למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?

פוקסי99

New member
למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?

הכרטיס מכובד בכל העסקים כמו כרטיס אשראי רגיל?

לא

בהשכרת רכב למשל לא מקבלים אותו בדרך כלל. הוא מתקבל בהרבה מקומות, אבל לא כמו אשראי רגיל. ולמען האמת, אם יש באפשרותך להשיג אשראי בינלאומי רגיל זה עדיף - לנטען יש יותר עמלות ויותר התעסקות (בהטענות).

RonspotNL

New member
זה לא נכון

לנטען אין יותר עמלות הוא מתפקד כמו כרטיס רגיל הדבר היחיד איתו הוא שאתה צריך להטעין מראש סכום כסף שמספיק לך לשימוש בו ואתה צריך מספיק כסף בכרטיס לעסקאות עם תשלומים (למשל שנתיים)לא יודע איך זה בהשכרת רכב כי אני לא שוכר רכב בשנים האחרונות אבל אני חושב שלא צריכה להיות בעיה

בוודאי שיש לו עלות נוספת

למשל, עמלת טעינה. לא תמיד מה שהטענת (או המקסימום שהם מאפשרים בטעינה אחת) מספיק לך לכל הטיול. ויש גם עמלת סירוב אם הכספומט לא הוציא לך כסף, עמלת שאילתא בכספומט וכו', ולדעתי עמלות המשיכה מחוץ לארה"ב או ביצוע עסקאות במטבע שאינו מטבע הכרטיס (אם אתה בהונגריה/צ'כיה/דנמרק וכו') מוסיפים עוד עלויות שיוצאות יותר מהעמלות בכרטיס אשראי בינלאומי נורמלי.
ראה כאן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5024438,00.html

באשר לבעייתיות בהשכרת רכב, זה לא "מחשבה", זה דבר ידוע.

RonspotNL

New member
לי למשל יש כרטיס טעינה שכזה

רק למקרה וממש יש לי צורך בו כי לרוב אני עושה הכל עם הכספומט שלי ( ככה זה באירופה ובחלק מארצות הברית למרות ששם קצת פחות ממה שאני יודע למרות שעוד אין לי ממש ניסיון בזה)בכל אופן לא היו לי עמלות מכל סוג שהוא לפחות בכל הפעמים בהן אני השתמשתי בו(ושוב זה לא הרבה )ככה שזה תלוי כנראה בכרטיס ובחברה המספקת את הכרטיס ואולי המדינה בה אתה חי

RonspotNL

New member
לידיעתך הרבה מחברי הפורום ואני בתוכם

חיים בכלל בחו"ל וכרטיס נטען יש בכל מיני גרסאות בכל מיני מקומות והניסיונות של אנשים איתם שונים

זה ידוע לי

אבל בן אדם שואל בפורום ישראלי על כרטיס נטען לשימוש בחו"ל. הוא לא מציין שזה מקרה חריג שבו הוא בכלל מדבר על כרטיס נטען שמונפק בשווייץ - מן הסתם המידע הרלוונטי לו הוא לגבי כרטיס ישראלי.

RonspotNL

New member
אני השתמשתי עם הכרטיס שלי

גם בארץ וגם במקומות אחרים לא צריכה להיות בעיה ...השימוש דומה או זהה בכל הכרטיסים כמו כל כרטיס אשראי רק שסכום העסקה יורד מייד ושצריך לשים בו כסף הוא עובד בדומה לדביט כארד וזהו

הכי טוב בעולם

הנה כל היתרונות......מאתר החברה:
&nbsp
&nbsp
ביטחון
&nbsp
הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל.
&nbsp
ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון.
&nbsp
תוכל להזמין באופן בטוח באמצעות הטלפון או באינטרנט כיוון שלא ניתן להשתמש בכרטיס מעבר לסכום הטעון בו באותו זמן נתון. הכרטיס מבוטח כמקובל בכל סוגי כרטיסי האשראי.
&nbsp
אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $ וכך נמנע סיכון נוסף מהילד (לא מסתובב עם מזומן) והכסף בטוח - במקרה של אובדן או גניבה ניתן לחסום את הכרטיס.
&nbsp
במקרה של אובדן / גניבה של הכרטיס פנה למוקד לסיוע אשר פועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע: 972-73-2633555.
&nbsp
נוחות
&nbsp
ניתן לשלם באמצעותו בבתי המסחר השונים, כולל חנויות, מסעדות ומקומות בילוי - המכבדים כרטיסי "ויזה" ומשתמשים במכשיר מכר אלקטרוני או למשוך מטבע מקומי במכשירי משיכת מזומנים ברחבי העולם.
&nbsp
יש באפשרותך למשוך כסף במכשיר למשיכת מזומנים או לשלם עבור רכישה במטבע מקומי. במקרה זה ייתכנו עלויות של הפרשי שערים.
&nbsp
נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך.
&nbsp
חדש! מעתה ניתן להטעין את כרטיסי ויזה נטען $ וויזה נטען € גם באמצעות העברה בנקאית, מחשבונך האישי.
&nbsp
לפרטים נוספים אודות טעינת כרטיס המט"ח שלך מחשבונך בכל בנק >>
&nbsp
מוקד שירות עם מענה אנושי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ומענה קולי לבירור יתרה ופעולות אחרונות.
&nbsp
זמינות
&nbsp
רכישה וטעינה חוזרת של כרטיס ויזה נטען $ ניתן בכל אחד מסניפי הדואר ברחבי הארץ.
&nbsp
שליטה בהוצאות
&nbsp
אתה קובע איזה סכום לטעון את הכרטיס, כדי שתוכל לבזבז בדיוק את הסכום שתכננת.
רוצה להגביל את סכום הכסף לבזבוז? הטען את הכרטיס בסכום שהקצבת. כך תהיה בטוח שלא יבזבזו מעבר לתקציב שעליו החלטת.
בעת רישום הכרטיס ב paypal, קיימת אפשרות לבחירת מטבע החיוב - דולר אמריקאי (USD). אם תבחרו באפשרות זו תמנעו מהפרשי שער ומעמלות עסקה בעת ביצוע הרכישה.
&nbsp
הטבות
&nbsp
רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם.
עלות הכרטיס תוכל להוות כחלק מהתשלום עבור הביטוח שמוצע בצירוף עם הכרטיס.

בשביל "הכי טוב בעולם" צריך השוואה

זה שזה עבד לך בחו"ל - אחלה. אבל בהשוואה לכרטיס לא נטען, הכרטיסים הנטענים פחות טובים, פחות בטוחים ופחות נוחים (לאדם נורמלי, לתת לילד שאין לו חשבון בנק כרטיס נטען זה סיפור אחר כי אין לו אלטרנטיבה).
שנית, בהמשך למה שכתבו כאן על האחריות להחזרת כסף במקרה של גניבה/אובדן וכו' - אתה באמת רוצה להסתמך על דואר ישראל? אותו אחד שנמצא בראש תלונות הציבור, ושלפעמים מביא לנו את הדואר מתל אביב באיחור של חודשיים?...

לאונידס

Active member
אני מניח שציטטת את העלון הפירסומי של דואר ישראל

שהוא רק אחד מהגורמים שמנפיקים כרטיסים נטענים ולטעמי דווקא בכרטיס שלו התנאים הם הנחותים ביותר.
&nbsp
למשל אתה רושם:
"הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל."
בכרטיס נטען בנקאי אני נכנס לאתר האינטרנט של הבנק ובלחיצת כפתור מעביר את הכסף חזרה לחשבון, הכסף עובר מיידית.
בוא תספר לנו איך רואים את הכסף בחזרה מהכרטיס הנטען שדואר ישראל מפיץ ותוך כמה זמן, כי אני לא מתמוגג מאושר אם חברת האשראי תזכה בכסף במקום הגנב ולא מתאים לי להיתקע בחו"ל בלי גרוש על התחת, אני אל טוב בלישון על ספסל בגן הציבורי.
בוא נעשה ניסוי, תתקשר למספר הטלפון שנתת ותבדוק איך ומתי אתה רואה כסף בחזרה.
אני מדגיש, בירור לא תוך כמה זמן נחסם הכרטיס אלא תוך כמה זמן ובאילו תנאים הכסף חוזר לבעליו החוקיים.
&nbsp
"ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון."
ואיך בכרטיסים אחרים חשבון הבנק שלך כן בסיכון? לא הבנתי.
&nbsp
"אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $"
בהחלט כרטיס נטען (לאו דווקא דולרי) יכול להיות פתרון טוב, אבל כמו שהסברתי לכרטיס בנקאי יש יתרון גדול על זה שמשווק דרך הדואר.
&nbsp
בסעיף הנוחות רשמת
"נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך"
תוכל להסביר באיזה עולם נוח לי להיות תקוע בלי כסף עד שיטענו לי את הכרטיס רק בשעות הפתיחה של דואר ישראל (ואם עכשיו בדיוק שישי בערב?), שאני צריך למצוא מישהו פנוי בישראל לסיפור הזה, שהוא יעמוד בתורים הבלתי נגמרים של הדואר ושאולי הפקיד/ה יודיעו לו ש"כרגע לא עובד"?
לא יותר פשוט כרטיס אשראי רגיל ואם כבר כרטיס נטען אז כזה שאפשר לטעון אותו מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט?
&nbsp
ב"הטבות" כתבת
"רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם."
א. אם אני זוכר נכון, יש תוספת עמלה על קבלת קוד סודי שבלעדיו אי אפשר למשוך מזומנים ולא ניתן להשתמש בכרטיס בחלק ניכר ממדינות אירופה (לא 100% בטוח, אולי אני טועה).
ב. אני נתתי לילד שלי כרטיס up card שהוא כרטיס נטען של בנק הפועלים, עלה לי 10 שקלים וטעינה עולה עוד 3.5 שקלים.
&nbsp
ה"הטבה" הזו יקרה, מאוד יקרה.

dudi4321

Member
בנטען הדולרי הספרות מוטבעות בצבע ולא בולטות מפני השטח בהטבעת

לחץ. הכרטיס לא מתקבל כמו כרטיסי אמריקן אקספרסס או ויזה או מסטרכרט

iris mom of two

New member
הכרטיס מכובד בכל מקום

שבו מכובד מזומן.
&nbsp
בשכירת אוטו, מלון וכדומה זה יהיה יותר מסובך.

לוגית זה לא ממש נכון

כל מקום שבו מכובד מזומן יכובד בו... מזומן. יש לא מעט מקומות שמקבלים מזומן אבל לא כרטיסי אשראי, בין אם נטענים או לא נטענים.

iris mom of two

New member
יש לא מעט מקומות שבהם לא מקבלים מזומן

על מטוס.
בשכירת רכב.
&nbsp
יש לא מעט מקומות בעולם המודרני שבהם מעדיפים לא להתעסק עם מזומנים. יש כמובן מקומות שבהם מקבלים מזומנים ולא כרטיסי אשראי, אבל הם הולכים ופוחתים. יש מעט מאד מסעדות, ודוכנים. אוטו גלידה אולי לא מקבל כרטיס אשראי.
&nbsp
העולם מתקדם...

למעלה