החזר מס בלונדון

גלגל4

New member
החזר מס בלונדון

הי,
1. מאיזה סכום קניה ניתן לקבל החזר מס?
2. אני טסה מלוטון. קראתי שאין שם עמדה מאויישת רק תא (והרבה תלנות שלא קיבלו החזר) - האם זה נכון?
3. לא הצלחתי להבין- האם ניתן לקבל החזר מס בעיר עצמה. חלק כותבים שהסניף נסגר, חלק כותבים שהיו שם לא מזמן...
4. האם ברשת פריימרק, לדוגמה, יש אפשרות לקבל טופס?
5. מבולבלת :(
6. מישהו יכול להדריך אותי ?
תודה!

לאונידס

Active member
תשובות לחלק מהשאלות

2. נכון התיבה לא מאויישת, לי היה מאוד נוח.
לא צריך להראות את הפריטים שרכשת למוכר, רק משחילים את המעטפות לתיבה.
תמיד קיבלתי החזר.
4. בפריימרק אפשר לקבל את הטופס,פשוט להגיד בקופה שאת רוצה לקבל את ה VAT בחזרה והם כבר ידאגו לך למה שצריך, לזכור לבוא עם דרכון ישראלי (ולא של האיחוד הארופאי).
בבקשה

גלגל4

New member
תודה, לגבי לוטון...

יש עוד טופס שצריך למלא (פרטים אישיים, בנק? אשראי?) מהיכן המעטפה?
את הטופס שקיבלתי , לדוגמה בפריימרק, אני שמה שמה בתיבה וזהו?
אשמח אם תוכלו לפרט...
תודה

Nרב

New member
ההחזרים בלוטון השתנו - התיבה נמצאת כעת לאחר הבידוק הבטחוני,

תשאלי בשדה לפני הצ'ק אין ויגידו לך. כתוב כאן
https://www.london-luton.co.uk/inside-lla/have-vat-to-reclaim-on-your-latest-purchases 

לגבי הקניות בעיר - אוספים את הקבלות מאותה רשת מאותו יום, הולכים לקופה והם מוציאים טופס החזר, בד"כ בלונדון זה כבר טופס מודפס ולא ידני כמו פעם. כמובן זה מעל סכום מסוים, נדמה לי ש- 50 פאונד לכל רשת. אין החזר על בגדי ילדים וכמובן גם לא על שירותי תיירות (בתי מלוןם מסעדות וכו'). בחנויות גם יספקו לך מעטפה. לפני ההכנסה לתיבה בשדה יש למלא פרטי אשראי במקום המיועד (וככה גם יקחו לך פחות עמלה) ולשים במעטפה שנתנו לך את הטופס ואת הקבלות המקוריות .
נראה לי שבלוטון בכל מקרה אין החזר במזומן.

לאונידס

Active member
הקופאי/ת בסופר תתן לך מעטפה + חשבונית ארוכה שמודפסת מהקופה

יש כמה מקומות שאת צריכה למלא,
שם, מספר דרכון, המדינה שאליה את לוקחת את הפריטים (=ישראל) פרטי כרטיס אשראי שאת רוצה לקבל דרכו את הכסף וכו', לא זוכר הכל בע"פ.
תבקשי מהקופאית, היא תראה לך מה את צריכה למלא.
&nbsp
את ממלאת את הטופס, מכניסה למעטפה, סוגרת אותה,
בלוטון את מכניסה לתיבה, תזכרי לא לדלג עליה כי אי אפשר לחזור אחורנית,
ומתישהו תראי איזשהו זיכוי קטן בחשבון כרטיס האשראי שלך.
&nbsp
אני לא מזלזל באף שקל, גם אני בד"כ טורח לקבל החזר מס, אבל אם את לא קונה בסכומים מאוד גדולים אל תצפי לגדולות ונצורות, אחרי כל העמלות למיניהן הסכום שתקבלי לא יהיה גדול.

לאונידס

Active member
דניאלה רשמה עכשיו טיפ על אפליקציה להחזר מע"מ

לי זה חדש, אולי כדאי לך לנסות

גלגל4

New member
תודה, בנתיים פועל רק בסלובקיה

דניאלה1311

Active member
מנהל
בשנים האחרונות הפסקתי לטרוח בענין המע"מ בארופה
כל הבלאגן הזה למלא טפסים להחתים במכס (עם המזוודות) לחזור לצ'ק אין ולשלוח את המעטפה ובסוף מקבלים משהו כמו 10% חזרה. החלטתי שזה ממש לא שווה את הטרחה, מה גם שאני לא קונה במאות או אלפי יורו, כך שסכומי המע"מ די זניחים לגבי הקניות שלי והחלטתי להפסיד בכבוד. אולי כשהאפליקציה תהיה זמינה לישראלים, אחזור להשתמש בזה.

למעלה