הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?

u r i el

New member
הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?

מתברר מאינפורמציה במרשתת שאמצע ספטמבר כבר גשום וקר באמסטרדם והולנד בכלל.
האומנם ?

תודה למשיבים.

moco10

New member
בטח שכן, והגשם לא רלוונטי

הולנד מדינה די גשומה כל השנה (אין הבדלים משמעותיים בין ממוצע ימי הגשם בכל חודשי השנה, דומה לאקלים באנגליה).
ההיבט החיובי של זה הוא שזה לא יכול להוות שיקול, כך שההחלטה קלה.

u r i el

New member
תודה על התשובות עד כה

העניין הוא שהייתי שמח לשמוע ממשהו שביקר בהולנד בספטמבר ויכול להעיד מנסיונו. אני מכיר את האתרים השונים במרשתת ושם הדווחים לפעמים סותרים. למשל חשוב לי לדעת האם מדובר בגשם זלעפות, כזה שלא מאפשר ללכת ברחובות, האם בגלל הגשם הרחובות שוממים, הדוכנים מבוטלים, בתי הקפה שבחוץ סגורים ועוד ועוד ... אם מדובר בזרזיפים זה יכול דווקא להיות משעשע.
באתר אחד קראתי שהגשם נסבל יחסית אבל יש בספטמבר רוחות חזקות וקר עד כדי צורך בכפפות. אם מישהו שהיה בתקופה זו לאחרונה יכול להעיד - אשמח.

moco10

New member
דווקא הייתי פעם באוקטובר אבל מה זה רלוונטי?

לא תקבל נתונים אקלימיים יותר טובים דרך חוויה אישית מקרית של מישהו. כל מה שיש לך זה סטטיסטיקה (או התחזית עצמה כמה ימים מראש).

אני יכול להבטיח לך שהרחובות לא שוממים, לא בספמבר ולא בינואר הקר.
מדובר במדינה במערב אירופה עם אקלים מתון.
ישיבה בחוץ בבית קפה תלויה במזג האוויר באותו רגע, כמו בתל אביב.

moco10

New member
אבל מספרים זה הדבר היחידי הרלוונטי שיש, מה לעשות

וגם החוויות הן סוביקטיביות.

אני באמת לא מבין מה אתה מנסה להפיק מהמידע הזה אבל מכיוון שביקשת בהמשך השרשור חוויות שלי אז אני מספק
:
3 ביקורים:
- כמה ימים בסוף ספטמבר - היה נפלא, שמיים כחולים ונעים.
- יום באמסטרדם באוקטובר - מעונן חלקית וקצת קריר (משהו כמו 16 מעלות)
- יום באמסטרדם בנובמבר - היה גשם קל כל היום והיה קר נורא ועם רוח שלא היה נעים להסתובב בחוץ (וזה היה קור חריג לנובמבר)

נו, עזר ?

מה שכן יכול לעזור:
1) סע לשלום, אחלה חודש
2) קח מטריה וקח מעיל גשם למקרה הדי סביר שתיתקל גם בגשם. זה לא צריך להפריע לטייל.

u r i el

New member
כל פיסת מידע עוזרת.

ריבוי העדויות של חוויות אישיות הוא הדבר המתאים לי יותר ממספרים וטבלאות. בסיפורי חוויות אתה גם שומע מה הפעילויות האלטרנטיביות לחופשה במקום גשום, היכן אפשר לבלות ומה ניתן לראות. המספרים אלמים.

moco10

New member
שמחתי לעזור, למרות שלא הבנתי איך

אם אתה מתעניין בפעילויות אלטרנטיביות, למה אתה לא שואל על זה.
למשל, ביום הקר מאוד באמסטרדם הלכתי למוזיאון ואן גוך, לקזינו ולמסעדה.

u r i el

New member
תגיד, האם הבנתי נכון

שלמוזיאון ריקס אין רכישת כרטיסים על פי שעות ?
למשל במוזיאון ואן גוך אני מזמין ע"פ תאריך ושעה. במוזיאון ריקס רק תאריך.
האומנם או שפיספסתי משהו ?

moco10

New member
לא יודע, אני סתם עמדתי חצי שעה בתור

(וזה היה בחוץ עם מטרייה
)

u r i el

New member
לא יאומן כמה אירופאים יכולים להיות פרימיטיביים.

הם יודעים כמה רבבות באים למוזיאונים השונים ואין להם שום תנאים אלמנטריים לקלוט אותם לפני הקופות. גם באיטליה זה כך.

moco10

New member
וזה הופך אותם לפרימיטיביים? הלוואי עלינו כזו פרימיטיביות

עמדנו בתור מסודר (היו חבלים) והיו גם סדרנים ששיחררו את העומדים בתור לעבר הקופות. הכל התנהל על מי מנוחות וביעילות.
מה זה בדיוק תנאים אלמנטריים לתור? מקומות ישיבה עם מסז'יסטים צמודים?

אני מניח שאתה משווה לארה"ב עם התורים שבתוך מבנה, ובטח שוכח שהרבה מהמוזיאונים הללו הם באזורים מאוד צפופים ו/או מאוד יקרים בעיר ואין מקום או כסף לאולמות גדולים לתורים.

u r i el

New member
כבר קראתי ושמעתי רבות על המזג הנעים של ההולנדים

אעפ"כ - להציב בשורה כמה גזיבו כדי שתיירים לא יירטבו לא דורש הרבה, לא במשאבים ולא בתחזוקה, אבל אירופה ( בלי הכללות, לא הייתי בכל אירופה ... ) פשוט סתומה לאפשרויות פשוטות כאלה.
בטח פרימיטיבים !

אספרסו2

New member
למה שתיירים לא יירטבו?

זה חלק מהחוויה,הפרימיטיבים סבורים שמי שבא מהמדבר זקוק לכל טיפה.

moco10

New member
בן אדם סביר באמסטרדם מסתובב עם מטרייה

ואפשר למצוא כזו בכל חנות תמורת כמה אירו.
אם זה פרימיטיביות אז אני לא יודע מה היא לא פרימיטיביות ואיפה בדיוק תמצא כזו חוסר פרימיטיביות.

היחס של ישראלים רבים לגשם נובע מהאקלים שבו הם חיים, כאשר גשם זו תופעה יחסית חריגה שמפריעה לסדר החיים הרגיל.

במדינות גשומות המנטליות הזו לא קיימת כי גשם מתרחש במחצית מימי השנה ולא נתפס כמשהו שצריך לשנות תוכניות או שדורש היערכות מיוחדת. זה לא רלוונטי רק לעמידה בתור תחת כיפת השמיים אלא גם לעצם שינוי תוכנית טיולים.
זכור שרבים מאוד מההולנדים מתנייעים על גבי אופניים - הרי זה היה בלתי אפשרי אם הם היו נמנעים מכך כשיורד שגם.

טוב תעשה אם תנסה לאמץ את המנטליות המקומית כשאתה נוסע לשם. זה גם יקל מאוד על תוכניות הטיול אם הם לא יצטרכו להיות מושפעות ממזג האוויר. כל מה שצריך זה לבוש מתאים ו/או מטרייות.

אספרסו2

New member
לא ממליץ על אימוץ המנטליות המקומית

עדיף לחבוש קסדה ברכיבה על האופניים ולא לנהוג כמנהג ההולנדים.

למעלה