תאילנד זה קשה :)

NOS האחת

New member
תאילנד זה קשה :)

היי,

אני ובעלי רוצים לנסוע לחופשת ירח דבש לתאילנד.
תיכננתי לפני זה חופשות אבל פה העומס הוא רב מדיי...
בכל לוקיישן יש יותר מדיי אטרקציות, ויש כ"כ הרבה המלצות, וכ"כ הרבה מקומות, וכ"כ הרבה דברים שאסור לפספס-שאני הולכת לאיבוד..
אנא עזרו לנו לעשות קצת סדר, והמליצו.
זו פעם ראשונה של שנינו בתאילנד ובכלל ביעד רחוק, ואנחנו לא רוצים לפספס כלום (או שכמה שיותר קרוב לזה)
אני מתוכננים לטוס ב6.9 כנראה ולחזור ב-28.9
קראתי על צ'אנג מיי בצפון ועל פיה. בגדול הבנתי שבפיה יש את המעיינות החמים, ובצ'אנג מיי אטרקציות של ג'יפים, כפרים ואומגות וכו'. רק שאח"כ הבנתי שגם בפוקט יש ג'יפים ושם גם יש אומגות (או בקוסמוי.. או בפטאיה.. כבר לוזוכרת..).
אז חשבנו דווקא לוותר על הצפון, למרות שככל שאני קוראת יותר באינטרנט על זוגות שיצאו לירח דבש לתאילנד בספטמבר-אני רק רואה שהמליצו להם יותר ויותר דווקא כן על הצפון.
אנחנו חשבנו על נחיתה בבנגקוק ועל הבוקר לצאת משם ואז לחזור בכמה ימים אחרונים לבנגקוק לשופינג.
מבחינת קרבה גאוגרפית ראיתי שהכי קרובה-פטאיה אז חשבתי ללכת לשם, וגם קראתי שיש שם שחיה או צלילה עם דולפינים בבריכות. דבר שאהבתי.
מה גם שקראתי שיש שם מועדונים וחיי מין ברחובות - דבר שלא בא לי עליו בירח הדבש, או לפחות כמה שפחות.
אנחנו רוצים ללכת לאיים: לקוסמוי וקופנגן, לריילי, לקופיפי ולפוקט.
הבנתי שריילי מושלם לירח דבש. והבנתי שזה "מטר" מקופיפי-יעד מוכר לכל-אז אמרתי-"מה, לא נלך?" (רק שאח"כ הבנתי שדיי אין מה לעשות שם, לא חיי לילה ולא כלום, רק חופים ושקט)
הבנתי שבפוקט יש את רוב האטרקציות,
הבנתי שקוסמוי וקופנגן יותר טובות לתקופה הזאת מבחינת מזג אוויר ושם לא משעמם.
קראתי וקראתי וקראתי והמשכתי עוד ועוד ועוד לקרוא.. ונשרף לי השכל.
כי עכשיו גם קראתי על קו טאו, שעושים שם צלילות מדהימות ויש צבי ים....
ושלא נתחיל אפילו עם טיול 4 האיים, 7 האיים, 42 האיים, וכנראה גם 4398243-82 האיים - ולכי תשברי את הראש עכשיו מי יוצא מאיפה...
יש אי בריחה, והליכה על קרקעית המים.. ומסתבר שבקנצ'בורי מתקלחים או שוטפים פילים (?!)..
אוףףף כמה דברים יש.
ואיך אני יכולה לדעת איזה אטרקציה כדאי לעשות איפה?
נגיד הג'יפים-איפה המסלול הכי כיף? ואיפה הכי גרוע?

אנא עזרו לי לתכנן טיול חלומות, או כמה שיותר קרוב לזה. הראש באמת נשרף כבר.
אנחנו רוצים שקט ושלווה ולהשקיע במלונות עם בריכה פרטית אפילו (איפה שכדאי), ומצד שני לא להוציא הרבה כסף על מלון 5 כוכבים איפה שאין צורך כי מרוב אטרקציות כמעט לא נהיה בחדר. ואני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא.
אנחנו רצינו רומנטי, כזה שמתאים לירח דבש, ומצד שני שלא יהיה משעמם ויהיה אטרקציות (מומלצות, לא כאלו שנתאכזב מהם), חיי לילה, אוכל מעולה (שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים, אבל אין בעיה עם סטייק רגיל ללא הכשר), נשמח גם לכמה מקומות על הדרך עם אוכל מישראל. טיול עם רוגע וצבירת כוחות לצד חוויות חדשות כמו הדולפינים.
שמעתי עד היום כמה מסז'ים יש בתאילנד ועל העלויות המגוחכות שלהם-איפה הם? בכל מקום בתאילנד?

תודה על העזרה!

NOS האחת

New member
תחומי עינין:

אנחנו בני 30, אז חיי לילה אבל לא כאלו של משוחררי צבא גם...
&nbsp

לאונידס

Active member
תרשי לי לשבור לך כמה סטיגמות

א. מחירים מגוחכים - אין כזה דבר.
מכיר סיפורי גבורה ואלף לילה ולילה על מחירי כלום, היו נכונים ללפני 20-30 שנה ולפסטיבל מספרי צ'יזבטים.
נכון שהרבה יותר זול מישראל, כי כמעט כל מקום יותר זול מישראל, אבל אל תצפו למחירי כלום.
ב. טיול ג'יפים בצפון (בפוקט אני לא מכיר) - קשקוש. יש 2 מקומות שיורדים לדרך עפר כבושה שאפשר לרדת אליה עם רכב רגיל לנסיעה של אולי כמה מאות מטרים.
שאר הנסיעה היא על הכביש. לפחות כך בטאנה ורד בריק.
את ציינת הרבה פעמים את הטיול כטיול ירח דבש רומנטי, אני לא בטוח שג'יפ דחוס באווירה של טיול שנתי כיתה י"א עם מוזיקה בקולי קולות עונה על הדרישה.
ג. אני לא ממליץ פעמיים בנגקוק, הנסיעה לעיר, צ'ק אין למלון וכו' עולים הרבה זמן וכסף, למה לשלם פעמיים אם אפשר פעם אחת? הרוב עושים את בנגקוק בסוף הטיול.
ד. ב 22 יום ברוטו לא תספיקו הכל וגם לא מה שקרוב לזה. אבל אם אתם רוצים להספיק הרבה חשוב שתתכננו כמו שצריך.
גם בגלל שצריך טיסות פנימיות ולא ראלי שתרכשו כרטיסים בצורה ספונטנית וגם לטובת ניצול זמן על טיול במקום התברברות.
ה. לא נראה לי שמישהו יתכנן לכם בפוסט בפורום טיול של 3 שבועות. אתם צריכים לתכנן בעצמכם, למזלכם יש לא מעט מידע על תאילנד גם באינטרנט ואפילו בעברית,
ממליץ לכם להתחיל מכאן:
https://sites.google.com/site/thailandwithrevital/
תפתחי למשל את הפרק על צ'יאנג מאי
https://sites.google.com/site/thailandwithrevital/home/chiang-mai
ועל סביבת צ'יאנג מאי
https://sites.google.com/site/thailandwithrevital/home/chiang-mai/trip1
ותראי כמה התובנה שלך של מעיינות חמים אומגה כפר וג'יפ רחוקה ממה שיש לאזור הזה להציע לך.
בחוברת יש גם קישורים למדריכים מקומיים שתוכלו להיעזר בהם לטיול

לחילופין אם לא בראש שלכם לתכנן לבד תמצאו באינטרנט המון יועצים שיכולים לשבת אתכם להבין את הציפיות והרצונות שלכם ולתכנן לכם מסלול בהתאם.

עוד הערה: ספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים בתאילנד, לתשומת לבכם במיוחד לתכנון הטיול באיים.

NOS האחת

New member
אוקי.. כתבת שספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים

אז לצורך הבנה: מה אתה מציע? להחליף יעד לירח דבש? או .. לא להיות במקומות מסויימים? להמר בכל זאת כי זה איזור טרופי וכולם אומרים שחם שם תמיד?
מה זה אומר? כדי שאדע מה בדיוק לקחת לתשומת לבי ואיך להתייחס לכך:) אני קראתי מלא, שלא משנה מה אומרות התחזיות- "זו תאילנד, ובתאילנד אי אפשר לדעת" ו"הגשם יורד משומקום ואז מפסיק ויש שמש" ו"תמיד חם". אז איך אני אמורה להתייחס לזה או .. מה המסקנות שכנראה אני אמורה להגיע אליהם ולא מגיעה?

בנוגע לצאנג מיי-נכנסתי ללינק שלך, ומלבד האטרקציות שאמרתי, ראיתי ששאר הדברים שם זה המון מקדשים וכאלה. בחופשת ירח דבש, אני לא מחפשת רק בטן גב, אלא גם אטרקציות. אבל לא כ"כ מקדשים וכאלה.. מספיק לנו יהיה לראות איזה אחד. לכל אורך הטיול. זו פעם ראשונה שאני טסה ליעד שכל המטרה שלי בו היא להתפנק. לא הליכות מרובות, לא מוזיאונים וכאלה...אלא פאן: רביצה על החוץ, שנורקלינג אולי, שייט, שופינג, בריכות פרטיות, מסז'ים. טיול ג'יפים יש כאלה שגם עושים אצלנו בארץ כאשר הם נוסעים לחופשה רומנטית בצפון... ולכן, לא פסלתי.אולי זה נראה כמו טיול של כיתה יא' רק עם עושים אותו עם חבר'ה בגיל הזה? ואם אני עושה אותו עם בנזוג זה קצת פחות סחבקי?
בנוגע לפעמיים בנגקוק, אז אתה ממליץ לנחות מישראל ישר בקוסמוי או.. מה האופציות בעצם?
&nbsp
שוב תודה :)

לאונידס

Active member
הנה הסיבה למה את צריכה לתכנן את הטיול לטעמך

אותי מאוד מעניינת תרבות אחרת ותאילנד ובודהיזם כולל מקדשיו מאוד מעניינים אותי.
אותך מעניינים דברים אחרים ולכן כדאי שתתכנני את הטיול בהתאם למה שמעניין אותך.

לגבי מזג אוויר, לשיקולייך:
1. בהחלט יכול להיות חם ואפילו חם מאוד ושירד גשם זלעפות וגם ברד. אין סתירה.
2. הממוצע החודשי הוא ממוצע של 10 שנים אחורנית, אף אחד לא מבטיח שהשנה יהיה כמו 10 השנים האחרונות. יכול להיות שיהיה יבש ויכול להיות שירד גשם דווקא בכמה ימים שתהיו שם.
מדובר בהסתברות, וההסתברות שירד גשם, וגשם חזק (מאוד) בספטמבר גבוהה.
ההחלטה אם להמר כי אולי יקרה מקרה דווקא לטובתך היא רק שלכם. יכול להיות שתהמרי ויצא לכם מזג אוויר סביר רוב הזמן ויכול להיות שתאלצו להשאר בחדר במלון רוב הזמן, ואני מתייחס בעיקר על האיים.
3. אם חשובה לך רביצה על החול, מסאז'ים שנירקול שייט (אולי בכלל ספורט ימי) בריכה וכו' ואת שואלת על החלפת יעד אז יוון נראה לי אחלה. הרבה יותר קרוב ולכן הטיסות הרבה יותר זולות ופחות זמן שרוף על כאב הראש של טיסות והעברות, יש את כל מה שביקשת וספטמבר עונה מצויינת. מכיוון שהתרבות התאית לא ממש במרכז הטיול שלכם אז למה לטוס עד תאילנד כשיש לך הכל קרוב לכאן?
אפשר כמה ימים בלפקדה וגם שם כמו בתאילנד יש הפלגות למספר איים, הפלגות עצמאיות, ספורט מים, גם שם מסיירות סיניות על החוף ומציעות מסאז' וגם שם יש בארים על החוף החולי עם משקאות בכוסות עם רגל גבוהה ומטריה קטנטנה ואוכל טוב.
אפשר מלפקדה להמשיך לקורפו ולחוות עוד כייפים למיניהם.
לחילופין אפשר להחליף את המועד, תאילנד אבל בדצמבר.

לגבי הג'יפים: מדובר בטיול של אם אני זוכר נכון 3 ימים, בשיירה של כמה ג'יפים, מצופפים בכל ג'יפ 7 נוסעים כשההושבה היא לפי הכלל של "מי שתפס ראשון", מוזיקה אייל גולן ושרית חדד בקולי קולות בתוספת "איפה הכפיים" ונהג תאילנדי שכבר יודע לשיר בעצמו את השירים.
וכמו שאמרתי, הג'יפים נוסעים כמעט רק על הכביש.
את מחליטה אם מתאים לכם, אני יכול לספר את העובדות.
אם את רוצה להיות בזוג בג'יפ + נהג/מדריך את צריכה להזמין טיול פרטי, לטעמי אפשרות עדיפה.

לגבי נחיתה: מישראל יש טיסות ישירות רק לבנגקוק, גם רוב הטיסות מאירופה נוחתות בבנגקוק. לא מכיר מאירופה טיסות שנוחתות בקוסמוי אבל מזמן לא בדקתי, אולי יש חדש.
זאת אומרת שמשדה התעופה בבנגקוק לקחת טיסת המשך ליעד הבא, נניח קוסמוי, לעשות את כל טיול תאילנד עד חזרה לבנגקוק, לבקר בעיר ואז להמריא חזרה לישראל.

NOS האחת

New member
תודה על התשובות

אז ככה:
אין אפשרות להחליף טיימינג-ספטמבר זה הזמן שנוכל לנסוע וכבר תיאמנו מול מקומות עבודה, כבר עבר זמן מאז החתונה, ואנחנו לא מעוניינים לחכות שנה אחרי. ויש עוד כל מיני סיבות. בקיצור: ספטמבר. בנוגע ליעד: אני יודעת על יוון, אבל רצינו ירח דבש ביעד רחוק יותר. לאירופה ויוון ויעדים קרובים אחרים תמיד נוכל ללכת.. גם בכל סופש, גם אחרי ילדים, וגם רצינו יעד שלא היינו בו. ואת היעדים הקרובים חרשנו.
בנוגע לטיסות הבנתי.
אז נכון לכרגע, אם בכל זאת זה תאילנד ובכל זאת בספטמבר: מה המסלול העדיף (אקלימית)? ומה האיזורים שגם אם כן ניקח סיכון ונחליט בכל זאת להמר ולא לוותר ולהגיע אליהם-עדיף שיקחו חלק קטן בטיול?
&nbsp
תודה!

NOS האחת

New member
ועוד 2 דברים:

לקחת טיסה מישראל לבנגקוק ואז ישירות לקוסמוי
לעשות את כל הטיול ו.. איך אני חוזרת לבנגקוק? טיסה?
&nbsp
דבר נוסף: אגב, עכשיו כשאני נזכרת, שנה קודמת, זוג חברים (רחוקים) שלנו טס לתאילנד גם בספטמבר. וגם עוד מישהו שאני מכירה טס לתאילנד בספטמבר לפני איזה 3 שנים.

לאונידס

Active member
בטיסה מישראל בהחלט, חניית ביניים בשדה בבנגקוק

וטיסת המשך ליעד הבא זו אופציה בהחלט סבירה.
לתשומת ליבך עכשיו לא רק אל על טסה ישירות לבנגקוק אלא גם ארקיע, תבדקו גם את האופציה הזו.
&nbsp
במקומכם הייתי בודק אם יש איזושהי חברה שטסה ישירות מאירופה ליעד שמעניין אתכם בתאילנד, אולי תוכלו לחסוך כסף וזמן.
אופציה להוזיל בתמורה להוספה של עוד מקטע טיסה - לטוס עם עוד חניית ביניים עם הרוסים הירדנים וכו', כנראה שיהיה יותר זול אבל שלושה מקטעים ולא שניים יותר מייגע.
&nbsp
לטיסה חזרה תלוי מאיפה אתם חוזרים לבנגקוק, בניגוד מטיילים שיש להם הרבה זמן ולפעמים לוקחים רכבת לילה או אוטובוס לילה (תלוי מאיפה - אם יש), לכם אין זמן עודף ולכן סביר שתטוסו לבנגקוק.

arieciub

New member
הייתי ממליץ על החלוקה הבאה

אין טעם כמו שכבר כתבו לקחת לילה בבנקוק בהתחלה.
לנחות ובטיסת המשך לצפון או לאיים.
7לילות בקוסמוי, המון פעילויות שתארת ניתן לעשות שם וגם לנוח.
4 לילות בקופנגן למנוחה ואטרקציות קטנות ומסיבות.
טיול מאורגן מקומי (ע"י ישראלים) לצפון ל-4 לילות.
6-7 לילות בבנקוק טיולי יום ( אפשרי לפטאיה) ושופינג.

NOS האחת

New member
אז הנחיתה בקוסמוי?

איפה באמת הרוב בוחרים לנחות בתאילנד?
ובנוגע לתכנון שכתבת: אז מה עם ריילי ביץ שקראתי בכל מקום שהיא בול בול אבל בול לירח דבש? ופוקט וקופיפי? להוריד מהטיול?

arieciub

New member
אם תנסי לשלב עוד מקומות אז זה יצא

לדעתי מרוץ מטורף.
עדיף להתמקד ב-2- 3 מקומות ואז לנוח גם.
פוקט לפי עדויות של חברים המוני מידי (לא הייתי שם אבל זה מה שסיפרו לי מספר זוגות שהיו שם ולא אהבו. אהבו יותר את קוסמוי כמוני).
היתרון של קוסמוי הוא שהיא קרובה לקופנגן עם המסיבות. מעבורת של שעה בערך.
יש פעילויות בקופנגן שזולות יותר מאשר בקוסמוי.

arieciub

New member
לא נותן להכנס לעריכה ובגלל זה השרשור

לגבי ספטמבר אנחנו היינו 3 שבועות בספטמבר והיה מזג אוויר משגע. כמעט בלי גשם וגם כשהיה הפסיק אחרי מספר דקות (גג 20) ולא הפריע לשום פעילות.
עניין של מזל.

כמה הערות

"אני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא"

זו החלטה אישית. מה עושים? פותחים אתר של הזמנת מלונות כמו בוקינג.קום, מתרשמים מהמחירים, נכנסים לראות במלון שמוצא חן בעיניכם מה מקבלים, איזה פינוקים יש וכו', מסתכלים על המחיר ואז מחליטים אם זה מתאים לכם או לא. מה לעשות, זה דורש עבודת אינטרנט.

וזה נכון באופן כללי לגבי תכנון טיול - צריך לקרוא לא מעט, ואז להחליט ולבחור בין האפשרויות. הרי אם יהיה מעניין, תמיד תוכלו לחזור לביקור נוסף אחרי שיהיו ילדים, כמו שאמרת (אגב, לא כדאי לנסוע אם מתכננים היריון קרוב, נדמה לי שתאילנד נחשבת אזור זיקה).

"שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים"

קחו בחשבון שבמזרח הרחוק משתמשים בחומרים כמו מחית שרימפס, רוטב צדפות, שומן חזיר וכו' גם כתיבול, כרוטב לסלט, או אפילו לאפיה (ביפן למשל מכניסים שומן חזיר ללחמים). אז זה מאוד תלוי כמה מקפידים וכמה טורחים לשאול או שמוותרים על זה...

NOS האחת

New member
לא מתכננים הריון,

תאילנד נחשבת איזור זיקה, אכן.
בכל מקרה, בנוגע לאוכל, תודה על המידע. אכן לא ידעתי. אבל בגדול אנחנו תמיד מסתדרים בחו"ל ואני קוראת המון ואני רואה שיש בתי חב"ד שהמון ישראלים שנמצאים שם אוכלים שם, ומסעדות ישראליות, וגם מקומות של אוכל כמו בכל אירופה KFC, ברגר קינג וכו'.
&nbsp
כאילו אני מקבלת את התחושה האמת שפה בפורום דיי מנסים להניע אותי מלנסוע לתאילנד.
בחרנו את היעד הזה אחרי ים חיפושים, ים מחשבות. לא הכי רצינו תאילנד, אבל שללנו אופציות אחרי אופציות אחרי אופציות ויצא תאילנד. אמרנו- "ישראלים מתים על תאילנד. יש ים שחוזרים לשם פעם אחר פעם אחר פעם, אפילו לא מחליפים יעד. יש מצב שלא נהנה? בטן גב, חופים מהממים, קצת אטרקציות, על הדרך נראה איזה מקדש או 2, בסוף שופינג ועיר אורבנית לעומת איים. אחלה מתכון להצלחה לא?"
אבל פה אני מקבלת תגובות של "ספטמבר זה החודש הכי נורא. אם בא לך להמר-בכיף".
"קחי בחשבון שבתאילנד הכל לא כשר, אפילו השמן עשוי משברי סרטנים" או משהו ..
אני כמובן קצת מקצינה בשביל ההסבר אבל זה מה שאני מבינה מהתגובות.

NOS האחת

New member
המשך

עוד דבר:
התגובה שקיבלתי קודם על כך שכביכול לא מעניינת אותי התרבות התאילנדית.
סליחה, באמת שסליחה מראש, אבל אני בספק שכל הישראלים שנוסעים לתאילנד באמת נוסעים אליה בשביל לראות עוד מקדש.
רובם משוחררי צבא, בני 20 שנוסעים בשביל לנסוע למקום רחוק, שאח"כ הם יהיו יותר מדיי עמוסים בחיים שלהם ולא יסתדר להם לנסוע לשם- זה לא אירופה. הם רוצים בטן גב, להתפרק ולחוות אטרקציות, לקבל מסז'ים טובים ב-(זרמו אותי רגע)-כלום כסף, מלונות שבמקום אחר יעלו להם יותר. ועם כל הכבוד לכך שאמרתם שהיא כבר לא זולה ואני מאמינה לכם, עדיין-היא יותר זולה ממקומות אחרים רחוקים. יותר זולה מניו יורק, יותר זולה מהקאריביים, יותר זולה מהמלדיביים. ראבק-חדר במלון 5 כוכבים עם בריכה פרטים שם יותר זול אפילו ממיקונוס שביוון! ואני יודעת! כי בדקתי גם את האופציה הזאת!
אני לא שמעתי על מישהו שרוצה לנסוע לחופשת ירח דבש, ובחר לוקיישן רחוק ואקזוטי אפילו, כמו מקסיקו, מלדיבים, תאילנד, ארה"ב ואמרו לו "עזוב, כדאי לך ללכת ליוון". (אתם יודעים כמה פעמים הייתי ביוון?)
אחרי הכל חיפשתי מה שכל אחד אחר מחפש שם. עם כל הכבוד, בחיי, רוב האנשים (ואני מדגישה,רוב) שמחפשים את כל המוזיאונים ומקדש אחרי מקדש אחרי מקדש בגיל שנוסעים לאירופה. זה סטרילי יותר. אולי זה נשמע פחות פוליטקלי קורקט להגיד את זה ככה, אבל זו האמת.
נכון, יש אחוז שכן מרחיק עד למזרח או לדרום אמריקה אולי גם בשביל לראות ולהתרשם מדברים נוספים. אבל מרבית האוכלוסיה גם בדרום אמריקה זה צעירים. יש יש יש אחוז מבוגרים יותר שנוסעים לטיול גם לאחר הפנסיה לפרו. שמעתי וראיתי. אבל זה לא מרביתם. גם הייתה לי מנהלת מבוגרת שנסעה להודו. יש. לא רובם.
&nbsp
בהקשר אחר, בחזרה לעניין האטרקציות. לפי מה שאני מבינה אתם לא ממליצים על הג'יפים, על פטאיה בכלל לא שמעתי בגלל כנראה הזנות? פוקט, ירד מהפרק למיטב זכרוני במהלך השירשור פה, ריילי ביץ וקופיפי אין שם באמת מה לעשות ויהיה גשום באופן מטורף. הצפון מתאים לכיתה יא'.
&nbsp
תקנו אותי אם אני טועה: נכנסתי לפורום טיולים וחופשות בחו"ל,
ביקשתי עזרה בנוגע לחופשת ירח דבש, בחרתי ביעד הכי אהוב על מדינת ישראל.
(יעד שאנשים לא טועים בו. שישראלים מאוהבים בו. שרק מספרים כמה זה מושלם ואני מכירה כ"כ הרבה זוגות-90% מהם עשו את ירח הדבש שלהם בתאילנד.)
ובשורה התחתונה כאילו אמרתם לי: אל תלכי לתאילנד.
אני רק מנסה להבין למה.

Nרב

New member
תלכי לתאילנד לגמרי
הייתי פעמיים וחולמת לחזור

היינו גם בעונת המונסונים ובכל יום ירד גשם ל- 10 דקות וזהו. לא סבלנו מזה בכלל.
מדינה מדהימה, אנשים נעימים, אם לא בא לך צפון (למרות שהנופים יפהפיים, ממש לא "טיול שנתי") תטוסו ישר לאיים ותבקרו בכמה מהם.
כשנסענו לפני כמה שנים קנינו את הטיסות הלוך חזור ואת כל השאר עזרו לנו לתכנן ולהזמין "למטייל תאילנד". קרוב משפחתי נעזר בהם גם לפני כשנתיים והם תפרו לו טיול הרבה יותר מגוון לפי טעמו. התקשורת מולם במייל ובוואטאפ
https://www.facebook.com/lametayel.thailand/

הטיסות הבינ"ל יחסית לא זולות (אפשר להוזיל עם טיסה עם קונקשן), טיסות פנים עלו כ- 200 דולר בנקוק-קוסמוי הלוך חזור. בתי מלון - תלוי נמה בוחרים. המחייה (אוכל מים) - ממש זולה. אם יש בעית כשרות תאכלו צמחוני.... אננס יש בשפע וזול. גם מסאזים על החוף תראו בכל מקום וזול....
יעד נפלא לכולם

לאונידס

Active member
אני קצת תוהה איך להגיב לך

טרחתי לתת לך מידע בצורה האוביקטיבית ביותר שאני יכול.
למשל אמרתי לך שספטמבר זו העונה הגשומה. לא אמרתי לך לנסוע בספטמבר אלא לקחת בחשבון שזו העונה הגשומה ושתעשי את השיקולים שלך בעצמך.
אני לא יכול לשנות את העובדות גם אם הן לא מוצאות חן בעינייך, יש עונת המונסון והיא כוללת את ספטמבר.
&nbsp
שאלת במפורש אם יש המלצה ליעד אחר, המלצתי על יוון. לא, אין לי שמץ של מושג ירוק. לא רוצה יוון? לא צריך, אין לי מניות ביוון. חבל שלא אמרת מראש אז היית חוסכת לי טרחה.
&nbsp
לא אמרתי לך לא לנסוע לתאילנד, סיפרתי לך שיש גורמים שכדאי לך לקחת בחשבון, הצעתי לך אלטרנטיבות איפה שביקשת, פירטתי על כמה אטרקציות ספציפיות ששאלת עליהן.
לא טובות ההמלצות שלי? לא נורא, את הכסף ממילא אני לא מחזיר.
&nbsp
אז כמו שביקשת הנה אני מתקן את ההמלצות שלי אחותי סעי לתאילנד, הכי שווה תאילנד, היעד הכי אהוב במדינת ישראל ש 90% מהזוגות עושים בו ירח דבש.
מזל טוב ונסיעה מהנה
&nbsp

את באמת מקצינה את זה מדי

לא ניסיתי להניע אותך מלנסוע לתאילנד, רק ציינתי עובדות שנראות לי חשובות בהתייחס לנושא הכשרות/בריאות, וכהמשך לעצה הכללית.
מי שאוהב את תאילנד אוהב את תאילנד, מי שלא לא (אין לי יותר מדי דעה, הייתי רק בבנגקוק ולפני המון שנים, היה נחמד, אבל היכרתי אנשים שלא אהבו את תאילנד וכאלו שהשתגעו עליה, אין יעד "שלא טועים בו"). אין לי מושג למה החלטת שזה היעד "הכי אהוב על מדינת ישראל", סביבי לא היה כמעט אף זוג שבילה את ירח הדבש בתאילנד. לא אומרת שזו לא בחירה טובה, אלא שבסופו של דבר את צריכה לבחור מה שמתאים לך, מעניין אותך, מסתדר עם התקציב שלך ועם סוג הטיול שבא לך לעשות - זה ש-90% עשו "ככה" ונסעו ל"שמה", זה לא באמת חשוב או מעיד על כך שתהני במקום כלשהו, וזה לא שבאמת יש לך נתונים מספריים עובדתיים והתפלגות סטטיסטית של המלצות.
שנית, תאילנד הפכה ליעד כה פופולרי בקרב ישראלים כי היא היתה נגישה (במשך שנים זה היה אחד היעדים הבודדים לצד הודו עם שפע של טיסות מהארץ כולל ישירות), נחשבה אקזוטית אבל גם מערבית למאותגרי המזרח (בניגוד להודו, נפאל, והמדינות השכנות שהיו פחות מתקדמות אז), והמחירים שהיו פעם מאוד מאוד זולים (עדיין זולה יחסית, אבל לא כמו בעבר). יעד הופך לפופולרי בגלל הרבה סיבות, לא כי הוא "הכי טוב בעולם".

לכן צריך לשבת, לקרוא על המקומות השונים (לא המלצות של שורה, אלא ממש מידע של מה יש שם, מחירים, אטרקציות/אתרים וכו'), ומזה לבחור מה שמתאים לך ומושך אותך, כי ניכר שההמלצות או הדעות השליליות מבלבלות אותך (ותכלס, כמו שאמרתי, דעה X של מישהו לפעמים מעידה על דעתו האישית לגבי X יותר מאשר מה את תחשבי על אותו מקום).

למעלה