2 - SUNDAY BLOODY SUNDAY. סיבוב על החומות וציורי הקיר מהקרבות שהיו שם
* Cliffs of Moher - מקום שחייב לראות כפי שהרבה כתבו לך, היי צלמו שם את הנסיכה הקסומה אז זה ממש חובה
ועוד כמובן סרטים נוספים.
* העיר Galway עיר סטודנטים חמודה, בערב פאבים עם להקות קאברים והרבה שמח, מה צריך יותר מבירה טובה ולשיר בקולי קולי את השיר גאלוואי גירל - ולא אני לא מתכוונת לשיר של אד שירן
אלא לשיר הזה: https://www.youtube.com/watch?v=_Lcnvd8BNFE
* Killarney ואזור קארי
* Blarney Castle - האגדה מספרת שמי שמנשק את האבן זוכה במתנת הרהיטות. בנוסף מקום יפה להסתובב בו בגינה במעברים השונים
* מפעל של גינס חובה כמובן וגם של גיימסון.
* ללכת לאיבוד בדאבלין, יש מוזיאונים, פארקים יפים, מוזיאון של לפרקונים טיפשי אבל מצחיק.
&nbsp
יש עוד הרבה מה לראות לעשות לאכול ולשתות מקנאה בך שאתה שהולך לחוות את זה

גברת ע

New member
דבלין

בדבלין עצמה יש לך סיורים רגליים בחינם עם סיפורים על העיר, אם אני זוכרת נכון יוצא מטרינטי קולג.
בעיר עצמה מפוזרים פסלים, אחד המפורסמים בינהם הוא של molly malone יש גם שיר כזה שנהפך לסוג של המנון ואפילו בוצע על ידי שינייד אוקונור
&nbsp
&nbsp

גברת ע

New member
carrick a rede rope bridge

מהמם שם ומומלץ בחום!
לא לפחד לעבור את גשר החבלים :)
&nbsp

ruven7

Active member
אם אני זוכר נכון הגשר הזה הוא ליד Giant causway?

לא ממש ארוך-20 מטר
אבל אם בכר בסביבה-כדאי

למעלה